Kako je Mojsije prošao kroz Crveno more?

Koja vi ovde pitanja postavljate!!! Dakle

- Ako Bog postoji, sigurno mu nije teško da u trenu osuši mokru zemlju. Šta je to za Njega?
- A ako Bog ne postoji, paaa... onda je svaka priča o čudima, jevrejima, hrišćanstvu, Mojsiju, Hristu... - suvišna!

Ovde nije u pitanju da li je ovo moguće, ili nije moguće. I kako bi to naučno moglo da se dokaže, ili porekne. Suština svega je - da li Bog postoji, ili ne postoji!? Ako neko očekuje da će mu savremena nauka otkloniti nedoumice oko svega toga - grdno se vara. Nauka niti je, niti će, dokazati, ili opovrgnuti Božije postojanje. Na kraju sve ostaje na slobodi izbora, i veri pojedinca. Ko ne veruje u Božije postojanje, to je njegovo pravo, i izbor. Kao što je izbor i onog drugog da veruje da Gospod postoji, i da su čuda Božija svuda oko nas. Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali nema prava da to mišljenje nameće drugima. Sloboda izbora za sve i svakog, pa kome šta godi...
Ali ako Bog postoji on bi sam i otvorio more. A jos nesto da Bog postoji Jevreji ne bi bili robovi uopste. ;)
 
Pošto zbog mnogih pametnjakovića jedna slična tema bi zatvorena,morao sam da otvorim ovu i da malo popričamo.
Svoje komentare ,u smislu da vi sve znate,a da drugi ne znaju,zadržite za kafanu,a ovde dajte obrazloženje.

1495.godine pre Hrista se desio čuveni Mojsijev prolaz kroz Crveno more.
Po mojim saznanjima ,a i istraživanjima ,tada je Venera došla u naš sunčev sistem i ona je izazvala pojavu otvaranja Crvenog mora.
Venera je u to vreme,sve do VII veka pre Hrista,svake pedesete godine pravila haos na zemlji,tako da je kod Judejaca ostalo zapisano da je svaka 50 godina bila oprostna godina.


Venera je bila, jeste i bice u nasem solarnom sistemu, i ne verujem da ce se to ikako promeniti.

Inace, Mojsije/Amenotep/Akenaton (evo sad imate i ime) je proveo Levite najkracim putem ka Sinajskom poluostrvu koji se nalazi uz samu obalu Crvenog Mora, pa su presli za vreme oseke.

Niko ih nije gonio niti je isao u poteru za njima, tako da se holivudska dramaturgija i scenografija moze slobodno zaboraviti.

:rtfm:
 
Kako je Mojsije prosao kroz more ili Isus lijecio slijepe ili Muhammed kao nepismen covjek propovijedao Kur'an?
Bozijom dozvolom.

Inace Mojsijevo vrijeme je vrijeme kada su sihr i magija bili praktikovani pa je razdvajanje mora bio dokaz da je Mojsije Boziji poslanik.

Isusovo vrijeme je vrijeme kada je medicina bila u razvoju pa je Isus uz Boziju pomoc mogao da lijeci slijepe, gluve, da ozivi mrtvog i sl. i to je bio dokaz za taj narod i ljude tog vremena.

Sami to nisu mogli. Samo uz Boziju pomoc.

Muhammed s.a.w.s. je sam po sebi bio dokaz za svoje vrijeme. A za nase vrijeme je Knjiga koja se ne moze izmijeniti i koja je za sva vremena.

Mojsije ne bi mogao razdvojiti more da mu to Bog nije omogucio!

Ja ne mogu ništa činiti sam od sebe; kako čujem onako sudim, i sud je moj pravedan; jer ne tražim volje svoje nego volju oca koji me je poslao.
Jovan 5:30


Sura 50
61. pa kad jedni druge ugledaše, drugovi Musaovi povikaše: “Samo što nas nisu stigli!”
62. “Neće!” – reče on – “Gospodar moj je sa mnom, On će mi put pokazati.”
63. I Mi objavismo Musau: “Udari štapom svojim po moru!” – i ono se rastavi i svaki bok njegov bijaše
kao veliko brdo;
64. i Mi onda tamo one gruge približismo –
65. a Musaa i sve one koji bijahu s njim spasismo –
66. i one druge potopismo.
67. To je, zaista, pouka, i većina njih nisu bili vjernici
68. a Gospodar tvoj je, doista, Silan i Milostiv.


Sura 10
80. I Musa reče: “Gospodaru naš! Ti si dao faraonu i glavešinama njegovim bogatstva da u raskoši žive na
ovom svijetu, pa oni, Gospodaru moj, zavode s puta Toga! Gospodaru naš, uništi bogatstva njihova i
zapečati srca njihova, pa neka ne vjeruju dok ne dožive patnju nesnosnu!”
89. “Uslišena je molba vaša!” – reče On -, “ a vas dvojica na pravom putu ostanite i nikako se za
neznalicama ne povodite!”
90. I Mi prevedosmo preko mora sinove Israilove, a za petama su im bili faraon i vojnici njegovi progoneći
ih ni krive ni dužne. A on, kad se poče daviti, uzviknu: “Ja vjerujem da nema boga osim Onoga u kojeg
vjeruju sinovi Israilovi i ja se pokoravam!”
91. “Zar sada, a prije si neposlušan bio i razdor sijao?!
92. Danas ćemo izbaviti samo tijelo tvoje da bi bio poučan primjer onima poslije tebe”, - ali mnogi ljudi su
ravnodušni prema Našim poukama
.


Ramses%20II%20mummy.jpg
 
Poslednja izmena:
Moses jaran je prošao onako kako piše u svetsko priznatim dokumentima.
Jedinim u koje imamo, tj, u koje se veruje.

Nauka, ćiji sam ja pobornik, veli da bi mogao to da odradi, al uslovom da vlada telekinezom.
Mogu svarit neki oblik telekineze, al toliki da pomera masu od nekoliko stotina tona, ako ne i hiljada, bogme ne znam....

Mislim da je mit istinit, ali i preuveličan. Gde ima dima, ima i šunke....
 
Moses jaran je prošao onako kako piše u svetsko priznatim dokumentima.
Jedinim u koje imamo, tj, u koje se veruje.

Nauka, ćiji sam ja pobornik, veli da bi mogao to da odradi, al uslovom da vlada telekinezom.
Mogu svarit neki oblik telekineze, al toliki da pomera masu od nekoliko stotina tona, ako ne i hiljada, bogme ne znam....

Mislim da je mit istinit, ali i preuveličan. Gde ima dima, ima i šunke....

A Bog jel moze da pomeri stotine tona? :)
 

Back
Top