Kako poslati dokumenta u Beč? (Turisticka Viza Kanada)

Prvo da vas sve pozdravim,nije me dugo bilo na ovom forumu,no opet sam tu pa da vam se prikljucim.Podelila bih sa vama svoje iskustvo koje se tice cele procedure od sletanja na kanadski aerodrom,pa sve do povratka kuci,jer ovu temu sam ja i postavila i sve opisala do detalja,kako,na koji nacin i sta sve treba od dokumenata za dobijanje turisticke vize,na samom pocetku,a sada bih napisala kako ide procedura kad kupis kartu i poletis,mozda nekom i koristi.

Prvo da vas upozorim da nikada ne kupujete avio-kartu sa dva presedanja ma koliko ona bila jeftinija od drugih.U periodu kada sam ja putovala,septembar 2013. karte su jos uvek bile jako skupe,sto je bilo nenormalno za to doba godine,ali kad sam ja u pitanju prosto drugacije i ne moze biti.Koju god da sam agenciju zvala,karata nije bilo ili su bile nenormalno skupe oko 900-950 eura,pa sam savim slucajno nasla jednu od 4 slobodne koja je bila sa dva presedanja i to ovako: Beograd-Cirih,Cirih-Montreal,Montreal-Toronto,kostala je 750 eura.Ja se obradovala do neba,200 evra jeftinije nije beznacajno,ali sada iz ove perspektive ni za 500 evra manje ne bih pristala.Zasto?Zato sto je jako mali razmak izmedju letova,kad sletis u Montreal imas pauzu od 90 minuta,a trebas da prodjes pasosku,da pokupis prtljag,odes na carinu i na kraju u imigraciono,sto je naravno nemoguce za 90 minuta.O tome nisam razmisljala kada sam kartu kupovala,jer kad sam prvi put isla moj prvi kontakt sa kanadskim tlom je bio Toronto,kojji je i bio moja krajnja destinacija,a ovde je bio Montreal i moj prvi kontakt sa kanadskim tlom.Takodje da naglasim da je let iz Ciriha za Montreal kasnio u polasku 30 minuta,sto znaci da mi je za sve vec navedeno ostalo samo 60 minuta,strasno.Sleteli smo,juri na pasosku,prodjem to,odem u imigraciono,a tamo od 20 saltera rade samo 3,ljudi milion i sto je najgore dobijes broj i sedne i cekas da te prozovu.Broj koji sam dobila bio je 112,a na semaforu na zidu pise da je trenutno na obradi broj 52,padam u trans,tresem se od nervoze,odlazim na prijemni salter i objasnjavam da imam let za 30 minuta,ali koga je briga za to,to je tvoj problem.Ostavljam sve,trcim poprtljag koji sada vec davno izasao i stoji po strani skinut sa trake.Uzimam ga,trazim kolica,jedva ih nadjem i trcim nazad na imigraciono.U svoj toj frci shvati da ja nisam prosla carinu i ne znam sta sada da radim.Cutim,pa sta bude i ne bi nista,niti me je ko pitao niti je koga bila briga,sve u svemu ja carinu nisam prosla.Da skratim pricu,moj let za Toronto je bio u 16 i 30,a ja sam sa imigracionog izasla u 18h.Sta sad,kud i gde?Da li uopste ima vise letova za Toronto?Da,zaboravih reci da je moj razgovor sa imigracionim sluzbenikom trajao 2 min,pitao me je da li sam prvi put u Kanadi,sto nisam,vec drugi,koliko planiram da ostanem i kod koga idem?Ja na sve to odgovorila,on lupio pecat i nesto napisao,presarao mi onu vizu iz Beca i pozeleo lep provod.Izadjem iz imigracionog,pogledam koliko mi je dao,kad ono nista,samo pecat sa datumom ulaska,pa onda na tom pecatu koji je crvene boje postoji jedna linija na kojoj on treba da napise datum kad treba da napustim Kanadu.Na toj liniji ne pise nista osim slovo V-kao vizitor,razmak poprilican praznog prostora i inicijali DB,predpostavljam njegov potpis.E sad nije mi dovoljno sto mi je avion otisao,sto ne znam imali jos letova,sto mmoram da trazim salter Air -Canade da menjam kartu,vec moram da se nerviram i zbog toga sto ne znam do kad mogu da ostanem i da li je to 1,2,3......ili 6 meseci.Uspem da vrlo brzo nadjem salter,promenim kartu,predam prtljag,trcim i trazim izlaz jer je ukrcavanje vec pocelo i za 20 minuta imam let.Zavrsim sve,konacno se ukrcam i polecem ka Torontu.Kada sam stigla i mojim domacinima ispricala sve zafrkavali su me svo vreme da uopste netrebam da se sekiram jer mi je covek lepo napisao u pasosu DB,sto znaci DOZIVOTNI BORAVAK,hahahahaha,kamo srece,ali nije,posle smo se raspitali u imigracionom i dok nista ne napisu,boravak ti je maksimalan,odnosno 6 meseci.

