Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Bravo!!! Čestitamo!!! Opet kreće navala lepih vesti na forumu! NEMA :think:! Koliko vidim, svi ovde slično razmišljamo i imamo slične motive za odlazak i verujem da se niko od nas neće pokajati.
Da li ste dobili zahtev za dopunu dokumentacije zajedno sa Medical Request, ili možda ranije? Mi očekujemo da nam se Beč javi, pa nas interesuje,
Pozdrav:bye:[/QUOTE

Hvala :)

Nismo dobili nikakav zahtev za dodatnom dokumentacijom samo medical :)

sto zelimo i vama :)

Bezimo ljudi odavde :)
 
Ono što nas gura dalje je budućnost našeg deteta. A kada taj cilj imamo ispred sebe, ništa nam nije teško.

Ostanak u Srbiji donosi neizvesnu budućnost, beznadežnost i vrlo izvesno večito siromaštvo i život od crkavice do crkavice. Zemlja nema nikakvu ekonomiju, živi se od kredita koje će neko nekad morati da vraća. Skoro sam u novinama pročitao da je aktuelna Vlada pozajmila najviše para u odnosu na sve pređašnje Vlade Srbije u celoj njenoj istoriji. Umesto da su te pare završile u podizanju infrastrukture koja bi omogućila ekonomski prosperitet zemlje, one su otišle na plate i penzije tj. u bespovrat. Iako volim zemlju gde sam rođen i odrastao, dosta mi je svega. Nesposobnih političara na njenom čelu kojima je lična korist na prvom mestu, nedostatku vizije pa zemlja luta od istoka ka zapadu i obrnuto, poremećenog sistema vrednosti gde se još od malih nogu deca uče da je sposoban onaj ko više ukrade i prevari a kriminalci i silikonske pevaljke su danas idoli mladih. Pošteni svet se povukao u mišje rupe.

Neka izvinu svi, ali to nije društvo u kom želim da mi dete odrasta, a ni ja ne želim tu da živim više. Čak je i polupismeni Palma izjavio da se patriotizam ne sipa u traktore, odn. da se od njega se ne živi. Jasno k'o dan ali niko ništa ne preduzima da se stvari promene.

Sa druge strane, prema statistikama UN, Kanada je tokom poslednjih decenija više puta bila proglašavana najboljom zemljom na svetu za život. UN su izvršile ovo rangiranje uzimajući u obzir 42 faktora među kojima su zdravstvo, obrazovanje, životna sredina, ekološka zaštita, sloboda mišljenja, akcija i kretanja, životni standard, prosperitet i sigurnost građana. Tako visok globalni rang Kanada je postigla zahvaljujući, pored ostalog, i svojoj strogoj selektivnoj imigracionoj politici. Kanada je zemlja imigranata, otvorena za svakoga ko je spreman da svojim emancipovanim nacionalnim identitetom upotpuni kosmopolitski multikuturalizam ove zemlje. Ukoliko nam pruži život dostojan čoveka bez stresa i straha za preživljavanjem, biće naša domovina, bez premca.

I da me ne shvatite pogrešno - emocije i uspomene me vežu za neke ljude i mesta, svakako, ali ja uopšte nemam dilemu da li treba da idem. U blogu iznosim svoja trenutna razmišljanja i trenutno se od svega opraštam, ali nijednog trenutka se nisam zapitao da li je ispravno to što radimo. Jer da se pitam, sigurno bih odustao i sigurno bih se jednog dana kajao zašto nisam otišao kada sam mogao ... poslednjim vozom koji je davno otišao.

I mi ovde ostavljamo roditelje, prijatelje, poslove, kuću, ... Gomilu stvari smo već poklonili, a imamo i gomilu sa kojom ne znamo šta da radimo. Ali, to je cena odlaska. Nečega se moraš odreći da bi dobio nešto drugo. Ili što kaže suprugina tetka koja je u našim godinama otišla u Švajcarsku - "Moraš ceo svoj dosadašnji život hirurški odseći i sačekati da izraste novi".

