Kinezi ulaze i u Republiku Srpsku, ugovor vredan 400000000 evra

Та мантра да елита управља масом није ни нарочито паметна ни оригинална, а ти ме сад тераш да ти објашњавам разлике нпр јапанске и америчке економије, а да је управо јапан пример потпуне супртности потрошачког друштва и америчког либералног капитализма или нпр разлике кинеског и америчког менталитета. Мене то заиста мрзи јер је општепознато.
 
Ne pricam ti ja o nikakvim investicijama vec o tome da Kinezi znaju da brane svoj interes za razliku od Rusa. Znas sta bi bilo da su Kinezi pazarili NIS umesto Rusa......sa Kinezima nema zaje.bancije....ili recimo da Kinezi pazare Telekom i da im siptari demoliraju predajnike.....pa to bi tako sibanje po usima bilo a da pritom ni EU a ni USA ne bi smeli ni da pisnu...mozda malo USA da cvili iz daljine i to je to.

Руску амбасаду ипак нису смели да дирају кад су нас бомбардовали, за разлику од кинеске. Нису Кинези храбрији од Руса, само су боље организовани, вреднији и надасве лукавији.
 
Да, да америчке вредности и вестернизација цветају у Кини ко луди.


:lol:

Него , причала ми бака да је пре 30-40 година на неком радиу гостовала нека призната видовњакиња која је испогађала свашта нешто и да је једна слушатељка питала на који језик да учи да пошаље ћерку...који ће јој бити заиста потребан и исплатив у животу и ова јој је одговорила : Кинески :lol:
 
Ulaganja Kine u Srpsku su veoma bitna, nadam se da ce biti jos investicija, to je faktor stabilizacije regiona


Пљуц :lol: ...чим чујем - прочитам ову болдовану реченицу о'ма се ухватим за новчаник...јел' ми на месту :mrgreen::lol:

п.с. Слажем се да је ово супер за Српску и радујем се оваквим вестима, када су наша прекодринска браћа у питању :super:
 
Ulaganja Kine u Srpsku su veoma bitna, nadam se da ce biti jos investicija, to je faktor stabilizacije regiona

Jesam li ja jedini koji primjecuje da ovdje Kinezi nista ne investiraju nego se radi o ugovoru kojim oni za izgradnju dobijaju "nekoliko" milionchica iz budzeta?

Za nadati se a ce putevi ovog sitnog novca kao i do sada kod slichnih investicija biti transparentni i svima dostupni :whistling:
 
Jesam li ja jedini koji primjecuje da ovdje Kinezi nista ne investiraju nego se radi o ugovoru kojim oni za izgradnju dobijaju "nekoliko" milionchica iz budzeta?

Za nadati se a ce putevi ovog sitnog novca kao i do sada kod slichnih investicija biti transparentni i svima dostupni :whistling:

oooo evo ga dobri bosnja:hahaha::hahaha: u pitanju je kredit druze:whistling:
 
gde jos ima bespovratni kredit?:dash: bitno je da kinezi grade u Srpskoj, cuo sam da ce graditi i autoput BL-Doboj

:ok: И ја негде прочитах :klap:

п.с. Питај малог мујицу зашто Кинези у њиховом бле ентитету ништа неће да раде и улажу , само намножавају своје људство : кажу да тамо има више Кинеза него Срба и рвата заједно ?:think:
 
:ok: И ја негде прочитах :klap:

п.с. Питај малог мујицу зашто Кинези у њиховом бле ентитету ништа неће да раде и улажу , само намножавају своје људство : кажу да тамо има више Кинеза него Срба и рвата заједно ?:think:

Samo da ponovo skrenem paznju, ovo nije ulaganje vec ugovor kineskoj kompaniji kojom RS placa prve da grade nesto.
Siguran sam da Kinezi kod nas ne bi nikad gradili kad bi im neko ponudio lovu, zbog koncentracije "muja" i slichno...
 

Back
Top