Volite li svoju zemlju

Црква се није бунила ни против Султана 5 векова, баш као што се буни ни против Куртија на Косову, или против садашњих власти у Хрватској.

Што је све логично, јер Црква има свој начин функционисања.

Шта нам то говори?
Малопре си се сложио са мном да је Црква гарант, сад причаш неку другу причу ??

Малопре си се сложио са мном да је Црква гарант, сад причаш неку другу причу ??

Нетачно, Дуле.
Доводим, путем здраве логике, у питање твоју изјаву да то што се Црква не буни против Власти Србије аутоматски значи да Власт Србије ради у корист Народа.

Zato sto lose stvari moraju da se kritikuju, kako bi se na njih ukazalo i kako bi se taj problem resio. Ja rodjeno dete kritikujem kad uradi nesto lose, nema tu nista pogresno. Lose je ne kritikovati i pustiti lose stvari da uzmaju maha na sveopste dobro.

Treba da ga naucis bolje i da mu ponudis bolje time mu ne nudis bolje time mu uterujes samo strah ili budis bunt u njemu sto je kontraproduktivno

Treba da ga naucis bolje i da mu ponudis bolje time mu ne nudis bolje time mu uterujes samo strah ili budis bunt u njemu sto je kontraproduktivno
Zasto bi kritika uteravala strah? Ako dete napravi neku glupost, na primer udari drugo dete u vrticu, jel to nije za kritiku? Kritika je deo ucenja.

Kada neka vlast krade svoj narod godinama, i kupuje vile po belom svetu, jel to nije za kritiku? Sta treba da im pokazem? Da kupim garsonjeru i kazem "e vidite ljudi iz vlasti, pratite moj primer"...to ce bas uroditi plodom.

Нетачно, Дуле.
Доводим, путем здраве логике, у питање твоју изјаву да то што се Црква не буни против Власти Србије аутоматски значи да Власт Србије ради у корист Народа.
Црква најбоље зна. Ту се нема шта доводити у питање.

Zasto bi kritika uteravala strah? Ako dete napravi neku glupost, na primer udari drugo dete u vrticu, jel to nije za kritiku? Kritika je deo ucenja.

Kada neka vlast krade svoj narod godinama, i kupuje vile po belom svetu, jel to nije za kritiku? Sta treba da im pokazem? Da kupim garsonjeru i kazem "e vidite ljudi iz vlasti, pratite moj primer"...to ce bas uroditi plodom.

Utjerujes strah jer kada vaspitavas dijete moras da razmisljas kao dijete i da se u njegovu poziciju udjes.Ti kritiku tumacis na jedan a dijete dozivljava to na drugi nacin.Djeca su butnovnici to svi nosimo u sebi, ljudi su primarno vizuelna bica, dok dijete ne vidi nesto dzaba mu ti pricas.Ako mu kazes batali cigare a ono u glavi nema u tom trenutku neku ljepsu sliku od pusenja cigara ono nece promijeniti to i sto mu vise kritika das ono ce tek onda da pusi cigare kao arap.Jer kritika nije slika to je prica,a ako kritikom i jakom palicom ga natjeras da to ne radi bices kao super vaspitac a u sustini su mu utjerao strah i jacas mu mehanizam potiskivanja i onda ce to da usmjeri na nesto drugo i logicno na negativan nacin.Daleko od toga je lijepi dijalog resenje, resenje je u trecoj stvari.Znaci djela i da dijete nesto uvidi i da to zeli da radi ja kao mali sam volio da gledam u teleskop i sviram sitisajzer to mi je okupiralo paznju da mi je dosadilo bilo da pravim neke nestasluke koje sam cinio po komsiliku, usmjerio sam energiju na pozitivan nacin jer sam vidio sitisajzer teleskop i imao sliku u glavi.Ljudi su vizuelna bica a onda i stvatalacka a mnogi roditelji im na tom polju nista ne nude.Nego im kazu to je lose al im ne daju resenje.Djeca i u skoli nece da citaju slova i knjige suvoparno nego zele da vide slike znaci nesto ilustrovano.

