Jedan primerak savremenog muškarca ili u šta se ljudi pretvaraju...

dan 2.
Otishao je u Sluzbu za korekciju tjelesne tezine i...oni su mu rekli da nikako ne mogu da mu izdaju drugu potvrdu, jer je njegova greshka shto nije umro kad je vazila tezina od 89,29 i da nije smio da cheka, da se ta vrijednost pomjeri na 89,34 i da jedino moze da ode opet u Sluzbu za smrtne sluchajeve i da pishe molbe , cvili i pishti da mu ponishte potvrdu, te ako mu to nekim chudom to uspije, tek onda mu oni mogu izdati drugu potvrdu...i naravno da se potrudi da na putu do tamo ne umre, jer ce mu biti stopiran odlazak na onaj svijet i tek onda nece moci da dobije novu potvrdu o tjelesnoj tezini, jer cete biti josh i modar i ukochen, a shto je najgore i mrtav, a sve to nije predvidjeno...i naravno...ako mu tezina tog momenta bude bila pomenutih 89,29. Uzalud njegova kuknjava da stvarno nije znao da je to tako komplikovano i da nije razmishljao da ce zivot toliko da traje...Rekli su mu, strogo :''Da, da...svaki dan svi neshto traze, izmishljaju, mi smo preoptereceni ...ko zna da li ste vi uopshte bili zivi sve ovo vrijeme...blablabla''...S puno izvinjavanja, napustio je prostoriju....Putujuci do Sluzbe za smrtne sluchajeve, prozivljavao je preznojavanja, neochekivani priliv zeludachne kiseline, a u ochima mu se naziralo blago proshirenje kapilara...Chak se vajkao, shto je tako ljubazan, eh da je badza, kao njegov komshija koji na svaki problem reaguje:''**** ti ****...shta ne moze...ja sam lud svima cu da vam **** *****...''pa nema problema kao on...
Ali, san se razvedravao i oblaci su se sklonili sa njegovog jastuka...njegov uspavani mozak odluchio je da se uskoro budi, pa je htio da prichu shto prije zavrshi ''Pepeljuginim zavrshetkom''
Doshao je na onaj isti shalter od juche, pa je sluzbenik uzeo dokumenta, ubacio papiric sa njegovim imenom u sherpu sa bujonom na stolu, promijeshao sadrzaj kutlachom i onda kad se masa smirila, na povrshini se pojavilo:''MOZE'' ...za 10 min, agonija je bila gotova i mogao je, od radosti, odmah da umre...Pa juche je chorba, bila gushca zbog vazdushnog pritiska, te je pisalo''NE MOZE''...

...ali i u snu je Iks Ipsilonic znao da je ovaj put samo imao srece...jer je stvarno bio sam kriv, shto je ziv...''
ZVRRRRRRRRRRRRRRRRR !!! Zazvoni sat g.Iks Ipsilonic-a i on ga shokiran ugasi...''O, dobro je...samo ruzan san...''
 
ggolub:
Da li ste imali priliku da sretnete ovakav primerak savremenog srpskog muškarca, Velikog Baju, kakva su vaša iskustva, šta raditi sa takvom "gospodom"?
Zoveš nadređenog.
Ako ne daje informacije, odeš tamo gde radi i tražiš nadređenog.
Nisu to Velike Baje, to je Mala Autoritarna Stoka. :D

Oni misle da je ljubaznost nemoć, a grubost i psovanje i njihovo malo radno mesto datost od Boga lično.
Sretala sam takve, radim sa takvima.
Kako izlazim na kraj?
Bez objasnjavanja, hladno, trazim ono sto hoću.
Ako krenu bezobrazno, uopšte se ne ustežem da im pokažem da sam spremna na veći bezobrazluk od onog koji oni mogu i da zamisle.
Šok efekat pomaže takođe. ;)
 
ggolub:
Ljudi.
U mom slučaju, ja jesam prekršio pravila, intervenisao sam i molio da me priključe mimo procedure. Da je ovaj lik meni rekao nešto u stilu: "Gospodine, to što ste uradili nije legalno i ne mogu vam izaći u susret, moram ovo da prijavim... itd." ja bih morao da se pokrijem ušima i da ćutim. Ali on je krenuo da pokazuje svoju "duhovitost" i "pamet", da ismeva moje nepoznavanje terminologije

aman, tu je kvaka, kako ne vidis :)
nisi ti nista nelegalno uradio, nego oni (ako uopste jesu)..
tu je i poenta borbe sa takvim likovima - ne dozvoliti da te lazu i muvaju...
ako kaze da ovo mora da prijavi - koga ce kome da prijavi i kako? klijent je trazio a mi smo mu dali, dakle on je kriv?
ti ljudi sa kojim si pricao prosto nisu u poziciji da ti ucine uslugu, to je razradjena fora - Mi vama cinimo uslugu a vi nama tako :)
nije to stvar usluge i necije dobre volje, to je klasicna manipulacija...
treba da zoves i kazes "Ja sam upravo saznao da ste vi mene ukljucili bez naloga sto je ilegalno" :)
i dignes frku za nalog jer je to njihova greska...
 