Pozdrav. :bye:

M a j s t o r :)
 
Dobro vece svima, dugo nas nije bilo posto nismo imali nikakvih novih ni saveta ni vesti iz Beca, no to se sad promenilo i moram da podelim sa Vama, mojim saborcima, da smo danas dobili kovertu iz Beca sa Medical Request unutra :)

Prosto ne znam sta da kazem, kako da vam objasnim, kako se osecamo :P

DIVNO JEEEEEEEE :)

Ostao je jos samo taj jedan mali korak koji treba napraviti :D

Svima koji cekate zelim da porucim da ce se sigurno isplatiti :) BEZIMO ODAVDE :)



jeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa i jos malo aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII....BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOO.....Cestitam vam od srca:klap::klap::klap::klap::klap::klap:
Sad samo opusteno:D:D:D

Iskreno,vi ste nam kao mali vodic,posto ste isperd nas otprilike mesec dana;)
 
Dobro vece svima, dugo nas nije bilo posto nismo imali nikakvih novih ni saveta ni vesti iz Beca, no to se sad promenilo i moram da podelim sa Vama, mojim saborcima, da smo danas dobili kovertu iz Beca sa Medical Request unutra :)

Prosto ne znam sta da kazem, kako da vam objasnim, kako se osecamo :P

DIVNO JEEEEEEEE :)

Ostao je jos samo taj jedan mali korak koji treba napraviti :D

Svima koji cekate zelim da porucim da ce se sigurno isplatiti :) BEZIMO ODAVDE :)



jeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa i jos malo aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pa cestitamo!!!!!! :)
 
Ostanak u Srbiji donosi neizvesnu budućnost, beznadežnost i vrlo izvesno večito siromaštvo i život od crkavice do crkavice. Zemlja nema nikakvu ekonomiju, živi se od kredita koje će neko nekad morati da vraća. Skoro sam u novinama pročitao da je aktuelna Vlada pozajmila najviše para u odnosu na sve pređašnje Vlade Srbije u celoj njenoj istoriji. Umesto da su te pare završile u podizanju infrastrukture koja bi omogućila ekonomski prosperitet zemlje, one su otišle na plate i penzije tj. u bespovrat. Iako volim zemlju gde sam rođen i odrastao, dosta mi je svega. Nesposobnih političara na njenom čelu kojima je lična korist na prvom mestu, nedostatku vizije pa zemlja luta od istoka ka zapadu i obrnuto, poremećenog sistema vrednosti gde se još od malih nogu deca uče da je sposoban onaj ko više ukrade i prevari a kriminalci i silikonske pevaljke su danas idoli mladih. Pošteni svet se povukao u mišje rupe.

Neka izvinu svi, ali to nije društvo u kom želim da mi dete odrasta, a ni ja ne želim tu da živim više. Čak je i polupismeni Palma izjavio da se patriotizam ne sipa u traktore, odn. da se od njega se ne živi. Jasno k'o dan ali niko ništa ne preduzima da se stvari promene.

Sa druge strane, prema statistikama UN, Kanada je tokom poslednjih decenija više puta bila proglašavana najboljom zemljom na svetu za život. UN su izvršile ovo rangiranje uzimajući u obzir 42 faktora među kojima su zdravstvo, obrazovanje, životna sredina, ekološka zaštita, sloboda mišljenja, akcija i kretanja, životni standard, prosperitet i sigurnost građana. Tako visok globalni rang Kanada je postigla zahvaljujući, pored ostalog, i svojoj strogoj selektivnoj imigracionoj politici. Kanada je zemlja imigranata, otvorena za svakoga ko je spreman da svojim emancipovanim nacionalnim identitetom upotpuni kosmopolitski multikuturalizam ove zemlje. Ukoliko nam pruži život dostojan čoveka bez stresa i straha za preživljavanjem, biće naša domovina, bez premca.

I da me ne shvatite pogrešno - emocije i uspomene me vežu za neke ljude i mesta, svakako, ali ja uopšte nemam dilemu da li treba da idem. U blogu iznosim svoja trenutna razmišljanja i trenutno se od svega opraštam, ali nijednog trenutka se nisam zapitao da li je ispravno to što radimo. Jer da se pitam, sigurno bih odustao i sigurno bih se jednog dana kajao zašto nisam otišao kada sam mogao ... poslednjim vozom koji je davno otišao.

