Kako resiti stambeno pitanje u Srbiji i okruzenju?

A da nije kredit i podstanarstvo? Da li je u redu da su mnogi 90-ih otkupljivali stanove za male pare i time dobili na desetine hiljada evra gratis dok neko te pare ne zaradi ni za ceo zivot, i da takvi koji su dobili stan sada izdaju onima koji nisu imali srece da imaju tu priliku? Da li bi oni trebali da doplate taj stan ili da pocnu da placaju kiriju drzavi i pune budzet ili bi trebalo da i dalje postoji prilika da se pod istim uslovima dodje do stana i zasto toga nema i dalje vec se cini nepravda? Mnogima su i otimali posle 2. svetskog rata a na kraju neki drugi dobijali. Da li je moguce postaviti negde u gradu ili okolini kamp-prikolicu i da li postoji mogucnost uvodjenja struje u nju, ako neko nema mogucnosti da se skuci? Krov nad glavom je osnovna ljudska potreba a onaj ko nema srece ceo zivot zrtvuje obezbedjivanju toga. Cak i ubice u zatvoru imaju smestaj, jel to kazna, sta je onda bolje nekom bez svoje imovine koji nije ucinio nikakvo kaznjivo delo nego onom ko je ubio nekoga, jos u zatvorima pocinju da uvode i teretane, npr. neki novi zatvor u Kragujevcu, jel to u redu?
Ako nećeš kredit, onda kupi za keš ili sa računa. Jer ako nećeš kredit, znači da imaš dovoljno na gomili.
Niko nije dobio stan za male pare 90-ih, već su ljudi masovno prevareni od tog crenog režima, jer su mnogi uplaćiali svaki mesec od plate za te stanove, često i više generacija, a dobili su mogućnost da plate razliku za samo jedan stan.
Ako nemaš ništa a sviđa ti se ideja da živiš u plaćenom smeštaju, prvac neka banka i obezbedi par godina u zatvoru. Realizuj to svoje genijalno razmišljanje.
 
A da nije kredit i podstanarstvo? Da li je u redu da su mnogi 90-ih otkupljivali stanove za male pare i time dobili na desetine hiljada evra gratis dok neko te pare ne zaradi ni za ceo zivot, i da takvi koji su dobili stan sada izdaju onima koji nisu imali srece da imaju tu priliku? Da li bi oni trebali da doplate taj stan ili da pocnu da placaju kiriju drzavi i pune budzet ili bi trebalo da i dalje postoji prilika da se pod istim uslovima dodje do stana i zasto toga nema i dalje vec se cini nepravda? Mnogima su i otimali posle 2. svetskog rata a na kraju neki drugi dobijali. Da li je moguce postaviti negde u gradu ili okolini kamp-prikolicu i da li postoji mogucnost uvodjenja struje u nju, ako neko nema mogucnosti da se skuci? Krov nad glavom je osnovna ljudska potreba a onaj ko nema srece ceo zivot zrtvuje obezbedjivanju toga. Cak i ubice u zatvoru imaju smestaj, jel to kazna, sta je onda bolje nekom bez svoje imovine koji nije ucinio nikakvo kaznjivo delo nego onom ko je ubio nekoga, jos u zatvorima pocinju da uvode i teretane, npr. neki novi zatvor u Kragujevcu, jel to u redu?
Zavisi od lokacije, recimo ko tebi brani da se Skućiš u zabiti

"Ali ja hoću adresu na Terazijama broj 1A, i to besplatno," primetiš ti.
 
Ako nećeš kredit, onda kupi za keš ili sa računa. Jer ako nećeš kredit, znači da imaš dovoljno na gomili.
Niko nije dobio stan za male pare 90-ih, već su ljudi masovno prevareni od tog crenog režima, jer su mnogi uplaćiali svaki mesec od plate za te stanove, često i više generacija, a dobili su mogućnost da plate razliku za samo jedan stan.
Ako nemaš ništa a sviđa ti se ideja da živiš u plaćenom smeštaju, prvac neka banka i obezbedi par godina u zatvoru. Realizuj to svoje genijalno razmišljanje.
Ako necu kredit to znaci da nemam sigurne i dobre prihode i da necu da budem duznik. Kredit cak i da hocu ne bih ga dobio jer radim privremeno-povremene poslove ali naravno i da ga ne zelim. Koliko procenata od plate su davali, koliko godina i da li je ukupna data suma za sve to vreme jednaka realnoj vrednosti stana? Sto se tice smestaja u zatvorima, to razmisljanje je realno jer je sistem nakaradno postavljen, covek bez kaznjivog dela se snalazi za nesigurnu egzistenciju dok ubice i silovatelji imaju sve na gotovom i nemaju takvih briga, ja licno necu tim putem ali nije da to ne podrzavam kod drugih.
Zavisi od lokacije, recimo ko tebi brani da se Skućiš u zabiti

"Ali ja hoću adresu na Terazijama broj 1A, i to besplatno," primetiš ti.
Nema nista povoljno ni na 30 km od Beograda. Tu sam se rodio i radije bih ziveo na selu u okolini Beograda nego u centru nekog drugog grada koji mi je potpuno stran. Jedino da ima pristup GSP-u i neka je i najudaljenije selo u tom dometu jer je cena GSP-a povoljnija od Laste.
 
