Kako je Mojsije prošao kroz Crveno more?

Pošto zbog mnogih pametnjakovića jedna slična tema bi zatvorena,morao sam da otvorim ovu i da malo popričamo.
Svoje komentare ,u smislu da vi sve znate,a da drugi ne znaju,zadržite za kafanu,a ovde dajte obrazloženje.

1495.godine pre Hrista se desio čuveni Mojsijev prolaz kroz Crveno more.
Po mojim saznanjima ,a i istraživanjima ,tada je Venera došla u naš sunčev sistem i ona je izazvala pojavu otvaranja Crvenog mora.
Venera je u to vreme,sve do VII veka pre Hrista,svake pedesete godine pravila haos na zemlji,tako da je kod Judejaca ostalo zapisano da je svaka 50 godina bila oprostna godina.


da ne detaljise oko ovakvih izjava, ali tako nešto fizicki nije moguce.

1. venera je poznata od praistorije.
2. "upad" tela tolike velicine bi toliko poremetio stanje na zemlji da bi verovatno sve izumrlo.

znam, znam, imas verovatno milion odgovora tipa "bog je cuvao yemlju da joj se nista ne desi" i sl, nemoj trositi vreme uzalud na to.
 
da ne detaljise oko ovakvih izjava, ali tako nešto fizicki nije moguce.

1. venera je poznata od praistorije.
2. "upad" tela tolike velicine bi toliko poremetio stanje na zemlji da bi verovatno sve izumrlo.

znam, znam, imas verovatno milion odgovora tipa "bog je cuvao yemlju da joj se nista ne desi" i sl, nemoj trositi vreme uzalud na to.

Pa dobro sad... moraju necim da objasne, znas kako je kad nema objasnjenja onda su to sigurno bile neke natprirodne postojece sile.
 
Ostavite se američkih i drugih kvazinaučnika koji Mojsija smeštaju u XIII veku pre Hrista.
Mojsije je prešao kroz Crveno more 1495.godine pre Hrista.
Pošto nazovi naučnici nemaju objašnjenje,onda su to zataškali,kao da se nije ni desilo.
Rekao sam da je Venera dolaskom u naš sistem sve to napravila.
Venera će i sada da nam napravi rusvaj,a naučnici to ne znaju,zato što je nauka na niskom stepenu razvoja.

A odakle ti znas da ce Venera ponovo da napravi rusvaj?
 
Мојсије(и јеврејски народ) нису прошли КРОЗ Црвено море...
Него по дну,јер им је било дато да прођу.
А то КАКО, па читај Библију...
Постављачу теме...
Све више и више вјерских тема на Мистеријама...
Али ономе ко није хришћанин,вјера и јес' мистерија...
:cool:
 
Ja kad nesto kazem kevi, vec nacujem da je izvrnuto ispricala tetki....
A vi se trudite da nadjete istinu u necemu sto se desilo pre ko zna koliko, i ko zna koliko usta proslo, i ko zna sta je istina i sta ne. Kao da pocnemo temu o jednookom dzinu koji jede ljude jer mu krce creva.
Nikad necete saznati istinu, sem ako se ne vratite i sami vidite sta se desilo. Iznenadili biste se kada bi pitali nekog,, Gde je mojsije ? a oni bi KO? ,,
 
Prdnuo je i ono BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Koja vi ovde pitanja postavljate!!! Dakle

- Ako Bog postoji, sigurno mu nije teško da u trenu osuši mokru zemlju. Šta je to za Njega?
- A ako Bog ne postoji, paaa... onda je svaka priča o čudima, jevrejima, hrišćanstvu, Mojsiju, Hristu... - suvišna!

Ovde nije u pitanju da li je ovo moguće, ili nije moguće. I kako bi to naučno moglo da se dokaže, ili porekne. Suština svega je - da li Bog postoji, ili ne postoji!? Ako neko očekuje da će mu savremena nauka otkloniti nedoumice oko svega toga - grdno se vara. Nauka niti je, niti će, dokazati, ili opovrgnuti Božije postojanje. Na kraju sve ostaje na slobodi izbora, i veri pojedinca. Ko ne veruje u Božije postojanje, to je njegovo pravo, i izbor. Kao što je izbor i onog drugog da veruje da Gospod postoji, i da su čuda Božija svuda oko nas. Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali nema prava da to mišljenje nameće drugima. Sloboda izbora za sve i svakog, pa kome šta godi...
 
@ixtis

Pitanje je glupo, ali ja ga nisam postavio da bi nipodastavao vernike ili vam poricao veru, vec da bi zajebavao drboba. Ako pogledas sta je on postavio na pocetku, i uopste njegovo ponasanje na Krsarici i drugim forumima, on iznosi poprilicne gluposti koje sa Hriscanstvom nemaju veze, vec vise pokusava da opravda svoje komplekse visih vrednosti i cinjenicu da je ubedjen da je neki Mesija ili tako nesto.

Ja se izvinjavam, ako sam te uvredio.
 
Poslednja izmena:
Pošto zbog mnogih pametnjakovića jedna slična tema bi zatvorena,morao sam da otvorim ovu i da malo popričamo.
Svoje komentare ,u smislu da vi sve znate,a da drugi ne znaju,zadržite za kafanu,a ovde dajte obrazloženje.

1495.godine pre Hrista se desio čuveni Mojsijev prolaz kroz Crveno more.
Po mojim saznanjima ,a i istraživanjima ,tada je Venera došla u naš sunčev sistem i ona je izazvala pojavu otvaranja Crvenog mora.
Venera je u to vreme,sve do VII veka pre Hrista,svake pedesete godine pravila haos na zemlji,tako da je kod Judejaca ostalo zapisano da je svaka 50 godina bila oprostna godina.

U Bibliji pise kako je prosao, to bi trebalo da bude dovoljno...
 

Back
Top