I mi ovde ostavljamo roditelje, prijatelje, poslove, kuću, ... Gomilu stvari smo već poklonili, a imamo i gomilu sa kojom ne znamo šta da radimo. Ali, to je cena odlaska. Nečega se moraš odreći da bi dobio nešto drugo. Ili što kaže suprugina tetka koja je u našim godinama otišla u Švajcarsku - "Moraš ceo svoj dosadašnji život hirurški odseći i sačekati da izraste novi".

Pozdrav. :bye:[/QUOTE]




Potpuno se slazemo i zelimo vam svu srecu i uspeh
Pozdrav:ok:
 
Poslednja izmena:
Zelim vam sve najbolje u novom svetu!!!!!!!!!!
Ono što nas gura dalje je budućnost našeg deteta. A kada taj cilj imamo ispred sebe, ništa nam nije teško.

Ostanak u Srbiji donosi neizvesnu budućnost, beznadežnost i vrlo izvesno večito siromaštvo i život od crkavice do crkavice. Zemlja nema nikakvu ekonomiju, živi se od kredita koje će neko nekad morati da vraća. Skoro sam u novinama pročitao da je aktuelna Vlada pozajmila najviše para u odnosu na sve pređašnje Vlade Srbije u celoj njenoj istoriji. Umesto da su te pare završile u podizanju infrastrukture koja bi omogućila ekonomski prosperitet zemlje, one su otišle na plate i penzije tj. u bespovrat. Iako volim zemlju gde sam rođen i odrastao, dosta mi je svega. Nesposobnih političara na njenom čelu kojima je lična korist na prvom mestu, nedostatku vizije pa zemlja luta od istoka ka zapadu i obrnuto, poremećenog sistema vrednosti gde se još od malih nogu deca uče da je sposoban onaj ko više ukrade i prevari a kriminalci i silikonske pevaljke su danas idoli mladih. Pošteni svet se povukao u mišje rupe.

Neka izvinu svi, ali to nije društvo u kom želim da mi dete odrasta, a ni ja ne želim tu da živim više. Čak je i polupismeni Palma izjavio da se patriotizam ne sipa u traktore, odn. da se od njega se ne živi. Jasno k'o dan ali niko ništa ne preduzima da se stvari promene.

Sa druge strane, prema statistikama UN, Kanada je tokom poslednjih decenija više puta bila proglašavana najboljom zemljom na svetu za život. UN su izvršile ovo rangiranje uzimajući u obzir 42 faktora među kojima su zdravstvo, obrazovanje, životna sredina, ekološka zaštita, sloboda mišljenja, akcija i kretanja, životni standard, prosperitet i sigurnost građana. Tako visok globalni rang Kanada je postigla zahvaljujući, pored ostalog, i svojoj strogoj selektivnoj imigracionoj politici. Kanada je zemlja imigranata, otvorena za svakoga ko je spreman da svojim emancipovanim nacionalnim identitetom upotpuni kosmopolitski multikuturalizam ove zemlje. Ukoliko nam pruži život dostojan čoveka bez stresa i straha za preživljavanjem, biće naša domovina, bez premca.

I da me ne shvatite pogrešno - emocije i uspomene me vežu za neke ljude i mesta, svakako, ali ja uopšte nemam dilemu da li treba da idem. U blogu iznosim svoja trenutna razmišljanja i trenutno se od svega opraštam, ali nijednog trenutka se nisam zapitao da li je ispravno to što radimo. Jer da se pitam, sigurno bih odustao i sigurno bih se jednog dana kajao zašto nisam otišao kada sam mogao ... poslednjim vozom koji je davno otišao.

I mi ovde ostavljamo roditelje, prijatelje, poslove, kuću, ... Gomilu stvari smo već poklonili, a imamo i gomilu sa kojom ne znamo šta da radimo. Ali, to je cena odlaska. Nečega se moraš odreći da bi dobio nešto drugo. Ili što kaže suprugina tetka koja je u našim godinama otišla u Švajcarsku - "Moraš ceo svoj dosadašnji život hirurški odseći i sačekati da izraste novi".

Pozdrav. :bye:
 
Hvala vam puno svima na lepim zeljama, i nemojte odustajati od svog cilja ma koliko vam u nekom mometu bilo tesko. Svi sa ovog foruma koji su otisli u Kanadu su manje-vise tamo uspeli da se snadju, i vise puta se moze procitati poruka na ovoj ili na staroj temi da sav taj trud itekako vredi.
 
