Vučić: Orban će imati spomenike u Srbiji kad ga više ne bude

Ovde je rec o Vucic & Orban toplo-bratskim odnosima …
Lebron James Reaction GIF

Никад у историји нисмо имали овакав савезнички однос са мађарима као народом и са њиховом државом генерално. Ни близу. Само треба видети како је до тога дошло. По мени нема везе са данашњом политиком већ генерално са Русијом, а претходно Совјетима. После другог светског рата мађари из деценије у деценију мењају плочу и дошло је такво време и околности да можемо више да се поуздамо у њих него у грке рецимо или чак румуне. Мађари имају страх од Русије и то је оно што их држи подаље од било каквих помисли да агресивно наступају према нама али оно што мађари раде је да пажљиво брину о својим мањинама у окружењу и то сад неко може да протумачи на више начина. Барем ја тако видим све ово.
Ако се гледа генетски мађари су народ који је најближи Русима, ближи и од нас и то што не спадају у део словенског света је заслуга религије и западне културе који су их одаљили од Русије и Истока али су мађари очигледно на једној великој историјској прекретници јер први пут су одабрали Исток.

Poslednja izmena:
A to neće skoro biti.. ;)
kako znaš ? :think: :rotf: imaš dojavu ?

A, kada se završi katasrofa sa Kosovom ? Praviće i gradiće 'novu katastrofu' (i rešavaće) ? On je dramski glumac,.. tragedije mu odlično leže.

Ne potresa mene to,.. tj. ne stresiram se. Samo pokušavam da kažem koliko smo daleko od demokratije i nezavisnosti
-------------------------------------------------------------------------------
...
Ако се гледа генетски мађари су народ који је најближи Русима, ближи и од нас и то што не спадају у део словенског света је заслуга религије и западне културе који су их одаљили од Русије и Истока али су мађари очигледно на једној великој историјској прекретници и први пут су одабрали Исток.
Negde sam čitao da su najbliži Fincima.
Odakle ti ovo za Ruse? ( a da ih ne vole i da ih se plaše, slažem se u celosti)

Negde sam čitao da su najbliži Fincima.
Odakle ti ovo za Ruse? ( a da ih ne vole i da ih se plaše, slažem se u celosti)
Кад међу мађарима погледаш проценат Р1а хаплогрупе која је главни маркер словенских народа јасно је да су велике везе између њих и Руса, генерално словена.
https://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml
Према овим подацима нешто преко 3 милиона мађара има ту изразито словенску генетику, а близу 2 милиона се веже за ткзв јужне словене односно динарску генетику ову нашу прастаро-балканску.

За мађаре је рецимо познато да су врло слични са словацима. Ми мађаре углавном из незнања перципирамо као монголоидни народ јер говоре језиком који не припада групи словенских но то је сад нека дубља историјска прича која вуче корене још из првог миленијума нове ере али сродствено тј. према сродству они су словени 1/1.

Рецимо и север Грчке је доминантно у сродству са словенским народима и не карактерише га толико генетика типична за грке као што је то случај јужније

Poslednja izmena:
Ali ne zato što je on to želeo, već će mu Narod, iz zahvalnosti za sve što je uradio za naš Rod, podići spomenik.
Ali on to ne traži, on je skroman čovek kome je najbitnija briga o sopstvenom Narpdu.
он је скроман.
једе паризер са малишом.

а ђилас и мариника се курче каријем и месом од непрцане срне...

Videću.
Ali ti nisi odgovorio: Kako znaš ? Kako si siguran ? kada to sve ne zavisi samo od vas,..

Ili zavisi ?,.. pa se ja (i meni slični) varam ? :per:
ти као хрват би требао да подржаваш продукт јединог ''србина'' са презименом шешељ зар не

сви остали са тим презименом су хрвати

ти као хрват би требао да подржаваш продукт јединог ''србина'' са презименом шешељ зар не

сви остали са тим презименом су хрвати
A, šta je to gospon Vojislav proizvodio ?
------------------------------------------------------ Šta ja to trebam da podržavam, kada budem prešao u Hrvate ?
** Ti znaš šta je produkt ? :think:

Back