Kad bi Srbi bili katolici....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa to ti pričam...

Do sada su Hrvati uspevali u svojim namerama jer su kao Katolici imali podršku Vatikana- i to direktnu, i samo zahvaljujući tome opstajali.
Sada kada se hriščani budu ujedinili, Hrvati će izgubiti na značaju. šta više neće imati apsolutno nikakav značaj. izgubiće podršku Vatikana a neće imati podršku Moskve, Postaće nešto slično Moldaviji ili tako neka mala nebitna država.
Tada će Beograd postati najznačajniji grad na Balkanu- u svakom slučaju i danas je metropola, a Hrvatska će biti interesantna samo turistima, i to priobalni deo dok će Zagreb strašno stagnirati ostavši u zapećku tri Hriščanske metropole, Beograda, Beča i Budimpešte.

Srbi bi postojali i bili bi u onim Šešeljevim granicama, verovatno i još malo bliže Sloveniji.
Posle turskih osvajanja Hrvati se gube sa svih prostora Balkana, ostaju samo na području današnje severozapadne Hrvatske, a realno taj prostor nas ne zanima.
Hrvata bi možda bilo i postojali bi kao neka nacionalna manjina u Mađarskoj kao oni gradišćanski Hrvati u Austriji.
Dakle Srbi postoje, a od Hrvata bi ostala samo ružna uspomena.

I ja sam takvog mišljenja... Jer mala se reka uliva u veliku... Tako bi se i vaskoliko Hrvatstvo ulilo u Srpstvo...

Do sada su Hrvati uspevali u svojim namerama jer su kao Katolici imali podršku Vatikana- i to direktnu, i samo zahvaljujući tome opstajali.
Sada kada se hriščani budu ujedinili, Hrvati će izgubiti na značaju. šta više neće imati apsolutno nikakav značaj. izgubiće podršku Vatikana a neće imati podršku Moskve, Postaće nešto slično Moldaviji ili tako neka mala nebitna država.
Tada će Beograd postati najznačajniji grad na Balkanu- u svakom slučaju i danas je metropola, a Hrvatska će biti interesantna samo turistima, i to priobalni deo dok će Zagreb strašno stagnirati ostavši u zapećku tri Hriščanske metropole, Beograda, Beča i Budimpešte.

Ne ja tu mnogo dodav'o, samo ću boldovat'...

@ misoni

kako objashnjavash da je npr tesla, chovek na chijim izumima rumbla ceo savremeni svet, bio sin srpskog pravoslavnog sveshtenika i vernik? srbenda.
Tesla je bio čovek koji je otišao na zapad da živi život koji je zamislio.Zato što zapad nije bio jednak katoličastvu niti bilo kojoj drugoj religiji i nije ga ograničavao u bilo kom smislu,materijalnom pre svega .Drago mi je što je bio naš ali mislim da nije imao mnogo veze sa religijom.

Podržavam nezavisnu Srbiju. Smatram Kosovo rak ranom Srbije, koja će pojesti Srbiju, a sve u interesu beogradske oligarhije...

Smatrash Kosovo rak ranom Srbije, smatrash Beograd rak ranom Srbije... i shta dalje da prichamo?

E vidish ja volim i moj Beograd i tvoj Nish i nashe Kosovo, svaki deo ove zemlje, i nikada ne bihj podrzao sechenje iste to je kao da podrzim da sebi odsechem nogu, razumesh...

Podržavam nezavisnu Srbiju. Smatram Kosovo rak ranom Srbije, koja će pojesti Srbiju, a sve u interesu beogradske oligarhije...
'ajde Dačo,ne gnjavi.Veliki deo niških političara i viđenijih ljudi je samo tako došao u Beograd.Došli su i dolaze ovamo i podupiru centralizaciju vlasti samo zbog sebičnih ličnih interesa a ne misle na krajeve iz kojih su došli.To nije krivica Beograđana nego sitnošićardžijskog lopovskog mentaliteta tih ljudi.

[Ne_Vazim_Se];16757198:
Smatrash Kosovo rak ranom Srbije, smatrash Beograd rak ranom Srbije... i shta dalje da prichamo?

E vidish ja volim i moj Beograd i tvoj Nish i nashe Kosovo, svaki deo ove zemlje, i nikada ne bihj podrzao sechenje iste to je kao da podrzim da sebi odsechem nogu, razumesh...

Voliš ti moj... Da ne kažem šta.... Nikad nisi bio na Kosovu, nikad nisi bio u Nišu...Nikad nisi bio van BG-a... Samo lupaš ovde neku demagogiju...

Voleti i ništa ne činiti za kosovo je isti ****** kao i ne voleti...

Tesla je bio čovek koji je otišao na zapad da živi život koji je zamislio.Zato što zapad nije bio jednak katoličastvu niti bilo kojoj drugoj religiji i nije ga ograničavao u bilo kom smislu,materijalnom pre svega .Drago mi je što je bio naš ali mislim da nije imao mnogo veze sa religijom.

hahah... itekako je imao veze sa religijom, otac je bitan u razvoju lichnosti deteta, al dobro, necemo sad o tome ;)

nego, kazhesh otishao na zapad, u ameriku, da. a jel znash da je rekao da amerika pripada indijancima a ne belcima kolonistima?

zvao je orkestre da mu sviraju tamo daleko i druge pesme, srbovao... a kad je preminuo - prvo mu je u stan upala policija.. eh, taj zapad

hahah... itekako je imao veze sa religijom, otac je bitan u razvoju lichnosti deteta, al dobro, necemo sad o tome ;)

nego, kazhesh otishao na zapad, u ameriku, da. a jel znash da je rekao da amerika pripada indijancima a ne belcima kolonistima?

zvao je orkestre da mu sviraju tamo daleko i druge pesme, srbovao... a kad je preminuo - prvo mu je u stan upala policija.. eh, taj zapad
Da se bavio religijom,ne bi stigao da ostavi iza sebe to što je ostavio.Život je kratak,zrnce peska u moru.

Voliš ti moj... Da ne kažem šta.... Nikad nisi bio na Kosovu, nikad nisi bio u Nišu...Nikad nisi bio van BG-a... Samo lupaš ovde neku demagogiju...

Voleti i ništa ne činiti za kosovo je isti ****** kao i ne voleti...

Ti znash de sam ja bio... :lol:

Ne, realno, ako neko sada lupeta to si ti... bio sam ti u gradu vishe puta a na Kosovo smo bash pre nekih metar dana nosili neku pomoc.

Al' tebra i da nisam... ne moram ja nishta dobro da uchinim da bi bio bolji Srboslav od tebe, dovoljno je da budem neutralan i ne uradim ili ne mislim nishta loshe poput tebe, kapirash.

Vi da.... ali mi... Mi smo druga priča... Mi smo bitni... :D

Kako ne!! Bitni ste i važni. U Kini je cijelu noć gorilo svjetlo u ministarstvu obrane kada je NATO počeo sa bombardiranje Srbije.

Kada su "greškom" pogodili njihovu ambasadu bilo je trke po hodnicima...

Rusima je to teže palo nego Kinezima....

Sjećaš li se velikih demonstracija po Moskvi, bojkota zapadnih proizvoda.

Prodaja playstationa je pala za pola sve zbog bratske solidarnosti..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back