Kako popraviti rang sajta na google ???

He, mislis da je tu kljuc tvog uspeha ??? he he pazi sad! Na stranicu ubacis <iframe ... height:2px; weight;2px ... src:"http://www.mojsajt,com/rss.XML .../iframe> . Znaci, pri svakom ucitavanju strane aktivan je frame koji je mali, i skoro nevidljiv ... ali on ubacuje automatski feed posetiocu koji poseti stranicu !


:think: ???
 
Poslednja izmena:
ljubafmagarin ma kakav crni kljuc

sto bi englezi rekli

there is no such thing..

dobro je imati rss pogotovo popularni rss
ljubavmagarin meni uspeh nije traffic, relativno mi je lako napraviti traffic, uspeh je tragetovana poseta iz pretrazivaca i kao rezultat toga prodaja proizvoda ili usluga sa sajta

it s all about money honey..
 
Hmmm, dosta cudno zvucis, ne lici ovo na tebe... obicno das dosta kvalitetan odgoovr na postavljeno pitanje!!! Ovo sto pricas nije to...

Pitam jel ako strpam rss.xml da se automatski pojavljuje u iframe pri ucitavanju strane kao u predhodno navedenom slucaju... da li ce posetioc svaki sledeci put kada prihvati feed, pri pokretanju web browsera automatski "posecivati" moju web stranicu!!!??? Znam da ti mozes da napravis trafic kad god hoces, imas hiljade blogova, ali 99% nas ne moze to sto pricas, pa moramo da se dovijamo na razlicite nacine!!!
Da li to sto kazes da je dobro imati rss jedino sto mozes da kazes, znaci da ne znas ii cuvas znanje??? Ako cuvas, i to je OK!

...izvini ako davim, ako neces, ne moras da odgovoris!!! ;)
 
Poslednja izmena:
Hmmm, dosta cudno zvucis, ne lici ovo na tebe... obicno das dosta kvalitetan odgoovr na postavljeno pitanje!!! Ovo sto pricas nije to...

Pitam jel ako strpam rss.xml da se automatski pojavljuje u iframe pri ucitavanju strane kao u predhodno navedenom slucaju... da li ce posetioc svaki sledeci put kada prihvati feed, pri pokretanju web browsera automatski "posecivati" moju web stranicu!!!??? Znam da ti mozes da napravis trafic kad god hoces, imas hiljade blogova, ali 99% nas ne moze to sto pricas, pa moramo da se dovijamo na razlicite nacine!!!
Da li to sto kazes da je dobro imati rss jedino sto mozes da kazes, znaci da ne znas ii cuvas znanje??? Ako cuvas, i to je OK!

...izvini ako davim, ako neces, ne moras da odgovoris!!! ;)

johny,,,,, ovo tek lichi na mene komplikovano je da objasnjavam s vremenom steknes nesto lenjosti kad je cela stvar u pitanju jer chak i da hce retko ko moze kvalitetno da govori na tu temu ...

nece pokretati automatski tvoju stranicu, niti taj "feed" rss je definisam kao page dodatak, hranljivi sastojak - feed, ali ako imash rss koji je popularan kroz njega gradis i linove i odnose i potencijalne prodaje i svasta drugo ako pustis masti na volju

ne chuvam znanje ali je malo truba da pricham bash svasta jer ako razumes to shto hocu da kazem onda ti ja i ne trebam a ako ne razumes onda dzaba govorim, mislish da je lako imati par hiljada rss izvora i gomilu komplikacija koje neminovno iz toga slede??

znam da ne moram da odgovorim isto ko sto ti ne moras da skontas manje vise svejedno je
i ili
whatever makes you happy honey

ali lakse ces do web ciljeva sa rss nego bez toga

uzivaj,
GF
 
izgleda nisi razumeo moju poentu rss, mene chak i briga da li ce iko ikad da loaduje rss i da li ce iko ikada da se subscribe na rss. Sustina je da zbog rss bodes dodatne linkove iz rss direktorijuma, feed direktorijuma, shaljes materijal na blogove i tome slichno.

A pomalo ne kontam na shta si mislio pitanjem. Da li dobijas hit na rss fajl, pa logicno je isto ko i hotlinkovani image on mora da se upali right? isto ko i svaka druga strana..

i tako..
 
