Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Markow7, slanje preko banke je sigurno najcivilizovaniji nacin prebacivanja novca, ali ima nekoliko negativnih strana. Prvo, srpska banka ce ti uzeti procenat, zatim ce ti odredjeni procenat uzeti i kanadska banka. Zatim, izgubices odredjeni deo i na konverziju ukoliko posaljes novac u evrima jer banke uvek imaju los kurs. Na kraju, banke ovde mogu i do mesec dana da ti zamrznu novac koji je poslat iz inostranstva, pa neces za to vreme moci da ga podizes. Sve to pise na njihovim sajtovima, tako da, ako se odlucis za takav nacin slanja, moras da ides od jedne do druge i vidis koje uslove nude i sta ti najvise odgovara.

Inace, iz Srbije mozes da iznese koliko hoces novca (svejedno da li saljes preko banke ili iznosis u gotovini). To je, doduse, informacija od pre godinu dana, ali sigurno tacna jer smo zvali Upravu carina i oni su nam tako rekli. Ne znam da li se u poslednjih godinu dana nesto promenilo, ali najbolje je da proveris kod njih.

Kanadjanima mozes da pokazes i potvrdu iz banke, ne mora da bude gotovina, ali bitno je da prijavis svaku sumu iznad 10 000 dolara.

Pozdrav!

Hvala svima... izgleda da je od banaka slaba vajda, kao i uvek. :(
 
Pozdrav svima!

Kao novi pridruzeni clan u akciji lova na kanadsku vizu, nekoliko pitanja za sve vas upucenije...
Suprug i ja planiramo da do septembra prikupimo potrebnu dokumentaciju pa da podnesemo zahtev, s tim da nas muci pitanje proof of funds, vidim da je vec nekoliko puta vodjena prica na tu temu ali mi i dalje nije jasno: da li moze da se umesto izvoda iz banke prilozi dokaz o vlasnistvu nad nekretninama (obzirom da smo oboje vlasnici) uz mozda neku procenu sudskog vestaka?
I da li nas master po Bolonji zaista priznaju kao master?
Toliko za pocetak :)

Bar neko? :)
 
Dragi saborci,

Upravo mi je stigao mail iz CIO-a da smo dobili "positive final determination of eligibility for processing" i da će naša aplikacija biti prosleđena u Visa Office Beč. Famozni PER je napokon stigao i do naših vrata. :worth:

Puno pozdrava svima i puno sreće na putu do zajedničkog cilja! :bye:
 
Poslednja izmena:
Dragi saborci,

Upravo mi je stigao mail iz CIO-a da smo dobili "positive final determination of eligibility for processing" i da će naša aplikacija biti prosleđena u Visa Office Beč. :worth: Famozni PER je napokon stigao i do naših vrata.

Puno pozdrava svima i puno sreće na putu do zajednićkog cilja! :bye:

Divne vesti! :) Cestitam na PER-u! Imas cestitku i na onom drugom forumu... :D
 
Hej, Vrachar, bas smo happy zbog tebe, ali jako zabrinuti za nasu situaciju. Posto mislimo da nama sa ovih prostora otezavajuca okolnost je moguce ucesce u ratu, mozes li da nam napises koliko imas godina, pretpostavljam do 30, jer bas je cudno da svi odavde duze cekamo. Hvala ti unapred i sve najlepse ti zelimo!!!:)
 
Hej, Vrachar, bas smo happy zbog tebe, ali jako zabrinuti za nasu situaciju. Posto mislimo da nama sa ovih prostora otezavajuca okolnost je moguce ucesce u ratu, mozes li da nam napises koliko imas godina, pretpostavljam do 30, jer bas je cudno da svi odavde duze cekamo. Hvala ti unapred i sve najlepse ti zelimo!!!:)

Hvala vam još jednom. Vašu stavku u sheet-u pratim odavno i jako mi je žao što još uvek čekate. No, nikako nemojte gubiti nadu i previše razmišljati unaokolo jer ne vredi. Svaki slučaj je poseban definitivno.
Učešće u ratu, koliko sam uspeo da shvatim, može da naškodi jedino ako si bio dobrovoljac. U ostalim slučajevima ne mora obavezno biti problem.

Inače, supruga i ja imamo po 35 godina oboje.

Pozdrav, i držim Vam palčeve. Strpljenje je gorko ali su mu plodovi slatki. ;)
 
Poslednja izmena:
I suprug nije uopste ucestvovao u ratu, ali je zavrsio vojnu skolu!:(

Pretpostavljam da Vojna škola ne bi trebala da bude bilo kakav problem. Emigriraju i policajci pa tamo nastave da rade isti posao (znam za jedan slučaj policajca koji je otišao na Novi Zeland).



Hvala happy sunrise. Nismo imali job offer.
 
Pozdrav svima!

