Kako resiti stambeno pitanje u Srbiji i okruzenju?

bezimeni1

Primećen član
Poruka
501
A da nije kredit i podstanarstvo? Da li je u redu da su mnogi 90-ih otkupljivali stanove za male pare i time dobili na desetine hiljada evra gratis dok neko te pare ne zaradi ni za ceo zivot, i da takvi koji su dobili stan sada izdaju onima koji nisu imali srece da imaju tu priliku? Da li bi oni trebali da doplate taj stan ili da pocnu da placaju kiriju drzavi i pune budzet ili bi trebalo da i dalje postoji prilika da se pod istim uslovima dodje do stana i zasto toga nema i dalje vec se cini nepravda? Mnogima su i otimali posle 2. svetskog rata a na kraju neki drugi dobijali. Da li je moguce postaviti negde u gradu ili okolini kamp-prikolicu i da li postoji mogucnost uvodjenja struje u nju, ako neko nema mogucnosti da se skuci? Krov nad glavom je osnovna ljudska potreba a onaj ko nema srece ceo zivot zrtvuje obezbedjivanju toga. Cak i ubice u zatvoru imaju smestaj, jel to kazna, sta je onda bolje nekom bez svoje imovine koji nije ucinio nikakvo kaznjivo delo nego onom ko je ubio nekoga, jos u zatvorima pocinju da uvode i teretane, npr. neki novi zatvor u Kragujevcu, jel to u redu?

DarkMoon

Elita
Poruka
18.967
A da nije kredit i podstanarstvo? Da li je u redu da su mnogi 90-ih otkupljivali stanove za male pare i time dobili na desetine hiljada evra gratis dok neko te pare ne zaradi ni za ceo zivot, i da takvi koji su dobili stan sada izdaju onima koji nisu imali srece da imaju tu priliku? Da li bi oni trebali da doplate taj stan ili da pocnu da placaju kiriju drzavi i pune budzet ili bi trebalo da i dalje postoji prilika da se pod istim uslovima dodje do stana i zasto toga nema i dalje vec se cini nepravda? Mnogima su i otimali posle 2. svetskog rata a na kraju neki drugi dobijali. Da li je moguce postaviti negde u gradu ili okolini kamp-prikolicu i da li postoji mogucnost uvodjenja struje u nju, ako neko nema mogucnosti da se skuci? Krov nad glavom je osnovna ljudska potreba a onaj ko nema srece ceo zivot zrtvuje obezbedjivanju toga. Cak i ubice u zatvoru imaju smestaj, jel to kazna, sta je onda bolje nekom bez svoje imovine koji nije ucinio nikakvo kaznjivo delo nego onom ko je ubio nekoga, jos u zatvorima pocinju da uvode i teretane, npr. neki novi zatvor u Kragujevcu, jel to u redu?
Vise se isplati biti kriminalac nego ziveti posteno, to znaju i bitange na vlasti...a to da su otkupljivali stanove 90tih za budzasto to jeste tacno ...imam druga ciji je otac tako uradio i sad on izdaje drugome stan ....a neki ljudi su i imali puno novca ali nisu znali njime da rukovode zato sto nije svako da ima novac i zato sto ljudi ne razmisljaju kad nesto rade nego kao guske u magli .

jolemisa

Elita
Poruka
22.584
Tacno je kupovali su stanove za paklu tadasnje Formule,a one su bile najjeftinije cigarete.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
99.607
U jednu ruku ovo je dobro za ove sto otvaraju građevinske firme ima dosta i Roma , sada rade i ne bave se kradjom.
Sa druge strane mnogo se pljačka , pljačkaju i otimaju javne površine i pretvaraju ih u privatno vlasništvo...
Svako vreme ima svoje okupatore , sada su napredni i ne rade baš po planu...
A kada balon pukne ...čak i komunizam će biti light varijanta.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
99.607
Radiš zaradiš kupiš/sagradiš. Od kukanja šta je bilo pre tries godina nema krova nad glavom.
Prodaš kuću u BG , uzmeš auto i dodjes u Pančevo...
Da si malo upućen ukapirao bi da malo ko od svog ovde rada u SRJ ima keš za nekretninu ...ili je stambeni kredit ili je radio preko ..
A kukaju svi , čak i oni koji su došli do nekretnine.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
99.607
Kad pomenu Pančevo najveći broj kupaca novih stanova su iz okolnih sela, samo mali deo je iz Beograda. Rađeno istraživanje tržišta. Budem nekad tamo, ono je sramota šta se, kako i gde zida. A stambeni kredit je i dalje 'radiš, zaradiš', jest da ih dele ko bombone ali ne za džabe.
Daj mi tu studiju.
Ispada da seljaci bolje stoje nego što izgleda 🤣
Ćuj stambeni ne prelazi 30% od ukupno prodatih nekretnina.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
99.607
Na selo ko može ...ja već mislim o tome da napustim Pančevo.

Nego ...

Screenshot_20221118-174616.png

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
pa mislim da su doticni godinama uplacivali u stambeno tako da i nije to bas dzabe izaslo

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
65.755
Ćuj stambeni ne prelazi 30% od ukupno prodatih nekretnina.
Да, али то је зато што се прави круг.
Први узме стамбени кредит и купи стан од другог. ТАј други сад има кеш и за кеш купи други стан или два мања или кућу, или доплати па купи већи стан. Тај трећи такође има кеш јер је управо продао стан, па он са својим кешом даље купује два мања или кућу или доплати па узме већи или купи мањи стан и кола и тако даље. Само је први узео кредит, а сви остали у низу нису добили кеш на лотоу или преко криминала, већ од продаје.

bezimeni1

Primećen član
Poruka
501
Radiš zaradiš kupiš/sagradiš. Od kukanja šta je bilo pre tries godina nema krova nad glavom.
Nije u redu da se neko decenijama odrice svega a neko dobije jer je imao srece. A i nemas izbora, gde imas da kupis 1 ar zemlje i da gradis stracaru svojim sopstvenim rukama, za sve mora dozvola i da bude po nekim standardima koje mnogi ne mogu da isprate. Jedino resenje kamp-prikolica ali steta sto ogromna vecina nece tako da zivi a kad bi se vise ljudi odlucilo da tako zivi bilo bi lakse i imao bi grupaciju s kojom da se drzis, pola ljudi zivi u bedi a istovremeno je i toliko iskompleksiranosti da je sramota kad se to vidi.

bezimeni1

Primećen član
Poruka
501
Koliko se procenata od plate izdvajalo za stambeno? Ja mogu da izdvajam od plate taj procenat ali ustedecu djoku. Imao sam pre par godina plan da za nekoliko godina ustedim 10 000 € od minimalca odricuci se svega za neku kucu na selu u okolini BG ali kako su od korone pocele da puno skacu cene digao sam ruke od toga i odustao, sada nema a tek za vise godina nece biti nikakve nekretnine do 10 000 € u okolini BG. Imam sator bar da ako nekad nadjem devojku da imam gde da je izvedem ali inace posto zivim sa roditeljima nikad nisam ni bio sa devojkom niti imam ikakvo drustvo, nemam nikog gde da dovedem pa moram da zivim tako usamljeno a ne mogu ni da pijem, kao da sam u zatvoru. Kamp-prikolica je neka alternativa ali gde je struja tu i voda? Nemam gde s kim da se druzim, ne druzim se ni sa kim i nevin sam sa 30 godina, nemam nikoga samo zato jer nemam svoju slobodu.