Kako pronaci smisao u zivotu?

Sustina zivota ja izdrzati,biti hrabar, boriti se za SVOJ zivot.
Briti se protiv smrti .Sustina je biti ziw.
mozda ovo i nije odgovor na temu ali je odgovor na moje davnasnje pitanje STA JE SUSTINA ZIVOTA??
Smisao zivota je individualna stvar i zavisi od covekovog karaktera ,mislim da sam trebas da otkrijes smisao ne samo u zivotu nego i u svakoj stavari koja te okruzuje i koju cinis... ;)
 
Nixxx:
Smisao života ti je tripčina :?
Znači uglavnom trebaš da živiš pravdeno, kako bi zaslužio da ideš u raj. Raj je smisao života. Život posle smrti... ;)
Daj...ne mogu da verujem da neko u 21. veko razmislja ovako! Xm, da te prosvetlim! Posle smrti nema svetla, nema kapija i Sv. Petra, nema raja, nema pakla, nema kazne, a ni nagrade! Ima samo tisina, vecna tisina i praznina i mi u njoj!
Smisao zivota je uraditi nesto veliko, nesto sto stvarno vredi, nesto sto ce odzvanjati preko vremena. Smisao je imati snove, velike snove, sanjati ih i hrliti ka njihovom ispunjenju. Smisao je postaviti ideale izned zivota i umreti za njih, i slusati lazi a u njih ne poverovati. Smisao je volite i tugovati, i piti i pevati i nadase svega SMISAO JE BORITI SE, UVEK SE BORITI DO ZADjEG DAHA,I MAKAKO NAS ZIVOT UDARI I BACI, USTATI I NASTAVITI DALJE... jer, kada se zavrsi zivot shvaticemo da nista ne vredi, svi smo samo pepeo i prah...
PS.Jbg. doslo mi..ne znam sta mi je
 
Potpuno se slazem sa Little_Strawberry! Jbt, koliko puta razmisljam o tome kako mi zivot prolazi a ja ne radim nista pametno, korisno itd. Kao da mi zivot ide uzalud i onda razmislim kako cu sa nekih 55 godina razmisljati gde mi je bila mladost? Evo sad je tu i sta ja radim? Nista, blejachim... :neutral:
 

Back
Top