Jedna beogradska gimnazija uvela je dress code koji je primeren u školi + Anketa

Da li podržavate zabranu ovih odevnih komada?


  • Ukupno glasova
    30
XIII beogradska gimnazija je na svom sajtu objavila novi kodeks oblačenja koji će učenici morati da poštuju.

Prethodnih meseci se dosta govorilo o deci i školama, koliko im vremena posvećujemo i da li je kasno da se neke stvari isprave... Nakon što su nas zadesile dve velike tragedije, stanovništvo je još uvek u strahu, a o novim merama se često pričalo, međutim, činilo se kao da to nije dovoljno da ohrabri uplašene roditelje i decu.

S obzirom na to da se bližimo početku nove školske godine, XIII beogradska gimnazija je među prvim školama uvela nova pravila koja se tiču oblačenja. Oni su na sajtu škole i zvaničnom nalogu na društvenim mrežama objavili šta je sve zabranjeno, odnosno ne spada u dress code koji je primeren u školi.

Među odevnim predmetima koji su zabranjeni nalaze se kratke majice, trenerke, šortsevi, majice na bretele, ali i duksevi sa kapuljačom, helanke i kratke suknje.
Ovo je izazvalo veliku polemiku na društvenim mrežama, jedni podržavaju, dok su drugi izričito protiv ovakvih pravila oblačenja.

Kakvo je vaše mišljenje?

Pogledajte prilog 1402055
link
Kada vidim kako neke koleginice dolaze na posao, ne cudi sto je potrebno navoditi ovakva elementarna pravila.
Ozbiljan dres kod definise sta smije da se nosi, ovdje je samo izbacen plazni program.

Ne dopada mi se navodjenje dukserica niti trenerki. Dukserice aludiraju da su djeca potencijalna opasnos za djecu i nastavnike. Ionako ih snimaju kamere, imaju cuvare na ulazima, djake redare, naoruzane policajce. Trenerka je klincima multifunkcionalni odjevni predmet. Kao zenama crna tasna srednje velicine, za sve prilike i za uz sve.

Fale papuce, dekoltei, uske kosulje raspukle na pupku. Ili se podrazumijeva da je nastavni kadar primjeren.
 
Kada vidim kako neke koleginice dolaze na posao, ne cudi sto je potrebno navoditi ovakva elementarna pravila.
Ozbiljan dres kod definise sta smije da se nosi, ovdje je samo izbacen plazni program.

Ne dopada mi se navodjenje dukserica niti trenerki. Dukserice aludiraju da su djeca potencijalna opasnos za djecu i nastavnike. Ionako ih snimaju kamere, imaju cuvare na ulazima, djake redare, naoruzane policajce. Trenerka je klincima multifunkcionalni odjevni predmet. Kao zenama crna tasna srednje velicine, za sve prilike i za uz sve.

Fale papuce, dekoltei, uske kosulje raspukle na pupku. Ili se podrazumijeva da je nastavni kadar primjeren.
Јеси ли мислила на разголићеност?
Ја примећујем да људи све чешће иду на посао као у пиџами, патике једва да их вежу и све нешто апа- драпа.
 
Мој син је имао наставницу биологије у основној, редовно јој је био го стомак.

Ја сам имао младу професорку која је волела да обуче јако уске фармерке и пише по доњем делу ионако ниско постављене табле.
 
Ја сам имао младу професорку која је волела да обуче јако уске фармерке и пише по доњем делу ионако ниске табле.
Ова није била млада, они су јој били последња генерација. Изгледала је као госпођа Пуфна из Сунђера Боба. Није ни битно да ли је млада и лепа или не, него да је непремерено да се раздрљи кошуља или задигне блуза и испадне стомак, зар не може да купи број већу одећу?
 
