Jesu li proton i elektron materija?

Rekao sam tii samo da dobiti Nobelovu nagradu, ne znaci da ju je dobitnik i zasluzio i najcesce nije.

Zavirio sam na taj link, ali dok bih ja to sve detaljno iscita, interesovanje za temu bi splasnulo (gvozdje se kuje dok je vruce).

Da su elektroni i protoni atoma vodonika energija dokaz je sto nagomilani broj elektrona i protona u neposrednoj blizini svojim energetskim razlikama stvaraju svjetlost jake razorne moci, a to je vatra, svjetlica, munja. Cak je stvaraju i u vakumu gdje nema kiseonika koji je jedan od glavnih faktora za pojavu vatre.U vatrama munja nema dima kao sto koji se javlja kao produkt u svakoj drugoj vatri obicnoj vatri u kojoj sagorijeva neka materija. To nije dakle klasicna vatra, nego vatra praznjenja energije.

svemirskamunja.jpg


Munje sa zemlje prema visim slojevima atmosfere.

Iz jakih suncanih eksplozija, iz kojih nastaju elektromagnetne oluje, desava se da se formiraju elektroni sa vrlo visokim naponskim nabojem. Od naleta takvih elektrona strahuju astronaut, jer takve elektroni mogu da prodru kroz zastitne omotace svemirske letilice, da ostete instrumente ili prodru kroz astronautovo zastitno odijelo i ozbiljno mu osteti zdravlje. Sve ovo materija ne moze da ucini, nego samo i jedino energija.

Ipak si trebao malo zaviriti na dati link, nije toliko opsirno..
Ljudi su lepo objasnili kako materija moze da se iskaze u razlicitim oblicima.
Naucni rad je priznat i prihvacen od strane mnogih fizicara.
Ako zelis da pobijes neko gradivo, moras dobro da budes upoznat
sa tim gradivom, da bi primetio nedostatke. Ne mozes sa minimalnim
znanjem kvantne mehanike da ukazujes na netacnosti nekih zakona te iste
grane nauke.

Ako poskusavas na ovaj nacin dokazati Boga kao tvorca, onda ne vidim sta dobijas
sa tim da odvojis energiju od materije, svaki vernik ce ti reci kako je sve oko nas stvoreno
bozijom rukom, samim tim i celokupna materija.
 
Poslednja izmena:
Ako zelis da pobijes neko gradivo, moras dobro da budes upoznat sa tim gradivom, da bi primetio nedostatke.
On je otvorio link koji je postavio Bokystamy, video da nema Svetog duha ni na jednom dijagramu, i zaključio da je ceo rad nebulozan... :)

Inače, odličan ti je crtani sa Dr. Qunatumom :) Moja ćerkica je, videvši da gledam, posle pogledala celu seriju. Sjajno je napravljeno, informativno i zabavno.
 
Ipak si trebao malo zaviriti na dati link, nije toliko opsirno..
Ljudi su lepo objasnili kako materija moze da se iskaze u razlicitim oblicima.
Naucni rad je priznat i prihvacen od strane mnogih fizicara.
Ako zelis da pobijes neko gradivo, moras dobro da budes upoznat
sa tim gradivom, da bi primetio nedostatke. Ne mozes sa minimalnim
znanjem kvantne mehanike da ukazujes na netacnosti nekih zakona te iste
grane nauke.

Ako poskusavas na ovaj nacin dokazati Boga kao tvorca, onda ne vidim sta dobijas
sa tim da odvojis energiju od materije, svaki vernik ce ti reci kako je sve oko nas stvoreno
bozijom rukom, samim tim i celokupna materija.

Ne da cu tu zaviriti, nego cu iscitati, ali treba vremena za to.
 
On je otvorio link koji je postavio Bokystamy, video da nema Svetog duha ni na jednom dijagramu, i zaključio da je ceo rad nebulozan... :)

Inače, odličan ti je crtani sa Dr. Qunatumom :) Moja ćerkica je, videvši da gledam, posle pogledala celu seriju. Sjajno je napravljeno, informativno i zabavno.

