kad ce Srbi vratiti otetu zemlju Bosnjacima

sad si me zbunila :) msm kakvih "bosnjaka" ima sa prezimenom bosnjak? mislis muslimana sa prezimenom bosnjak?

Ne znam stvarno , za mene je religija privatna stvar pojedinca - muslimani , ateisti ,agnostici .. u svakom slučaju - vezuju svoje identitet za islam .. to je kao i
kod Srba pravoslavlje , kod Hrvata katoličanstvo , kod Jevreja hebreizam ..
 
U Srbiji je Milos Obrenovic kopuvao najveci dao zemlje od turaka za novac . U Bosni je zemlju Turcima oduzela austrija , po jenom dolasku .

Danasnji Bosnjaci zive samo zato sto su im Srbi dozvolili miran i normalan zivot, i sto nisu postpunili kao madjari . Madjari su svoje konvertite istrebiloi . A u Madjarskoj je bilo vise konvertita nego u Bosni procentualno .

Nije mi jasno ko su to Bosnjaci....pretpostavljam da su to muslimani,ali otkud muslimani na Balkanu?Pa to nam Turci najbolje mogu objasniti.Neko rece da su Srbi nekome teritorije otimali u proslosti.pa dobro,onda da se vratimo u proslost,recimo u 14 vek,pa da vidimo gde se to sve Srbija prostirala.Cije je Kosovo bilo prije 1912 godine?Po meni se najvise kroz istoriju otelo Srbima.
 
Ova tema je samo još jedan primer kako se neki delovi istorije mogu zloupotrebiti u cilju isterivanja besmislenih frustracija u vezi nacionalne pripadnosti.
Dakle uzmemo neke podatke iz prošlosti koji su samo delimično tačni i neprovereni,obradimo ih na svoj način tako da ih možemo tumačiti drugima kako mi hoćemo da bi isterali neki svoj unutarnji bes u odnosu na neku drugu naciju ili pojedinca.
 
Mađari slave slavu ? Ne vjerujem ..
:hahaha::rotf::zcepanje:
Дефинитивно си одлепила!!!
ДаклеМ:
Постоје и међу Мађарима они који се презивају БОШЊАК!
А постоје и међу Србима презимена која гласе КОМШИЋ, и знам да у Бечеју има Комшића и славе СВ. Јована, као и моја породица, макар да ја нисам Комшић!
Мој Бечеј си нашла да рушиш?!?
:hahaha:
 
:hahaha::rotf::zcepanje:
Дефинитивно си одлепила!!!
ДаклеМ:
Постоје и међу Мађарима они који се презивају БОШЊАК!
А постоје и међу Србима презимена која гласе КОМШИЋ, и знам да у Бечеју има Комшића и славе СВ. Јована, као и моја породица, макар да ја нисам Комшић!
Мој Бечеј си нашла да рушиш?!?
:hahaha:

Pa šta sa tim Komšićima Srbima ?
 

Back
Top