Moze li mi neko od iskusnijih objasniti sta tacno znaci kad se na eCAS-u pojavi IN Process:
Your application was reviewed and we started processing on October 3, 2011

Vrachar Mislim da se 99,9 % ljudi u potpunosti slaze sa tobom.Da tako ne mislimo,verovatno ne bismo bili na ovom forumu
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko od iskusnijih objasniti sta tacno znaci kad se na eCAS-u pojavi IN Process:
Your application was reviewed and we started processing on October 3, 2011

Vrachar Mislim da se 99,9 % ljudi u potpunosti slaze sa tobom.Da tako ne mislimo,verovatno ne bismo bili na ovom forumu


Cestitamo :ok:, znaci da su poceli sa obradom vase aplikacije i da se mozete uskoro nadati kartonima za lekarski. Btw, koje je tvoje zanimanje, 7126?


Ljudi sta mislite, da li je moguce da je nama JO ovoliko usporio proces? Ako je neko imao slicno iskustvo znacilo bi nam tek da znamo kako to ide.
:bye:
 
Ljudi novi sam na forumu,pratim ga već dugo,svaka čast ima jako dobrih i korisnih informacija.Dali mi netko može reći iz iskustva kada je išao na razgovor u beč,o čemu se obično razgovara i što točno ispituju,trebam ponjeti sa sobom radnu knjižicu i vojnu knjižicu,hvala unaprijed na odgovoru.
 
Za one koji su vec otisli i one koji se uzurbani spremaju imam jedno pitanje. Da li ste citali ova upustva o polaganju vozackog ispita. Tamo pise da drzavljani zemalja koje nemaju bilateralni sporazum sa kanadom moraju na polaganje ponijeti pismo od ambasade o potvrdjenom vozackom stazu, prevedenu vozacku i pasos. Kad se ovo skupi, polaze se teoretski dio ispita i test vida se radi. Poslije toga se ide na polaganje voznje, ali tamo pise da se najprije polaze za G2 i ako se prodje taj ispit, onda se polaze za G licence. Da li to oni rade odvojeno u dva navrata ili je sve to odmah odjednom?????
Pitam ovo jer vidim da Aiglee pise o dva odvojen testa, a Daes Daemar pise o jednom testu u svom blogu...
I, jos nesto, ovo pismo od ambasade se vjerovatno dobija postom, jel da??? Glupo bi bio da se ide u Otavu zbog toga. Eto, ako ima neko info, please share...

P.S> Cestitke svima na pomacima
 
Dobro vece svima, dugo nas nije bilo posto nismo imali nikakvih novih ni saveta ni vesti iz Beca, no to se sad promenilo i moram da podelim sa Vama, mojim saborcima, da smo danas dobili kovertu iz Beca sa Medical Request unutra :)

Prosto ne znam sta da kazem, kako da vam objasnim, kako se osecamo :P

DIVNO JEEEEEEEE :)

Ostao je jos samo taj jedan mali korak koji treba napraviti :D

Svima koji cekate zelim da porucim da ce se sigurno isplatiti :) BEZIMO ODAVDE :)



jeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa i jos malo aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Cestitam, sve najbolje!:D:D
 
Ljudi novi sam na forumu,pratim ga već dugo,svaka čast ima jako dobrih i korisnih informacija.Dali mi netko može reći iz iskustva kada je išao na razgovor u beč,o čemu se obično razgovara i što točno ispituju,trebam ponjeti sa sobom radnu knjižicu i vojnu knjižicu,hvala unaprijed na odgovoru.

Ovde su ljudi koji uglavnom apliciraju kroz FSW,PNP ili za Quebec.Za FSW uglavnom ne zovu na razgovor;ali moze i to da se desi kao sto se desilo Viktoriji(nik pisan cirilicom).Radna knjizica,jedino ako traze,kao i vojna.Za PNP i Quebec ne znam
 
Ljudi novi sam na forumu,pratim ga već dugo,svaka čast ima jako dobrih i korisnih informacija.Dali mi netko može reći iz iskustva kada je išao na razgovor u beč,o čemu se obično razgovara i što točno ispituju,trebam ponjeti sa sobom radnu knjižicu i vojnu knjižicu,hvala unaprijed na odgovoru.