Dok neko pomene Ajnstajnovu TEORIJU kao dokaz ISTINE, to ne citam, jer istine na stoje na TEORIJAMA, nego su samo odskocne daske ka trazenju istine. Posto je TEORIJA naslucena pretpostavka, sve sto se na tu pretpostavku naslanja moze biti hvatanje magle u vrecu.

Moj prethodni post ste jednostavno ignorisali, jer ne mozete opovrgnuti to da je elektron, pa time i proton, energija, a ne materija.
 
Poslednja izmena:
Jos se niko nije usudio da odgovori na konkretno pitanje da li je magnetna sila materija ili energija (sila). I jos nisam dobio odgovor sta je PROSTOR izmedju elektrona i protona. Ako je to NISTA, da li to znaci da NISTA egzistira, a ako vec egzistira kako je NISTA?

Nemojte mi zaobilaziti pitanja, vec odgovorite naukom. Gdje su svi oni ateisti od nauke da progovore nesto u korist svog nevjerovanja? Evo prilike da sruse sve vjere u postojanje Boga kao stvoritelja svijeta. :lol:

Do sad su se hvatali samo one otrcane fraze "zemlja je ploca."
 
Poslednja izmena:
Pošto ovde niko i ne zna ništa o materiji,a o energiji pogotovu-kako obrazložiti jednu prostu relaciju
E=mc2? Možda treba razoriti još koji atol na Martiniku...A TO ŠTA SU MATERIJA,A ŠTA ENERGIJA ?:mrgreen::hahaha::rotf:

To je samo teorija (licna pretpostavka, licna tvrdnja) i dok je god teorija, nije naucna istina (za mnoge uopste nije istina). To sto se materije tice.

Elektroni nisu materija, a da nisu materija dokaz je sto prolaze kroz svaku materiju. Materija ne moze prolaziti kroz materiju. :super:

Sta sad kazes?

Nego se prodji kleberenja i odgovori.
 
Poslednja izmena:
Jos se niko nije usudio da odgovori na konkretno pitanje da li je magnetna sila materija ili energija (sila). I jos nisam dobio odgovor sta je PROSTOR izmedju elektrona i protona. Ako je to NISTA, da li to znaci da NISTA egzistira, a ako vec egzistira kako je NISTA?

Nemojte mi zaobilaziti pitanja, vec odgovorite naukom. Gdje su svi oni ateisti od nauke da progovore nesto u korist svog nevjerovanja? Evo prilike da sruse sve vjere u postojanje Boga kao stvoritelja svijeta. :lol:

Do sad su se hvatali samo one otrcane fraze "zemlja je ploca."

Kako ti niko nije odgovorio kad si upucen na par naucnih tekstova gde je sve to lepo objasnjeno.
To sto se ti slepo drzis onog kako si zamislio, to je vec problem licne sujete.

Takodjer sve i da energija nema nikakve veze sa materijom, to ne dokazuje Boga, kao sto
ga ni ne negira. Ti ni u jednom trenu nisi izveo ni jedan konkretan dokaz, sem licnog zakljucka,
da se energija drugacije ponasa od materije i samim tim nije materija. Vidis i para se drugacije
ponasa od leda pa je opet isti element samo u razlicitom agregatnom stanju.

Atom sam za sebe je citav jedan svet, u kom ne vaze ista pravila kao u molekularnom svetu,
to je laickom mozgu tesko za razumeti (sa ovim ne zelim da te uvredi i nazovem laikom).
Osnova atoma su , proton, neutron i elektron, ali to nije kraj, tu lezi citav jedan svet subatomskih
cestica, koje se vode zakonima kvantne mehanike, koji su opet navodim drugaciji od zakona opste
fizike, ali u sustini jedni druge upotpunjuju, kao flora i fauna ugrubo receno.

Subatomske cestice, obavezno za procitati, da bi do nekle razumeo taj tvoj famozni prostor izmedju
jezgra i omotaca :http://sh.wikipedia.org/wiki/Subatomske_%C4%8Destice

Jedan lep i kratak tekst, koj na prost nacin objasnjava pojam same materije i energije, nije potrebno nikakvo
predznanje da bi se razumeo.

