Kako je Mojsije prošao kroz Crveno more?

Koja vi ovde pitanja postavljate!!! Dakle

- Ako Bog postoji, sigurno mu nije teško da u trenu osuši mokru zemlju. Šta je to za Njega?
- A ako Bog ne postoji, paaa... onda je svaka priča o čudima, jevrejima, hrišćanstvu, Mojsiju, Hristu... - suvišna!

Ovde nije u pitanju da li je ovo moguće, ili nije moguće. I kako bi to naučno moglo da se dokaže, ili porekne. Suština svega je - da li Bog postoji, ili ne postoji!? Ako neko očekuje da će mu savremena nauka otkloniti nedoumice oko svega toga - grdno se vara. Nauka niti je, niti će, dokazati, ili opovrgnuti Božije postojanje. Na kraju sve ostaje na slobodi izbora, i veri pojedinca. Ko ne veruje u Božije postojanje, to je njegovo pravo, i izbor. Kao što je izbor i onog drugog da veruje da Gospod postoji, i da su čuda Božija svuda oko nas. Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali nema prava da to mišljenje nameće drugima. Sloboda izbora za sve i svakog, pa kome šta godi...

Ima jedan problem u tvojoj logici, i prekoru zbog postavljanja pitanja:
-AKO bog postoji, zasto bi on razmicao more, susio dno i pravio kojekakva druga cudesa?
Zar ne bi bilo prostije da ih sve komplet podigne i prebaci na drugu stranu?
Tako da.....Mi ovde NE RASPRAVLJAMO o postojanju boga(ja bar tako shvatam) nego o natprirodnim mocima Mojsija, i njihovom (ne)mogucem naucnom objasnjenju.
 
Ima jedan problem u tvojoj logici, i prekoru zbog postavljanja pitanja:
-AKO bog postoji, zasto bi on razmicao more, susio dno i pravio kojekakva druga cudesa?
Zar ne bi bilo prostije da ih sve komplet podigne i prebaci na drugu stranu?
Tako da.....Mi ovde NE RASPRAVLJAMO o postojanju boga(ja bar tako shvatam) nego o natprirodnim mocima Mojsija, i njihovom (ne)mogucem naucnom objasnjenju.

Morao bi da budeš Bog, ne bi li odgovorio na sva gore pitanja koje postavljaš!
Ovako, samo ...
 
Morao bi da budeš Bog, ne bi li odgovorio na sva gore pitanja koje postavljaš!
Ovako, samo ...

Opet ne razumem...Ovo NIJE pdf "religija" ili "filozofija" na kojem mozemo raspravljati o bogu, postojanju ili ne, i srodnim temama.....
To sto neko nije bog( a sta je u tvom konteksu bog?) ne znaci da ne treba da postavlja pitanja, resava misterije, doprinosi drugacijem i ispravnijem vidjenju nekih pojava i dogadjaja.
 
Opet ne razumem...Ovo NIJE pdf "religija" ili "filozofija" na kojem mozemo raspravljati o bogu, postojanju ili ne, i srodnim temama.....
To sto neko nije bog( a sta je u tvom konteksu bog?) ne znaci da ne treba da postavlja pitanja, resava misterije, doprinosi drugacijem i ispravnijem vidjenju nekih pojava i dogadjaja.

Pa dobro ako tako kažeš!
- Na koliko si pitanja iz ove oblasti našao odgovor, a koji je naučno potkrepljen dokazima?
- Koliko si ti eto "misterija" rešio do sada? I baš me zanima, kojom si se naučnom metodom pri tome koristio?
- Primenom kojih naučnih dokaza si došao do "ispravnijih" viđenja događaja, koji su se desili pre nekoliko hiljada godina!?

I da, za kraj. Tačno je, ovo nije pdf religije, ali je zato pdf koji ima najmanje (ja bih pre rekao nikakvih, ali u duhu tolerancije neću) dodirnih tačaka sa naukom, na koju se ti tako često pozivaš!
 
Pa dobro ako tako kažeš!
- Na koliko si pitanja iz ove oblasti našao odgovor, a koji je naučno potkrepljen dokazima?
- Koliko si ti eto "misterija" rešio do sada? I baš me zanima, kojom si se naučnom metodom pri tome koristio?
- Primenom kojih naučnih dokaza si došao do "ispravnijih" viđenja događaja, koji su se desili pre nekoliko hiljada godina!?

