Kako do Kanadske iseljeničke vize?

mali update:

September 18, 2015 –
Citizenship and Immigration Canada has issued another round of invitations through Express Entry. A total of 1,545 invitations to apply for Permanent Residence were issued on September 18th, with a lowest qualifying score of 450 points.

This is the eighth consecutive draw for which qualifying scores have been below the 600 point benchmark, and the lowest qualifying score yet recorded. Candidates in Express Entry are assigned a score using the Comprehensive Ranking System. Up to 600 points are assigned based on skill factors, including language, employment history, and education. An additional 600 points are awarded to candidates who hold a valid job offer supported by a Labour Market Impact Assessment (LMIA). This round of invitations included both candidates with, and without, an LMIA.
Since the program’s inception a total of 22,012 invitations have been issued.
 
Imam jedno pitanje s nadom da je neko bio u slicnoj situaciji. Pitanje smo poceli na EE temi ali ovde mislim da prati vise ljudi.
Naime, kako je i Boske napisao, ako sam studirala u Srbiji, logicno je da ce mi traziti police check iz Srbije za taj period kad sam studirala. Naravno, kao i vecina Bosanaca u Srbiji, nikad se tokom tih godina nisam prijavila u Srbiji i sada mi ne mogu izdati police check. Bila sam u NS, pitala za opciju da se sada prijavim, to mogu ali ce mi opet na izdatom uvjerenju jasno pisati za koji period je izdato.
Da li je neko prosao slicnu situaciju?
 
Imam jedno pitanje s nadom da je neko bio u slicnoj situaciji. Pitanje smo poceli na EE temi ali ovde mislim da prati vise ljudi.
Naime, kako je i Boske napisao, ako sam studirala u Srbiji, logicno je da ce mi traziti police check iz Srbije za taj period kad sam studirala. Naravno, kao i vecina Bosanaca u Srbiji, nikad se tokom tih godina nisam prijavila u Srbiji i sada mi ne mogu izdati police check. Bila sam u NS, pitala za opciju da se sada prijavim, to mogu ali ce mi opet na izdatom uvjerenju jasno pisati za koji period je izdato.
Da li je neko prosao slicnu situaciju?

Bosanci moji - :) ... naravno da na uverenju ne pise za koji period, vec samo da osoba nije kaznjavana... prijavite se odmah, i izvadite tu potvrdu, i cao :)
 
Bosanci moji - :) ... naravno da na uverenju ne pise za koji period, vec samo da osoba nije kaznjavana... prijavite se odmah, i izvadite tu potvrdu, i cao :)[/

:) :) Pa prije tri dana u mi zena govori mogu dobiti samo za tu godinu kada sam bila prijavljena (bila jednu god u domu). Crtala sam joj sta mi treba i za sta mi treba i kaze ne moze mi izdati za period za koji nisam prijavljena bila ... ako ne pise na uvjerenju koji je period, zasto bi mi to rekla.
Mislim evo ja cu da se vratim i da izvadim za tu god kad sam bila pa ako ne bude pisalo nista, otecu joj na licu mjesta trosak puta svega mi :-)
 
Bosanci moji - :) ... naravno da na uverenju ne pise za koji period, vec samo da osoba nije kaznjavana... prijavite se odmah, i izvadite tu potvrdu, i cao :)[/

:) :) Pa prije tri dana u mi zena govori mogu dobiti samo za tu godinu kada sam bila prijavljena (bila jednu god u domu). Crtala sam joj sta mi treba i za sta mi treba i kaze ne moze mi izdati za period za koji nisam prijavljena bila ... ako ne pise na uvjerenju koji je period, zasto bi mi to rekla.
Mislim evo ja cu da se vratim i da izvadim za tu god kad sam bila pa ako ne bude pisalo nista, otecu joj na licu mjesta trosak puta svega mi :-)

hoces da ti posaljem na pp moje uverenje, pa da vidis da ne pise nista o vremenu? :)
 
hoces da ti posaljem na pp moje uverenje, pa da vidis da ne pise nista o vremenu? :)

Ti nisi strani državljanin i ovde imaš prebivalište i ličnu kartu i te podatke si uneo u zahtev. Pretpostavljam da je drugačija procedura za strance.
Zahtev može da podnese i neko drugi u tvoje ime. Ja sam to radila za muža, a i preuzela ga. Da ne plaćaš put.
 