MATERIJA i ENERGIJA

Svuda dokle god može dopre svojim pogledom čovek oko sebe registruje i vidi da postoji materija. Međutim materija nije jedino što ispunjava prostor u kome i čovek postoji. Osim materije u celokupnom prostoru postoji i energija za koju se, uz malo bolje analiziranje može reći da je daleko prisutnija u odnosu na materiju. Energija nije ništa drugo do materija koja je tokom određenih procesa transformisana iz materije u energiju. Prilikom transformacije materije događaju se takvi procesi u kojima sama materija gubi osobine koje je ranije imala, a dobija sasvim drugačije osobine u odnosu na one koje je imala u svom materijalnom obliku. Tako da ako se sagledavaju materija i energija zajedno, shvata se da je to ipak jedna celina koja u osnovi nije deljiva, osim u slučaju kada se opisuju ili definišu njihove osobine. Da nema materije ne bi bilo ni energije i obratno da ne postoji energija koja uslovljava kretanje materije, ali i njene transformacije, ne bi ni ona sama mogla da postoji.
Opsirnije:http://analogija.com/strane/energija.html
 
Kako ti niko nije odgovorio kad si upucen na par naucnih tekstova gde je sve to lepo objasnjeno.
To sto se ti slepo drzis onog kako si zamislio, to je vec problem licne sujete.

Takodjer sve i da energija nema nikakve veze sa materijom, to ne dokazuje Boga, kao sto
ga ni ne negira. Ti ni u jednom trenu nisi izveo ni jedan konkretan dokaz, sem licnog zakljucka,
da se energija drugacije ponasa od materije i samim tim nije materija. Vidis i para se drugacije
ponasa od leda pa je opet isti element samo u razlicitom agregatnom stanju.

Atom sam za sebe je citav jedan svet, u kom ne vaze ista pravila kao u molekularnom svetu,
to je laickom mozgu tesko za razumeti (sa ovim ne zelim da te uvredi i nazovem laikom).
Osnova atoma su , proton, neutron i elektron, ali to nije kraj, tu lezi citav jedan svet subatomskih
cestica, koje se vode zakonima kvantne mehanike, koji su opet navodim drugaciji od zakona opste
fizike, ali u sustini jedni druge upotpunjuju, kao flora i fauna ugrubo receno.

Subatomske cestice, obavezno za procitati, da bi do nekle razumeo taj tvoj famozni prostor izmedju
jezgra i omotaca :http://sh.wikipedia.org/wiki/Subatomske_%C4%8Destice

Jedan lep i kratak tekst, koj na prost nacin objasnjava pojam same materije i energije, nije potrebno nikakvo
predznanje da bi se razumeo.

MATERIJA i ENERGIJA

Svuda dokle god može dopre svojim pogledom čovek oko sebe registruje i vidi da postoji materija. Međutim materija nije jedino što ispunjava prostor u kome i čovek postoji. Osim materije u celokupnom prostoru postoji i energija za koju se, uz malo bolje analiziranje može reći da je daleko prisutnija u odnosu na materiju. Energija nije ništa drugo do materija koja je tokom određenih procesa transformisana iz materije u energiju. Prilikom transformacije materije događaju se takvi procesi u kojima sama materija gubi osobine koje je ranije imala, a dobija sasvim drugačije osobine u odnosu na one koje je imala u svom materijalnom obliku. Tako da ako se sagledavaju materija i energija zajedno, shvata se da je to ipak jedna celina koja u osnovi nije deljiva, osim u slučaju kada se opisuju ili definišu njihove osobine. Da nema materije ne bi bilo ni energije i obratno da ne postoji energija koja uslovljava kretanje materije, ali i njene transformacije, ne bi ni ona sama mogla da postoji.
Opsirnije:http://analogija.com/strane/energija.html

Puno price i zamagljivanja vrlo jednostavne stavri:. Umjesto da odgovoris moze li materija prolaziti kroz drugu materiju, ti na pitanje bacas maglu rijeci. Odgovori primjerom moze li materija prolaziti kroz materiju i sve ce biti jasno.
 