A da nije kredit i podstanarstvo? Da li je u redu da su mnogi 90-ih otkupljivali stanove za male pare i time dobili na desetine hiljada evra gratis dok neko te pare ne zaradi ni za ceo zivot, i da takvi koji su dobili stan sada izdaju onima koji nisu imali srece da imaju tu priliku? Da li bi oni trebali da doplate taj stan ili da pocnu da placaju kiriju drzavi i pune budzet ili bi trebalo da i dalje postoji prilika da se pod istim uslovima dodje do stana i zasto toga nema i dalje vec se cini nepravda? Mnogima su i otimali posle 2. svetskog rata a na kraju neki drugi dobijali. Da li je moguce postaviti negde u gradu ili okolini kamp-prikolicu i da li postoji mogucnost uvodjenja struje u nju, ako neko nema mogucnosti da se skuci? Krov nad glavom je osnovna ljudska potreba a onaj ko nema srece ceo zivot zrtvuje obezbedjivanju toga. Cak i ubice u zatvoru imaju smestaj, jel to kazna, sta je onda bolje nekom bez svoje imovine koji nije ucinio nikakvo kaznjivo delo nego onom ko je ubio nekoga, jos u zatvorima pocinju da uvode i teretane, npr. neki novi zatvor u Kragujevcu, jel to u redu?
Jel pošteno da ovi što su po političkim strankama ili "imaju ledja" lome stubiće koje neumorno postavlja JKP "Beograd Put" oko spomenika streljanim djacima I Muške gimnazije a danas VI Beogradske samo da bi parkirali džipa besplatno?

Neko nije imao priliku ni da živi a neko se iživljava iako spomenici nisu predviđeni kao parking mesto?
 
Ako necu kredit to znaci da nemam sigurne i dobre prihode i da necu da budem duznik. Kredit cak i da hocu ne bih ga dobio jer radim privremeno-povremene poslove ali naravno i da ga ne zelim. Koliko procenata od plate su davali, koliko godina i da li je ukupna data suma za sve to vreme jednaka realnoj vrednosti stana? Sto se tice smestaja u zatvorima, to razmisljanje je realno jer je sistem nakaradno postavljen, covek bez kaznjivog dela se snalazi za nesigurnu egzistenciju dok ubice i silovatelji imaju sve na gotovom i nemaju takvih briga, ja licno necu tim putem ali nije da to ne podrzavam kod drugih.

Nema nista povoljno ni na 30 km od Beograda. Tu sam se rodio i radije bih ziveo na selu u okolini Beograda nego u centru nekog drugog grada koji mi je potpuno stran. Jedino da ima pristup GSP-u i neka je i najudaljenije selo u tom dometu jer je cena GSP-a povoljnija od Laste.
Ne znam koliko su davali, ali je svaki mesec svako od tih ljudi plaćao za stan. Otprilike isto kao što se danas odvaja za kredit. Uzmi jednu porodicu gde su radili roditelji, to su dve mesečne rate. Pa ako je neko živeo sa svojim roditeljima, to su još jedna ili dve. A zatim i deca koja su počela da rade, negde je to bilo i po 5-6 mesečnih rata za stan, a svi zajedno su dobili mogućnost da otkupe samo jedan stan. I onda još uvek ima nekih koji su kunu u porodicu Milošević, ebli ih oni lopovi.
Nemaš dovoljnu zaradu, ali ne bi želeo da ideš van Beograda? Onda ništa, ostaje ti park ili neka napuštena zgrada, ima ih po Beogradu dovoljno, pa se useli.
 
Nije ti u srbiji više zli socijalizam koji nas je unazadio i uništio pa da je drzava dužna da ti obezbedi krov nad glavom. Sad smo konacno u kapitalizmu i rintaj ili crkni. Hvala dragom Bogu
Da smo u kapitalimu - nismo. Tamo gde smo u top 10 nacija u izumiranju - jesmo. Sa ovakvim cenama stanova i silnim nametima, mozes da radis kolko
hoces, i neces imati krov nad glavom, niti dovoljno za osnovne zivotne potrebe..
 
gubitaši tranzicije. Tako govorahu viziJonar i jeksperti iz g17
Znas kako, u drzavi gde od nabiflane prosecne plate (dakle ne realno), ne mozes da izvuces mesec dana, nema nikakve perspektive, i jedina
je solucija odlazak u bolje zemlje... mi nismo gubitasi tranzicije, nego gubitasi zdravog razuma, koji nedostaje starijoj populaciji...
 
