Jedna beogradska gimnazija uvela je dress code koji je primeren u školi + Anketa

Da li podržavate zabranu ovih odevnih komada?


  • Ukupno glasova
    30
konacno da se zna sta je za skolu, za ulicu, za teretanu, sportsku dvoranu i kafic uvece
slozicete se za lasteks helanke i kratke majce iznad stomaka na bretele gde se sve ocrtava nisu za skolu

Meni je to normalno.

Ne mogu da shvatim da dete nema makar jedan dzins i makar jedan dzemperic za skolu, ispit, pozoriste, rodjendan...

Ne moraju to da budu zakopcane kosulje do grla, sasvim je okej navuci dzemper od pamucnog konca i liciti na djaka, studenta...
 
Mislim da su bili malo prestorogi. Recimo, zašto ne trenerke ?

Da probam da odgovorim, saobrazno mom misljenju.

Stava sam da se ukus uci. Kada posmatram svet, nacije koje se lepo odevaju se ujedno i klasicno odevaju. Takvi su Italijani, Spanci, Francuzi...jos poneki.
Nije njima to palo sa kruske vec decenijama se neke vrednosti prenose.

Trenerke nisu problem per se vec nosenje trenerke kada im vreme nije i navika da nam dodju "druga koza" pa nas sve sto nije trenerka zulja.
Slicno je i sa patikama. Razvale stopalo u njima pa sve sto nije patika je stres.
Jer su srasli sa njima! Jer imaju lastis pa svaki pojas steze.

Vise ne stavljaju ni pertle proizvodjaci. Samo navuku, kao invalidi.
Ni satove vise nemaju, smartic satic i mobilni sazvacu cifru.

I onda hodaju kao patuljci pod kapuljacama i u patikama po ledu, po suncu, po kisi.

Prevelika opustenost proizvodi tromost duha. Da se vrcnes, da se ne das, da opeglas, da pritegnes pertlu, da ne budes sutra starac kome je sve tesko.

Tesko starog konja novom triku.
Zato se gvozdje kuje dok je vruce a drvo savija dok je mlado.

Primedba o ceni ne znam, ne stoji. Skoro sam kupila Zarin pamucni dzemper za 7 evra.
Juce sam videla u H&M-u pamucni dzemperic za 1000 dinara. Prvi je nauticke sare a drugi sive boje (postoje i teget i zeleni).
To nisu neke pare.

Moje dete je zapalo kod muskog, mladjeg ucitelja. Na sta bi to licilo da on dolazi na posao u trenerci...nadam se da to nece raditi, iskreno se nadam.
 
rekao sam vec to
to je platio grad beograd iz svojih resursa.
trazite od lokalne samouprave.

to su sve razlozi za strajk..
ja te potpuno podrzavam i sve si u pravu sta si rekla.

to jesu razlozi za strajk... udzbenici, klime, licna higijena....

nije razlog za strajk povercanje plate i dnevnice i o tome pricam.
Ono kad je neko uporan da prosvetni radnici volontiraju pevajući :mrgreen: ništa gore od bivšeg kolege, taj je sav u fazonu, daće Bog da vam bude još gore, što i vi niste pobegli iz prosvete :mrgreen:
 
a da li ti uopste znas kolike su?
Učiteljica, VII stepen, 20 gdina staža, starešinstvo, 69000. A koliko je beše,republički prosek ? Koliko beše, potrošačka korpa ? Mislim da ćemo mi biti oni koji dolaze na posao u tenerkama i to onima sa pijace, pa će deca nastaviti da nam govore : mogu da te kupim za sitne pare, moj telefon košta više, nego tvoja godišnja plata :(
 
Poslednja izmena:
Da probam da odgovorim, saobrazno mom misljenju.

Stava sam da se ukus uci. Kada posmatram svet, nacije koje se lepo odevaju se ujedno i klasicno odevaju. Takvi su Italijani, Spanci, Francuzi...jos poneki.
Nije njima to palo sa kruske vec decenijama se neke vrednosti prenose.

