Kako pronaci smisao u zivotu?

E slushaj sad.....
Procitaj Alhemicara Paula Koelja, ima svega 150 stranica, tek sam pocela da je citam, i vec vidim da je izuzetna knjiga, govori upravo o tome... izvucicu neke delove da vidish da ne pricam na prazno....;)
Mladić nije znao sta je to Lična Legenda.
-To je ono što si uvek želeo da činiš. Svi ljudi, u ranoj mladosti, znaju šta je njihova lična legenda. U tom razdoblju, sve je jasno, sve je moguće i tada se ljudi ne boje da sanjaju i požele sve što bi voleli da rade u životu. Međutim, što više vreme odmiče, neka tajanstvena sila nastoji da dokaže da je nemoguće ostvariti Lićnu Legendu. To su naizgled zle sile, ali ti u stvari govore kako da ostvariš svoju Ličnu Legendu. One ti pripremaju duh i volju, jer na ovoj planeti postoji jedna velika istina:bez obzira ko si i šta radiš, kada stvarno nešto želiš to ynači da je ta želja nastala u Duši Vaseljene. To je tvoja misija na Zemlji.
A kada želiš nešto, čitava Vaseljena se zaveri da ostvariš tu svoju želju.


...............šta dalje reći..........;)
 
Ako neciji zivot nema smisla onda je to moj samo citajte kako mi prodje dan!
Ustajem oko 12 popodne onda malo gledam tv do 14h tada doruckujem onda sednem za komp i chatujem ili slusam muziku i usput popijem izmedju 0,5 i 1l guarane,bustera ili redbulla i dve kafe,oko 19h izdjem malo napolje cisto da prosetam i vratim se kuci oko 22h i onda sednem ponovo za komp i tako do 3 ujutru(izuzetak su petak i subota kad idem oko 23 u grad)!
 
smisao u zivotu .... nadam se da mi se nece ponoviti taj period u zivotu ...mislila sam da nemam razloga da zivim ,da nema smisla za zivot.... to je bilo nesto zbog zdravstvenog stanja .... sedela sa u sobi svakodnevno po ceo dana ...placuci zbog bolova i zbog toga sto "nemam razloga za zivot " naravno cim je meni bilo malo bolje shvatila sam da je zivot nesto najlepse sto postoji a da smisao zivota treba sami da pronadjemo - tu je negde - sakrio se ... pozzz
sunjati sunjati i naci smisao !!!
ZIVI ZA BOLJE SUTRA !!!
 
Moj jedini smisao za zhiwot je moja bratanica i moji net prijatelji... Kako naci smisao.... ono shto je lepo shto imash.... chuwaj ga kao malo wode na dlanu.... makar bila i mrwica...
Kada sam mislila da mi zhiwot pada u wodu... dobila sam diwnu bratanicu... I sada kad god mi je teshko... setim se nje i bude mi lakshe....

Malo patetichno ali tako je... ***
 
Smisao zivota je uzivati u njemu do zadnjeg daha! Pre,pre,pre... kad god bi mi bilo lose pozelela bih da se ubijem i tako sve resim, kao da se tao moze sve resitit... i onda posle nekog perioda desi mi se gomila divnih stvari! i razmisljam zamisli da sam se ubila??? nista od ovoga ne bih dozivela! trenutno sam u veom alosem periodu, ali znam da kad on prodje doci ce gomila extra stvari!
posle kise uvek dolazi duga!-naucno dokazano!!!
 

Back
Top