A da nije kredit i podstanarstvo? Da li je u redu da su mnogi 90-ih otkupljivali stanove za male pare i time dobili na desetine hiljada evra gratis dok neko te pare ne zaradi ni za ceo zivot, i da takvi koji su dobili stan sada izdaju onima koji nisu imali srece da imaju tu priliku? Da li bi oni trebali da doplate taj stan ili da pocnu da placaju kiriju drzavi i pune budzet ili bi trebalo da i dalje postoji prilika da se pod istim uslovima dodje do stana i zasto toga nema i dalje vec se cini nepravda? Mnogima su i otimali posle 2. svetskog rata a na kraju neki drugi dobijali. Da li je moguce postaviti negde u gradu ili okolini kamp-prikolicu i da li postoji mogucnost uvodjenja struje u nju, ako neko nema mogucnosti da se skuci? Krov nad glavom je osnovna ljudska potreba a onaj ko nema srece ceo zivot zrtvuje obezbedjivanju toga. Cak i ubice u zatvoru imaju smestaj, jel to kazna, sta je onda bolje nekom bez svoje imovine koji nije ucinio nikakvo kaznjivo delo nego onom ko je ubio nekoga, jos u zatvorima pocinju da uvode i teretane, npr. neki novi zatvor u Kragujevcu, jel to u redu?
ja znam da ako oces krov na glavu, na ovi prostori, il ce udjes u politiku il ce vatas miradzinku.
 
Znas kako, u drzavi gde od nabiflane prosecne plate (dakle ne realno), ne mozes da izvuces mesec dana, nema nikakve perspektive, i jedina
je solucija odlazak u bolje zemlje... mi nismo gubitasi tranzicije, nego gubitasi zdravog razuma, koji nedostaje starijoj populaciji...
Kako kaze Zec, ovde vecito se radi da se obezbede deca da ne rade ... znaci roditelji su delom krivi za buducnost mladih u SRJ.
 
Jel pošteno da ovi što su po političkim strankama ili "imaju ledja" lome stubiće koje neumorno postavlja JKP "Beograd Put" oko spomenika streljanim djacima I Muške gimnazije a danas VI Beogradske samo da bi parkirali džipa besplatno?

Neko nije imao priliku ni da živi a neko se iživljava iako spomenici nisu predviđeni kao parking mesto?
Naravno da nije.

~~~

Sto se mene tice, i treba da bude bele kuge.
 
U Americi se po New York's živi i radi i pod šatorima druškane moj...
Los Angeles ništa bolji...
A ONOLIKE plate?

Vi bi socijalizam u kapitalu?
Nismo se razumeli...
Tražili ste AMERIČKI ŽIVOT...
Ovde niti vece sirotinje niti vece sramote biti siromasan, da ljudi vide bosonogog coveka pre bi pomislili da je bolestan nego da je siromasan. Bilo bi mnogo lakse da vise ljudi tako zivi jer u coporu koje deli iste muke je lakse.
 
Ma naravno samo nemoj da zaboraviš - SVI smo uplaćivali u stambeno (odbijalo se od ličnog dohotka) a stan je dobilo koliko % ?

Bilo je to piramidalna šema,i ja bih verovatno ''dobio stan'' ali za jedno 120 godina :mrgreen:
Nikad nije kasno za uvodjenje poreza na ekstra profit kupcima nekretnina u vreme hiperinflacije.
Sto je pravo i Bogu je drago
 
Doći do stana neće biti lako još izvesno vreme, a onda mnogo lakše nego sad. Samo treba sačekati momenat i ne nasedati na manipulacije agencijskih botova koji pišu neistine po forumima i portalima, ne bi li još nekog naivnog navukli na kupovinu stanova po sumanutim cenama.

Klasični argumenti agencijskih botova:

- stanova nema
- sve što se pojavi, proda se za dan
-da citiram jednu sa druge teme ,,rasprodati su svi sutereni i golubarnici i uskoro će garsonjere koštati 200.000 EUR"
:ino:


Iste dezinfo su pisali i u periodu od 2009-2011, kada je cena stanova rapidno padala, čak su izvrtali i krajnje očigledno i pisali po forumima da padaju cene samo krš stanova, a kv na Vračaru, starogradnja se u to vreme survao sa 3000 na 1600....

I obavezno oni kao sve znaju, ma riznica mudrosti... A u stvari obmanjuju narod, ne bi li još nekog nesretnika navukli na dizanje kredita i ratu kv od 800 e, narednih 20 g...

Koga zanima, poslaću mu privatnom porukom link koji vodi ka stranici Foruma (2008-2009) na kojoj se jasno vidi kako agencijski botovi izvrću realnost i obmanjuju potencijalne kupce. Pritom polupismeni i krajnje providni.

Ako neko mesecima posećuje teme koje se odnose na kupovinu stanova i kredite, a pritom niti prodaje, niti kupuje i iznosi netačne info, jasno je da je agencijski bot. Stvaraju paniku kod ljudi i svesno ih nagovaraju na suluda ulaganja. Nema veze što neće biti u stanju da plate ratu kredita i što će ostati bez stana, sa povelikim dugom prema banci... Jedna od najgorih stvari koja može da se desi malom čoveku u kapitalizmu.

Nailazila sam i na botove koji tvrde da je oduzimanje stana od strane banke nešto sasvim normalno, ma bukvalno ništa, samo se preseliš negde i super... Strašno šta sve pišu.... Pri tom, bez stana je u vreme prethodne ekonomske krize ostajala svaka peta porodica koja je podigla kredit... To je mnoge nateralo na suicid, neke i na homicid.
 

Back
Top