Trenerke nisu problem per se vec nosenje trenerke kada im vreme nije i navika da nam dodju "druga koza" pa nas sve sto nije trenerka zulja.
Slicno je i sa patikama. Razvale stopalo u njima pa sve sto nije patika je stres.
Jer su srasli sa njima! Jer imaju lastis pa svaki pojas steze.

Vise ne stavljaju ni pertle proizvodjaci. Samo navuku, kao invalidi.
Ni satove vise nemaju, smartic satic i mobilni sazvacu cifru.

I onda hodaju kao patuljci pod kapuljacama i u patikama po ledu, po suncu, po kisi.

Prevelika opustenost proizvodi tromost duha. Da se vrcnes, da se ne das, da opeglas, da pritegnes pertlu, da ne budes sutra starac kome je sve tesko.

Tesko starog konja novom triku.
Zato se gvozdje kuje dok je vruce a drvo savija dok je mlado.

Primedba o ceni ne znam, ne stoji. Skoro sam kupila Zarin pamucni dzemper za 7 evra.
Juce sam videla u H&M-u pamucni dzemperic za 1000 dinara. Prvi je nauticke sare a drugi sive boje (postoje i teget i zeleni).
To nisu neke pare.

Moje dete je zapalo kod muskog, mladjeg ucitelja. Na sta bi to licilo da on dolazi na posao u trenerci...nadam se da to nece raditi, iskreno se nadam.
Ризиковаћу да будем испрозивана од многих али морам се надовезати јер гојазност заиста сматрам проблемом а шљампава одећа јој даје простора. Док се примети и осети већ се накупило 5 кг. А где је 5 ту је и 10 и више, полако...
Када си мало "уштирканији" теже то себи дозволиш.
 
Učiteljica, VII stepen, 20 gdina staža, starešinstvo, 69000. A koliko je beše,republički prosek ? Koliko beše, potrošačka korpa ? Mislim da ćemo mi biti oni koji dolaze na posao u tenerkama i to onima sa pijace, pa će deca nastaviti da nam govore : mogu da te kupim za sitne pare, moj telefon košta više, nego tvoja godišnja plata :(
Medijalna neto zarada za jun 2023. godine iznosila je 65 358 dinara, što znači da je 50% zaposlenih ostvarilo zaradu do navedenog iznosa.
znaci gurate preko 50%

https://www.stat.gov.rs/sr-Latn/oblasti/trziste-rada/zarade
 
Ono kad je neko uporan da prosvetni radnici volontiraju pevajući :mrgreen: ništa gore od bivšeg kolege, taj je sav u fazonu, daće Bog da vam bude još gore, što i vi niste pobegli iz prosvete :mrgreen:
moj stav je vrlo jasan sto sam rekao i sestri koja je prosle godine otisla u penziju.

plate su vam prevelike sve do trenutka kad roditelji ne budu trebali da placaju privatne casove.
da skola uci decu kako treba roditelji ne bi imali taj dodatan izdatak.

sad privatnog profesora nema samo onaj ko nema da plati.
 
Просветни радници би требало да иду са еланом на посао и са мисијом. Није то само отаљати час, него се посветити, наћи жицу, размрдати, замислити, навести на питања, размишљање, закључке. Охрабрити оне који могу више, усмерити оне који не могу. То захтева будност и преданост. А за то је потребан и стимуланс, новац није пресудан али држава која не улаже у образовање у правом смислу те речи пропада. Тако да ко мисли да су плате ОК или нема децу или није свестан где то води.
 
Просветни радници би требало да иду са еланом на посао и са мисијом. Није то само отаљати час, него се посветити, наћи жицу, размрдати, замислити, навести на питања, размишљање, закључке. Охрабрити оне који могу више, усмерити оне који не могу. То захтева будност и преданост. А за то је потребан и стимуланс, новац није пресудан али држава која не улаже у образовање у правом смислу те речи пропада. Тако да ко мисли да су плате ОК или нема децу или није свестан где то води.
bas tako
i problem je sto vecina to ne radi.

vise se ni na tabli ne odgovara nego podele testove i sve ocene u jednom danu.
 
