Ovo boldovano apsolutno.
Da nismo imali ovog Avramovića koji bi proterao i veš mašinu kroz obruč večeras, Zvezda bi ovo okrenula i dobila.
Energija je za svaku pohvalu, ali je odbrana i dalje kriminalna, a u napadu divljanje.
Ovakav Partizan teško da može bilo šta da učini protiv Zvezde u prvenstvu i u eventualnom finalu ABA lige.
Zvezda igra na sličan način kao Partizan pod Vujoševićem i zbog toga mislim da su, bez obzira na ovu pobedu Partizana, koja možda prija, ali nema nikakav konkretan značaj, favoriti za oba trofeja.
Mnogo ih precenjujete. Cu, tesko mogu da ucine sta? Podjednako smo kvalitetni na papiru, imamo daleko boljeg trenera i daleko veci potencijal.
Ono sto oni imaju je cinjenica da su vrlo svesno okupili tim koji se zna u dusu i koji zmureci igra ono sto pola naseg tima (oni mladici) jos uce i tek ce da uce. Njihov najmladji igrac je samo dve godine mladji od naseg najstarijeg, a njihovi najneiskusniji igraci (osim onog Lazarevica) imaju dve, tri sezone vise u EL od nasih evroligasa sto smo doveli (Panter i Ledej).
I mi imamo veliku manu sto nam je domaca baza starosedeoca, koja je osnova svega, sacinjena od igraca za koje je bolje da ne igraju.
A Panteri imaju uzasne probleme svuda kada nalete na ekipu koja je jednako ili vise nalozena od njih, jer su izrazito jednodimenzionalna ekipa.
Utakmica od sinoc je posluzila da se to vidi i ta barijera probije. Sta ce biti dalje, zavisi i od nas. Uz ovakav pristup utakmicama, sve ce se vrteti oko nekog egala gde cemo da vidimo ko sta ima da izvuce. Svaki derbi ce izneti neki tas na vagi - sinoc je bio Avramovic, a oni su nas u Kupu lako i rano resili kad je Markovic pogodio tri uzastopne trojke, i razneo ceo nas koncept da se ide ispod bloka i brani njihov prodor (Volters, Ivanovic, itd). I to je isto bila anomalija.
Ne znam dal' nama grobosima tesko pada sto ovo ne lici na KKP na koji smo navikli, ali moracemo da se naviknemo da ce Zeljkov KKP igrati na brzinu, divljinu, poen vise, trcanje, i da ce neki igraci imati dozvolu za pucanje u svakom momentu. I opet, ono od sinoc nije bila tolika divljina koliko se predstavlja, jer smo vrlo svesno poceli da koristimo Lesora protiv sporijeg Kuzmica ili slabijeg Mitrovica, i vrlo svesno uporno isli na prodor, sto je sada njima izbusilo koncept odbrane a Avramovicu i ostalima ostavilo otvoren perimetar.