Kako poslati dokumenta u Beč? (Turisticka Viza Kanada)

Hahaha...bravo ...držimo fige... :)
Što se tiče gore navedenog dobijanje vize prvi put na 10 godina!!? Objasni samo kakve garancije si dao za to? To nema veze sa klasičnom pričom o dobijanju turističke vize! Moj drugar je položio 400000e i dobio je na 10 godina...to je jedna od opcija..!? Ne zanosite se sa iluzijama o dobijanju vize na 10 godina a da za to nemate ozbiljne garancije!!! Hvala.
 
Pozdrav svima na forumu. Imam jedno pitanje. Decko mi je u Kanadi poslao bi mi garantno pismo da idem na 3 meseca, e sada me zanima sta da navedem kao razlog odlaska jer bih isla tutisticki. Ne radim s toga bi mi roditelji finansirali odlazak tacnije tata jer je mama nezaposlena. Koliku sumu novca da prikazem? Smestaj bi mi bio privatni tj kod njega bih bila i na njegovom zdravstvenom osiguranju. Da li jos postoji ambasadabu sarajevu jer je postojala? I naravno sta mi sve treba od silne papurologije? Unapred vam hvala na odgovoru.
 
Treba da vadim studenstku vizu ali sam potpuno pogubljena sa ovom novom kancelarijom na Dorcolu.

1) Sta smo na kraju zakljucili? MORA ili ne mora preko njih?

2) Koje su mi sanse da me suprug prati u Kanadu i da li neko ima iskustva sa tim (ja na studenstkoj, on kao dependent). U teoriji moze, ali ne znam u praksi kako to ide. (I da li je bolje odmah aplicirati zajedno, ili prvo ja da odem, pa onda njega da zovem).
 
Prvo da vas sve pozdravim,nije me dugo bilo na ovom forumu,no opet sam tu pa da vam se prikljucim.Podelila bih sa vama svoje iskustvo koje se tice cele procedure od sletanja na kanadski aerodrom,pa sve do povratka kuci,jer ovu temu sam ja i postavila i sve opisala do detalja,kako,na koji nacin i sta sve treba od dokumenata za dobijanje turisticke vize,na samom pocetku,a sada bih napisala kako ide procedura kad kupis kartu i poletis,mozda nekom i koristi.