Ovo je moje iskustvo,ne bih ga pozelela nikome,zato sam i zelela da ga podelim sa vama i upozorim da ni slucajno ne dozvolite sebi takav luksuz.Bilo kakvih pitanja da imate,slobodno se obratite,jer kada je turisticka viza za Kanadu u pitanju,odnosno dobijanje vize,to sam doktorirala.Takodje da naglasim da sam isla kod drugarice,ni rod ni pomozi Bog i dobila vizu oba puta,ali sam im poslala dokumenta sva moguca koja sam mogla da pribavim i sto treba i sto ne treba,jer treba ti dokaz da ces se vratiti,a ja osim familije nemam nikakav drugi dokaz cvrst,nisam u radnom odnosu.
Ovaj moj post je porilican,ali koristic
Pozdrav sleepwalker84. Ako ti nije problem da mi napises sta si sve spremila od dokumenata, sta je to sve trebalo i nije trebalo? Hvala ti unapred.
 
Pozdrav svima na forumu.Moj muz je 30 juna dobio pismo iz Misisage da mu je odobreno sponzorstvo,i da su moja dokumenta poslali za Bec 24 juna.U tom pismu jos i pise da ocekujem od njih poziv illi pismo.Ali nista jos uvek :( cekam.Vencali smo se 28.12.2012 u Crnoj Gori i predugo sve ovo traje.Molim vas ko ima iskustva sa ovim,ko je prolazio kroz isto da mi napise makar da znam koliko jos trebam cekati da se ova nocna mora zavrsi.Koliko uzme jos vremena dok se dobije ta viza za spajanje porodice u Becu ??????? Unapred hvala.
 
Pozdrav svima, nadam se da ce neko moci da mi pomogne. Imam problem prilikom popunjavanja IMM1295 formulara. Prezivam se đurđić tako mi pise i u pasosu, medjutim obrazac ne prihvata nasa slova a iz ambasade mi kazu da mora kao u pasosu. Na medjunarodnim izvodima i prevodima mi pise đ i ć, da li je neko bio u slicnoj situaciji i kako ste vi pisali? Hvala unapred
 
jannči, ja sam online aplicirala pre par dana, rezervisala sam kartu negde otprilike polovina avg (nadam se da cu dobiti odg do tada), ali ako ti odobre vizu, mozes da promenis rezervaciju za bilo kada, ili cak ne moras ni da je ponistavas ukoliko ti nije odobrena viza...bitno je da tamo pokazes da si rezervisala kartu. Inace sam nova ovde. Pozdrav svim forumasima!

Hvala ti najlepše na odgovoru :)

Inače, suprug je dobio vizu, posle 11 radnih dana. Sad se premišljamo da li da idemo u Beč ili da šaljemo pasoš. Da li se slanje preko VAC-a mora najaviti telefonom ili možemo otići i predati pasoš bilo kada?
 