Zivot je Ilustracija,improvizacija i kreacija to se djeci sakati od malih nogu skolsko vojnim vaspitanjem

Utjerujes strah jer kada vaspitavas dijete moras da razmisljas kao dijete i da se u njegovu poziciju udjes.Ti kritiku tumacis na jedan a dijete dozivljava to na drugi nacin.Djeca su butnovnici to svi nosimo u sebi, ljudi su primarno vizuelna bica, dok dijete ne vidi nesto dzaba mu ti pricas.Ako mu kazes batali cigare a ono u glavi nema u tom trenutku neku ljepsu sliku od pusenja cigara ono nece promijeniti to i sto mu vise kritika das ono ce tek onda da pusi cigare kao arap.Jer kritika nije slika to je prica,a ako kritikom i jakom palicom ga natjeras da to ne radi bices kao super vaspitac a u sustini su mu utjerao strah i jacas mu mehanizam potiskivanja i onda ce to da usmjeri na nesto drugo i logicno na negativan nacin.Daleko od toga je lijepi dijalog resenje, resenje je u trecoj stvari.Znaci djela i da dijete nesto uvidi i da to zeli da radi ja kao mali sam volio da gledam u teleskop i sviram sitisajzer to mi je okupiralo paznju da mi je dosadilo bilo da pravim neke nestasluke koje sam cinio po komsiliku, usmjerio sam energiju na pozitivan nacin jer sam vidio sitisajzer teleskop i imao sliku u glavi.Ljudi su vizuelna bica a onda i stvatalacka a mnogi roditelji im na tom polju nista ne nude
Ne slazem se sa tobom po ovom pitanju, i ne bih dalje komentarisao. Kritika ne znaci grdnja. Ja sam jako zahvalan za svaku kritiku koju sam dobio, jer me je izgradilo u bolju osobu.

Ne slazem se sa tobom po ovom pitanju, i ne bih dalje komentarisao. Kritika ne znaci grdnja. Ja sam jako zahvalan za svaku kritiku koju sam dobio, jer me je izgradilo u bolju osobu.

Ok razumijem nemam ja generalno nista protiv kritike moguce da nekom funkcionise al je ne smatram najboljim resenjem,ali probaj da dijete vodis ne neka mjesta ili da ga naucis necemu da radi sa prstima ili nesto da kreira itd,jer dijete ima vecu inspiraciju da nesto konkretno nauci od oca nego od bilo koga drugoga to je bioloski kod djece.I kada mu kupis knjigu onda treba da bude u slikama sve objasnjeno.Slike bude mastu i jako je bitno da budu vesele boje koje slave zivot plava,zuta,bijela,motivi prirode itd.Slike bude mastu,a zivotnog uspjeha i motiva bez maste nema,zato imas gomilu danas depresvnih, malodusnih i napetih ljudi,jer ne zive svoju svrhu i ne mogu da nadju sebe,pa kako ce da nadju kada im autoriteti nisu razvili mastu.Vec im napravili ogranicenu tehnicku svijest punu strahova i blokada.Svaks bolest psihe i uma je posledica nemanja maste i sakacenja stvaralackog potencijala

Ok razumijem nemam ja generalno nista protiv kritike moguce da nekom funkcionise al je ne smatram najboljim resenjem,ali probaj da dijete vodis ne neka mjesta ili da ga naucis necemu da radi sa prstima ili nesto da kreira itd,jer dijete ima vecu inspiraciju da nesto konkretno nauci od oca nego od bilo koga drugoga to je bioloski kod djece.I kada mu kupis knjigu onda treba da bude u slikama sve objasnjeno.Slike bude mastu i jako je bitno da budu vesele boje koje slave zivot plava,zuta,bijela,motivi prirode itd.Slike bude mastu,a zivotnog uspjeha i motiva bez maste nema,zato imas gomilu danas depresvnih, malodusnih i napetih ljudi,jer ne zive svoju svrhu i ne mogu da nadju sebe,pa kako ce da nadju kada im autoriteti nisu razvili mastu.Vec im napravili ogranicenu tehnicku svijest punu strahova i blokada.Svaks bolest psihe i uma je posledica nemanja maste i sakacenja stvaralackog potencijala
Sve to vec radim.

Volite li svoju zemlju na pravi nacin i da li uopste znate sta je pravi nacin da se voli svoja zemlja ?

Zasto kritikujete sve pojave u svom drustvu i ljude koji nisu savrseni kada vam je osnovi ljudski zadatak da se na bavite drugima vec sobom i da autokritikom mijenjate sebe sto vecina ne radi ?

Zasto neki druge uvijek okrivljuju za sve probleme u drustvu,zasto vam je neko drugi uvijek kriv sto vam priroda u vasoj zemlji i gradovi nisu uredni i sredjeni kao u nekoj drugoj zemlji ?

Ako ste pusac ili alkoholicar ili ako bacate smece po ulicama da li vam je za to kriva drzava,vlast i roditelji ili ste vi krivi za to ?

