Kad Lisce Pada

Koji vam je omiljeni lik u seriji Kad lišće pada?

  • Ali Riza

    glasova: 2 5,4%
  • Hajrije

    glasova: 1 2,7%
  • Ševket

    glasova: 0 0,0%
  • Nedžla

    glasova: 2 5,4%
  • Lejla

    glasova: 6 16,2%
  • Ferhunde

    glasova: 5 13,5%
  • Oguz

    glasova: 6 16,2%
  • Ajše

    glasova: 0 0,0%
  • Sedef

    glasova: 2 5,4%
  • Dževrije

    glasova: 13 35,1%

  • Ukupno glasova
    37
  • Anketa je zatvorena .
Ovako....
Fikret i Tahsin mirno i relativno srecno zive u Istanbulu, brinuci o deci. Dzevrije je nadzivela Hajrije, koja umire nakon nekoliko godina provedenih u Trazbonu. Nakon sto su dosli u novu kucicu, troskarili su pare i naravno spickali to, Sefket pocinje da se bavi poljoprivredom, upetljava se, posao mu ne ide, padaju u dugove i prodaju kucu :D Odlaze privatno da zive i tada Hajrije umire od srcane kapi.
Lejla za to vreme, izgubljena u prostoru i vremenu, pokusava da podize Ahu i glumi ocajnu domacicu. Zapocinje neke veze ali joj ne ide jer nema Nedzle da bi se dokazala i njoj zainat bila srecna.
Nedzla sama u Istanbulu sa detetom, nastavlja biznis i menja muskarce. Ne udaje se.
I onda nakon 20 god. izlazi Oguz iz zatvora, bolji frajer nego sto je pre bio...i opet jovo nanovo haha
Svi ostali ostvareni u brakovima i porodicima koje su stekli.

A ipsred zatvora ga čekaju Nedža, Lejla i Džejda koje se čupaju za kosu.
Haha. :D
 
Ja bih ih ipak malo prodobrila, mislim na Nedžlu i Lejlu.
Izlečila bih ih od dečjih bolesti: ljubomore, zavisti i nadmetanja.
Iz dva razloga.
Prvi je što je iznenadna smrt oca za njih bila snažan udarac, pojačala im je osećanje krivice da su one doprinele da se platan isuši.
Uspostavljanje neke nove, drugačije bliskosti među njima bio bi dug prema mrtvom ocu.
Drugo, možda i važnije, obe su majke i sada zamišljaju kako bi bilo da se njihova deca, kada bi ih imale više, ne podnose do te mere da se neprekidno otimaju oko roditelja, muškarca...
Neka ih deca učine plemenitijima.
Izuzev Džejde, kod nje je pohlepa prejaka, u njoj nikada nije bilo ni naznaka emotivnosti.

Lejla mi više nije izgubljena u prostoru i vremenu.
Očvrsnula je nakon poslednjih događaja.

Šefket bi mogao da se bavi poljoprivredom (vinogradarstvom!) i da sarađuje sa Tashinom.
Možda da proizvodi vino, pa da ga prodaje u Istanbulu.
Tekin, tako bi se zvala vinarija.

Na terasi svog stana, Ferhunde ispija čašu vina i zagledana u daleko more, plače...
 
Ja bih ih ipak malo prodobrila, mislim na Nedžlu i Lejlu.
Izlečila bih ih od dečjih bolesti: ljubomore, zavisti i nadmetanja.
Iz dva razloga.
Prvi je što je iznenadna smrt oca za njih bila snažan udarac, pojačala im je osećanje krivice da su one doprinele da se platan isuši.
Uspostavljanje neke nove, drugačije bliskosti među njima bio bi dug prema mrtvom ocu.
Drugo, možda i važnije, obe su majke i sada zamišljaju kako bi bilo da se njihova deca, kada bi ih imale više, ne podnose do te mere da se neprekidno otimaju oko roditelja, muškarca...
Neka ih deca učine plemenitijima.
Izuzev Džejde, kod nje je pohlepa prejaka, u njoj nikada nije bilo ni naznaka emotivnosti.

Lejla mi više nije izgubljena u prostoru i vremenu.
Očvrsnula je nakon poslednjih događaja.