I'jopet update:

October 2, 2015 –

Citizenship and Immigration Canada has issued another round of invitations through Express Entry. A total of 1,530 Invitations to Apply for Permanent Residence were issued on October 2, 2015, with a lowest qualifying score of 450 points.

This round’s qualifying score is the same as the score from the previous round on September 18th, which was the lowest qualifying score to date. This round is the ninth consecutive draw for which qualifying scores have been below the 600 point benchmark.

Candidates in Express Entry are assigned a score using the Comprehensive Ranking System. Up to 600 points are assigned based on skill factors, including language, employment history, and education. An additional 600 points are awarded to candidates who hold a valid job offer supported by a Labour Market Impact Assessment (LMIA). This round of invitations included both candidates with, and without, an LMIA.

Since the program’s inception a total of 23,542 invitations have been issued.
 
Molim vas imam par pitanja.
Kao dokaz da ce sponzor da se vrati sa mnom u Canadu uspeli smo priloziti samo garantno pismo od njenog ujaka koji zivi u Canadi i koji garantuje to. Da ki je to dovoljno?
U mojoj aplikaciji kao sponzorisano lice postojiza mene jedna zabuna jer u kvadraticu oznacavam da li sam principal aplicant ili spouse or comon law partner of principal aplicant. Ne znam sta da stavim.
Molim vas da mi neko odgovori. Hvala
 
Evo linca sa malim savetom: http://immigrationcanada.pro/immigration-rules/skilled-workers/ naslov Presenting your work expiriance
U slucaju da ne mozete da pronadjete targetovani text, procitajte ga ovde u celosti:

Presenting Your Work Experience

You will need evidence of your work experience as part of your application.

Items such as income tax returns or income tax receipts on their own will not be acceptable.

Ideally, you should provide letters of reference from your current and past employers. These letters should be on company letterhead and signed by the appropriate individual. The letters must include your period of employment, positions held, duties, salary, hours of work, and a business card of the person signing.

If you can not provide all of the above, you must include an explanation in your application why not. If you do not have (or can not get letters of reference), the next best thing would be to provide old contracts of employment with your employers, or old performance appraisals, etc.

If you can not provide any of the above, your application may be in jeopardy. If you can find an old supervisor or even work mate, he or she could swear an affidavit on the above details of your employment to help support your application, along with your own explanation and description.

At this point, you will have to get creative about documenting your work experience. Are there any third-party publicly available documents about you on the web you can point to? Any news articles? Association newsletters?

You will need to find anything you can to support your work experience claim and accept that CIC may or may not accept it depending on the circumstances.

Pozdrav I srecno
sourse: PANCANADIAN, Immigration Law Group, Canada Immigration Lawyers and Information
 
Pozdrav svima..moje pitanje je vezano za liječnički pregled u Kanadi za dobijanje radne dozvole (LMIA)...dali netko zna što se sve točno pregledava na tom pregledu ali detaljno!!ako netko možda ima neki link ili saznanje što se sve pregledava bio bih jako zahvalan :)...brat mi treba doći kod mene u Kanadu a imao je hepatitis od kojeg je izliječen ali mu je doktorica rekla kao da su antitijela uvijek vidljiva pri detaljnim krvnim nalazima odnosno ako se bas to provjerava.Ako netko zna išta o tome unaprijed HVALA!!!
 
Pozdrav svima..moje pitanje je vezano za liječnički pregled u Kanadi za dobijanje radne dozvole (LMIA)...dali netko zna što se sve točno pregledava na tom pregledu ali detaljno!!ako netko možda ima neki link ili saznanje što se sve pregledava bio bih jako zahvalan :)...brat mi treba doći kod mene u Kanadu a imao je hepatitis od kojeg je izliječen ali mu je doktorica rekla kao da su antitijela uvijek vidljiva pri detaljnim krvnim nalazima odnosno ako se bas to provjerava.Ako netko zna išta o tome unaprijed HVALA!!!

Pozdrav,

Imas na indijskom forumu slicne slucajeve... Uglavnom - da, hepatitis se vidi uvek, i ne treba slagati ni slucajno da se nije imao... oni onda urade samo analize da li je osoba i dalje zarazna ili nije, i posto ako nije to ne utice na troskove kanadskog zdravstvenog sistema - ljudi izleceni od hepatitisa mogu da dobiju cak i PR, ne samo work vizu...

Najbolje da pozoves Panel Physican da ti detaljno sve objasni...
 
