Kandidati za novog patrijarha

Koga biste voleli da vidite kao novog patrijarha SPC?

  • Mitropolit crnogorsko-primorski - Amfilofije Radović

    glasova: 41 33,9%
  • Episkop bački - Irinej Bulović

    glasova: 12 9,9%
  • Episkop zvorničko-tuzlanski - Vasilije Kačavenda

    glasova: 1 0,8%
  • Episkop zahumsko-hercegovački - Grigorije Durić

    glasova: 29 24,0%
  • neko drugi

    glasova: 38 31,4%

  • Ukupno glasova
    121
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa i ti upravo isto cinis sto i takvi na "politici". I ti si ubedjena, dakle, da mozes da promenis stavove, misljenje (ovog malog) naroda cim pises, i sama si rekla, jel'tako?

Drugo, hoces sad da kazes da nas je Patrijahr "zaveo" na pogresan put?

Jer ovo je tema pre svega o patrijarhu/patrijarsima.

Sta je sustina?

Picolo, suština je u veri i ispravnosti vere. Jer bez ispravne i istinite vere, nema spasenja...tako uči Crkva, iako se ti sa time ne slažeš (što si već pisala).
Nemam nameru da se raspravljam ni sa tobom, niti sa bilo kim...
Kao što već rekoh: ja rekoh i spasoh dušu... Oni koji razumeju šta sam rekla, razumeće. Oni koji me osude, osudili su me. Oni koji me zamrze, zamrzeli su me. Simple as that.:neutral:
 
Dobro Eremita, jasno mi je šta hoćeš da kažeš, ali ja ne tražim svađu, kao ni prepucavanje...
Nisam samoproglašena, niti sam gorda, ako kažem ono što sam ČULA, VIDELA i DOŽIVELA u svojoj službi u SPC-u...
A posebno ne presuđujem niti sudim, onima koji to čine, jer će im za to suditi sam Bog, niti ja niti bilo ko drugi.
Kako bi ti postupio, da si ikada u svom životu bio svedok zavere protiv sopstvenog naroda? Smatrao bi se gordim ako bi bilo šta ili bilo kome rekao istinu o njihovoj ubeđenosti u ispravnost ciljeva onih koji ih vode? Svaka ti čast ako bi prećutao...
Ja jesam ćutala, ali je griža savesti postala jača...Pa odlučih da kažem,
makar i ovako izokola, da ako Bog nekome već otvara oči (što nije već redak slučaj među vernima) oni vide i ono što je od njih skriveno...nekima je dovoljno samo nagovestiti, jer su i sami uvideli da se mutne radnje odavno rade...
Ti presudi meni, molim te, da bi meni bilo lakše na Sudu...:neutral:

Pa dobro, sta si videla, sta to konkretno rade, podeli s nama ovde, a ne da tako generalizujes i ispada da pricasu zagonetkama koje niko ne razume?

Znaci, kazi pod 10, 20, 30 itd. sta si to licno videla da pogresno rade?

Zaista, daj da se ta "misterija" resi vec jednom!



Picolo, suština je u veri i ispravnosti vere. Jer bez ispravne i istinite vere, nema spasenja...tako uči Crkva, iako se ti sa time ne slažeš (što si već pisala).
Nemam nameru da se raspravljam ni sa tobom, niti sa bilo kim...
Kao što već rekoh: ja rekoh i spasoh dušu... Oni koji razumeju šta sam rekla, razumeće. Oni koji me osude, osudili su me. Oni koji me zamrze, zamrzeli su me. Simple as that.:neutral:

Ma niko te ne osudjuje, Magdalina (bar ja ne), ali moze da te "zamrzne" ako konkretno ne kazes sta si to dozivela, videla, a pises posredno i teorijski, kao da vrbujes ljude za drugu crkvu, a malo je jasno zasto?

Eto u tome je sustina mog prigovora.
 
Poslednja izmena:
Та "велика криза" траје овде 20 година, тако да не разумем шта би још то могло бити веће - осим неке белосветске пошасти...
Чињеница је, међутим, да стране службе огромним финансијским средствима а и многим нашим људима "локаторима" раде да се по сваку цену УРУШИ УГЛЕД СПЦ, на жалост упрегнути у ту антисрпску запрегу раде и зилоти. Најгоре што може да нас задеси - то је РАСКОЛ У СПЦ који прижељкују многи па и зилоти.