Јеси ли мислила на разголићеност?
Ја примећујем да људи све чешће иду на посао као у пиџами, патике једва да их вежу и све нешто апа- драпа.
Kod nas se daleko primjerenije oblace muskarci od zena. Meni je nevjerovatno da zena dodje u uskoj mini haljini i visokim tankim potpeticama. Jos se druzi njih nekoliko takvih.
Klepecu papucama, koleginica dodje u bijelim tankim pantalonama i tamnim tangama i onda kritikuju kolegu koji je prostak jer joj je ocjenjivao kvalitet tangi.
Ali stari direktor svaba nikad nije rijec rekao u vezi sa njima, ali je trazio da se otpusti gojazna koleginica koja je dolazila y pohabanim cipelama. Ona, kako kaze, ne predstavlja samo sebe nego i njegovu firmu.
 
Ова није била млада, они су јој били последња генерација. Изгледала је као госпођа Пуфна из Сунђера Боба. Није ни битно да ли је млада и лепа или не, него да је непремерено да се раздрљи кошуља или задигне блуза и испадне стомак, зар не може да купи број већу одећу?

Некада се за долазак у фармеркама женски професор обарао на државном испиту.
 
..meni i dalje nije jasan kriterijum po kom su kapuljace zabranjene..
verovatno zbog ovog :D

images
 
Kod nas se daleko primjerenije oblace muskarci od zena. Meni je nevjerovatno da zena dodje u uskoj mini haljini i visokim tankim potpeticama. Jos se druzi njih nekoliko takvih.
Klepecu papucama, koleginica dodje u bijelim tankim pantalonama i tamnim tangama i onda kritikuju kolegu koji je prostak jer joj je ocjenjivao kvalitet tangi.
Ali stari direktor svaba nikad nije rijec rekao u vezi sa njima, ali je trazio da se otpusti gojazna koleginica koja je dolazila y pohabanim cipelama. Ona, kako kaze, ne predstavlja samo sebe nego i njegovu firmu.
E, свашта...
И ја носим штикле углавном, носим и кратке сукње али мислим да не прелазим границу пристојности.
Мада је код нас у НИС-у било свега, не знам сада какве иду, биле су као старлете.
 
Ја не бих била превише стриктна, мода се променила. Али нека доза пристојности треба да постоји. Нити ћу ићи на пијацу као да сам пошла у позориште, нити ћу на оперу као са тренинга.
 
Direktor XIII beogradske gimnazije: "Način oblačenja je napadnut sa raznih strana"

S obzirom na veliku prašinu koja se podigla među roditeljima i decom nakon ove vesti, u emisiji Jutro je svoje mišljenje o svemu tome da i direktor ove gimnazije, Bojan Vučković.

"Divno je što je ova odluka izazvala takvu polemiku, potrebno je razgovarati o tome. U ovom trenutku je jako teško reći kojih je mišljenja više, zato što često ona ćutljiva većina koja odobrava stvar, oni su zadovoljni i ćute, tako da može da se stvori utisak da je mnogo više ljudi protiv. Ovo nije gotova stvar, još će o tome razgovarati savet roditelja i učenički parlament", započeo je Vučković.

U komentarima je najviše smetalo to što su zabranjene trenerke, ali i zbog čega ne smeju da se nose duskerice sa kapuljačom.

"To su uticaji raznih kultura na oblačenje. Neke reperske grupe koje su jako popularne, deca imitiraju ljude s one strane zakona, zatim imamo navijačku potkulturu, rijaliti, tako da je način oblačenja napadnut sa raznih strana", zaključio je direktor XIII beogradske gimnazije.

Đacima će biti zabranjeno da dolaze u trenerkama, helankama, majicama koje otkrivaju stomak, kao i da nose dukserice sa kapuljačom.

U anketi na našem sajtu 5.949 ljudi je glasalo za podršku novoj odluci, dok je samo 757 glasova bilo protiv.
link
 
E, свашта...
И ја носим штикле углавном, носим и кратке сукње али мислим да не прелазим границу пристојности.
Мада је код нас у НИС-у било свега, не знам сада какве иду, биле су као старлете.
Ne vjerujem da i u kafanu ides tako odjevena.
Nose zene i vise stikle, kod nas inzenjeri rijetko (osim onih nizih sirih potpetica, 5-6 cm) dok ekonomistkinje i pravnice nose ali ih kombinuju tako da to bude pristojno i poslovno. Kao sto stjuardese nose ali ne izgledaju vulgarno.

