Kako Bog sve vidi?

Na jednoj temi se povela prica pa se ovo spomenulo pa me je zainteresovalo.

A kako Bog sve vidi?

Vizuelno ili nekako drugacije?

Na primer budisti kad se obracaju klapnu rukama da bi Budi privukli paznju da ih poslusa.

Kako Bog zna da mu se obracate i molite kad ni na jedan nacin mu ne skrecete paznju da mu se obracate?

Takodje, kako ima multitasking, odnosno sposobnost da prati veliki broj ljudi istovremeno, drugim recima jel ih on sve vidi ili oseca ili kako?
Jedan pametan čovek je napravio sledeće poređenje. Sećaš se onih prvih igrica
gde se kreće u dve dimenzije. Zamisliš kako bi taj lik koji se kreće u dve dimenzije
sakrio blago. Ti bi ga video, odozgo. I sad zamisliš da možeš sa njim da pričaš,
pa mu kažež, ''e vidim gde ti je blago''. On se čudi kako je to moguće, a ti kažeš
pa vidim odozgo. On neće razumeti gde je to odozgo i čini mu se kao čudo
neko. Lepo je blago sa svih strana sakrio, a sad nekakvo odozgo.
Mi nismo samo jednu dimenziju niže od Boga. Tako da je nama nezamislivo
s kojih strana on šta vidi i čuje i koliko toga u jednom trenu može da sagleda.
Svest je sve što jest. Znanje o svemu zajedno. Sve+beskonačno+zajedno?
Ono, samo batali...
 
Na jednoj temi se povela prica pa se ovo spomenulo pa me je zainteresovalo.

A kako Bog sve vidi?

Vizuelno ili nekako drugacije?

Na primer budisti kad se obracaju klapnu rukama da bi Budi privukli paznju da ih poslusa.

Kako Bog zna da mu se obracate i molite kad ni na jedan nacin mu ne skrecete paznju da mu se obracate?

Takodje, kako ima multitasking, odnosno sposobnost da prati veliki broj ljudi istovremeno, drugim recima jel ih on sve vidi ili oseca ili kako?
Ako bog sve vidi i cuje onda ujutru kad se probudis pomolis mu se, zahvalis i to je to JER ON SVE VIDI I CUJE pa videce i tebe [i cuce te]. Nema ni potrebe ni razloga odlaziti u crkvu i davati pare svestenicima. Ne trebaju ti bozji ambasadori [popovi] na zemlji.
Da pojacaju molitvu :lol: :mrgreen:
Bog [ako ga ima] cuje sve i svakoga i ako si ok covek zasto bi ignorisao ?
 
Jedan pametan čovek je napravio sledeće poređenje. Sećaš se onih prvih igrica
gde se kreće u dve dimenzije. Zamisliš kako bi taj lik koji se kreće u dve dimenzije
sakrio blago. Ti bi ga video, odozgo. I sad zamisliš da možeš sa njim da pričaš,
pa mu kažež, ''e vidim gde ti je blago''. On se čudi kako je to moguće, a ti kažeš
pa vidim odozgo. On neće razumeti gde je to odozgo i čini mu se kao čudo
neko. Lepo je blago sa svih strana sakrio, a sad nekakvo odozgo.
Mi nismo samo jednu dimenziju niže od Boga. Tako da je nama nezamislivo
s kojih strana on šta vidi i čuje i koliko toga u jednom trenu može da sagleda.
Svest je sve što jest. Znanje o svemu zajedno. Sve+beskonačno+zajedno?
Ono, samo batali...
teorija o multiverzumu kaze da postoji 10 ili 11 dimenzija tako da je Bog mozda u toj poslednjoj dimenziji.

dimenzije su matematicki dokazane samo sto mi ne mozemo mentalno da ih pojmimo isto kao sto u tvom primeru osoba iz 2D sveta ne moze da shvati visinu i trodimenzionalnost.
 
teorija o multiverzumu kaze da postoji 10 ili 11 dimenzija tako da je Bog mozda u toj poslednjoj dimenziji.

dimenzije su matematicki dokazane
269755167_3192620290862291_8633777636534322477_n.jpg
 
Pa znamo Bog bam je otkrio.

Joh 4:24 Bog je Duh; i koji Mu se mole, duhom i istinom treba da se mole.

Sam Bog je duh...
Tako je.
I kako mu se ti duhom moliš?
______________________________

A otkrio je i ovo...

1. Jovanova 4,8A koji nema ljubavi ne pozna Boga; jer je Bog ljubav.

Rekao bih da su sve ovo pridevi za nas ograničene iz ovih dimenzija...

Bog je neopisiv i neobjašnjiv.
Boga niko nikad nije video...osim nagoveštaja nečega u vizijama, gde su i tada Oni kojima je dato bili van sebe i ostali su živi samo Božijom voljom...
 
Tako je.
I kako mu se ti duhom moliš?
______________________________

A otkrio je i ovo...

1. Jovanova 4,8A koji nema ljubavi ne pozna Boga; jer je Bog ljubav.

Rekao bih da su sve ovo pridevi za nas ograničene iz ovih dimenzija...

Bog je neopisiv i neobjašnjiv.
Boga niko nikad nije video...osim nagoveštaja nečega u vizijama, gde su i tada Oni kojima je dato bili van sebe i ostali su živi samo Božijom voljom...
Bog je sam duh o kojem goboris? On nema nekog duha, on je duh
Nisi iskren ni sam prema sebi.
 
