Kako se promeniti?

Harmony:
...Situacija zaista nije prijatna, ali ti je jedini izlaz da pocnes da radis! Ovako se ubijas od dosade, a onda davis i njega. kada se zaposlis imaces sopstveni socijalni zivot, bices umorna, nece ti biti do izlazaka a i on vise nece biti centar svemira.
Ukratko sta ce te onda jedno drugom, osim eventualno za sex, mada se i to moze naci na svakom cosku :lol:
 
shaddow:
Nikada ne bih rekao za osobu koju volim da je idiot. Verovala ili ne.... :) Mislim da ljudi često prave greške jer su u vezi sa pogrešnom osobom, a pre svega su i nezreli, pa se onda malo igraju braka. Brak je ozbiljna stvar i ne treba se upuštati u tako nešto ukoliko nisi dovoljno zreo. Nažalost, neki ljudi nikada ne sazre.

Osoba o kojoj govorimo, tzv. "slučajna" deluje mi veoma neozbiljno. Ono što sam napisao znam zašto sam napisao.

Tebe Hellen i tvoje mišljenje zaista cenim i poštujem. A na kraju krajeva, možemo i da se razlikujemo u mišljenju. I to je OK. Zamisli kako bi bilo dosadno kada bismo svi mislili isto.

Pozdrav! :)

''И највећа љубав такође познаје фазе узајамног непријатељства и одбијања, и ово супружници треба да прихвате као нешто сасвим нормално!
Међутим, тешко је отворено признати партнеру да га понекад не трпимо. Али, управо искреним признањем може да се одигра дубоко ослобађање од таквих осећања, што омогућује да се са пуно љубави поново приђе партнеру.
Ништа не може једну љубав тако да загуши као настојање да се у сваком тренутку и по сваку цену постигне само хармонија, као и веровање да у браку у сваком тренутку треба да влада само љубав и наклоност!''

Милан Савић, клинички психолог, '' Брак и брачна криза''
 
Kad_LupimLupim:
Ukratko sta ce te onda jedno drugom, osim eventualno za sex, mada se i to moze naci na svakom cosku :lol:

Шта, кад су муж и жена запослени и имају своје пословне преокупације и социјални живот, онда им партнер треба само за секс???? :roll:
 
Kad_LupimLupim:
Ukratko sta ce te onda jedno drugom, osim eventualno za sex, mada se i to moze naci na svakom cosku :lol:
@KLL

Nije to crno-bela slika.

Imala sam i ja jedan period u svom braku kada sam se osecala usamljeno iako moj muz nije nigde izlazio bez mene, ali je bio prilicno angazovan na poslu. Osecala sam se lose zato sto sam imala visak vremena i energije, a on je bio jako umoran. Situacija slicna kao i ona koju je opisala Hellen: zelim da izlazimo, a on bi da se odmori, ja zeljna ljudi i guzve, a on zeljan mira i tisine.

Osecala sam se bas lose, ali on objektivno nije bio ni za sta kriv. Imam divnog muza koji se mnogo trudio i trudi se i dalje da ucini sve da budem srecna, ali NIJE ON MOGAO DA OSMISLI MOJ ZIVOT!

Moja preporuka postavljacici teme je bila obojena na taj nacin - ona mora da preuzme odgovornost za svoj zivot, za njegovo osmisljavanje, da nadje nacin da se oseca vrednom i ispunjenom.

Ironicno reagujes na moj post, a ja sam zaista bila dobronamerna kada sam rekla da ce on prestati da bude centar svemira kada ona bude osmislila svoje vreme. To ne znaci da ce biti manje vazan, vec da se nece stalno od njega ocekivati da brine o njoj kao o nekom detetu. I on je zbunjen - ponasa se kao i do sada, ali je sad odjednom zbog toga kriv!

Njoj je zaista tesko i to nije nikakvo prenemaganje, ali kako god bilo to nije nesto sto moze da resi neko drugi!!!

Naravno da nije fer da je zapostavlja zbog drugova, ali mislim da tu ima prostora za razgovor i da su saveti da se razvede drasticni i besmisleni.
 
