KARATE

  • Začetnik teme karatistkinja
  • Datum pokretanja
Ja treniram karate. Pocinjemo raditi borbe. Dosad sam isla na takmicenja u katama, zanima me sta mislite sta je bolje(na takmicenjima) borbe ili kate ili zavisi sta kome ide bolje?? PoZz
 
u karateu sam već 30 godina,sada sam trener i sudija. Bila sam reprezentativac i osvajač evropskih medalja. Osnovno što mladi treba da shvate je da ne postoji glup ili pametan sport.Veoma je važno kako prilaziš obavezama i filozofiji određenog sporta. Karate ima svoju filozofiju i treba je poštovati i ceniti. Ako ti se ne sviđa, to ne znači da treba da je omalovažavaš. Tako vam je i u životu i sa ljudima. Ako ti se neko nesviđa,ok,ali ne treba da ga omalovažavaš. Svako je nešto postigao u životu. A ja vrlo dobro znam da su karatisti koje ja poznajem i koji su mi veoma dragi i dan danas,postali veliki ljudi,pedagozi,treneri,advokati,lekari,....Karate je divna umetnost življenja,ako ga shvatiš na pravi način.
 
Увек ме фасцинира кад на тренинзима можете да видите скупа
три генерације:
- отац, син и унук .............или
- бака, ћерка и унука!

Супер је, било да је професионално,.. било рекреативно!

.
slobo-sa-unukom.JPG
 
Ja imam jedno pitanje-pocela bih da treniram karate rekreativno ,do sada nikada nisam trenirala borilacke vestine ali sam se bavila sportom,da li je kasno s obzirom da imam 26 god. ??? Dajte neki savet i ideju gde bih mogla da krenem u Bg-u..HELP:roll:
 
Ja imam jedno pitanje-pocela bih da treniram karate rekreativno ,do sada nikada nisam trenirala borilacke vestine ali sam se bavila sportom,da li je kasno s obzirom da imam 26 god. ??? Dajte neki savet i ideju gde bih mogla da krenem u Bg-u..HELP:roll:

Po meni nikad nije kasno.Rekao bi ti da se trudis na treninzima da savladas sve.Samo se opusti i slusaj trenera.Ja stvarno neznam gde mozes u bg ali cu se raspitati.jer nisam iz bg.Ali sam aktivni karatista takmicar.jos malo mi je punolestvo u karateu.
 
E ljudi,sad me malo blam,i možda je pitanje glupo,ali da li je tačno da se karate razvio iz kung-fua?
Tj.proistekao i kung-fua...?:rumenko::rumenko:

tacno je...karate vodi poreklo od kung-fua koji je jos preko starog Sumera i Akada prosao preko Izraela,i dalje preko Bliskog Istoka put nasao ka Kini.O nadmocnosti kung-fua u odnosu na sve ostale vestine govori i cinjenica da je sam Isus praktikovao isti,ali iz religijskih razloga nije smeo da ga javno demonstrira
 
hvala na informaciji.....:hvala:
@sanja08 - e taj Čak Noris,kako meni čovek tunjavo izgleda.....Nikad ne bih pomislila da je tako dobar.....;)

Ne samo da je dobar majstor karatea već je čovek pun vrlina kao čovek i kao sportista. Planiram da pišem o njemu i sigurna sam da ćeš promeniti mišljenje o njemu kao "tunjavom". Imao je takve uloge u filmu, a inače je skorman čovek koji uživa velko poštovanje kako medju sportistima tako i medju ljudima iz sveta filma.
 
Ne samo da je dobar majstor karatea već je čovek pun vrlina kao čovek i kao sportista. Planiram da pišem o njemu i sigurna sam da ćeš promeniti mišljenje o njemu kao "tunjavom". Imao je takve uloge u filmu, a inače je skorman čovek koji uživa velko poštovanje kako medju sportistima tako i medju ljudima iz sveta filma.

Postovanje!!
Bas bi me interesovale neke inf o njemu jer ne mislim Bog zna sta, na zalost :( Po fimlovima, haos je slaba rec...
 
Pozdrav svim članovima nippon-a u Bg,a najviše prvom treneru Tanji Petrović( s kojom provedoh divne i blesave dane u reprezentaciji). Ako želite da trenirate pravi karate,i da se osećate opušteno i ugodno, otiđite u Nippon u Beogradu. Tamo se radi pravi karate. Poznajući Tanju, uveravam vas u istinitost. Ko ne misli tako,bolje da ga nema.
 
hej mirjana,mozes li napisati nesto vise o klubu? gde se nalazi,koliko cesto su treninzi...?
inace treniram oko 8-9 god ali pauziram vec oko 8 meseci,raspada mi se klub a i nisam imala vremena zbog obaveza.........
krivo mi je,nedostaje mi....pa bih htela da se vratim....makar rekreativno.....

hvaalaa
;)
 
ja treniram shotokan karate 8 godina (sa pauzama, sto zbog skole, sto zbog povreda) i bas sam pre 3-4 dana, na seminaru u Crnoj Gori polozila za Shodan... Volim karate, ali ga ne treniram "ozbiljno" (zato mi je i trebalo 8 godina da polozim za crni... nije me mnogo interesovalo koji pojas imam). Isla sam samo na par takmicenja (dva puta kumite i jednom kate), ali mi se nije svidelo (mnogo namestanja i favoriziranja). Inace, uporedo treniram sportski Shotokan, kao i tradicionalni Fudokan...
Licno, vise mi se svidja Fudokan od cistog Shotokana, jer Fudokan tezi tome da vrati karate korenima (kombinuje sve stilove: Shotokan, Kyokushin, Gojo Ryu, Kobudo (borba oruzijem)....)

Svima bih preporucila klubove K. K. "Japan" (Fudokan, treninzi se odrzavaju (izmedju ostalog) u osnovnoj skoli "Milan Rakic") i K. K. "Buducnost" (sportski Shotrokan, treninzi se odrzavaju u osnovnoj skoli "20. oktobar") iz Beograda...

O osnivacu i glavnom treneru K. K. "Japan"
Kod:
http://www.politika.rs/rubrike/Magazin/Za-svoju-dushu.sr.html
 
Ja imam jedno pitanje-pocela bih da treniram karate rekreativno ,do sada nikada nisam trenirala borilacke vestine ali sam se bavila sportom,da li je kasno s obzirom da imam 26 god. ??? Dajte neki savet i ideju gde bih mogla da krenem u Bg-u..HELP:roll:

Jeste da nema veze sa karate-om ali možda kad već nisi trenirala borilačke veštine da razmisliš i o Taekwondo-u. Kod nas u klubu (TKD GALEB) ima grupa za starije među kojima ima i 50-godišnjaka početnika kao i izvesan broj dama sličnog doba koje vežbaju. Dodji, vidi, probaj par treninga pa ako ti se dopadne ostani da vežbaš.

Pozdrav.
 

Back
Top