Prvo da vas upozorim da nikada ne kupujete avio-kartu sa dva presedanja ma koliko ona bila jeftinija od drugih.U periodu kada sam ja putovala,septembar 2013. karte su jos uvek bile jako skupe,sto je bilo nenormalno za to doba godine,ali kad sam ja u pitanju prosto drugacije i ne moze biti.Koju god da sam agenciju zvala,karata nije bilo ili su bile nenormalno skupe oko 900-950 eura,pa sam savim slucajno nasla jednu od 4 slobodne koja je bila sa dva presedanja i to ovako: Beograd-Cirih,Cirih-Montreal,Montreal-Toronto,kostala je 750 eura.Ja se obradovala do neba,200 evra jeftinije nije beznacajno,ali sada iz ove perspektive ni za 500 evra manje ne bih pristala.Zasto?Zato sto je jako mali razmak izmedju letova,kad sletis u Montreal imas pauzu od 90 minuta,a trebas da prodjes pasosku,da pokupis prtljag,odes na carinu i na kraju u imigraciono,sto je naravno nemoguce za 90 minuta.O tome nisam razmisljala kada sam kartu kupovala,jer kad sam prvi put isla moj prvi kontakt sa kanadskim tlom je bio Toronto,kojji je i bio moja krajnja destinacija,a ovde je bio Montreal i moj prvi kontakt sa kanadskim tlom.Takodje da naglasim da je let iz Ciriha za Montreal kasnio u polasku 30 minuta,sto znaci da mi je za sve vec navedeno ostalo samo 60 minuta,strasno.Sleteli smo,juri na pasosku,prodjem to,odem u imigraciono,a tamo od 20 saltera rade samo 3,ljudi milion i sto je najgore dobijes broj i sedne i cekas da te prozovu.Broj koji sam dobila bio je 112,a na semaforu na zidu pise da je trenutno na obradi broj 52,padam u trans,tresem se od nervoze,odlazim na prijemni salter i objasnjavam da imam let za 30 minuta,ali koga je briga za to,to je tvoj problem.Ostavljam sve,trcim poprtljag koji sada vec davno izasao i stoji po strani skinut sa trake.Uzimam ga,trazim kolica,jedva ih nadjem i trcim nazad na imigraciono.U svoj toj frci shvati da ja nisam prosla carinu i ne znam sta sada da radim.Cutim,pa sta bude i ne bi nista,niti me je ko pitao niti je koga bila briga,sve u svemu ja carinu nisam prosla.Da skratim pricu,moj let za Toronto je bio u 16 i 30,a ja sam sa imigracionog izasla u 18h.Sta sad,kud i gde?Da li uopste ima vise letova za Toronto?Da,zaboravih reci da je moj razgovor sa imigracionim sluzbenikom trajao 2 min,pitao me je da li sam prvi put u Kanadi,sto nisam,vec drugi,koliko planiram da ostanem i kod koga idem?Ja na sve to odgovorila,on lupio pecat i nesto napisao,presarao mi onu vizu iz Beca i pozeleo lep provod.Izadjem iz imigracionog,pogledam koliko mi je dao,kad ono nista,samo pecat sa datumom ulaska,pa onda na tom pecatu koji je crvene boje postoji jedna linija na kojoj on treba da napise datum kad treba da napustim Kanadu.Na toj liniji ne pise nista osim slovo V-kao vizitor,razmak poprilican praznog prostora i inicijali DB,predpostavljam njegov potpis.E sad nije mi dovoljno sto mi je avion otisao,sto ne znam imali jos letova,sto mmoram da trazim salter Air -Canade da menjam kartu,vec moram da se nerviram i zbog toga sto ne znam do kad mogu da ostanem i da li je to 1,2,3......ili 6 meseci.Uspem da vrlo brzo nadjem salter,promenim kartu,predam prtljag,trcim i trazim izlaz jer je ukrcavanje vec pocelo i za 20 minuta imam let.Zavrsim sve,konacno se ukrcam i polecem ka Torontu.Kada sam stigla i mojim domacinima ispricala sve zafrkavali su me svo vreme da uopste netrebam da se sekiram jer mi je covek lepo napisao u pasosu DB,sto znaci DOZIVOTNI BORAVAK,hahahahaha,kamo srece,ali nije,posle smo se raspitali u imigracionom i dok nista ne napisu,boravak ti je maksimalan,odnosno 6 meseci.

Ovo je moje iskustvo,ne bih ga pozelela nikome,zato sam i zelela da ga podelim sa vama i upozorim da ni slucajno ne dozvolite sebi takav luksuz.Bilo kakvih pitanja da imate,slobodno se obratite,jer kada je turisticka viza za Kanadu u pitanju,odnosno dobijanje vize,to sam doktorirala.Takodje da naglasim da sam isla kod drugarice,ni rod ni pomozi Bog i dobila vizu oba puta,ali sam im poslala dokumenta sva moguca koja sam mogla da pribavim i sto treba i sto ne treba,jer treba ti dokaz da ces se vratiti,a ja osim familije nemam nikakav drugi dokaz cvrst,nisam u radnom odnosu.
Ovaj moj post je porilican,ali koristic
 
Хехе читам и смејем се мада није ни толико смешно. Могу мислити како ти је било. Зато смо супруга и ја једном само узели карте МТЛ-БГ за неких 800$ преко Париза а између летова сат и 15 мин. Када тада нисам умро никад нећу. Прво ка Србији нестаде пртљаг, као и по повратку наравно. Колико смо трчали на оба трансфера не бих да се присећам али знам да је било са почетног терминала на последњи:-). Зато од тада 3+ сати више. Што се тиче туристичке визе невероватно је да си добила, хоћу рећи у тим условима. Мој брат од тетке није а све услове испуњава, пропутовао пола света али опет одбијен. Невероватно.
 
Pozdrav svim forumasima. Imam jedno mozda malo glupo pitanje...