Pozdrav svima na forumu.Izvinjavam se ako nisam bila jasna sa pitanjem ustvari nisam tacno napisala sta sam htela od sve muke.Mi smo predali svu dokumentaciju advokatu jos 5 maja 2013 god,i onda je muz dobio nazad papire koje je morao poslati za Misisagu zajedno sa jos dodatnim papirima koje su trazili sa posla i trazili da ja odradim pregled kad smo sve zavrsili prikupili sve je poslano za Misisagu.Obrada njegovog zahteva u Misisagi je trajala tacno 4 meseca,to jest od marta pa do jula ove godine.Dobio je nazad pismo u kojem je pisalo da je odobren kao sponzor,da je sve u redu i da se sad moja dokumenta nalaze u Becu i da ocekujem svaki dan pismo ili poziv od njih.da bih valjda obavila razgovor ili da idem samo po vizu.Ja mislim da smo mi tih 4 meseci pregurali,da je najgore vec proslo.Koliko sam mogla procitati po forumima ne uzme dugo 30 radnih dana za obradu dokumenata za vizu,nekome i duze neznam na cemu sam i jos koliko ce uzeti.Nadam se da sam bila jasnija.Samo zanima koliko traje obrada dokumenata za vizu ako je vec sve odobreno sve, ovo predugo traje.Molim ako neko ima slicno iskustvo ako je prosao kroz kroz isto da napise bilo sta.Unapred hvala :sad2:
 
Pozdrav svima, nadam se da ce neko moci da mi pomogne. Imam problem prilikom popunjavanja IMM1295 formulara. Prezivam se đurđić tako mi pise i u pasosu, medjutim obrazac ne prihvata nasa slova a iz ambasade mi kazu da mora kao u pasosu. Na medjunarodnim izvodima i prevodima mi pise đ i ć, da li je neko bio u slicnoj situaciji i kako ste vi pisali? Hvala unapred

Nadam se da ne odgovaram kasno. Ja sam na kraju popunio svoj i zenin obrazac alfabetom, jer drugacije ne mogu da se validiraju obrasci, pogotovo onaj koji treba da ti da bar kodove. Napisao sam dodatan papir objasnjenja u kom sam objasnio situaciju i napisao imena originalno (ima jedan obrazac gde se traze imena na engleskom i na maternjem, pa sam tu napisao i na cirilici i na latinici). Najbitnija stvar od svega je to da smo dobili vizu. :D
 
Poštom sigurno oni ne šalju vizu, mislim da ako odobre vizu obaveste te putem e-mail-a kada da dođeš u Beč da ti zalepe u pasoš, a druga varijanta je da im ti pošalješ putem pošte ili DHL-a pasoš da ti ga viziraju pa onda ga na isti način dobiješ nazad (uz prihvatanje na sopstvenu odgovornost da se može desiti da ti se pasoš negde zagubi u pošti). Sigurnije je ipak otići lično u Beč na viziranje, a ipak je to happening, malo vidiš bečlijke ovo ono z:lol:
Ja sam aplicirao online za TRV pre neki dan pa ću izvestiti kako stvari stoje ....


Što se tiče nošenja pasoša u Beč, znate li koliko se čeka na vizu tamo kad dođete i donesete ga, i da li ima određeno vrijeme kad možete doći? HEeeeelp
 
Prvo da vas sve pozdravim,nije me dugo bilo na ovom forumu,no opet sam tu pa da vam se prikljucim.Podelila bih sa vama svoje iskustvo koje se tice cele procedure od sletanja na kanadski aerodrom,pa sve do povratka kuci,jer ovu temu sam ja i postavila i sve opisala do detalja,kako,na koji nacin i sta sve treba od dokumenata za dobijanje turisticke vize,na samom pocetku,a sada bih napisala kako ide procedura kad kupis kartu i poletis,mozda nekom i koristi.

