Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Nema nekih pravila, kad kupite auto, zovite sva osiguranja redom, iovako se sve obavlja telefonom.
Razlike mogu da budu znacajne. U mom slucaju dobio sam cak 50$ manje prelaskom na drugu kompaniju po istim uslovima (1M liability, 250 comprehensive, 250 collateral)
Jedino sto ovde niko ne osigurava stakla (Kalgari), jer umesto soli posipaju zimi neku smesu sa kamencicima. Nema rdje na podu, ali zato skoro svaki auto ima bar jednu rupicu na staklu (chips)
hvala. to s kolima mi je onako br. 1 - to da resimo prvo, onda cemo sve ostalo.
 
ej, caos ekipa.....konacno su mi odobreni postovi, da mogu lepo sa vama da diskutujem oko zajednickih problema....
CESTITAM od sveg srca svima koji su dobili vize.....nadam se i ja jednog dana objaviti ove divne rezultate.

da se predstavim, definitivno smo odlucili aplicirati da skilled workwr, tj. mm jer on ima bolji prolaz, sturka mu je na lisit. ono sto je trenutno na stvari da mora poloziti eng jezik sa nekom od boljih ocena....sad covek i opet uci:))) dok sve to traje, ucenje, spremanje, planiramo da trazi i job offer..i tu sam malo zbunjena..ako proces traje skoro 2 godine, ko ce od poslodavaca cekati 2 godine da se sve srecno zavrsi?!?! ili ako imas job offer ide brze?

cestitam jos jednom na dobijenim vizama, i molimza savet, hvala!
 
.ako proces traje skoro 2 godine, ko ce od poslodavaca cekati 2 godine da se sve srecno zavrsi?!?! ili ako imas job offer ide brze?

Po mojoj proceni proces traje manje od godinu dana + polaganje IELTSa, a job offer je jako tesko dobiti. Bar je moje iskustvo takvo. Inace ako bi i islo brze sa ponudom za posao moras dodati vreme potrebno da se ponuda odobri u HRSDC tako da ukupno ispadne sporije ako ides na job offer. Sa druge strane to bi ti donelo puno bodova...
 
mysticS, Vrachar, happySunrise, OnajTamo,

Sta znaci CC iz vaseg potpisa? Jel to znaci naplacen iznos sa kreditne kartice? Ako je to to, onda: Zasto ste se odlucili na placanje sa karticom? Zar ne preporucuju placanje u dinarima preko banke i slanje uplate u Bec? Da li sam ja nesto pogresno razumeo?
 
Imam konkretno pitanje dobio sam ponudu iz Kanada na poziciju sous chefa u jednom hotelu ,nisam bas nikada razmisljao da bih isao tamo da zivim hladno ,nizak standard itd Ali sve je bolje od Srbije .U poslednje vreme radim na brodovima Dunavskim hoteli sa najvisom kategorizacijom .E sada zena, dete zelim da odemo na kopno i da zivimo .Vlasnik ovog hotela kada je video sta radim i kako radim odusevio se i odmah mi ponudio posao .U pocetku sam mislio da se sali pa sam ga odbio al on navaljuje elem pristao je na 22$ po satu plus stan da mi plati .Znaci zeli me jako . Na zalost nemam srca da mu kazem da proces emigracije traje jako dugo i da je pitanje mogu li ja uopste da emigriram .
Zavrsio sam srednju skolu za kuvare 3 godine plus godinu dana neke vojne skole dakle cetri godine srednje skole ukupno , kasnije sam zavrsio i neki fakultete ali to nema veze sa kuvanjem ama bas ni malo. Imam jedno 8 godina iskustva u kuhinji od pozicije kuvara do pozicije sefa .
Na brodovima sa podredjenim pricam Engleski sa nadredjenima Nemacki .Inace povremeno pisem na Engleskom jeziku za svoju dusu . Zelim da emigriram jer ocigledno tamo ima posla za mene .Emigrirao bih po federalnoj semi ili po provinciskoj bez ponude poslodavca .

Moje konkretno pitanje jeste sledece :
Sta znaci kuvar u Kanadi
Da li je to neko ko je zavrsio srednju skolu u trajanju od tri godine ili cetri ili je pak to neko sa fakultetom ?
Da li pre slanja papaira za vizu neko trazi nostrifikaciju moje diplome ?
Ja radno iskustvo nemam u radnoj knjizici ,imam samo preporuke od poslodavaca odavde i sa brodova da li to vredi ?
Taj test engleskog IELTS sam polozio iz nekog drugog razloga pre cetri godine jel to jos vazi i jel ostao isti ?
Postavljam konkretna pitanja jer na forumu nema konkretnih odgovora za moju situaciju verujem da ima puno kuvara koje interesuje isto .
 