ja sam jedan od tih ljudi koje zovete telefonom i koji se smeskaju kad se vi nervirate... i da pokusate sa psovkama i slicnim stvarima, samo biste sebi napravili jos gore.... jer, radi se o tome da mi se moze.... i, ako sam raspolozan, napravicu, a ako nisam, necu... i tu je kraj price... i zovite slobodno sefa... i on ce vam sve obecati... i verovatno ukljuciti interfon da i ja cujem kako penite u slusalicu... ljudi, jel vi zivite sa alisom?
 
a-ha.... i sta onda? mislim, kad mi stavis do znanja? sta se desava posle toga? verovatno pevajuci zavsavam to i izvinjavam ti se dok mi ne oprostis? odgovor nije tacan...
zavrsim ti to kad se meni zavrsava... i ako mi se zavrsava... ti tu ne mozes nista... uvek mogu da nadjem milion razloga zbog kojih moram da ti ukljucim to sutra... a jel znas zasto? pa zato sto mi se moze...
 
batka_mija:
a-ha.... i sta onda? mislim, kad mi stavis do znanja? sta se desava posle toga? verovatno pevajuci zavsavam to i izvinjavam ti se dok mi ne oprostis? odgovor nije tacan...
zavrsim ti to kad se meni zavrsava... i ako mi se zavrsava... ti tu ne mozes nista... uvek mogu da nadjem milion razloga zbog kojih moram da ti ukljucim to sutra... a jel znas zasto? pa zato sto mi se moze...

ma nisi ukapirao...
 
batka_mija:
a-ha.... i sta onda? mislim, kad mi stavis do znanja? sta se desava posle toga? verovatno pevajuci zavsavam to i izvinjavam ti se dok mi ne oprostis? odgovor nije tacan...
zavrsim ti to kad se meni zavrsava... i ako mi se zavrsava... ti tu ne mozes nista... uvek mogu da nadjem milion razloga zbog kojih moram da ti ukljucim to sutra... a jel znas zasto? pa zato sto mi se moze...


Ti uzivas da zaj...s ljude? Deo mog posla je i rad sa strankama, ali se mi svi kolektivno polomismo da sve opsluzimo i svima izadjemo u susret (koliko pravila dopustaju), a vidi sta ti i kako ti radis?!? Tuzno! Ali stvarno! Pa ti zivis od tih ljudi!!! :-?

Zar ti nije lepse da uradis nesto za drugog? Da imas zadovoljnu stranku? Pa, to ti je posao, covece! :roll:
 
batka_mija:
ja sam jedan od tih ljudi koje zovete telefonom i koji se smeskaju kad se vi nervirate... i da pokusate sa psovkama i slicnim stvarima, samo biste sebi napravili jos gore.... jer, radi se o tome da mi se moze.... i, ako sam raspolozan, napravicu, a ako nisam, necu... i tu je kraj price... i zovite slobodno sefa... i on ce vam sve obecati... i verovatno ukljuciti interfon da i ja cujem kako penite u slusalicu... ljudi, jel vi zivite sa alisom?

A je li ti palo na pamet zasto se ti ljudi toliko nerviraju, pene i psuju? Zato sto znaju da sa vama ne moze fino.
Kod nas se za poslednjih godinu dana desilo da je samo jedna osoba povisila ton i koristila nepristojne izraze, ali je bilo jasno da se radi o nekome ko nije sasvim cist. Sve, ali sve moze da se resi kulturno, uljudno, fino i tiho.
Tacno je da ima teskih ljudi, ali zato postoje treninzi koje svaka ozbiljna firma uprilici za svoje zaposlene: zna se kako se odnosis prema kome (kako koga da smiris, u tom smislu, a ne u smislu izivljavanja). Neugodnih ljudi ima dve vrste: jedni koji su navikli na dno tretman po drzavnim institucijama i koji misle da je neugodnost jedini nacin da dobiju sta im treba (takvi se vrlo lako prevaspitaju posle prvog razgovora), i drugi koji su prirodno takvi (a takvih ima), prepsirni, dosadni, ne slusaju sta im pricas, ma smaraci... Njih jednostavno moras da istrpis.
Ali, zlatno pravilo je da i jedni i drugi umeju da cene ljubaznost i strpljenje. Ti ljudi te posle o b o z a v a j u!!!
Zakljucak: svojim pozitivnim stavom generises pozitivan stav kod svog sagovornika. Ukoliko radis suprotno svi su na gubitku, a mozda ti najvise!
 
batka_mija:
ja sam jedan od tih ljudi koje zovete telefonom i koji se smeskaju kad se vi nervirate... i da pokusate sa psovkama i slicnim stvarima, samo biste sebi napravili jos gore.... jer, radi se o tome da mi se moze.... i, ako sam raspolozan, napravicu, a ako nisam, necu... i tu je kraj price... i zovite slobodno sefa... i on ce vam sve obecati... i verovatno ukljuciti interfon da i ja cujem kako penite u slusalicu... ljudi, jel vi zivite sa alisom?
Voleo bih da napišeš kako se ophodiš prema nekom ko nastupi pristojno i ljubazno, ko ne psuje, ne vredja, ne nervira se, samo traži objašnjenje.
 

Back
Top