Kao novi pridruzeni clan u akciji lova na kanadsku vizu, nekoliko pitanja za sve vas upucenije...
Suprug i ja planiramo da do septembra prikupimo potrebnu dokumentaciju pa da podnesemo zahtev, s tim da nas muci pitanje proof of funds, vidim da je vec nekoliko puta vodjena prica na tu temu ali mi i dalje nije jasno: da li moze da se umesto izvoda iz banke prilozi dokaz o vlasnistvu nad nekretninama (obzirom da smo oboje vlasnici) uz mozda neku procenu sudskog vestaka?
I da li nas master po Bolonji zaista priznaju kao master?
Toliko za pocetak :)

Evo ja ću odgovoriti.

Što se tiče proof of funds, i mi smo imali potpuno istu dilemu pre slanja svoje aplikacije. Nigde u zvaničnim uputstvima nije navedena mogućnost da se može priložiti ugovor o stanu ili procena veštaka i sl. Razmišljali smo da uradimo tako i pošaljemo obrazloženje da ćemo stan prodati i od tih para finansirati boravak u Kanadi za prvih par meseci. Međutim, na kraju smo ipak odustali od toga, pozajmili pare, podigli potvrdu iz banke i bukvalno istog momenta po izdavanju potvrde vratili pare (prebacivanje s računa na račun). Ovde na forumu sam pročitao da su ljudi uz malu naknadu dobijali tu potvrdu od svoje banke iako nisu imali novac, a neki su čak i podizali kredit pa ga odmah vraćali (što svakako košta, ali ako nema druge ...).

Moj savet je da pokušate da pozajmite pare od nekoga, a ako ne uspete da vidite u svojoj banci da li bi vam službenik/ca izdao/la potvrdu i bez para. Mislim da je to najsigurniji način. Za sam odlazak, te pare zaista trebaju u tom iznosu i tu se već ne treba šaliti.

Što se tiče mastera po Bolonji, Kanađani priznaju master samo ako na diplomi izričito piše da je master. Ako piše da je nosilac "diplomirani taj i taj" onda neće priznati master bez obzira na godine školovanja. Tu dileme nema.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Vrachar i Mala Ribica, hvala na lepim zeljama. Nadam se da cemo uskoro nesto cuti.

I mi smo se pitali da li moze umesto novca posluziti posed nekretnine i saznali da moze(pise tamo negde u uputstvu tako, a i na Koenovom forumu je Wayne napisao da je tako uradio), ali smo ipak pozajmili novac na par dana, kao i vi. I ipak smo uz to poslali i tu potvrdu o posedovanju kuce, po sistemu "sto vise, bolje je"...
 
Evo i ja kao i Vrachar, dobih danas mejl da mi je "your application has received a positive final determination of eligibility " i salju dalje u office VIENNA.
Mene intersuje, el zna neko da li i dalje ima sansi sad ovi iz Vienne da me odbiju ili ovi u Vienni samo zavrsavaju birokratske zezalice?
Prilicno brzo je bilo, u decembru poslao,13.dec skinuli pare, i 3. marta dobio PER.To je znaci malo jace od 2 ipo meseca?? Ovo je bilo brzo - ja bih rekao....
 
Evo ja ću odgovoriti.

Što se tiče proof of funds, i mi smo imali potpuno istu dilemu pre slanja svoje aplikacije. Nigde u zvaničnim uputstvima nije navedena mogućnost da se može priložiti ugovor o stanu ili procena veštaka i sl. Razmišljali smo da uradimo tako i pošaljemo obrazloženje da ćemo stan prodati i od tih para finansirati boravak u Kanadi za prvih par meseci. Međutim, na kraju smo ipak odustali od toga, pozajmili pare, podigli potvrdu iz banke i bukvalno istog momenta po izdavanju potvrde vratili pare (prebacivanje s računa na račun). Ovde na forumu sam pročitao da su ljudi uz malu naknadu dobijali tu potvrdu od svoje banke iako nisu imali novac, a neki su čak i podizali kredit pa ga odmah vraćali (što svakako košta, ali ako nema druge ...).

Moj savet je da pokušate da pozajmite pare od nekoga, a ako ne uspete da vidite u svojoj banci da li bi vam službenik/ca izdao/la potvrdu i bez para. Mislim da je to najsigurniji način. Za sam odlazak, te pare zaista trebaju u tom iznosu i tu se već ne treba šaliti.

Što se tiče mastera po Bolonji, Kanađani priznaju master samo ako na diplomi izričito piše da je master. Ako piše da je nosilac "diplomirani taj i taj" onda neće priznati master bez obzira na godine školovanja. Tu dileme nema.

Pozdrav.

Mislim da je i potvrda fakulteta da su Diplomirani i Master izjednaceni pred zakonom dovoljna. Naravno, uz originalnu diplomu.
 