On je otvorio link koji je postavio Bokystamy, video da nema Svetog duha ni na jednom dijagramu, i zaključio da je ceo rad nebulozan... :)

Inače, odličan ti je crtani sa Dr. Qunatumom :) Moja ćerkica je, videvši da gledam, posle pogledala celu seriju. Sjajno je napravljeno, informativno i zabavno.

Animacija je isecak iz dokumentranog filma "Sta mi to uopste znamo?" Na you tube postoji ceo dokumentarac sa srpskim prevodom.
Dokumentarac je iz dva dela. Pokusava da nam pojasni kako u stvari malo znamo i kako je sve oko nas kreacija nas samih, tj stvari
oko nas su onakve kakvim mi zelimo da ih vidimo.

Ja se licno nisam pronasao u dokumentarcu ali ima nekoliko jako zanimljivih i logicko prihvatljivih teorija.
 
Hrstovnice materija i energija su jedno te isto,dva oblika iste stvari,moze se reci da je materija ,,kondezovana,, energija ili ti pojavni oblik energije.....

Opet preskaces pitanje: moze li materija prolaziti kroz drugu materiju, moze li se celicna sipka provuci kroz plocu aluminijuma bez probijanja aluminijske ploce?

Majka mu stara, pricamo istim maternjim jezikom, kako se ne razumijemo? Umjesto da odgovorite, vi navalili na mene svojim kojekakvim ubjedjenjima i uvjeravanjima u ono u sta vi vjerujete, a ja samo trazim jednostavan odgovor na moje jednostavno pitanje.
 
Poslednja izmena:
Puno price i zamagljivanja vrlo jednostavne stavri:. Umjesto da odgovoris moze li materija prolaziti kroz drugu materiju, ti na pitanje bacas maglu rijeci. Odgovori primjerom moze li materija prolaziti kroz materiju i sve ce biti jasno.

Mislim da ti nisi postavio ovu temu da bi nasao odgovor, unapred si zakljucio kako je samo tvoje razmisljanje ispravno.
Na zalost vodjen iskustvom, znam da takve osobe ni svi fizicari ovog sveta ne bi mogli ubediti u suprotno.

Materija moze da prolazi kroz materiju, ekser kroz drvo. Verujem da si lose formulisao pitanje.

Sad jedno pitanje za tebe, ako elektron, proton, neutron nisu materija, kako to da nesto sto nije
materija sacinjava materijalni svet? Na koji nacin energija postaje materija?
 
moze u u drugom ,,obliku,,,stanju i vidu energije...

Ekser ne prolazi kroz drvo, nego pod udarima cekica gura drvo u stranu i prolazi kror rupu stvorenu u drvetu. Izvadis ekser, ostane rupa.To nije prolaz materije kroz materiju. Imas li neki bolji dokaz da ne ostaju fizicki tragovi u materiji.

Materija na zemlji moze biti u cvrstom, tecnom, gasovitom stanju. Ima li jos neko agregatno stanje materije za koje ja mozda nisam cuo?

Hajde pokazi nam neki primjer da materija u ova tri stanja prolazi jedna kroz drugu.

Energija nije materija.
 
Poslednja izmena:
To je samo teorija (licna pretpostavka, licna tvrdnja) i dok je god teorija, nije naucna istina (za mnoge uopste nije istina). To sto se materije tice.

Elektroni nisu materija, a da nisu materija dokaz je sto prolaze kroz svaku materiju. Materija ne moze prolaziti kroz materiju. :super:

Sta sad kazes?

Nego se prodji kleberenja i odgovori.
Nemože materija proći kroz materiju?Nož kroz sir,podmornica kroz vodu,avion i svašta kroz vazduh,svrdlo kroz zemlju i stenu,elektron
kroz bakar ili srebro...
Si ti išo u osnovnu u Šri Lanki?
 
Ekser ne prolazi kroz drvo, nego pod udarima cekica gura drvo u stranu i prolazi kror rupu stvorenu u drvetu. Izvadis ekser, ostane rupa.To nije prolaz materije kroz materiju. Imas li neki bolji dokaz da ne ostaju fizicki tragovi u materiji.

Materija na zemlji moze biti u cvrstom, tecnom, gasovitom stanju. Ima li jos neko agregatno stanje materije za koje ja mozda nisam cuo?