Pozdrav svima..moje pitanje je vezano za liječnički pregled u Kanadi za dobijanje radne dozvole (LMIA)...dali netko zna što se sve točno pregledava na tom pregledu ali detaljno!!ako netko možda ima neki link ili saznanje što se sve pregledava bio bih jako zahvalan :)...brat mi treba doći kod mene u Kanadu a imao je hepatitis od kojeg je izliječen ali mu je doktorica rekla kao da su antitijela uvijek vidljiva pri detaljnim krvnim nalazima odnosno ako se bas to provjerava.Ako netko zna išta o tome unaprijed HVALA!!!

Za drzavljane Srbije nije potreban lekarski pregled za dobijanje Work permit i privremeni rad u Kanadi.
Pregled ce biti potreban kasnije kada ispuni uslov za PR i hoce da aplacirira za njega
 
Pozdrav,

Imas na indijskom forumu slicne slucajeve... Uglavnom - da, hepatitis se vidi uvek, i ne treba slagati ni slucajno da se nije imao... oni onda urade samo analize da li je osoba i dalje zarazna ili nije, i posto ako nije to ne utice na troskove kanadskog zdravstvenog sistema - ljudi izleceni od hepatitisa mogu da dobiju cak i PR, ne samo work vizu...

Najbolje da pozoves Panel Physican da ti detaljno sve objasni...

Boske veliko HVALA!!:)
 
Za drzavljane Srbije nije potreban lekarski pregled za dobijanje Work permit i privremeni rad u Kanadi.
Pregled ce biti potreban kasnije kada ispuni uslov za PR i hoce da aplacirira za njega

Rekao bih da nije obavezan lekarski pregled. Jedan moj prijatelj je na radnu vizu otišao pre oko 2 godine, i tražili su mu lekarski pregled (mislim da samo jedna ili dve ustanove rade lekarski pregled u RS za kanadsku vizu). Malo se to oko njega iskomplikovalo jer su njegovi nalazi prošli pola sveta dok nisu stigli u Beč. Ali sve je bilo ok, i on je sada tamo.
 
Rekao bih da nije obavezan lekarski pregled. Jedan moj prijatelj je na radnu vizu otišao pre oko 2 godine, i tražili su mu lekarski pregled (mislim da samo jedna ili dve ustanove rade lekarski pregled u RS za kanadsku vizu). Malo se to oko njega iskomplikovalo jer su njegovi nalazi prošli pola sveta dok nisu stigli u Beč. Ali sve je bilo ok, i on je sada tamo.

Njemu su trazili lekarski zbog specificnosti posla kojim se bavi.
Ja sam otisao, i zamnom bar jos 4 ljudi, svi na WP i nikom nikad nije ni spomenut lekarski
 
Upravo sam bio u Komercijalnoj banci u Kneza Milosa gde sam hteo da uplatim fees za family sponsorship -spouse viza. Otisao sam sa pasosem i novcem naravno kako sam i procitao ovde na forumu. Medjutim radnica ne zna nista oko toga i dala mi je papir da izaberem sta uplacujem. Od navedenog jedino sam nasao za PR fee ostale dve stavke nema. Jel moze neko da mi da neki savet? Hvala.
 
@Biske83
Rodjak mi je obecao da ce poslati garanciju za mene ili bilo sta drugo sto mi bude trebalo od papira za Kanadu.
Ja sam student, jel bolje otici preko studentske vize u Kanadu na 6 mjeseci i tamo traziti produzenje vize ili ovde kod nas aplicirati odma za radnu vizu, inace sam iz BiH
Tamo sam planirao naci neki posao , pa sam kontao ostati . Imam polozeno za C kategoriju.
SVAKA POMOC JE DOBRODOSLA!
 
dobar dan dobri ljudi...upravo se registrovah ovde ali vec duze vreme citam sve sto pisete,pa je doslo vreme da se i ja aktiviram.

prosle subote se ozenih i pored sve te gungule oko organizacije ne stigoh da se aktiviram po pitanju Kanade sto je zajednicki cilj moje zene i mene,nadmo se i bebe koju cekamo (koja se jos nije izjasnila sta zeli:P )

moja prva pitanja u moru pitanja koja slede u narednom periodu bi bila:

1.Kolika je prednost prijaviti se kao porodica za odlazak
2.Kolika je dobro imati nekoga tamo od nasih kao i samog Kanadjanina koji zeli da mi pomogne i koliko oni mogu da pomognu
3.Da li je najbolje kontaktirati Adriatic Agenciju ili koju vec ili postoje i druge opcije
 

Back
Top