Kako pronaci smisao u zivotu?

Pa ovako se to radi: Odlucis se sta zelis od zivota, sta ti je prioritet i onda sve sto radis radis kao hobi i neobavezno a samo na onom za sta si se odlucio radis predano. Meni je bio smisao da se mnogo zaljubljujem i da volim bez obzira sto se to nije ocekivalo od mene, bez obzira na sve.I jos, postavila sam sebi cilj da moj zivot tek pocne u tridesetoj a ne da se tu zavrsi.
 
Demandred_Forsaken:
Daj...ne mogu da verujem da neko u 21. veko razmislja ovako! Xm, da te prosvetlim! Posle smrti nema svetla, nema kapija i Sv. Petra, nema raja, nema pakla, nema kazne, a ni nagrade! Ima samo tisina, vecna tisina i praznina i mi u njoj!Smisao zivota je uraditi nesto veliko, nesto sto stvarno vredi, nesto sto ce odzvanjati preko vremena. Smisao je imati snove, velike snove, sanjati ih i hrliti ka njihovom ispunjenju. Smisao je postaviti ideale izned zivota i umreti za njih, i slusati lazi a u njih ne poverovati. Smisao je volite i tugovati, i piti i pevati i nadase svega SMISAO JE BORITI SE, UVEK SE BORITI DO ZADjEG DAHA,I MAKAKO NAS ZIVOT UDARI I BACI, USTATI I NASTAVITI DALJE... jer, kada se zavrsi zivot shvaticemo da nista ne vredi, svi smo samo pepeo i prah...
PS.Jbg. doslo mi..ne znam sta mi je
a ti si to video,osetio ili nešto slično???
 
po meni nema smisla u zivotu,ali ako hotjesh da ti bude zanimljivije ti nadjesh neshto shto tje da te goni da zivish dalje,ne valjda imati neki cilj,jer chim imash cilj onda tome mora dotji kraj jednog dana kad ga ostvarish,najbolje je nishaniti na neshto bash bash daleko tako da nikad ne pomislish kako je zivot dosadan.
 
Sve je cool,i ti najveci prioriteti(moj je muzika,obozavam je)i sve slicno tome,ali cemu sve to zivotno mucenje kad ces ionako da crknes!?Zivot mozda ima smisla ali ja ga nekako bas i nevidim,mozda je to trenutno,verovatno nisam dovoljno odrasla,zato cooliram ne gubim se mnogo oko onoga sto ce biti sutra!Uzivam!!!To je najbitnije! :D
 
Kaze pesma :D


Mudri starac rece mi da poenta zivota
nije to sto rade ona druga dva idiota
Sedi pored mene, misli i voli
to je zadnji stadijum u zivotnoj skoli

I ja sam tako sedeo, mislio i voleo
ceo dan sam sedeo, mislio i voleo
Na cilim sam mislio a lampu sam voleo
i onda sam totalno oboleo
 
ivanafreakystyley:
Sve je cool,i ti najveci prioriteti(moj je muzika,obozavam je)i sve slicno tome,ali cemu sve to zivotno mucenje kad ces ionako da crknes!?Zivot mozda ima smisla ali ja ga nekako bas i nevidim,mozda je to trenutno,verovatno nisam dovoljno odrasla,zato cooliram ne gubim se mnogo oko onoga sto ce biti sutra!Uzivam!!!To je najbitnije! :D

Ako se sad ubace svi forumasi u fazon "Sto si ti pesimisticki raspolozena, pa da, zbog tate, vidi mene kako znam da pricam na tu tvoju temu" ja cu imati koliko hocu prostora da se zezam i da odahnem. :D Kao na primer ti?
 
Zivot--

Neizlechiva bolest, prenosi se polnim putem, sa stopostotnom stopom smrtnosti..

Vrlo dosadno mesto, svi ga napuste pre ili kasnije..

Zivot je ono sto vam se desava dok vi pravite druge planove...

Smrt--

Svet minus jedinka..

Transformacija subjekta u objekat...



Djavolji recnik
Ambrose G. Bierce
 
Ако не знаш да одговориш зашто си било шта писала? :? Само дижете ове глупаве теме, које су писане пре 100 година, а још ни не пишете ништа паметно... :roll:
 

Back
Top