Koji sad duh. Duh sveti pa onda boziji duh onda bog je duh nista ne razumem ovo u vezi duhova
Ti to ne znas?
To je 2 razred osnovne hriscanske.
Ne ides u skolu nemas gde.

Jedna od karakteristika Bozanskog bica je svetost.

Bog je svet kaze Pismo.

I stvorena bica mogu da postanu sveta. Ali Bog je u svojoj sustini svet, on nije postao svet, ili dobio svetost.

I svetost je samo Bozasnka karakteristika. Sveto bice je Bog.

Ako su ljudi ili andjeli sveti, onda su oni posveceni. Dobili su svetost i zato su sveti. To nije njihova karakteristika, vec su ju dobili od onoga koji posvecuje.

3.Mo 21:8 I tebi neka je svaki svet, jer prinosi hleb Boga tvog; svet neka ti je, jer sam ja svet, Gospod, koji vas posvećujem.


BOG JE DUH:


Joh 4:24 Bog je Duh; i koji Mu se mole, duhom i istinom treba da se mole.

BOG JE SVET:

Off 4:8 I svaka od četiri životinje imaše po šest krila naokolo, i unutra puna očiju, i mira ne imaju dan i noć govoreći: Svet, svet, svet Gospod Bog Svedržitelj, Koji beše, i koji jeste, i koji će doći.


BOG JE DUH SVETI.

Imamo telesna i duhovna bica. Telesna smo mi ljudi i zivotinje. Duhovna bica su andjeli ali i Bog.

Samo sto andjeli nisu duh sveti, vec su sluzbeni duh ili sluzbeni duhovi.

Heb 1:13 A kome od andjela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Heb 1:14 Nisu li svi službeni duhovi koji su poslani na službu onima koji će naslediti spasenje?

I oni su sveta bica, ali ne sami po sebi kao Bog, vec su posveceni. Oni imaju dobijenu svetost.

Zato je samo Bozasnko bice Duh sveti. Sveto bice.


Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
 
Rekoh gore, mi to ne možemo shvatiti nikad.

Samo u domenu onog koliko možemo poneti toliko nam je dato..

Ako smo mi materija...Bog je duh, ali je i Ljubav i još mnogo toga...
Eto tu smo.
Ti neces reci istinu a znas istinu.
Ti izvegavas istinu.
Naravno da znamo.

Evo:
Joh 4:24 Bog je Duh; i koji Mu se mole, duhom i istinom treba da se mole.

Bog je duh i daje duha.
Ista rec
A tog duha kojeg nam daje je Duh sveti:
Treca osoba Bozanstva:
14,16I ja ću umoliti oca, i daće vam drugoga utješitelja da bude s vama vavijek:
Jovan 14,17Duha istine, kojega svijet ne može primiti, jer ga ne vidi niti ga poznaje; a vi ga poznajete, jer u vama

Ne razumem svrhu tvojih diskusija?
Totalno si blokirao za sve drugo i samo kao bezosecajni robot pokusavas da proguras samo tvoj program bez obzira sto je pogresam.

To vide ljudi.
 
Ево ја ћу стрпљиво чекати да ти воља да објасниш дође.
Svaki covek ima duhovnu dtranu.
Ali to je samo njegova umna strana.
Covek je telesno bice.

Dok je Bog ili andjeli duh.
Dakle nisu telo kao mi.
Kada kazem duhovno bice ne mislim na to sto ti mislis.
Ljudski recnik je ogranicen i cesto neke revi imaju vise znacenja.
Na to treba da pazis.

Ne verujem da ces hteti da razumes...
 
Eto tu smo.
Ti neces reci istinu a znas istinu.
Ti izvegavas istinu.
Naravno da znamo.

Evo:
Joh 4:24 Bog je Duh; i koji Mu se mole, duhom i istinom treba da se mole.

Bog je duh i daje duha.
Ista rec
A tog duha kojeg nam daje je Duh sveti:
Treca osoba Bozanstva:
14,16I ja ću umoliti oca, i daće vam drugoga utješitelja da bude s vama vavijek:
Jovan 14,17Duha istine, kojega svijet ne može primiti, jer ga ne vidi niti ga poznaje; a vi ga poznajete, jer u vama

Ne razumem svrhu tvojih diskusija?
Totalno si blokirao za sve drugo i samo kao bezosecajni robot pokusavas da proguras samo tvoj program bez obzira sto je pogresam.

To vide ljudi.
Biće da je tebi mozak zakatančen i uvezan lancima kao i njima.

Piše da je Duh i to niko ne spori. Duha ne možeš ovim očima videti, zato tako i piše.

Piše i da je 'Bog ljubav'...pa i to je Bog, jer i ljudski rod vrlo dobro zna šta je ljubav...
Itd...

Sve su to opisni pridevi iz naših mravljih ograničenih dimenzija. Da bi naš mozak mogao iole shvatiti Božansku silu...

Sunce vidiš...pa se naučnici ubiše izučavajući i njega i pojave koje nosi...I opet im ništa nije jasno...
A hoćeš da pričamo o Onom ko je sunce stvorio i za koga je sunce NIŠTA...

Jeste Duh. Pa kada je Duh On je Sveti Duh, to je njegov Duh, Sila i SVE što ne možemo zamisliti...

U svakom slučaju Sveti Duh ne dolazi sam od sebe, već ga Otac šalje i to je jasno rečeno...

1. Solunjanima 4,8Koji dakle odbacuje, ne odbacuje čovjeka nego Boga, koji je dao svetoga Duha svojega u vas.

Jel' ti jasno piše da je taj Duh njegov?
 

Back
Top