A da li je neko primetio da se postavljačica teme zabavljala sa ovim dečkom 4 godine, ali NA DALJINU, a onda je odlučila da se uda. Pa da li je za 4 godine zabavljanja NA DALJINU mogla stvarno da upozna tu osobu? Potez mi deluje veoma nepromišljeno.
 
shaddow:
Ma jok bre Patak, stvarno nemam nikakvu zadnju nameru. Zaista me interesuje kako ti vidiš šta je to moj cilj?

Patak, stvarno bih voleo da čujem tvoj odgovor na ovo pitanje. Nadam se da stojiš iza onoga što si rekao i da ono nisu bile samo prazne reči. Zaista bi me razočarao ako bi se ispostavlo da nisi u stanju da obrazložiš ono što tvdiš i da su to sve samo isprazne provokacije. Od tebe sam očekivao ipak malo više.
 
violetad:
A da li je neko primetio da se postavljačica teme zabavljala sa ovim dečkom 4 godine, ali NA DALJINU, a onda je odlučila da se uda. Pa da li je za 4 godine zabavljanja NA DALJINU mogla stvarno da upozna tu osobu? Potez mi deluje veoma nepromišljeno.

Ma daj molim te...neki ljudi zive zajedno u braku i nisu zaista upoznali svog partnera.. :roll: ako su bili u vezi na daljinu ne znaci, da se zaista nisu upoznali...zavisi kakva si osoba, kakva je ljubav, od spleta okolnosti, mnogo toga..

I kako LJUBAV moze, da bude PROMISLJENA, kako mozes, da svrstas LJUBAV u potez? Devojka se zaljubila, primetila, da on ima osobine kakve ona prihvata i zeli kod muskarca..itd..rodila seljubav....gde ima u LJUBAVi mesta za KALKULISANJE i povlacenje POTEZA?
 
Činjenica je da možeš da budeš u vezi sa osobom godinama (i to u istom gradu), da se viđate svakodnevno, da izlazite, itd., ali tek kada počneš da ŽIVIŠ sa nekim zajedno, tek tada zaista upoznaš osobu, njene mane i vrline. Prema tome, veza na daljinu, gde oni nisu čak ni izlazili zajdno i gde se sve verovatno svodilo na e-mail, zaista ne može da bude osnova za ulazak u brak.
 
Е, ******. Моји маторци су се забављали непуну годину а да за то време никада нису преноћили заједно....па су у срећном браку 40 година!

Ја сам са мужем имала 2 године забављања и 3 године заједничког живота пре венчања, па смо се опет развели после укупно 11 година!
Нема правила ни рецепта!

Тачно је да је једно забављати се а друго живети заједно, али по тој твојој логици данас би број успешних бракова био занемарљив, јер је до скоро било незамисливо живети заједно пре брака!

Ако постоји љубав и ВОЉА, свака препрека може бити заједнички савладана!

И друго, ако сте пажљиво читали, девојка није рекла да су контактирали само путем мејла, него да су свако лето проводили заједно тамо...и да су се релативно често виђали и овде.
 
shaddow:
Hellen, ne sumnjam u tvoje DOBRE NAMERE, ali čini mi se da nisi baš mnogo objektivna, odnosno da si izmanipulisana od osobe koja uživa u "ulozi žrtve" - patologija bato. ;)

Kao prvo nije mi bio cilj nekoga da izmanipulisem,a i smatram da je Hellen dovoljno pametna i zrela osoba da se njom ne moze manipulisati.Kao drugo "uloga zrtve" mi uopste ne odgovara i samo me zanima kako si ti dosao do tog zakljicka da ja glumim neku "zrtvu",ja sam samo iznela problem,jer sam zelela da cujem misljenje ljudi koji nisu subjektivni.A kao trece,pojasni mi molim te,KAKVU IGRU JA TO IGRAM?
 
ma su ti neke fore sa psihijatrije, mislim uopshte nije losha ta pricha samo ovde pada u vodu, kao kako ljudi ne komuniciraju normalno vec pokushavaju da dodju do nekih ciljeva putem "igre", izmedju ostalog izigravanje zrtve, shto samo dodatno unosi nemir i kvari komunikaciju. a igra se odnosi na njen odnos sa partnerom, za koji mi ne mozemo nikako tvrditi da je ovakav ili onakav. a s nama da igra igre, to je smeshno.
 
violetad:
Činjenica je da možeš da budeš u vezi sa osobom godinama (i to u istom gradu), da se viđate svakodnevno, da izlazite, itd., ali tek kada počneš da ŽIVIŠ sa nekim zajedno, tek tada zaista upoznaš osobu, njene mane i vrline. Prema tome, veza na daljinu, gde oni nisu čak ni izlazili zajdno i gde se sve verovatno svodilo na e-mail, zaista ne može da bude osnova za ulazak u brak.