I da, za kraj. Tačno je, ovo nije pdf religije, ali je zato pdf koji ima najmanje (ja bih pre rekao nikakvih, ali u duhu tolerancije neću) dodirnih tačaka sa naukom, na koju se ti tako često pozivaš!

Rasprava o natprirodnim mozda nece doneti neke pomake ODMAH u naucnom objasnjavanju raznoraznih misterija, ali je svakako potrebna zbog nekog vremena kada ce to moci da se objasni naucnim metodama(kada saznamo mnogo vise i o natprirodnim pojavama ali i o naucnim zakonima).

Svo znanje ovog sveta je jedno malo ostrvo u beskonacnom moru nepoznatog.Duznost svake generacije je da tom okeanu otme jedan deo kopna.

Kristijan Hajgens


Ako ne pricamo o tome, neko sposoban da resi bar neku od misterija se nece ni pojaviti.Ovako, samo treba vremena, strpljenja....
Mnoge stvari koje su postojale kao misterije u proslim vekovima, pa i decenijama, su danas sasvim normalne i potpuno objasnjene pojave....Tako ce se vremenom desiti i sa mnogo misterija sa ovog pdf-a.
 
Pošto zbog mnogih pametnjakovića jedna slična tema bi zatvorena,morao sam da otvorim ovu i da malo popričamo.
Svoje komentare ,u smislu da vi sve znate,a da drugi ne znaju,zadržite za kafanu,a ovde dajte obrazloženje.

1495.godine pre Hrista se desio čuveni Mojsijev prolaz kroz Crveno more.
Po mojim saznanjima ,a i istraživanjima ,tada je Venera došla u naš sunčev sistem i ona je izazvala pojavu otvaranja Crvenog mora.
Venera je u to vreme,sve do VII veka pre Hrista,svake pedesete godine pravila haos na zemlji,tako da je kod Judejaca ostalo zapisano da je svaka 50 godina bila oprostna godina.


Davno se nisam bavio ovime ,ali koliko se secam da je kod Judejaca svaka 7 godina bila oprosna a ne svaka 50-a.

Koliko mi je poznato vecina mesta i naselja koja su se spominjala u bibliji su pronadjena tacno tamo gde su i opisana,hocu da kazem da nauka nije jos osporila ni jednu biblijsku tvrdnju,tako da je Mojsije verovatno stvarna licnost kao i prelazak preko crvenog mora.Moram da napomenem da su uz pomoc biblije naucnici dosli do mnogih otkrica,naravno govorim o starom zavetu odnosno o prvih 5 poglavlja ili ti Tori.

pre vise godina sam gledao nekog naucnika koji je razdvajao vodu na dva dela u nekom akvarijumu,vrsio je neki eksperiment povodom iste teme.Ali davno je bilo ima vise od 15 godina pa se ne secam detalja.

Sto se utvrdjivanja starosti nauka je tu prilicno tanka jer ni jedna metoda nije savrsena najcesce se koriste metode ugljenika c-14 i metoda kalijum-argon ali ni jedna ni druga nisu pouzdane i sigurne.

Zato je nemoguce sa danasnje tacke bilo sta pouzdano dokazati,pa je i rasprava manje vise besmislena kao sto su mnogi pre mene rekli.
 
A sta je to potvrdjeno?
Tj.definisano?
Biblija?
To je knjiga prica i tvrdnja,a kao takve su najverovatnije izmisljene.)
Bog OVO-Bog ONO...
A gde je Bog u 21 veku?
Nema ga.
Zasto?
Zato sto jos niko nije napisao novo poglavlje u bibliji ili zato sto su ljudi prestali da budu ovce(u tolikoj meri) kao ranije.
Bibilija je najverovatnije delo nekog pijanog lakrdijasa u trenutku "nadahnutosti".
Ali,ja postujem tudja uverenja.
Svako ima neosporivo pravo na svoje misljenje.
Pozz za sve(ukljucujuci i Mojsija i ribe u moru koje su ga tuzno gledale.)
 
Poslednja izmena:

Back
Top