KK Partizan

C-c-c, potpuno nespremni na zonu koju su nam servirali i u Beogradu...

Majstor i centri mogu na poluvremenu na prvi vlak...

Mozda treba da im pocnemo "kvariti igru" faulovima kao prosle nedelje da bi imali sanse.
 
sa ovom trojicom koje je dzikic "selektirao" da igraju na poziciji 5, ozbiljne ekipe ne da ne mogu da se dobiju, nego ne moze ni da se igra ravnopravno.

naravno, da frenk igra dobili bi ko iz p, ali ovako...
 
Svi su komplet podbacili u ovoj utakmici. Koprivica me vise ne iznenadjuje svojim glupostima. Utvrdjeno je da je decko promasio sport. Decko je najobicniji rekreativac. Sut za 3 je katastrofalan a odbrana od istog u istom rangu, plus nas je Bilan unistio pod reketom.
 
Dzikic totalno pogresno selektirao ekipu.I ovaj potez sa Gordonom ne znam sta mu je trebao,bolje krs centra da je doveo koji moze makar da zagradi kos..Jer kao sto gore neko rece Koprivica je promasii sport,pogledate mu gradju i mislite da baca kuglu.Decko osim malo sirovinske snage nista nema,posebno sa kosarkom.Vrabac i Majstorovic ne bi mogli u megi na naprave nesto.Nekad mi bude zao ovog Hecera,nema lik sa kim da igra,malu pomoc ima od Novice i Bircevica,ovo ostalo par proseka i krseva.
 
Centri su nam ovaj put zestoko omanuli, trener je fejlovao nespremanjem ekipe za neke stvari, Velickovic i Hecer losi, samo Bircevic i Marinkovic na visini zadatka, a bogami ni Andric za svoju sporednu ulogu nije bio los. Napredovao je on i radio nesto, al pokazuje to u poslednjih mesec dana. Onaj potez kad je zazidao svog cuvara na niskom postu i dao kos... Kao da je kompletan bek. No, mora se ustaliti u tom svom sutu, postati opasan... Naravno, ne ocekujem previse od njega.

Dakle, u ovoj seriji derbija protiv jacih od sebe, dosta lako smo pukli od ovih slabijih jacih, a uhvatili na krivoj nozi najjaceg, pred domacom publikom. Pokazali smo samo da mozemo iznenaditi jednu utakmicu, ali da bi se proslo polufinale ABA-lige, moramo biti jos jaci.

Prevagu i iznenadjenje bi mogli dobiti maksimalnim spremanjem, koncentracijom i da ceo poveci tim obavlja svoje zadatke... Vrsta kontinuiteta koju nismo pokazali u dosadasnjem delu sezone... I moramo imati pomoc Amerikanaca, a osim Hecera, ova dvojica nam nista nisu donela. Naravno, svi sada vidimo Robinsona kao izgubljenog slucaja, Gordon to nije jer je tek stigao, ali ne budi nadu - covek je rekonvalescent kao i Robinson, momci su na ivici da kazu "odo sutra u penziju". Sa takvima se kockamo jer nas kostaju kao jedan iole ozbiljan stranac, i to je kocka koja nam zasad nista ne donosi.

Od Gordona je ostala izgleda samo snaga kao u bika, al da se nadamo da ce se barem delimicno vratiti, jer i pola onog Gordona iz najboljih dana nam moze doneti dosta.
 
Jbg, ovako neozbiljno ne moze da se igra kosarka, a kamoli da se dobijaju utakmice. Izasli smo na teren bez ikakve zelje, nismo se borili, igrali smo mlako i mekano, plus je sve to bilo praceno sa velikom dozom nekoncentracije i nonsalancije. Mrsic je prosto unistio Dzikica. Mi smo igrali linearno, ono sto igramo cele sezone, oni stali u zonu i do kraja nismo uspeli da je resimo. Sto je sramota, imajuci u vidu da je proslo vise od pola sezone.

Problemi koji nas prate od pocetka lige prisutni su i danas. U tri veoma vazna elementa igre mi nismo napredovali ni milimetar. Lose gradjenje kosa, sto povlaci izuzetno los defanzivni skok, zatim izgubljene lopte kojih imamo za izvoz i kretenski faulovi. Ne zna se sta je vise iritantno od ova tri i gde smo slabiji. Opet sramota, sada je februar nije septembar...

Zestoko se promasilo u selekciji ekipe. Razumem dovodjenje Robinsona, ali nikako ne razumem njegovo forsiranje i ostavljanje u timu iako je prilicno jasno da covek veze nema. Dosao je u julu, a koliko je dobar zapravo, svedoci cinjenica da u februaru u jednoj od kljucnih utakmica sezone on nije ni u protokolu. Sasvim logicno pitanje je zasto nije dobio otkaz? I pored iskustva sa njim, sta se radi dalje, dovodi se jos jedan rekovalescent, Gordon. On, burazeru, ne bi mogao da bude zamena ni na basketu ispred zgrade. Moram priznati bezobrazna odluka. Tu je moralo da se pokusa sa mackom u dzaku, pa sta nam bog da, od ovoga je jasno svakome da leba nema.

A o centrima sta reci. Nista pozitivno svakako. Trojica ih ima, a ne znam da li ukupno imaju 5 skokova po utakmici svi zajedno. Majstorovic je opasna greska. Lik je i u Metalcu pokazivao u pojedinim utakmicama ozbiljne znake kurcobolje i otvorenog nepostovanja saigraca i ekipe. Znaci karakter veoma upitan. Ali to na stranu, on je pnr igrac, igrac tranzicije i igra licem ka kosu. Ne razumem zasto ga ne koristimo tako, nego se forsira da glumi Pekovica, a on nikada ledju tehniku nije imao...