Da li je neko upucen koliko detaljno se proveravaju podatci poslati u Bec za dobijanje vize za Kanadu? Ovako stoje stvari. Verenica i ja nismo zaposleni nigde, ali radimo kod njenih roditelja u pekari, ne priavljeni (na crno) Neki od dokumenata koji povecavaju sigurnost dobijanja vize, izmedju ostalih, jeste i potvrda o zaposljenu i visini primanja... Sto bi nam naravno direktor (verenicini roditelji) mogli uraditi, naravno isto kao i ostalim radnicima (formular, pecat, info o preduzecu.....) Sve ostale uslove imamo dobre - oboje po stan na sebi, potvrde od banke o stanju na racunu - poprilicno novca na racunu bi imali, ili na dva odvojena racuna ako je potrebno, garantno/pozivno pismo od ljudi koji su tamo 20godina, situirani, sa dobrim primanjima i takodje nekretninama na sebi...

Ako neko moze da pomogne bilo kakavim iskustvom, ili savetom, bilo bi super :) Hvala
 
Poslednja izmena:
Ćao svima,

Da li neko ima iskustva sa apliciranjem online za kanadsku vizu? Naime, supruga i ja smo aplicirali zajedno, prošli sve stavke, uradili upload svih dokumenata i na kraju platili. Problem je što nisam dobio nikakvu potvrdu u MyCIC nalogu. I dalje stoji nedovršena aplikacija pa mogu opet ceo proces da počnem iz početka... da li je neko već imao slučna iskustva? Ili možda treba da prodje neko vreme da bu se uradio submit aplikacije?
 
Ja sam aplicirala online i stiglo mi je pismo u kome traze da im dostavim pasos. Da li to znaci da je viza odobrena? (Ja sam mislila da ima neki intervju, dza, bu... ?)

Elem, ne znam sta mi je ciniti po pitanju slanja pasosa. Koja je najjeftinija varijanta? Nadam se da nije istinita ona vest da ovi iz Beca svakako salju pasos nazad u ovu agenciju pa ti agencija naplati... ? Ne ide mi se u Bec ako bas ne mora, ali hocu da prodjem sto jeftinije. Iskreno, mislila sam da posaljem pasos obicnom postom, ali nisam sigurna da li to sme i da li ce ovi iz Beca da ga vrate na moju adresu.

Ima li neko savet/iskustva... ?

(Inace, aplicirala sam pre desetak dana i dobila obavestenje da mi traze pasos).
 
Pa jeste, ali to kosta (da mi pedu vidi put) vise nego da saljem pasos. I da li to moze da se zavrsi za jedan dan? Mislim, i onako skupljam pare za septembar i zivot u Kanadi, nemam odakle da trosim da idem po Becu da se zezam sa pasosem.

Mislim da je bila neka agencija koja kao vodi ljude na to viziranje pasosa. Drago mi je ako ovo znaci da je viza odobrena, ali sad mi je samo da prodjem sto jeftinije sa ovim Becom :P
 
Samo da javim da je moj problem sa upload-om rešen tako što sam prosledio mail na Question@cic.gc.ca. Isti dan sam dobio odgovor da je u toku neki vid sredjivanja sajta i da često dolazi do sličnih problema. Njihovo rešenje je bio da obrišemo prethodnu aplikaciju i da napravimo novu iz početka i platimo ponovo. Novac će nam biti refundiran, poslali su nam i uputstva kako da to rešimo.
Jutros sam aplicirao ponovo, i iz 75. puta uspeo da zakačim sve fajlove koji su potrebni i konačno submit-ovao aplikacija. Ostaje još da sačekam odgovor :)
 
Treba da vadim studenstku vizu ali sam potpuno pogubljena sa ovom novom kancelarijom na Dorcolu.

1) Sta smo na kraju zakljucili? MORA ili ne mora preko njih?

2) Koje su mi sanse da me suprug prati u Kanadu i da li neko ima iskustva sa tim (ja na studenstkoj, on kao dependent). U teoriji moze, ali ne znam u praksi kako to ide. (I da li je bolje odmah aplicirati zajedno, ili prvo ja da odem, pa onda njega da zovem).
Ovo je identična situacija n akoju idemo supruga i ja... Mi smo jednom već pokušali ali neuspešno. Predali smo papire u VAC-u gde su nas, one dame koje tamo rade, maksimalno šikanirale... Dobili smo odgovor posle tačno tri nedelje. Drugi put smo pojačali papire, dodali još par potvrda o zaposlenju kako bi officer-a ubedili da ćemo se vratiti. Generalno nema pravila i sve je stvar ličnog mišljenja officer-a. Mi smo imali jače papire od jednog para koji je aplicirao pre nas i uspešno otišao. Oni su prošli mi ne.
 

Back
Top