Zdravo Puch,

I ja idem na intervju ali 17.10.2011 u Pristini.Pozvali su samo mene bez supruga i decu i treba da ponesem pasos, radnu knjizicu i dodatna dokumenta zbog potvrde radnog iskustva.

Pogledaj ovaj link ima dosta korisnih informacija:

http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/prepare-an-interview-t3109.0.html

Puno srece!

Viktoria
 
Za one koji su vec otisli i one koji se uzurbani spremaju imam jedno pitanje. Da li ste citali ova upustva o polaganju vozackog ispita. Tamo pise da drzavljani zemalja koje nemaju bilateralni sporazum sa kanadom moraju na polaganje ponijeti pismo od ambasade o potvrdjenom vozackom stazu, prevedenu vozacku i pasos. Kad se ovo skupi, polaze se teoretski dio ispita i test vida se radi. Poslije toga se ide na polaganje voznje, ali tamo pise da se najprije polaze za G2 i ako se prodje taj ispit, onda se polaze za G licence. Da li to oni rade odvojeno u dva navrata ili je sve to odmah odjednom?????
Pitam ovo jer vidim da Aiglee pise o dva odvojen testa, a Daes Daemar pise o jednom testu u svom blogu...
I, jos nesto, ovo pismo od ambasade se vjerovatno dobija postom, jel da??? Glupo bi bio da se ide u Otavu zbog toga. Eto, ako ima neko info, please share...

P.S> Cestitke svima na pomacima

Sto se tice polaganja voznje u Ontariju - Mi smo isli u Konzulat u Torontu i dobili sertifikat tj. atest da je nasa vozacka dozvola prava (onaj ruzicasti kartoncic ima deluje kao neka zezancija, verovatno). Kosta 53$ po osobi.
Takodje potreban je i prevod vozacke dozvole, sto je u proseku 40$ po prevodu.
Sertifikat iz ambasade uz prevod, omogucava da se polaze automatski za full G. Ja sam 23. septembra polozila testove i dobila G1 dozvolu, a 28. oktobra polazem voznju i ako polozim, dpbicu full G dozvolu.

G1 plus written test kosta 85$ (75$ je za dozvolu, 10$ je test)
Road test - 75 dolara.

Cas sa instruktorom (ovo nije lose, jer uglavnom svi preporucuju 2 casa sa instruktorom, jer oni znaju rute kuda se vozi, mogu da vam daju dragocene savete kako da vozite na testu i slicno): 40-45$

Kola za polaganje sami obezbedjujete. osto mi jos nemamo dozvole, ne mozemo da kupimo i registrujemo kola. Auto skole nude svoj auto za road test, ja placam 95$.

Nadam se da sam nekome pomogla. :)

Pozdrav!
 
Za one koji su vec otisli i one koji se uzurbani spremaju imam jedno pitanje. Da li ste citali ova upustva o polaganju vozackog ispita. Tamo pise da drzavljani zemalja koje nemaju bilateralni sporazum sa kanadom moraju na polaganje ponijeti pismo od ambasade o potvrdjenom vozackom stazu, prevedenu vozacku i pasos. Kad se ovo skupi, polaze se teoretski dio ispita i test vida se radi. Poslije toga se ide na polaganje voznje, ali tamo pise da se najprije polaze za G2 i ako se prodje taj ispit, onda se polaze za G licence. Da li to oni rade odvojeno u dva navrata ili je sve to odmah odjednom?????
Pitam ovo jer vidim da Aiglee pise o dva odvojen testa, a Daes Daemar pise o jednom testu u svom blogu...
I, jos nesto, ovo pismo od ambasade se vjerovatno dobija postom, jel da??? Glupo bi bio da se ide u Otavu zbog toga. Eto, ako ima neko info, please share...

P.S> Cestitke svima na pomacima

Sve sto je nama ovde u Manitobi trebalo je:
1. STARA vozacka dozvola,
2. Medjunarodna dozvola (koja se vazi umesto prevoda)
3. Pasos (+ imigracioni obrazac ili PR kartica)
4. Uplata takse za polaganje

Oni imaju prirucnik u kome se nalaze slike svih vozackih dozvola u svetu i tu pronadju uzorak i uporede sa tvojom.

Moja zena je imala problem jer je bas pre puta istekla dozvola pa je morala da izvadi ovu novu koje BTW jos nema u prirucniku (ovi nasi magarci verovatno nisu ni poslali uzorak, mozda ce za koju godinu).