Meni je bilo zanimljivo nedavno kada je od prilicnog broja ljudi okarakterisan kao pedofil covjek koji je sugerisao da roditelji vise vode racuna o neprimjerenom izgledu klinkica. Tada sam prvi put cula za tanga sorc.
Mnogi su komentarisali da on nema sta da zagleda djevojcice. Drugi da je to samo dijete i da nema sta neko da se mijesa kakvu oni pustaju djecu.
To sto je neko tinejdzer, da li je ok da ide golog dupeta.
 
A što su samo Beograđani dobili besplatne knjige i prevoz za osnovnu i srednju i besplatne vrtiće i jonizatore ili šta već? To ti meni kaži!
Besplatne vrtice ima vise gradova u Srbiji i mislim da su sem Bg svi u Vojvodini. Novi Sad kazu ima godinama.
E sad, fora je ta da Bg jeste dobio besplatne vrtice. Grad ce roditeljima da refundira uplate u iznosu drzavnog vrtica. I djeca koja idu drzavno nece placati, a placali su oko 6hiljada.
Privatni vrtici vode svoju politiku. Cim je pocela prica o vecoj refundaciji, pocela su poskupljenja.
Nas je poskupio krajem prosle godine jednom iz razloga svetske krize, uz tjesenje roditelja, bice vam vise refundirano, ne brinite. Sada ocekujem novo poskupljenje, sa ponovljenim i razlogom i utjehom. Cijena vrtica ide i do 40 hiljada mjesecno, gdje neki ne daju popust na ostalu djecu. Nas daje na drugo i trece.
Uglavnom, dio novca koji je vrtic vracao ako dijete ne ide tog mjeseca, sada nece vracati, jer kao grad sve refundira ako roditelj opravda odsustvo. Znaci, ako dijete ne vodis kod ljekara, nemas ni opravdanje.
I time je to ogromna zarada za privatne vrtice. Kao sto je svaka nova izmjena zakona samo u korist privatnika (ako su bliski srcu), stranaca. Ogromni plus za predsjednika jer sta se bunite, vidite kako brine o vama. Dodatno razjedinjavanje naroda i bijes na beograd.
A roditeljima ce privatni vrtic biti skuplji nego do sada. Uz to sto poslednju deceniju raste broj vrtica ali samo privatnih. Za mnoge drzavne se potezu goleme veze. Meni je drzavni vrtic pored zgrade i ceznjivo ga gledam dok idemo y privatni.
 
Dodatno razjedinjavanje naroda i bijes na beograd.
Ovo je baš dobro objašnjenje.
Mene to sa vrtićima ne pogađa, ali onda slušam svakog dana na radiju da deca u BG dobijaju besplatne knjige, a ja sam iskeširala oko 12 hiljada za jedno dete. Za drugo možda oko 3 hiljade jer je srednja i koristi neke knjige izdate još 2015, neke pozajmio, neke kupili na KP polovne. I pogađa me besplatan prevoz za osnovne i srednje jer imamo besplatno samo od petog do osmog. Itd. I svakako sam besna.
 
Ja sam ovo za vrtice spomenula jer vidim da ima caka a djeluje kao sjajna stvar za beogradjane. Pretpostavljam da i ove besplatne vojvodjanske varijante vaze samo za drzavni vrtic i da slobodnih mjesta hronicno nema.
Za knjige ne znam u cemu je caka. Moze biti da je nema osim kupovine glasova, jer oni su vec u ozbiljnoj predizbornoj kampanji a beograd nije ucijenjen koliko ostatak zemlje. Za Srbiju ih bas briga. Oglodali je, sirotinja se ne iseljava i zasto bi se dodatno trosili.

Da vidi danasnje dijete knjige koje sam ja koristila, mislim da bi bili sokirani. Knjige ko zna koja ruka, ja ih nasledjivala od sestre, sestra nabavljala vec uveliko pozutile. I tek bi poneko imao neku novu.
Al zasto bi danas neko brinuo o narodu kad mozemo o kletu
 

Back
Top