Pa mislio sam da u koliko na klasican nacin postavimo RSS na sajt, nece svako preuzeti feed, jer ne zeli svako da ga preuzme... i tako !
U ovom drugom slucaju koji sam naveo, svaki posetioc sajta automatski pri poseti preuzima feed, (niko ga ne pita da li hoce ili nece, nego mora) pa sam hteo u stvari da te pitam da li to moze da koristi !!!???
 
Stani, malo se izrazavas uprosteno, ne razumem.
Kako izgradnja linkova???

Izgradnja linkova - Pravis backlink konstrukciju tako sto zabadas link sajta na mnogo kvalitetnih lokacija! Ceo taj skup backlinkova je backlink mreza ili konstrukcija, nazovimo je kako hoces. Kako je to u opste vezano za RSS ?


O blogovanju RSS cemo kasnije ako budes bio raspolozen.
 
imam nedoumicu !? Kada preko alatki tipa backlink checker pokusam da vidim koliko linkova na netu vodi do mog sajta dolazim do razlicitih rezultata... Neki prijavljuju samo 2-3 linka !
Jel neko zna neki pouzdan backlink checker kojem se moze verovati ?!?!?!

Zasto su iz liste backlinkova izuzeti linkovi iz direktorijuma???
 
imam nedoumicu !? Kada preko alatki tipa backlink checker pokusam da vidim koliko linkova na netu vodi do mog sajta dolazim do razlicitih rezultata... Neki prijavljuju samo 2-3 linka !
Jel neko zna neki pouzdan backlink checker kojem se moze verovati ?!?!?!

Zasto su iz liste backlinkova izuzeti linkovi iz direktorijuma???

pretrazivachi nikad nece prikazati stvarno stanje linkova oni ce prikazati samo relevantne (optimizovane) linkove, anchorovane, image alt tag i tome slichno

+ shto ce uvek pokazati samo indexirane strane
 
Da, da covek je razwalio temu ! Ko sve procita, naucice mnogo !

znas sta o ovoj temi se uvjek moze pricati,nema tu univerzalno prihvacene istine,neko ce reci jedno ,neko drugo a gugl trece.....a i gugl stalno mjenja algoritam tako da je sve relativno
a i moze se sa par posjeta dnevno postici daleko bolji rezultaqt nego sa desetinama hiljada,samo je pitanje kljucne rjeci
 
znas sta o ovoj temi se uvjek moze pricati,nema tu univerzalno prihvacene istine,neko ce reci jedno ,neko drugo a gugl trece.....a i gugl stalno mjenja algoritam tako da je sve relativno
a i moze se sa par posjeta dnevno postici daleko bolji rezultaqt nego sa desetinama hiljada,samo je pitanje kljucne rjeci

Da, slazem se da nema univerzalnog pravila, ali ima vise stanovista koja su mozda i podjednako efikasna. Ovde je pretezno akcentovana backlink tj. offpage optimizacija. On-page se podrazumeva i mnogo je odredjenija i jasnija nego offpage !
Mislim da nema univerzalno prihvacene istine, ali 95% ovoga sto ovde vidis je definitivno istina! A???
Jedino sto mislim je to sto ima jos milion stvari koje uticu na PR ali ih jednostavno nismo naveli jer je nemoguce.

Ne razumem to oko kljucne reci, sta si hteo da kazes. Postoji konkurencija oko trazene klj. reci i ako uspes da pridobijes neku kljucnu rec (tj. da budes na 1. str. za nju), u dobitku si ! Da, bitno je istrazivanje kljucnih reci, ali je smesno obracati aznju samo na to a ne i na neke druge faktore!
 
PR je jedan od faktora ali ne presudan,sama optimizacija sajta i sadraja isto ne znaci puno,poznato je da linkovanjem moze se postici pozicija za neku rijec bez da tu rijec imas u sadrzaju ili domenu sajta,tako da linkovanje sigurno ima veliku vrijednost,kao i starost domene,isto tako i sama popularnost odredene kljucne rijeci,isto tako i promjene algoritma mogu mogu dosta stete nanjeti,ja sam naprimer za rijeci shopping i sopping mall od 2002 do kraja 2005 sa nekoliko sajtova bio bio na prvim pozicijama a danas sam daleko nazad a i konkurencija je narasla 300 puta

pa fazon je pronaci kljucnu rijec gde je mala konkurencija a sa kojom mozes biti u dobrom dobitku,znaci danas je dovoljno da imas 2-3 ciljane posjete i da odradis dobar posao i bolji nego da imas 10k posjeta
 

Back
Top