Daleko od toga da ja priželjkujem raskol...Ja priželjkujem pre svega pokajanje naroda, a onda milošću Božijom, pokajanje i vrha Crkvenog koji čini suprotno učenju pravolsavlja....
Ako ti kažeš da sam ja u "antisrpskoj zapregi", onda mogu samo da ti kažem da imaš jako pogrešno sagledavanje situacije i pogrešnu predstavu i o meni i o tzv. "zilotima"...Iako su sami tzv "ziloti" krivi za svoj anti ugled koji su stekli na ovim prostorima, istina je da su upravo vlasti državne bezbednosti i SPC-a širile još dodatnu anti kampanju protiv tzv "zilota" jer im je bilo u interesu da se zatre svaki pokušaj da se narodu da pravo učenje o kanonima i pravilima Crkve, zahvaljujući tome što su "ziloti" otpočeli štampanje knjiga sa sadržajem koji nije bio strogo cenzurisan od strane SPC-a, a koji iznosi ispravno svetootačko učenje crkve i njenih kanona. Vredno je tu napomenuti i cenzuru koju je sprovela SPC nad knjigom Zaknopravilo Svetoga Save, koju je preveo prof. Miodrag Petrović, a koju je blaženo počivši Patrijarh Pavle strogo zabranio nazivajući je :"antisemitskom knjigom" i "knjigom koja raspiruje verske mržnje". Ova knjiga danas se može dobiti samo direktno od prof. Miodraga Petrovića, koji je je dva puta štampao, jer je prvo izdanje SPC zaplenila i reciklirala, iako je on to štampao o sopstvenom trošku...
 
Pa dobro, sta si videla, sta to konkretno rade, podeli s nama ovde, a ne da tako generalizujes i ispada da pricasu zagonetkama koje niko ne razume?

Znaci, kazi pod 10, 20, 30 itd. sta si to licno videla da pogresno rade?

Zaista, daj da se ta "misterija" resi vec jednom!





Ma niko te ne osudjuje, Magdalina (bar ja ne), ali moze da te "zamrzne" ako konkretno ne kazes sta si to dozivela, videla, a pises posredno i teorijski, kao da vrbujes ljude za drugu crkvu, a malo je jasno zasto?

Eto u tome je sustina mog prigovora.
Picolo, kad bih rekla TAČNO šta sam i gde i kada videla, lako bih bila meta napada...a to mi nije baš preterano velika želja, ako možeš da me razumeš...Ovo što sam napisala, je suština, ko hoće neka veruje, ko neće, opet neka misli kako hoće... Moje nije da se ubeđujem.
Ovo što sam napisala je već i više nego dovoljna sablazan, tako da bi svako drugo izlaganje samo kompromitovalo moj lični položaj...A kada mnogo upućeniji ćute i drhte u strahu za svoje živote, mislim da je od mene ovo bilo već dovoljno hrabro što sam iznela...:sad2:
 
Picolo, kad bih rekla TAČNO šta sam i gde i kada videla, lako bih bila meta napada...a to mi nije baš preterano velika želja, ako možeš da me razumeš...Ovo što sam napisala, je suština, ko hoće neka veruje, ko neće, opet neka misli kako hoće... Moje nije da se ubeđujem.
Ovo što sam napisala je već i više nego dovoljna sablazan, tako da bi svako drugo izlaganje samo kompromitovalo moj lični položaj...A kada mnogo upućeniji ćute i drhte u strahu za svoje živote, mislim da je od mene ovo bilo već dovoljno hrabro što sam iznela...:sad2:

Cekaj, cekaj, pa ovo su ozbiljne stvari.

Prvo, ti si ionako meta napada (kao i svi mi, uostalom).

Drugo, ako ti je neko (i ne samo tebi) zivotom pretio, pa ti si DUZNA da to prijavis prvo policiji, a onda i da izneses u vidu jednog teksta makar i ovde ( i ne samo ovde). A ne ovako nikom nije jasno, to je problem, sta imas da kazes.

Trece, sve i da je tako (najcrnje, kao sto mislim), to jos ne znaci da je cela SPC takva, vec da su tamo postojale neke grozne i neodgovorne osobe, razumes?:confused::ok::)
 
Cekaj, cekaj, pa ovo su ozbiljne stvari.
Naravno da su ozbiljne stvari, zašto misliš onda da mogu sve otvoreno da iznesem?:confused:
Prvo, ti si ionako meta napada (kao i svi mi, uostalom).

