Jedna beogradska gimnazija uvela je dress code koji je primeren u školi + Anketa

Da li podržavate zabranu ovih odevnih komada?


  • Ukupno glasova
    30

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.520
XIII beogradska gimnazija je na svom sajtu objavila novi kodeks oblačenja koji će učenici morati da poštuju.

Prethodnih meseci se dosta govorilo o deci i školama, koliko im vremena posvećujemo i da li je kasno da se neke stvari isprave... Nakon što su nas zadesile dve velike tragedije, stanovništvo je još uvek u strahu, a o novim merama se često pričalo, međutim, činilo se kao da to nije dovoljno da ohrabri uplašene roditelje i decu.

S obzirom na to da se bližimo početku nove školske godine, XIII beogradska gimnazija je među prvim školama uvela nova pravila koja se tiču oblačenja. Oni su na sajtu škole i zvaničnom nalogu na društvenim mrežama objavili šta je sve zabranjeno, odnosno ne spada u dress code koji je primeren u školi.

Među odevnim predmetima koji su zabranjeni nalaze se kratke majice, trenerke, šortsevi, majice na bretele, ali i duksevi sa kapuljačom, helanke i kratke suknje.
Ovo je izazvalo veliku polemiku na društvenim mrežama, jedni podržavaju, dok su drugi izričito protiv ovakvih pravila oblačenja.

Kakvo je vaše mišljenje?

Clip.jpg

link
 
trenerke nismo nosili ni u moje vreme jer se smatralo da je glupo. nije nam ni trebalo pravilo.
prosto niko nije dolazio uskolu u trenerki.

meni nisu jasne kapuljace, zasto su one zabranjene?
Mislim da je zbog pokrivanja lica prilikom nekog sukoba ako se desi..klinci pokupili fore sa prostesta i stadiona kada zaklanjaju lice od kamera :mrgreen:
 
trenerke nismo nosili ni u moje vreme jer se smatralo da je glupo. nije nam ni trebalo pravilo.
prosto niko nije dolazio uskolu u trenerki.

meni nisu jasne kapuljace, zasto su one zabranjene?
Koje je to vreme bilo ? :mrgreen: ne sećam se da nam je neko zabranjivao trenerke, posebno ako tog dana imamo fizičko pa da se ne cimamo i ne nosimo ih u rancu.
 
Koje je to vreme bilo ? :mrgreen: ne sećam se da nam je neko zabranjivao trenerke, posebno ako tog dana imamo fizičko pa da se ne cimamo i ne nosimo ih u rancu.
pa rekoh da nam nije ni trebalo pravilo..prosto nismo to nosili jer nije delovalo da je ok za skolu.
kad si vaspitan nemas potrebe za pravilima.
fizicko smo obavezni imali u sorcu i majci, niakako u trenerci.
 
Meni nikad nije palo napamet da svoje dijete pošaljem u školu sa trenerkom. Ni ja je nikad nisam nosila u školu.
Trenerke su neprikladne, jer je to suviše "opuštena" odjeća za školsko okruženje, a škola je ipak ozbiljna institucija.
Bilo bi mi drago kad bi se i kod nas , u BiH uvela ista pravila.
 
Koliko znam, u većini škola su dozvoljene trenerke, bermude i suknje koje pokrivaju kolena. Ovo za kapuljače je čak i smešno. Doduše, dvoumim se šta je gluplje, da zabrane trenerke ili kapuljače. U nižim razredima osnovne se čak preporučuje da deca nose trenerke ili helanke jer se koristi slobodno vreme za fizičko, a ne po rasporedu, pa da mogu da se igraju nesputano. U srednjoj koju pohađa moje dete zabranjene su iscepane pantalone, papuče, majice bez rukava. A znam kad sam ja išla, moglo je sve to, samo da nije nepristojno.
 
pa rekoh da nam nije ni trebalo pravilo..prosto nismo to nosili jer nije delovalo da je ok za skolu.
kad si vaspitan nemas potrebe za pravilima.
fizicko smo obavezni imali u sorcu i majci, niakako u trenerci.
Je l to znači da su neki nevaspitani jer su išli u trenerci u školu? Ako treba da biram u čemu bih svoje dete poslala u školu, dronjavim, pocepanim farmericama ili trenerci, biram trenerku.
 
Koliko znam, u većini škola su dozvoljene trenerke, bermude i suknje koje pokrivaju kolena. Ovo za kapuljače je čak i smešno. Doduše, dvoumim se šta je gluplje, da zabrane trenerke ili kapuljače. U nižim razredima osnovne se čak preporučuje da deca nose trenerke ili helanke jer se koristi slobodno vreme za fizičko, a ne po rasporedu, pa da mogu da se igraju nesputano. U srednjoj koju pohađa moje dete zabranjene su iscepane pantalone, papuče, majice bez rukava. A znam kad sam ja išla, moglo je sve to, samo da nije nepristojno.
Posebno mlađi razredi, jer zamislite presvlačenje za fizičko učenika 2. razreda recimo..pa trebalo bi nam nekih sat vremena dok se svi spreme. Tako da često roditeljima kažem da tim danima obuku nešto u čemu mogu da se igraju. Ne pridržavam se uvek ni rasporeda, kada primetim da su umorni, izađemo u dvorište i igramo se.
 
Poslednja izmena:
a kako smo mi imali vremena da se spremimo za fizicko,a danas,zaboga da bi deci biloo udobinije i da se ne bi presvlacili moze u skolu u trenerci,
pa posle na casovima sede u oznojenoj trenerci, majci, carapama..trenerka je sportska oprema..nije da se u njoj ide u skolu, pozoriste,restoran itd.
bar ja ovako mislim.. i da imam dete ne bih ga pustala u skolu u trenerci ni u helankama i slicno
 

Back
Top