E onda su nam rekli da moramo pisati ambasadi da nam salju potvrdu da je to stvarno validna dozvola i prevod te nove dozvole... Ja sam odlepio, ali sta cu, zvali smo ambasadu, tamo su nam rekli da zovemo konzulat... U konzulatu se javlja neki neotesani lik i kaze, posaljite dozvolu + 56 dolara + povratnu kovertu i ne znam sta jos...

Sva sreca, zena se seti da je ponela staru ponistenu dozvolu, pa smo ponovo otisli u AutoPac, ispricali kako nas maltretiraju i koliko novca nam traze zbog propusta mile nam drzave. Oni rekli, nema problema, posto imate i staru dozvolu koje ima u prirucniku, uzecemo i nju u arhivu i resen problem.
Nismo morali da se cimamo s ambasadom, kraj price. Uplatili taksu, polozili i to je to.

Inace pisani test (polaze se na racunaru) je ovde 10$, a roadtest 30$.
Ako imas dozvolu vise od 10 godina, nakon polozenog pisanog testa, moze se izlaziti neogranicen broj puta na roadtest. Nakon roadtesta dobijas Full dozvolu. U medjuvremenu, dok ne prodjes roadtest, ti se izdaje privremena Learner dozvola.
Ako imas dozvolu krace od 10 godina, onda padas na GDL program, tj onda posle roadtesta dobijas Intermediate dozvolu (dozvoljeno 0 umesto 0.3 promila alkohola u krvi i jos neka ogranicenja) koja posle 15 meseci prelazi u Full.
Ako imas dozvolu krace od 10 godina, i padnes roadtest, mislim da ne mozes da polazes narednih 9 meseci i tada dobijas Learner dozvolu - sto znaci smes da vozis samo u pratnji nekoga ko ima Full dozvolu duze od 3 godine)
 
Poslednja izmena:
canadainmydreams i markow, hvala vam mnogo na informacijama, sad mi je sve jasno.. nisam iz upustva shvatila da ako polaozis teoretski dio odmah imas G1 dozvolu, to mi je bilo nejasno... i znaci Srbija ima konzulat u Torontu, moram povjeriti kakva je situacija sa Bosnom, ja sam gledala na sajtu, ali tamo samo pise Otava, ali isto pise i na sajtu srbijanske ambasade, sad cu ja to malo procesljati,

hvala vam svima mnogo,mnogo :worth::worth:
 
caos ljudi, kao i svako novi na ovom forum, prvo da pohvalim sve informacije koje sam prikupila i uzela ih kao mogucnost razmatranja.
NAjme, moja porodica ( moj muz, dete i ja) ima volju, zelju da imigrira u canadu. Krnuli smo u akciju da pokusamo da moj suprug dobije izcanade job offer, koliko god to zvucalo utopijski, ali pokussavamo. I to na zanasko zanimanje, ali cini mi se da je lakse na zantliju, ( stolarija) , nego na njegovu diplomu inzinjera.

Ono sta nam je druga opcije je da ja budem nosliac iseljenicke vize, jer ima vss, a on vs...
gledem ja bodovni sistem , kako god okrenem, da odlicno uradim eng jezik tu ssam negdje na granici,67, 68. sve sa 5 bodova na muzevljevu tetku u Kitchineru, ali moze , prihvataju ju kao rodjaka:)))

ono sta me muci je to, ne znam koliko bodova ide za Vss, 4 godine fakultet.
OVAKO STOJE KRTERIJUMI:
Ukoliko imate Diplomu Magistra ili Doktora i namanje 17 godina ucenja kao stalan student. 25
Ukoliko imate dvije ili vise univerzitetske Diplome i namjanje 15 godina ucenja kao stalan student. 22
Ukoliko imate tro-godisnju Diplomu, zvanje zanata ili praksu i najmanje 15 godina ucenja kao stalan student. 22
Ukoliko imate jednu ili vise dvo-godisne univeritetske diplome i najmanje 14 godina ucenja kao stalan student. 20
Ukoiliko imate dvo-godisnju univerzitetsku Diplomu, zvanje zanata ili praksu i najmanje 14 godina ucenja kao stalan student. 20

ja imam zavrsen cetverogodisnji uciteljski fakultet .....help:eek:, ja bi sebi dala 22:super: ha?
 