Drugo, ako ti je neko (i ne samo tebi) zivotom pretio, pa ti si DUZNA da to prijavis prvo policiji, a onda i da izneses u vidu jednog teksta makar i ovde ( i ne samo ovde). A ne ovako nikom nije jasno, to je problem, sta imas da kazes.
Policiji??? Pa ti si zaista naivna ! (nemoj da se ljutiš).:D
Jasno je, ako se dobro pročita šta sam napisala i ovde i na temi "Pahomije"...To bi bilo i više nego dovoljno da se uvidi prava situacija u SPC-u...:neutral:
Trece, sve i da je tako (najcrnje, kao sto mislim), to jos ne znaci da je cela SPC takva, vec da su tamo postojale neke grozne i neodgovorne osobe, razumes?:confused::ok::)
Ne znači...Postoje vrlo pobožni i dobri i monasi i sveštenici, i mirjani, svakako, ali je sam vrh Crkve vrlo kompromitovan i najgore što su te "grozne i neodgovorne osobe" upravo među njima...Tako da po učenju Crkve, episkopi koji crkvu uvode svesno u jeres i bogootstupništvo, time uvode i sav klir i narod sa sobom u osudu...:(
Pri tome Picolo, zaista mi oprosti, ali iz vrlo opravdanih razloga, ne bih sa tobom ulazila ovde u bilo kakvu prepirku oko svega toga. Ne zato što nemam argumenata, imam ih na pretek, već zato što prvo mislim da si ti jedna iskrena i verna osoba, koja je tek počela da se obraća Bogu, pa stvarno nemam nameru da tebe recimo konkretno uvodim u ovakav tip rasprave. A drugo, opet zato, što su moji argumenti isuviše škakljivi i tiču se lica i mesta koje ne mogu ovde da iznosim, tako da bi svaka rasparva završavala na tome da bi meni bile "vezane ruke" da bilo šta od dokaza iznosim...:confused:
 
Poslednja izmena:
Naravno da su ozbiljne stvari, zašto misliš onda da mogu sve otvoreno da iznesem?:confused:

Policiji??? Pa ti si zaista naivna ! (nemoj da se ljutiš).:D
Jasno je, ako se dobro pročita šta sam napisala i ovde i na temi "Pahomije"...To bi bilo i više nego dovoljno da se uvidi prava situacija u SPC-u...:neutral:

Ne znači...Postoje vrlo pobožni i dobri i monasi i sveštenici, i mirjani, svakako, ali je sam vrh Crkve vrlo kompromitovan i najgore što su te "grozne i neodgovorne osobe" upravo među njima...Tako da po učenju Crkve, episkopi koji crkvu uvode svesno u jeres i bogootstupništvo, time uvode i sav klir i narod sa sobom u osudu...:(
Pri tome Picolo, zaista mi oprosti, ali iz vrlo opravdanih razloga, ne bih sa tobom ulazila ovde u bilo kakvu prepirku oko svega toga. Ne zato što nemam argumenata, imam ih na pretek, već zato što prvo mislim da si ti jedna iskrena i verna osoba, koja je tek počela da se obraća Bogu, pa stvarno nemam nameru da tebe recimo konkretno uvodim u ovakav tip rasprave. A drugo, opet zato, što su moji argumenti isuviše škakljivi i tiču se lica i mesta koje ne mogu ovde da iznosim, tako da bi svaka rasparva završavala na tome da bi meni bile "vezane ruke" da bilo šta od dokaza iznosim...:confused:

U redu. Ne ljutim se, shvatam, samo bi onda svakako bolje bilo da ne iznosis ni delic od privatnog ni ovde, ni bilo gde javno, vec se ogranici da pises (pricas) samo iz pozicije zilota, postenije je, i da bi bilo jasno drugima.
Ovako...shvati, mistifikujes stvari, a ljudi ne zele da misle zlo i na zlo, pa ispadas (vecito) neshvacena. Znaci, ne mesaj licno i crkveno, to ti je moj savet.
A ja se ne mogu sloziti s tobom sve dok ne saznam i najsitniju tajnu, i najsitniji detalj, ili dok, daleko bilo, i sama se u to ne uverim na svojoj kozi, i to po svemu sudeci, debelo.
Jer smatram da nije na nama da sudimo, vec da odozgo Jedan sve gleda i da ce svako dobiti svoje, pogotovu u Crkvi.
Hvala i pozdrav!
 