Prvo da vas upozorim da nikada ne kupujete avio-kartu sa dva presedanja ma koliko ona bila jeftinija od drugih.U periodu kada sam ja putovala,septembar 2013. karte su jos uvek bile jako skupe,sto je bilo nenormalno za to doba godine,ali kad sam ja u pitanju prosto drugacije i ne moze biti.Koju god da sam agenciju zvala,karata nije bilo ili su bile nenormalno skupe oko 900-950 eura,pa sam savim slucajno nasla jednu od 4 slobodne koja je bila sa dva presedanja i to ovako: Beograd-Cirih,Cirih-Montreal,Montreal-Toronto,kostala je 750 eura.Ja se obradovala do neba,200 evra jeftinije nije beznacajno,ali sada iz ove perspektive ni za 500 evra manje ne bih pristala.Zasto?Zato sto je jako mali razmak izmedju letova,kad sletis u Montreal imas pauzu od 90 minuta,a trebas da prodjes pasosku,da pokupis prtljag,odes na carinu i na kraju u imigraciono,sto je naravno nemoguce za 90 minuta.O tome nisam razmisljala kada sam kartu kupovala,jer kad sam prvi put isla moj prvi kontakt sa kanadskim tlom je bio Toronto,kojji je i bio moja krajnja destinacija,a ovde je bio Montreal i moj prvi kontakt sa kanadskim tlom.Takodje da naglasim da je let iz Ciriha za Montreal kasnio u polasku 30 minuta,sto znaci da mi je za sve vec navedeno ostalo samo 60 minuta,strasno.Sleteli smo,juri na pasosku,prodjem to,odem u imigraciono,a tamo od 20 saltera rade samo 3,ljudi milion i sto je najgore dobijes broj i sedne i cekas da te prozovu.Broj koji sam dobila bio je 112,a na semaforu na zidu pise da je trenutno na obradi broj 52,padam u trans,tresem se od nervoze,odlazim na prijemni salter i objasnjavam da imam let za 30 minuta,ali koga je briga za to,to je tvoj problem.Ostavljam sve,trcim poprtljag koji sada vec davno izasao i stoji po strani skinut sa trake.Uzimam ga,trazim kolica,jedva ih nadjem i trcim nazad na imigraciono.U svoj toj frci shvati da ja nisam prosla carinu i ne znam sta sada da radim.Cutim,pa sta bude i ne bi nista,niti me je ko pitao niti je koga bila briga,sve u svemu ja carinu nisam prosla.Da skratim pricu,moj let za Toronto je bio u 16 i 30,a ja sam sa imigracionog izasla u 18h.Sta sad,kud i gde?Da li uopste ima vise letova za Toronto?Da,zaboravih reci da je moj razgovor sa imigracionim sluzbenikom trajao 2 min,pitao me je da li sam prvi put u Kanadi,sto nisam,vec drugi,koliko planiram da ostanem i kod koga idem?Ja na sve to odgovorila,on lupio pecat i nesto napisao,presarao mi onu vizu iz Beca i pozeleo lep provod.Izadjem iz imigracionog,pogledam koliko mi je dao,kad ono nista,samo pecat sa datumom ulaska,pa onda na tom pecatu koji je crvene boje postoji jedna linija na kojoj on treba da napise datum kad treba da napustim Kanadu.Na toj liniji ne pise nista osim slovo V-kao vizitor,razmak poprilican praznog prostora i inicijali DB,predpostavljam njegov potpis.E sad nije mi dovoljno sto mi je avion otisao,sto ne znam imali jos letova,sto mmoram da trazim salter Air -Canade da menjam kartu,vec moram da se nerviram i zbog toga sto ne znam do kad mogu da ostanem i da li je to 1,2,3......ili 6 meseci.Uspem da vrlo brzo nadjem salter,promenim kartu,predam prtljag,trcim i trazim izlaz jer je ukrcavanje vec pocelo i za 20 minuta imam let.Zavrsim sve,konacno se ukrcam i polecem ka Torontu.Kada sam stigla i mojim domacinima ispricala sve zafrkavali su me svo vreme da uopste netrebam da se sekiram jer mi je covek lepo napisao u pasosu DB,sto znaci DOZIVOTNI BORAVAK,hahahahaha,kamo srece,ali nije,posle smo se raspitali u imigracionom i dok nista ne napisu,boravak ti je maksimalan,odnosno 6 meseci.