Šefket bi mogao da se bavi poljoprivredom (vinogradarstvom!) i da sarađuje sa Tashinom.
Možda da proizvodi vino, pa da ga prodaje u Istanbulu.
Tekin, tako bi se zvala vinarija.

Na terasi svog stana, Ferhunde ispija čašu vina i zagledana u daleko more, plače...
Ti bi ih oplemenila, ali dzabe, to je nemoguca misija. Trenutno samo deluju pomirene sa same sobom, ali koreni njihovih kompleksa i ljubomore su prejaki, oni su dominantni deo njihovih licnosti i postali su im merilo svega u zivotu.
 
Ja bih ih ipak malo prodobrila, mislim na Nedžlu i Lejlu.
Izlečila bih ih od dečjih bolesti: ljubomore, zavisti i nadmetanja.
Iz dva razloga.
Prvi je što je iznenadna smrt oca za njih bila snažan udarac, pojačala im je osećanje krivice da su one doprinele da se platan isuši.
Uspostavljanje neke nove, drugačije bliskosti među njima bio bi dug prema mrtvom ocu.
Drugo, možda i važnije, obe su majke i sada zamišljaju kako bi bilo da se njihova deca, kada bi ih imale više, ne podnose do te mere da se neprekidno otimaju oko roditelja, muškarca...
Neka ih deca učine plemenitijima.
Izuzev Džejde, kod nje je pohlepa prejaka, u njoj nikada nije bilo ni naznaka emotivnosti.

Lejla mi više nije izgubljena u prostoru i vremenu.
Očvrsnula je nakon poslednjih događaja.

Šefket bi mogao da se bavi poljoprivredom (vinogradarstvom!) i da sarađuje sa Tashinom.
Možda da proizvodi vino, pa da ga prodaje u Istanbulu.
Tekin, tako bi se zvala vinarija.

Na terasi svog stana, Ferhunde ispija čašu vina i zagledana u daleko more, plače...

Sokolice, predivan post i tvoja verzija kraja, jako mi se dopada i ovaj tekst. Ovo za vinariju je pun pogodak, svaka cast zaista :)

A Hajrije, koja nije nista radila celog svog zivota, vec uzivala, da pocne da radi kao kuvarica u nekoj skoli ili kantini i tako i ona da neki doprinos njihovim troskovima.
Lejla kako neko napisa, da radi kao postanska sluzbenica i da ona zaradjuje neki dinar (liru), Ajse da, ponesena gorkim iskustvom u velikom gradu, pocne da radi kao psiholog, a Nedzla da im dolazi svaki vikend ili rodjendan, Bajram...
 
Hajrije je jedno vreme šila sa Nejir.
Znate koliko je prigovarala što mora da radi u te stare dane.
Sećam se kada je šila haljinu Lejli za veridbu sa Nazmijem.

Nego, koje biste scene i momente serije izdvojili kao za vas lepe, ključne ili zabavne?
 
Za mene kada Ali Riza u pratnji Fikret dolazi po Nedzlu u pansion i zove je da se vrati kuci, kod njih.

Kada cela porodica dodje za Istanbul, a Hajrije se uplasi velikog grada.

Kada Sedef zapocne novi zivot u Italiji.

Kada Lejla sazna za Nedzlu i Oguza i tu nastane pravi slom.
 
Meni skoro sve scene sa starim Sefketom dok je bio u braku sa Ferhunde...kad su svi ziveli zajedno u staroj kuci.
Bilo mi je mucno gledati Ferhunde kako manipulise, ucenjuje, krade, laze Sefketa... a on sa onim okicama naivan i zaljubljen, sve bi uradio za nju. Eto to cu pamtiti.
 