Da ostavimo po strani magdalinino rekla-kazala po strani i tetrijeve nesuvisle komentare, ali mislim da će patrijarh biti jedan od sledećih kandidata:
Mitropolit Crnogorsko-primorski Amfilohije
Episkop Hercegovačko primorski Grigoroje
Episkop Braničevski Ignjatije
Episkop šabački Lavrentije
Episkop bački Irinej....
 
Da ostavimo po strani magdalinino rekla-kazala po strani i tetrijeve nesuvisle komentare, ali mislim da će patrijarh biti jedan od sledećih kandidata:
Mitropolit Crnogorsko-primorski Amfilohije
Episkop Hercegovačko primorski Grigoroje
Episkop Braničevski Ignjatije
Episkop šabački Lavrentije
Episkop bački Irinej....

Јеси ли сигуран да си набројао СВЕ ПАПИСТЕ,НОВОТАРЦЕ и УНИЈАТЕ...

a037.gif
 
Necu ja da se mesam u ta vasa unutrasnja pitanja (sto se tice zilota i SPC), ali samo moram da kazem da ste mi dosadni sa tim prozivkama kako su ziloti gordi ovo ono, a ovi iz SPC fini, mirni itd. Mislim, bez obzira sto su ziloti tolko glasni u pljuvanju pripadnika moje nacije i vere, postujem ih vise od ovih mirnih i finih koji tako mirno i fino prihvatise tudju veru, bez ijednog povisenog glasa. Ziloti nisu gordi kako bi se kao pojedinci uzdigli na ovom svetu. Nego gordo brane svoju veru, svoje ideale i traze da se ista postuje. To cak i nije gordost, nego odbrana vere od onih koje neki tako mirno slusaju i postuju (a to nismo mi Jevreji :p).
Pitanje izbora patrijarha moze da se shvati opet kao mesanje u stvari koje mene kao Jevreja ne treba da interesuju, ali to nije tacno, jer ja zivim u ovoj zemlji, u kojoj je patrijarh osoba koja je postovanija i od predsednika drzave. Tako da svaka odluka patrijarha je odluka koju veliki deo naroda postuje i zbog toga, odluke patrijarha isto tako uticu i na moj zivot, kao drzavljanina ove zemlje i zato se normalno i brinem kakav covek ce da odlucuje o sudbinama i hriscanskog i nehriscanskog sveta u Srbiji.
 
Јеси ли сигуран да си набројао СВЕ ПАПИСТЕ,НОВОТАРЦЕ и УНИЈАТЕ...

a037.gif

Nije naborojao sve :p Ima ih jos dosta, ali cini mi se da takvima ne odgovara da budu na celu crkve. Njima na celu crkve treba neko miran i tih. Neki "zivi svetac" kao sto je Pavle bio. Covek koji prica o miru i koji odusevljava narod s tom smirenoscu, jednostavnoscu itd. dok ovi ispod njega rade ozbiljnije poslove priblizavanja istocne crkve zapadnoj. Narod misli da odluke donosi bozija slika, a ni pojma nema sta je u pozadini, pa se ni ne buni. Kako bese onaj fubaler rece u Munjama? Nesto kao "spolja je jaguar, a iznutra buba"? Ovde je obrnuto. Spolja je bubica, a iznutra....
 
Nije naborojao sve :p Ima ih jos dosta, ali cini mi se da takvima ne odgovara da budu na celu crkve. Njima na celu crkve treba neko miran i tih. Neki "zivi svetac" kao sto je Pavle bio. Covek koji prica o miru i koji odusevljava narod s tom smirenoscu, jednostavnoscu itd. dok ovi ispod njega rade ozbiljnije poslove priblizavanja istocne crkve zapadnoj. Narod misli da odluke donosi bozija slika, a ni pojma nema sta je u pozadini, pa se ni ne buni. Kako bese onaj fubaler rece u Munjama? Nesto kao "spolja je jaguar, a iznutra buba"? Ovde je obrnuto. Spolja je bubica, a iznutra....

A ti se baš potresaš zbog približavanja SPC-a i svih pravoslavnih Crkava Rimskoj Crkvi..:think:
Da nećeš možda u međeđe bure...z:shock:
z:cry:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top