Hajde pokazi nam neki primjer da materija u ova tri stanja prolazi jedna kroz drugu.

Energija nije materija.

Sad ti nisi odgovorio na moje pitanje! Prirodni elementi mogu biti u cvrstom, tecnom i gasovitom stanju!
Ti u stvari hoces da dokazemo kako elementi mogu da prolaze jedan kroz drugi a da se ne ostete?
Mislim da opet nisi dobro formulisao pitanje. Verovato zamisljas da energija ne ostecuje materijal kroz koji prolazi,
ono sto se prostim okom ne vidi, ne znaci da se ne desava.

Sta se desava sa provodnikom, ako kroz njega pustimo veci napon nego sto on sam moze da izdrzi?
Sta se desava sa lakim metalima ako ih izlozimo radijaciji?
Sta se dobija sa odgovorom, da materija moze ili ne moze da prodje kroz materiju?
 
Nemože materija proći kroz materiju?Nož kroz sir,podmornica kroz vodu,avion i svašta kroz vazduh,svrdlo kroz zemlju i stenu,elektron
kroz bakar ili srebro...
Si ti išo u osnovnu u Šri Lanki?

Ja sam u skolu isao dok se u skoli ucilo znanje koje je u ovo vrijeme odbaceno.

Tacno: jedino elektroni (energetske cestice) prolaze kroz materiju ne ostecujuci materiju, jer su nematerijalni i sastoje se od same energije.

Ali, kad bi zvanicni naucnici (cast nezvanicnim koji tvrde suprotno) priznali cinjenicno stanje o postojanju energije mimo materije, eto dokaza o postojanju Boga i nebeskih bica cija su tijela sastavljena samo od energije. Ali, lazovi kud ce, sta ce i elektrone proglasise materijom. Nemaju dokaza za to, niti to ikada mogu dokazati, ali imaju Ajnstajnovu teoriju i to je lazovima dovoljno da se hrani njihovom lazi kao istinom. Zato vise ne i vrijedi donedavni njihov fizicki zakon da dva materijalna tijela ne mogu istovremeno postojati u jednoj fizickoj tacki. Oni ne prihvataju cinjenice onakvima kakve jesu, nego cinjenice podesavaju svojim ciljevima.

Slobodni elektron postaje dio materije tek kad mu se sputa sloboda kretanja, tj. kad se ukroti i zarobi skupa sa protonom u onom NISTA u prostoru atoma i svako razbijanje ili spajanje cestica atoma biva uz veliku energiju nazvanu atomska ili hidrogenska ekslpozija, tj. eksplozija atomske i hidrogenske bombe zasnovane ne principu rada Sunca i zvijezda.

Tesla je to i te kako znao i napravio uredjaj za prenos energije iz zemlje na cijelu zemlju preko jonosfere (dokaz je tunguska eksplozija). Ali vi Teslu ne zarezujete kao ni ostali iz vase branse prekrajatelja i falsifikatora fizike, hemije i nauke uopste. Sve ste proglasili materijom: i magnetnu silu i elektricnu silu i sve elementarne cestice.

Vama je elektricna struja materija koja daje elektricnu energiju, a odbacujete ono pravilo fizike da se toplota kao energija elektricne struje javlja iz uzroka otpora provodnog materijala kroz cije se atome krecu elektroni, u stvari je to otpor onog NISTA u atomima provodnog materijala. Zalosno je koliko neistina kazujete o prirodi i koliko srozavate ljudski razum lezima koje vam namecu ideolozi lazi.

Evo je covjek dobio elektricnu struju, tj.elektricnu energiju direktno iz zemlje: Tariel Kapanadze's generator


Naravno, sad ce vam i ovaj pronalazac biti lazov, muckaros, prevarant, manipulator... :per:
 
Poslednja izmena:
Postavi ti, ja ih negdje zaturio pa ne mogu da ih nadjem. :D

Па електрон је састављен од фотона. А и неутрон је састављен од више честица, а свака честица има позитивни и негативни пол. Ово је моје мишљње на основу проучавања сунчевих зрака.
 

Back
Top