Potpuno si upravu da nekog ne mozes upoznati tako dobro dok ne pocnes da zivis sa nijim,ali nasa veza se nije svodila na mailove,i jesmo izlazili zajedno,vidjali smo se na svakih mesec do mesec i po,i tada sam ja znala njegove vrline i mane,mozda ne u ovolikoj meri kao sad,ali ipak sam ga upoznala.Znala sam u sta se upustam,nisam ni malo ne promisljeno usla u taj brak...
I sad znam da ga volim,kao i on mene,ali isto tako sam i svesna da ne mogu uvek cvetati ruze..
 
Borg_Queen:
ma su ti neke fore sa psihijatrije, mislim uopshte nije losha ta pricha samo ovde pada u vodu, kao kako ljudi ne komuniciraju normalno vec pokushavaju da dodju do nekih ciljeva putem "igre", izmedju ostalog izigravanje zrtve, shto samo dodatno unosi nemir i kvari komunikaciju. a igra se odnosi na njen odnos sa partnerom, za koji mi ne mozemo nikako tvrditi da je ovakav ili onakav. a s nama da igra igre, to je smeshno.


Ali kakav je onda to brak u kojom neko igra igru?
 
samo znam jednu stvar, nedostak posla i nekog odgovarajuceg drushtva ili podrshke, moze znatno zacrniti i ostale aspekte, izmedju ostalog i tvoj odnos sa muzem. ne kazem da nemash problema, nego da oni samo izgledaju malo cnje nego shto to jesu, tako da poshto ljubav postoji, jedino malo strpljenja i to je to.
 
Borg_Queen:
samo znam jednu stvar, nedostak posla i nekog odgovarajuceg drushtva ili podrshke, moze znatno zacrniti i ostale aspekte, izmedju ostalog i tvoj odnos sa muzem. ne kazem da nemash problema, nego da oni samo izgledaju malo cnje nego shto to jesu, tako da poshto ljubav postoji, jedino malo strpljenja i to je to.


Ma sve ja to kapiram,kao i sto kapiram da kad budem nasla posao da ce sve biti lakse,da cu imati svoje obaveze,pa mi neke stvari nece izgledati toliko crno...Ali jbg trenutno je takva situacija,na koju ne mogu da uticem..Bice sve bolje,ZNAM to!!!!
 
slucajna:
..Ostajem kuci uz komp,filmove,sama,bez igde ikoga...Pomozite mi kako da se promenim,da promenim svoje ponasanje prema njemu,da jednom za svgda shvati da meni neke stvari smetaju i da ih vise ne radi,kako da postignem kompromisno resenje..jer inace ubrzo cu zavrsiti u ludari???

Što je takva tragedija otstai uz komp :) Možeš ovde sas nama das družiš :D
btw. i mani se tog skripta "otići ću u ludaru", šta će ti to....bolje uzmi pa shvati šta je to što TEBI prija i ispuni vreme tako da budeš MAKSIMALNO zadovoljna...ondaK je lako posle sa ostalim stvarima u žiznj ;)
 
slucajna:
Ma sve ja to kapiram,kao i sto kapiram da kad budem nasla posao da ce sve biti lakse,da cu imati svoje obaveze,pa mi neke stvari nece izgledati toliko crno...Ali jbg trenutno je takva situacija,na koju ne mogu da uticem..Bice sve bolje,ZNAM to!!!!

E ovo je presudno - ako ZNAŠ onda nema šta da se plašiš i paničiš! :D Drži glavu iznad vode i budi strpljiva ;)
 

Back
Top