Ризиковаћу да будем испрозивана од многих али морам се надовезати јер гојазност заиста сматрам проблемом а шљампава одећа јој даје простора. Док се примети и осети већ се накупило 5 кг. А где је 5 ту је и 10 и више, полако...
Када си мало "уштирканији" теже то себи дозволиш.
Sasvim tačno, posebno što se ishrana školaraca bazira na brzoj hrani, nezdravim napicima i slično. Sve je više gojazne dece što nije estetski problem samo već i zdravstveni.
 
Гимназија у Врању одавно има овај дрес код.
Ове године су само уклонили тренерке.
То има логике, јер тренерке данас нису само одећа за тренирање, има јако лепих комада који могу да прођу као свакодневна одећа.
Ово је уведено јер су деца почела превише опуштено да се облаче за школу. Минићи, кроп топови, хеланке које више показују него што покривају, шортсеви...
Исто важи и за професоре, па се дрес код односи и на њих.
 
Učiteljica, VII stepen, 20 gdina staža, starešinstvo, 69000. A koliko je beše,republički prosek ? Koliko beše, potrošačka korpa ? Mislim da ćemo mi biti oni koji dolaze na posao u tenerkama i to onima sa pijace, pa će deca nastaviti da nam govore : mogu da te kupim za sitne pare, moj telefon košta više, nego tvoja godišnja plata :(
Није да наша просвета није имала ту фазу.
Било је тужно видети професоре у изанђалим ципелама и офуцаним сакоима...сада бар има јефтине гардеробе, макар је нова :(
 
Просветни радници би требало да иду са еланом на посао и са мисијом. Није то само отаљати час, него се посветити, наћи жицу, размрдати, замислити, навести на питања, размишљање, закључке. Охрабрити оне који могу више, усмерити оне који не могу. То захтева будност и преданост. А за то је потребан и стимуланс, новац није пресудан али држава која не улаже у образовање у правом смислу те речи пропада. Тако да ко мисли да су плате ОК или нема децу или није свестан где то води.
Нису плате проблем него међуљудски односи професора, родитеља и деце... за тај хаос је искључиво криво министарство, дакле ни професори, ни деца, ни родитељи...

Зна се одакле смрди риба...
 
Ono kad je neko uporan da prosvetni radnici volontiraju pevajući :mrgreen: ništa gore od bivšeg kolege, taj je sav u fazonu, daće Bog da vam bude još gore, što i vi niste pobegli iz prosvete :mrgreen:
Побегуље радо тврде своју мудру тактику... штета што важи само у личним оквирима

Ал не треба људе кривити за ову пропаст, кад се зна да систем меље без обзира на прилагођавање
 
Mislim da je tema,na forumu i u životu,vratiti školi dostojanstvo,postaviti obrazovni sistem i profesore na višu lestvicu društva i uvesti red u obrazovni program.
Od nečega se mora početi,neka bude izgled učenika,upotreba mobilnih ,strožija disciplina ali ne samo za učenike već i za roditelje.
Neka to bude početak a profesori,nastavnici,svi koji rade u obrazovnom sistemu neka se konačno ujedine i izvrše pritisak na ministarstvo i poboljšaju sebi uslove rada.
 
Roditelji su veći problem od učenika. Otvorene pretnje nastavnom osoblju i direktoru, svega sam se naslušala i nagledala. Prvo treba sankcionisati roditelje.

"Znaš ti ko sam ja" i ostale balavurdije.
A ne shvataju da smo na istoj strani :( najžalosnije, dok se namerno pravi taj razdor između roditelja i prosvetnih radnika, obrazovanje lagano ode na dno, deca nam najviše gube, ne znam je l to i bio cilj..nečiji...
 
Ми сутра имамо родитељски.
Биће то један дуг и напоран састанак.
Мислим да је трагедија у Рибникару навела неке умне главе да притисну децу и тамо где не треба, негде ћемо ипак морати да станемо и подвучемо црту.
 
mozda su kapuljace problem, ne sami duksevi sa kapuljacama.
To je najobičniji odevni predmet, čuo sam obrazloženje, liče na mafijaše, ali to nema veze sa istinom. pa ja sam nosio dukseve sa kapuljačama jer su mi se više sviđale od onih običnih, a nisam se zamišljao da sam mafija. Razumem mini suknje i sve ostalo, ali ovo je previše zaista.
 

Back
Top