Ono što nas gura dalje je budućnost našeg deteta. A kada taj cilj imamo ispred sebe, ništa nam nije teško.

Ostanak u Srbiji donosi neizvesnu budućnost, beznadežnost i vrlo izvesno večito siromaštvo i život od crkavice do crkavice. Zemlja nema nikakvu ekonomiju, živi se od kredita koje će neko nekad morati da vraća. Skoro sam u novinama pročitao da je aktuelna Vlada pozajmila najviše para u odnosu na sve pređašnje Vlade Srbije u celoj njenoj istoriji. Umesto da su te pare završile u podizanju infrastrukture koja bi omogućila ekonomski prosperitet zemlje, one su otišle na plate i penzije tj. u bespovrat. Iako volim zemlju gde sam rođen i odrastao, dosta mi je svega. Nesposobnih političara na njenom čelu kojima je lična korist na prvom mestu, nedostatku vizije pa zemlja luta od istoka ka zapadu i obrnuto, poremećenog sistema vrednosti gde se još od malih nogu deca uče da je sposoban onaj ko više ukrade i prevari a kriminalci i silikonske pevaljke su danas idoli mladih. Pošteni svet se povukao u mišje rupe.

Neka izvinu svi, ali to nije društvo u kom želim da mi dete odrasta, a ni ja ne želim tu da živim više. Čak je i polupismeni Palma izjavio da se patriotizam ne sipa u traktore, odn. da se od njega se ne živi. Jasno k'o dan ali niko ništa ne preduzima da se stvari promene.

Sa druge strane, prema statistikama UN, Kanada je tokom poslednjih decenija više puta bila proglašavana najboljom zemljom na svetu za život. UN su izvršile ovo rangiranje uzimajući u obzir 42 faktora među kojima su zdravstvo, obrazovanje, životna sredina, ekološka zaštita, sloboda mišljenja, akcija i kretanja, životni standard, prosperitet i sigurnost građana. Tako visok globalni rang Kanada je postigla zahvaljujući, pored ostalog, i svojoj strogoj selektivnoj imigracionoj politici. Kanada je zemlja imigranata, otvorena za svakoga ko je spreman da svojim emancipovanim nacionalnim identitetom upotpuni kosmopolitski multikuturalizam ove zemlje. Ukoliko nam pruži život dostojan čoveka bez stresa i straha za preživljavanjem, biće naša domovina, bez premca.

I da me ne shvatite pogrešno - emocije i uspomene me vežu za neke ljude i mesta, svakako, ali ja uopšte nemam dilemu da li treba da idem. U blogu iznosim svoja trenutna razmišljanja i trenutno se od svega opraštam, ali nijednog trenutka se nisam zapitao da li je ispravno to što radimo. Jer da se pitam, sigurno bih odustao i sigurno bih se jednog dana kajao zašto nisam otišao kada sam mogao ... poslednjim vozom koji je davno otišao.

I mi ovde ostavljamo roditelje, prijatelje, poslove, kuću, ... Gomilu stvari smo već poklonili, a imamo i gomilu sa kojom ne znamo šta da radimo. Ali, to je cena odlaska. Nečega se moraš odreći da bi dobio nešto drugo. Ili što kaže suprugina tetka koja je u našim godinama otišla u Švajcarsku - "Moraš ceo svoj dosadašnji život hirurški odseći i sačekati da izraste novi".

Pozdrav. :bye:

Pa sad, ne bih da zvucim razocaravajuce, ali buducnost je ne-izvesna u celom svetu sa pogleda obicnog radnika, ako mislis da u Kanadi nije krpljene od 1og do 1og, odmah cu ti reci da nisi upravu, ali u svakom slucaju bolje je nego u Srbiji, ako nista drugo bar sto se posla tice, ima ga mnogo vise. Pogledaj temu "Canada, Canada" od pocetka.. lika koji je otvorio temu su svi u pocetku bojkotovali, ali evo iskreno mogu da kazem...da nista nije slagao i pokrenuo je jednu veoma interesantnu pricu, cak sta vise meni je naprimer otvorio oci da realnije sagledam stvari. Zelim vam iskreno puno srece u Kanadi i samo hrabro.
 

Back
Top