Quantcast

Kako postati svoj covek u tridesetim....

georgejune

Starosedelac
Poruka
157.140
Naravno da je nemoguce,radis za 300€ a troskovi 500€,ako iznajmis stan ostajes gladan i bos,posle 5 god podstanarisanja si mogao da kupis kucu dalje od grada ali hoces da zivis u centru,pusis i kafenises,onda radis najgore poslove a skolovao se 20god,staz slabo isao,penzije nece ni biti,pa ti jos prebace sto nisi nesto stvorio,pa i ja bih otiso u muriju i vojsku gde su u proslom veku dobijani stanovi,sad trpi matorce dok ti nesto ne ostave

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
14.283
Napisao sam da je to idealan nacin, ali je samo za one koji mogu sebi to da dozvole. Recimo da su ucili skole i da su se uclanili u neku od partija i smuuvali posao. To je realno u Srbiji.
Sledeca opcija je da si naucio neki zanat ili neko od trazenih zanimalnja. Gde se isto dobro zaradjuje.
Onda ide ono pocetnicki, znaci mala plata i ne mozes sebi da dozvolis zaseban stan. Mnogi imaju svoje kuce gde uvek ima mesta da se dogradi ili odvoji prostorija. Znaci opet ekonomski nezavisan.
Treca opcija iznajmljujes stan....ali ti treba za troskove....svratis kod roditelja i istrpis dva sata torture...ili im objasnis da hoces da se osamostalis, pa ti doplacuju za samostalnost ( a i da te ne gledaju kako se premestas s fotelje na krevet)
Ajd sad vi one teze varijante...

Miller

Buduća legenda
Poruka
45.695
Ovo je jedna realna i teska tema i trebalo bi razmenjivati iskustva i mozda nekome bude znacilo....ne bih da pametujem, jer mislim da su problemi realni, a ja bih samo teoretisao iz nekih iskustava...
u Srbiji tesko.nisu ucili decu da rade posle srednje skole i u doba njihog studiranja.cim napuni 18-21 napolje nadji stan,posao...nesto cemo da mu pomognemo i tako

.Gogilli.

Poznat
Poruka
7.192
u Srbiji tesko.nisu ucili decu da rade posle srednje skole i u doba njihog studiranja.cim napuni 18-21 napolje nadji stan,posao...nesto cemo da mu pomognemo i tako
Nisu nasa deca nista gora od dece sa zapada.
Znaju se i te kako raditi i biti vredna.
Problem je sto u Srbiji ima sve manje i manje posla a vala i plate su sve manje i manje.

Denni

Početnik
Poruka
36
Meni treba odgovor na ovo pitanje, imam 28 godina, veciti apsolvent, ceo zivot mi je nesto drugo bilo prece od sopstvene srece, posledice toga su skoro konstantna depresija godinama, nezadovoljstvom zivotom, u nekoliko navrata sam uhvatio sebe da razmisljam o suicidu kao da skocim sa brankovog mosta ili se otrujem, al ne mogu zato sto verujem u Boga, al opet svaki dan je muka i bol.

Denni

Početnik
Poruka
36
Ma nije to sad neki problem sto sam imao suicidalne misli, to je bilo davno pre 2-3 godine kad sam bio na drugoj trecoj godini, upisao tezak fakultet svaki ispit sa mukom polazem, pojavili se finansijski problem otac osato bez posla drzavna firma otisla u stecaj, kasnije te godine otac mi dobio srcani udar jedva preziveo majka nikada nije radila u struci nema skolu i ona se razboli dobije padavicu vertigo od sresa za ocem 15 dana bila u krevetu nije mogla da ustane hvala Bogu da smo imali neku ustedjevinu inace niko ne ce da da dinar da pomogne svi gledaju svoje probleme. I tu me dokrajci profesor me obori 8mi put na ispitu za uslov i okinem godinu, odem molim da me upisu na samofinansiranje, nista naletim na zid bukvalno. E tu mi vec nije bilo dobro da nisam usao taj dan u crkvu nisam siguran da bi ovaj komentar uopste postojao ovde.

Denni

Početnik
Poruka
36
Nisam u stanu baki imam kucu u prigratskom naselju, a imam i kucu na selu deda mi prepisao sve kad je umro pre 2 godine, ja se gladi ne bojim odrastao sam na selu sa dedom, imali smo i konje i ucio me je kako da obradjujem zemlju kad sam imao 7 godina, al to sad nije bitno moj zivot se promenio za 360 stepeni.Hvala na savetu u svakom slucaju.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.