Sad sa, tako da kazem favoritima, imamo skor 1-5. Taj skor pruza malo realniju sliku o nasim mogucnostima kao tima i generalno o ovoj sezone. Ali ajde, da ne pravim racun bez krcmara, sacekacemo i kraj sezone pa cemo da podvucemo crtu. Mada ne mirise na dobro, niti perspektivnog tima niti trofeja na vidiku.
 
kakav je tegla meni car:worth: za razliku od ove new edge internet placipicka generacije partizanovih vucica. jbo mtr, ubodoh ga, dobar termin: partizanovi vucici. govna, placipickasta, razmazena, nikad u zivotu loptu u ruke uzela (sutnula), misle da je sport ko na igrici ( gde su ga jedino doziveli) kao poljem preci. pu.

polako matori... ajmo na pricu. sa dzikicem sam se upoznao ( kao prvim trenerom) kad je vodio nasu juniorku na EP. nie mi imponovao.

canak mi imponuje.

BRAVO PARTIZAN.

jbg, sutra ce se takmiciti 2 ekipe koje se bave razlicitim sportovima. fmp nek dobije u kosarci, partizan u ludilu. ajmooooo.
 
Partizan je samo posle 3 ce cetvrtine trebao da napusti parket..Posle onih 4 rokoraka i trojke gudurica,bas kao i ona trojka Simonovica na kraju drugog poluvremena posle ciste lopte koja je bila za Partizan.Ovako divljacka,basketaska odbrana zvezde da se dozvoljava,ovo veza sa sportom i kosarkom nema.Par greska se razume,ali ovo je konstantno silovanje i navlacenje za zvezdu vec par godina.nicemu ne vodi.I Dzikicu idi i eksperimeniti po krki sa debelim igracima koji nisu igrali godinama,a ne da nam u Partizan dovodis Gordona raspalog od kojeg je i pot duplo bolji.Totalno pogresno selektiran tip,ocaj..Od Robinsona,Ratkovice i drugih...Mogli su se naci duplo bolji igraci za iste pare i mnogo mladji..Jedva cekam da ode ovaj Dzikic i dodje Milojevic nadam se.
 
Ma samo opljuni po nasima, sta ima veze. :roll: Sa 9 igraca su igrali egal, pa cak i bili bolji 3/4 protiv ekipe kojoj 2 igraca kostaju koliko nas ceo tim. Taj "debeli Gordon" je posle vise od godinu dana neigranja i samo par nedelja kod nas pokazao da ima veliku zelju za pobedom i odigrao sasvim solidno takmicenje. Ratkovica je ove sezone doneo nekoliko pobeda, bio medju boljima u proslom derbiju.

ili Megu, sta ti vec draze.

Za ovo veceras, hvala im sto su pokazali zube u vreme kada slabo ko ima kicmu.

Samo da primetim da se vise reagovalo za skandiranje Covicu, nego za konstantnu bakljadu. Nek me ispravi ko je bio u hali, ako nisam u pravu.
 
Poslednja izmena:
Samo da budemo zdravi i kompletni pa ce biti i dalje dobre borbe. Vise nije ni fer ocekivati u ovakvom odnosu snaga. Canak pokazao da se i na njega moze racunati. Nisam smeo nista reci protiv Dunava i Roze Mege, ili Zjelengore, al ovo je vec malo ozbiljnija utakmica.
 
Valjda je Tompsona al samo poklopio, nista spektakularno. Gordon se nalozio i imao pik na Lazica (pitam se zasto), usr'o ga je na onom polaganju. I Rotkvica je isto dobio jaku bananu od Dobrica, al dobro, Rotkvica je Rotkvica. Covek igra sa zemlje, fizika nula.
 
Ma samo opljuni po nasima, sta ima veze. :roll: Sa 9 igraca su igrali egal, pa cak i bili bolji 3/4 protiv ekipe kojoj 2 igraca kostaju koliko nas ceo tim. Taj "debeli Gordon" je posle vise od godinu dana neigranja i samo par nedelja kod nas pokazao da ima veliku zelju za pobedom i odigrao sasvim solidno takmicenje. Ratkovica je ove sezone doneo nekoliko pobeda, bio medju boljima u proslom derbiju.

ili Megu, sta ti vec draze.

Za ovo veceras, hvala im sto su pokazali zube u vreme kada slabo ko ima kicmu.

Samo da primetim da se vise reagovalo za skandiranje Covicu, nego za konstantnu bakljadu. Nek me ispravi ko je bio u hali, ako nisam u pravu.
Nisu mnogo pljuvali Covica. U nekoliko navrata samo. U nekim utakmicama je ceo repertoar bio upucen njemu. U hali mnogo dima od 5-6 baklji a jedna je zavrsila pravo u nekog gledaoca u prvom redu do parketa. Odneli ga na nosilima u hitnu. Na tom mestu sede Zalizani, Covic i ostale vazne face. Nebitno i da su njih gadjali to se jednostavno ne radi i tacka. Od tog trenutka vecina Grobara nije navijala sigurno 10 minuta. Zbog jedne budale. Tad su i poceli da se rezultatski odlepljuju.
 
Ne znam dal mu je pravi profil, nadam se da jeste :hahaha:

C5EPWDaWYAAHvBj.jpg
 
Sada tesko da iko moze naci zamerku, onako osakaceni su se posteno pobili. Mene jos boli finale od prosle sezone, to nam je bila jedinstvena prilika za trofej u ko zna koliko narednih godina.
 

Back
Top