***, kinez ce da gladuje i dovede 20 svojih bliskih i daljih rodjaka,
kod nasih je druga prica...cak i ako sam doplivas do kanade i ako si rod rodjeni retko ko ce da podmetne ledja za tebe i da ti pomogne :)
mislim svi znaju onaj vic o srpskom loncu u paklu jel...
pre neki dan sam gledala neku bas tuznu emisiju o makedonskim emigrantima, jedan avion sa nekoliko porodica koje su dosle istovremeno pre godinu il dve, sta mislite da li im je neko pomogao...u tom dokumentarcu rekli su sve najgore o svojima i kako su sretni da ih niko nije zavrnuo i opljackao za ono malo sto su doneli...jedna od devojaka koja je dosla sama , zavrsila je za dentist assistant i trazila posao kod 20 "nasih" zubara, svi su joj rekli da se gubi i da ce im samo smetati, na kraju ju je zaposlila jedna poljakinja koja je prosla isto kao i ona i sazalila se na nju.
Uglavnom, od 4 porodice koje su bile u filmu 2 su kao nesto napredovale, ukratko evo price
1, muz veterinar, zena med.sestra cerka 10 oni u 30tim, ona upala u bridge program on nema sanse da radi u struci nasao posao kao podopostavljac, zive u Torontu nadaju se da ce ih njena struka izvuci i zasad im je ok
2. devojka koja je dosla sama oko 27 god zavrsila koledz za to vreme radila u tim hortonsu nocne i zaposlila je ona poljakinja, presretna
3 muz i zena ona profesor informatike 10 godina radila u skoli, napisala udzbenik on elektrotehnicar, elektronicar dva sina koji imaju vise od 10 godina a oni imaju vise od 40, nijedan od njih dvoje nema sanse da radi u struci , zive u Kalgariju, on nasao posao kao mesar ona kao trgovac u walmartu, vrlo su razocarani
4 momak od preko 30, ima neki tehnicki ili arhitektonski fakultet, isto mu je receno za struku i diplomu, zaposlio se na gradjevini, jednom prilikom je u razgovoru sa sefom rekao koje obrazovanje ima i sef ga je pitao zasto onda fizikalise, momak rece da nema iskustva i da to sto se u njegovoj struci radi u kanadi on nezna, znajuci da je dobar radnik sef odluci da mu pruzi priliku da napreduje...nisam uhvatila u kom gradu je on, opsti utisak nije mogao da veruje da ce mu neko pruziti sansu da se doskoluje i dobije bolje radno mesto, zadovoljan.
zao mi je sto nisam uhvatila ime dokumentarca mozda ga ima negde na netu.

ps nama su pomogli mnogi ljudi ali niko nam nije bio rod ni pomoz bog, uglavnom smo ih prvi put videli kad smo dosli ovde.
 
Poslednja izmena:
@Petrosonic, bravo! Ajd' pa i ja da vam se pridruzim uskoro. Vreme obrade deluje obecavajuce. :klap:
A u vezi ovog drugog pitanja, pa Bec ti je ustvari ono najbitnije. Tu proveravaju svaki slucaj detaljno(ili manje detaljno:whistling:).

@Daes, da li znas mozda gde se moze naci na netu? Ti linkovi mi daju samo informacije o filmu a ni google ne daje nista vise.
 
Evo ja ću odgovoriti.

Što se tiče proof of funds, i mi smo imali potpuno istu dilemu pre slanja svoje aplikacije. Nigde u zvaničnim uputstvima nije navedena mogućnost da se može priložiti ugovor o stanu ili procena veštaka i sl. Razmišljali smo da uradimo tako i pošaljemo obrazloženje da ćemo stan prodati i od tih para finansirati boravak u Kanadi za prvih par meseci. Međutim, na kraju smo ipak odustali od toga, pozajmili pare, podigli potvrdu iz banke i bukvalno istog momenta po izdavanju potvrde vratili pare (prebacivanje s računa na račun). Ovde na forumu sam pročitao da su ljudi uz malu naknadu dobijali tu potvrdu od svoje banke iako nisu imali novac, a neki su čak i podizali kredit pa ga odmah vraćali (što svakako košta, ali ako nema druge ...).

Moj savet je da pokušate da pozajmite pare od nekoga, a ako ne uspete da vidite u svojoj banci da li bi vam službenik/ca izdao/la potvrdu i bez para. Mislim da je to najsigurniji način. Za sam odlazak, te pare zaista trebaju u tom iznosu i tu se već ne treba šaliti.

Što se tiče mastera po Bolonji, Kanađani priznaju master samo ako na diplomi izričito piše da je master. Ako piše da je nosilac "diplomirani taj i taj" onda neće priznati master bez obzira na godine školovanja. Tu dileme nema.

Pozdrav.

Hvala na odgovoru, u medjuvremenu su mi odogovorili na mail i jos neki vezano za proof of funds, i ispostavilo se da se nekretnina kao dokaz uzima u obzir samo u Londonskoj ambasadi. A za sam odlazak naravno da treba toliko, samo lakse je skupiti pare dok se ceka viza nego odmah u startu, no sta je tu je...
Za master - FTN u Novom Sadu je izdao nove diplome nama starim dipl.ing. na kojima lepo pise master (uz "simbolicnu" nadoknadu naravno), ne znam samo da li je neko vec prosao sa tim diplomama prilikom apliciranja i zaista dobio 25 bodova...
 

Back
Top