Po mojoj proceni proces traje manje od godinu dana + polaganje IELTSa, a job offer je jako tesko dobiti. Bar je moje iskustvo takvo. Inace ako bi i islo brze sa ponudom za posao moras dodati vreme potrebno da se ponuda odobri u HRSDC tako da ukupno ispadne sporije ako ides na job offer. Sa druge strane to bi ti donelo puno bodova...

danas mi rekla drugarica, njen drug dobio job offer preko neta, i za 3 meseca sve srediododuse o je bilo pre 3 godine, Alberta je bila u pitanju. Nisam u tematici bila pre, tako da ne znam da li je sve islo mnogo brze, ali ovo je katasrofa...mnogo ima nelogicnosti, but, tako je kako je:)

i jos jedna stvar, da hipotetski kazemo da imam job offer, da li i dalje poloazem eng i sakupljam bodove ili kako onda to sve ide...konfuzno mi je to sa job offerom i bez njega:P
 
Poslednja izmena:
mysticS, Vrachar, happySunrise, OnajTamo,

Sta znaci CC iz vaseg potpisa? Jel to znaci naplacen iznos sa kreditne kartice? Ako je to to, onda: Zasto ste se odlucili na placanje sa karticom? Zar ne preporucuju placanje u dinarima preko banke i slanje uplate u Bec? Da li sam ja nesto pogresno razumeo?


Da, u nasem slucaju znaci datum kada su pare prebacene na racun za app. fee

:bye:
 
Hvala ti puno Viktoria na linku,ja idem 27.10.2011. u Beč,moja supruga je glavni aplikant a ja moram da idem na interwiu,mi smo po FSW.i imamo job offer.Piši kada obaviš razgovor,želim ti sve najbolje i budi hrabra,sretno.

Hvala ti puno na poddrsci Puch,:ok: da pisacu kako sam prosla obavezno.

Znaci vas su oboje pozvali,a koja dokumenta su trazili da ponesete sa sobom?
 
mysticS, Vrachar, happySunrise, OnajTamo,

Sta znaci CC iz vaseg potpisa? Jel to znaci naplacen iznos sa kreditne kartice? Ako je to to, onda: Zasto ste se odlucili na placanje sa karticom? Zar ne preporucuju placanje u dinarima preko banke i slanje uplate u Bec? Da li sam ja nesto pogresno razumeo?

Sve si lepo razumeo :), jedino preko (CC) kreditne kartice sve ide brze i bez provizije.
 
mysticS, Vrachar, happySunrise, OnajTamo,

Sta znaci CC iz vaseg potpisa? Jel to znaci naplacen iznos sa kreditne kartice? Ako je to to, onda: Zasto ste se odlucili na placanje sa karticom? Zar ne preporucuju placanje u dinarima preko banke i slanje uplate u Bec? Da li sam ja nesto pogresno razumeo?

CC = Credit card Charged ;)

Mi smo se odlucili za karticu jer je jednostavnije i elegantnije nego uplata u Kom. banci u dinarima, pa slanje u ambasadu u Becu na overu. Ovako samo popunis potrebni formular za karticu i cekas sms iz banke da ti je CIO Sydney skinuo pare. :D To je ujedno i znak da su ti papiri kompletni i da ti aplikacija nece biti vracena postom.
 
vece ljudi..hvala na odgovorima,
ako mi je potrebno 7 poena iz Language Ability, koliki bi tu trebao biti rezultat na itelsu? 7.0 iz sva 4 segmenta ili kako se racuna.:dash:

Evo link na kojem se to moze izracunati. Kod prvog odaberes English kao prvi jezik u Kanadi, (u odnosu na Francuski). http://www.canadavisa.com/ielts/free-practice-tests.html

Ako iz svakog dobijes po 5,5 ili 6, to ce ti ukupno donjeti 8 bodova za Engleski (svaki po 2). Pazi samo da ne dobijes 2 BASIC, jer cak i da su ti druga 2 HIGH, neces moci aplicirati za Federal program.
 

Back
Top