Scena Dzemove sahrane kad se vide Fikret i Hajrije oko Nedzle, a iza njih u dvoristu dzamije stoji i gleda ih Lejla kroz prozor sa resetkama.
To mi je bio strasan detalj i sad ne znam da objasnim zasto

Nemam predstavu sta bi moglo biti za 20god, jer nisam ni gledala celu seriju
recimo da bi Sefket mogao da obnovi tatin posao sa knjizarom, da bude uspesan u tome i na taj nacin mu se oduzi
Svidja mi se ideja da Umut i Kan budu drugari
 
ferhunde i ali su u braku..drugarskom...ona se smirila nakon svih dogadjaja..
nedzla je sama sa detetom, radi..ali niije uspesna u karijeri..ali ucestvuje u odgajanju deteta, nedzla mrzi sto dete ide kod ferhunde, ali prihvata to...ferhunde je milo sto joj krade taj trenutak...
posecuje lejlu i porodicu, odrzava odnos..na klimavim nogama..trudi se...sa fikret je u dobrim odnosima, vodi dete kod nje cesto...
fikret i tahsin su srecni, fikret i dalje pasivno agresivna...dzevrije nije vise zla prema fikret..mada zakera na sve moguce...
sevket sedi ispod drveta kao ferdinand deset godina, obradjuje zemlju...a pnda s epojavi prijatelj njegovog oca, koji mu ponudi neki cinovnicki posao..te on tako doprinosi svojoj porodici...
hajrije kuka i zali se..ide kod komsinice...
lejla je posvecena cerki i setna...upoznaje muskarca koji se ozbiljno interesuje a nju, ali nakon nekoliko unutrasnjih lomova...ona ostaje sama...
oguz dolazi kod lejle i ahu nakon godina zatvora....i odlazi svojim putem...nastavalj da kontaktira putem pisma...e sada lejla moze da se uda..ako se pojavi neka prilika...
ajse odlazi kod fikret u istanbul...na fakultetu upoznaje mladica u koga se zaljubi i napusti skolovanje....bude skorman i srecna sa njim
ahu i kan se nikada nisu videli...dok oguz nije izasao iz zatvora...
kan se druzi sa umutom...
dzejda se udala i posvetila novom muzu...i sebi...
sedef srecna, i njena majka...
nurdan se udaje za ovog lika..i srecna je sa njim...
 
poenta njihove propasti je da nisu umeli da se cuvaju, suvise su dopustali drugima...i suvise su bili pohlepni...niko ih nije stitio..taj platan ih nije stitio i naucio da se stite...da ih je stitio, on bi ferhunde najurio kad ga vredja, ili sina ili zenu...i lejlu bi sacuvao od braka sa kretenom...ostalo da ne pominjem....hajrije im ne bi krisom davala pare....da im ucini medvedju uslugu...sevket ne bi postao kockar da udvolji zeni...naucio ih da udovoljavaju drugima da bi nesto postigli u zivotu..umesto da se brinu o sebi...ne razumem taj stav..ali riza je dobar otac..nije...on je covek bez karaktera isto tako je i decu vaspitao..zdicapi
 
x-610x1212.jpg


Oguz gricka nokte :sad2:
 
Scena Dzemove sahrane kad se vide Fikret i Hajrije oko Nedzle, a iza njih u dvoristu dzamije stoji i gleda ih Lejla kroz prozor sa resetkama.
To mi je bio strasan detalj i sad ne znam da objasnim zasto

Nemam predstavu sta bi moglo biti za 20god, jer nisam ni gledala celu seriju
recimo da bi Sefket mogao da obnovi tatin posao sa knjizarom, da bude uspesan u tome i na taj nacin mu se oduzi
Svidja mi se ideja da Umut i Kan budu drugari

I ovo za knjižaru bi moglo da bude lepo.
Možda bi Lejlinoj ćerki to više odgovaralo.
Da studira književnost ili radi u knjižari, jer je slušala priču o dedi koji recituje ''pustinjska gazelo smeđih očiju''...

Nedžlina ćerka bi studirala pravo.
 
koliko glavni likovi imaju godina nikad se nisam to pitao

Nedžla kada je serija počela oko 19-20, Lejla 23-24, Oguz 29-30.
Pa na to dodaj pet godina kada se serija završila.
Sedef nešto između Lejle i Nedžle.
Šefket slično kao Oguz, Ferhunde nešto mlađa.
Za Džejdu sam se uvek pitala, možda je čak ona starija bila od Oguza koju godinu.
Fikret oko 32, 33.
Hajrije i Ali Riza između 50 i 60, zaista ne mogu da odredim. Tu su se negde kretali.
Nurdan mi deluje mlađe u odnosu na Nejir i Hajrije, može biti da je ona ranije rodila ćerku.
 

Back
Top