Da li smatrate da volite svoju zemlju vise ako kritikujete neke ljude na Tv koji su los primjer omladini ili ako kritikujete politicare ili ako smatrate da ste bolji od njih cak iako mnogo pametno govorite ako ste taj isti dan prije nego sto ste usli u kucu popili litar piva i setajuci po ulici bacali opuske od cigara ili ako ste glibavim patikama usli u kucu ili ako niste ustupili mjesto nekom statijem i javnom busu da li je i za to kriv neko drugi ?

Da li nacin na koji vidite svijet govori da je taj svijet oko vas stvarno los ili svijet nije los nego ste vi losi i kroz ono sto ste vi projektujete podsvjesno tako i sve oko sebe glegate ?

Kljucno pitanje - Da li stvarno volite svoju zemlju ?
Nama je profesor elektronike objasnio ukratko životnu činjenicu:

"NE VREDI PRIČATI O ONOME ŠTO NE MOŽE DA SE IZMERI"

Znači ljubav, poštenje, patriotizam, poverenje, solidarnost, religioznost, stranačka ubedjenost i sl. ne možemo da izmerimo.
Stojka već možemo i samim tim...

AV i Danilo su garant opstanka Srbije i Srba.
Kada je umro drug Tito kerovi su pušteni sa lanca i zauzeli svaki svoju prćiju.
Trebaće nekoliko generacija a ne smena vlasti da bi postali zemlja niskog biznis rizika.
Nama ne treba "AV" (ni Djitler, ni Ludi Bibliotekar + ostali) toliko koliko nam treba funkcionalno nepristrasno sudstvo.
Pojeo si pitu i omlatio ice coffee u samoposluzi i izašao napolje bez da platiš pre nego ti počne utakmica u kladži?
Nikakav problem - snimak kod sudije za prekršaje, šteta + sudske takse bez prava na žalbu pa ako ti prošo tiket - još bolje.
Srbija - Engleska 0:1 ko bi to očekivao od poštenih kladioničara?

Домовина се брани реком
и рибом у води
и високом танком смреком
што расте у слободи.

Домовина се брани цветом
и пчелом у цвету
маком и сунцокретом
и птицом у лету.

Домовина се брани књигом
и песмом о небу
сестрином сузом и мајчином бригом
и оним брашном у хлебу.

Домовина се брани лепотом
и чашћу и знањем
домовина се брани животом
и лепим васпитањем. :rtfm:

Čika Ršum :heart:

Не бавим се ја Црквом, Дуле, него твојм изјавом.

А колико видим, и даље си неутемељен.
Црква је увек у праву! А она каже да је СНС Власт Благочестива и Добра за Србски Род!

Зар не? @ИПХ ЗИЛОТ+

1718632109149.png

:per:

Volite li svoju zemlju na pravi nacin i da li uopste znate sta je pravi nacin da se voli svoja zemlja ?

Zasto kritikujete sve pojave u svom drustvu i ljude koji nisu savrseni kada vam je osnovi ljudski zadatak da se na bavite drugima vec sobom i da autokritikom mijenjate sebe sto vecina ne radi ?

Zasto neki druge uvijek okrivljuju za sve probleme u drustvu,zasto vam je neko drugi uvijek kriv sto vam priroda u vasoj zemlji i gradovi nisu uredni i sredjeni kao u nekoj drugoj zemlji ?

Ako ste pusac ili alkoholicar ili ako bacate smece po ulicama da li vam je za to kriva drzava,vlast i roditelji ili ste vi krivi za to ?

Da li smatrate da volite svoju zemlju vise ako kritikujete neke ljude na Tv koji su los primjer omladini ili ako kritikujete politicare ili ako smatrate da ste bolji od njih cak iako mnogo pametno govorite ako ste taj isti dan prije nego sto ste usli u kucu popili litar piva i setajuci po ulici bacali opuske od cigara ili ako ste glibavim patikama usli u kucu ili ako niste ustupili mjesto nekom statijem i javnom busu da li je i za to kriv neko drugi ?

Da li nacin na koji vidite svijet govori da je taj svijet oko vas stvarno los ili svijet nije los nego ste vi losi i kroz ono sto ste vi projektujete podsvjesno tako i sve oko sebe glegate ?

Kljucno pitanje - Da li stvarno volite svoju zemlju ?

Волим Србију, а презирем људе који су узурпирали државу.
Као и оне који их подржавају.

Volim svoju državu i sebe smatram patriotom, lokal patriotom i opozicijom. Zato i smatram da imam prava na neke kritike iz želje da moja država bude još bolja. Kao što kritikujem svoju decu, jer ih volim i želim im sve najbolje , isti stav imam i prema svojoj državi.

Back