Kad bi Srbi bili katolici....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da jesam 1/1, a ti si neznalica..

Picin znam da ti logika uz matematiku nije jaca strana,al ne spamuj temu s tim ko je neznalica ko nije,u svakom slucaju klanjam se takvom intelektualnom umu,kao ako se secas one teme o bitci na Sutjesci kad si ti izneo podatke i brojcano stanje Srba i Hrvata u partizanima...jes Srba bilo mnogo vise,ali po Hrvatskoj matematici i logici bilo je podjednakog ucesca :p
 
To kad smo vam mi pravslavni dozvolili... Ali kad Tito i Vatikan odlučuju, vi ste kifla...

Ne bi Vatikan vas tolerisao, ali prosto nema drugih katolika na balkanu...

E sad, kad bi mi bili katolici, pa vas bi vatikan odyebo, kao štetne... Razumeš???

Ne daje Srbin tek tako ustupke. Još ako je na vlasti i čitavim državnim aparatom u svojim rukama.

Kada je država odnosno Kraljevina počela škripati došlo je do Banovine Hrvatske.

Od oko dvije milijarde katolika Vatikan je baš odlučio da su mu Hrvati omiljeni narod.

Ajde da je nafta ispod nas....
 
Picin znam da ti logika uz matematiku nije jaca strana,al ne spamuj temu s tim ko je neznalica ko nije,u svakom slucaju klanjam se takvom intelektualnom umu,kao ako se secas one teme o bitci na Sutjesci kad si ti izneo podatke i brojcano stanje Srba i Hrvata u partizanima...jes Srba bilo mnogo vise,ali po Hrvatskoj matematici i logici bilo je podjednakog ucesca :p

Misliš Srba iz Srbije???

Beži bre....promašio si i na ovoj temi ceo fudbal...
 
Ne daje Srbin tek tako ustupke. Još ako je na vlasti i čitavim državnim aparatom u svojim rukama.

Kada je država odnosno Kraljevina počela škripati došlo je do Banovine Hrvatske.

Od oko dvije milijarde katolika Vatikan je baš odlučio da su mu Hrvati omiljeni narod.

Ajde da je nafta ispod nas....

Na Balkanu brate, na Balkanu.... A to je jedini put od Rima ka grobi Hristovom...

Dakle, ako dođe do ujedinjenja, pa vi ste pukli....
 
Nije ovo ŠBBKBB...

Vrlo je ralna tema...

Ako se ujedini hrišćanstvo..... Šta onda???

Katolici naprave neke kompromise, mi napravimo neke i dođe do ujedinjenja... Šta se dešava sa ova dva naroda... :think:

kada se ujedini neće niko postati katolik.

Medjutim kada se bude ujedinilo verski medju Srbima i Hrvatima neće postojato Razlike i najveći Hrišćanski grad na Balkanu biće Beograd, potpm Bukurešt, pa Sofija, pa Atina, pa onda Zagreb...
 
Pitanje je hipotetičko... A vrlo je važno, jer uskoro bi nam se moglodesiti ujedinjenje hrišćanstva...
Hrišćanstvo je relikt prošlosti za sve ljude koji bi hteli da bolje žive.Sve religije su arhaični otpaci civilizacije.Jedini smisao imaju kao deo tradicije i kulture ali nemaju i ne nude budućnost i perspektivu.Drastičan primer je radikalni islam koji nagriza i uništava osnove civilizacije kao inkvizicija u srednjem veku.
 
Da smo iste religije mi i oni,ne verujem da bi bilo Srba ili Hrvata...bili bi samo jedno,koliko god imao negativno misljenje o njima,ipak su oni nama najslicniji gotovo istovetan narod (ne mogu da verujem da sam ovo rekao,ali je cinjenica,***)

Srbi bi postojali i bili bi u onim Šešeljevim granicama, verovatno i još malo bliže Sloveniji.
Posle turskih osvajanja Hrvati se gube sa svih prostora Balkana, ostaju samo na području današnje severozapadne Hrvatske, a realno taj prostor nas ne zanima.
Hrvata bi možda bilo i postojali bi kao neka nacionalna manjina u Mađarskoj kao oni gradišćanski Hrvati u Austriji.
Dakle Srbi postoje, a od Hrvata bi ostala samo ružna uspomena.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top