Ovo je moje iskustvo,ne bih ga pozelela nikome,zato sam i zelela da ga podelim sa vama i upozorim da ni slucajno ne dozvolite sebi takav luksuz.Bilo kakvih pitanja da imate,slobodno se obratite,jer kada je turisticka viza za Kanadu u pitanju,odnosno dobijanje vize,to sam doktorirala.Takodje da naglasim da sam isla kod drugarice,ni rod ni pomozi Bog i dobila vizu oba puta,ali sam im poslala dokumenta sva moguca koja sam mogla da pribavim i sto treba i sto ne treba,jer treba ti dokaz da ces se vratiti,a ja osim familije nemam nikakav drugi dokaz cvrst,nisam u radnom odnosu.
Ovaj moj post je porilican,ali koristic

Pozdrav platypus. Ako ti nije problem da mi napises sta si sve spremila od dokumenata, sta je to sve trebalo i nije trebalo? Hvala ti unapred.
 
Pozdrav!

Imam par pitanja i bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da odgovori!
Situacija je sledeća: devojka mi je kanadski državljanin i mi smo u vezi skoro godinu dana. Već planiramo moj odlazak tamo ali postoje nekoliko stvari na koje nemamo odgovore. Bilo bi idealno kada bih mogao da dobijem turističku vizu pošto planiram da ostanem dve nedelje.

1. Planiram da apliciram online. Posle koliko dana/ nedelje oni odgovaraju?

2. Trenutno sam nezapošljen ali će ona da mi pošalje 1000 eura pre nego što prikupim sva dokumenta. Da li je ovo problem?

3. Poslaće i "letter of invitation". Da li je ovo dovoljno kao dokaz o našoj vezi i šta bi drugo trebalo da bude u tom pismu? Ona će naravno reći da ja ostajem sa njom.

Hvala!
 
Teško da ćeš moći da apliciraš online pošto je neophodno da se uploud-uju sva dokumenta koja traže a to uključuje i dokumentaciju sa posla (prosek plate, pozicija, rešenje o odmoru i td..). Moj suprug je pored pozivnog pisma napisao i "letter of explanation" u kom je naveo neke svoje osnovne podatke, podatke o članovima porodice, napisao je i čime se bavi pored regularnog posla i da je to takođe razlog dolaska u Kanadu, pored posete rodbine.
Nisam sigurna da možeš dovršiti aplikaciju ako nemaš sva dokumenta, nešto ćeš morati da ubaciš na mesto gde ti traže papire sa posla.
 
Uplatio sam preko agencije turisticki aranzman za suprugu i mene putovanje za Kanadu. Dobio sam itinerer putovanja i rezervaciju avionske karte od agencije kao neka garancija. Da li je to dovoljno za dobijanja turisticke vize uz sva nasa ostala dokumenta. Moram da napomenem da supruga radi i da je prijavljena vise od 10 godina a ja radim kao vozac u spediciji ali nisam prijavljen. Imamo jedno dete koje ne bi vodili (nadam se da je to velika garancija da ce da se vratimo), a i supruga mi je u drugom stanju treci mesec. Imamo solidno para na deviznom racunu. Sta mislite da li ce predstavljati problem moj radni odnos (nisam prijavljen)? Za sad toliko. Nadam se da ce te mi pomoci sa vasim iskustvima bice mi potrebni. Unapred zahvalan.
 
Montela, ja mislim da je to ok, ali ja sam baš laik u ovome. Npr, moj suprug je prijavljen na neodređeno, 80% njegove firme čine ugovorci iako tu rade popriličan broj godina, ali firma prosto tako funkcioniše. Kada je predavao za vizu već mu je ugovor bio u isticanju, ali prošlo je sve ok. Nadam se da ćete proći, pogotovo što ne vodite dete.
 
Montela, ja mislim da je to ok, ali ja sam baš laik u ovome. Npr, moj suprug je prijavljen na neodređeno, 80% njegove firme čine ugovorci iako tu rade popriličan broj godina, ali firma prosto tako funkcioniše. Kada je predavao za vizu već mu je ugovor bio u isticanju, ali prošlo je sve ok. Nadam se da ćete proći, pogotovo što ne vodite dete.

I mi se nadamo da ce biti sve ok. Ne razumem kako mu je ugovor bio u isticanju, da li su u ambasadi znali za to? Kazi mi kako je tvoj suprug aplicirao online ili je slao postom?
 

Back
Top