Je li ovo budalasto ili je u pitanju poseban vid posvećenosti, hm?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Kako vernici lokalni gledaju na ovo?
Primer je jedan ali ima ih bar na tjubu milion.


Ima opis ispod samog prozora koji možete pročitati, ukratko: žena je uradila sve što je moralo da se uradi kako bi rodila bebu koja bi živela dovoljno dugo da bi stigla da je krsti i da napravi par fotkica. Njen muž je u tome podržao. Kad kažem - sve što je moralo, mislim: rizikovala je svoj život strogo radi toga, beba ne bi preživela u svakom slučaju.
Jako je puno ovakvih "posveta" na internetu i aman baš u svakoj umešana je reč "Bog", da li je moguće da ljudi ne mogu da se rastanu od drugih ljudi a da tome ne dodaju neki "videćemo se u raju" element? Je li ljudska psiha toliko krhka?
Ili se radi o tome da samo vernici imaju potrebu za javnim oglašavanjem svog herojskog dela (rodila sam bebu sa tri komada gena 18, biće užasno deformisana i verovatno neće moći nikako da se izrazi, ali pogledajte me kakav sam heroj?!)

Šta mislite o rađanju dece sa teškim deformitetima koji su otkriveni sasvim rano, da li smatrate da je greh abortirati u tim slučajevima, da li mislite da svako ima pravo na svoj izbor, da li biste podržali brojne poruke za rađanje po svaku cenu (može se posmatrati i kao nabijanje dodatne griže savesti nesuđenim majkama i očevima koji su odlučili da takvu trudnoću prekinu i pokušaju da naprave drugo dete)...

Da li postoji element sebičnosti prema ostaloj deci, koja bi mogla doći u situaciju da ceo život brinu o bratu/sestri, kada/ako njih ne bude bilo? Da li RIZIK od rođenja deteta bez kompletne svesti vredi toga? Nivoi do kojih poremećaj može da ode su razni i svakako se radi o riziku, gde dete može od blage retardacije da se rodi kao biljka i tako proživi 10-20 godina :( što je mučenje i njega i svih oko njega.....
Malo na temu.....
 
Ima opis ispod samog prozora koji možete pročitati, ukratko: žena je uradila sve što je moralo da se uradi kako bi rodila bebu koja bi živela dovoljno dugo da bi stigla da je krsti i da napravi par fotkica. Njen muž je u tome podržao. Kad kažem - sve što je moralo, mislim: rizikovala je svoj život strogo radi toga, beba ne bi preživela u svakom slučaju.
Jako je puno ovakvih "posveta" na internetu i aman baš u svakoj umešana je reč "Bog", da li je moguće da ljudi ne mogu da se rastanu od drugih ljudi a da tome ne dodaju neki "videćemo se u raju" element? Je li ljudska psiha toliko krhka?
Ili se radi o tome da samo vernici imaju potrebu za javnim oglašavanjem svog herojskog dela (rodila sam bebu sa tri komada gena 18, biće užasno deformisana i verovatno neće moći nikako da se izrazi, ali pogledajte me kakav sam heroj?!)



Pa dobro, to dete ionako nije dugo zivelo. Jeste hrabrost roditi takvo dete, a poseban je problem interneta i sto ljudi sve i svasta stavljaju na njega Ustvari to cak nije ni hrabrost, nekad se tako radjalo, pa sta Bog da, ali danas kad su svi postali "maze" ocigledno da jeste.

Ne znam sta bih uradila. Ne osudjujem ljude koji se odluce na abortus, ali ni ove ljude. To je licna odluka.
 
Poseban vid posvećenosti, da.

Cirkusu.


Mogla bih, nategnuto, razumeti roditeljsku rešenost da jedini put drže u rukama dete koje će uskoro pokopati.
U redu, čak i krstiti.
Verujem da je u takvoj nesreći pametnije izabrati da ostaneš slep i gluv; a nisam ni sigurna koja bi božja namera po pitanju krštenja u ovakvom slučaju bila. Misteriozni putevi, i tako dalje.
Ali, ok.

Ono za šta nikada ne bih mogla imati razumevanja, jeste - objavljivanje događaja na internetu.

:eek:

Ebote, dokle ide ova frikoidna, nakazna civilizacija sa njenom potrebom za reflektorima, pažnjom javnosti i, pretpostavljam, udarnim terminom?

Još da su usput mogli davat istinitu ispovest Oprah-i sa sve mikrofonom u ruci, i brižno nadvitom nad bolničkim krevetom; pa gde bi im bio kraj.

Fuj.
 
Poslednja izmena:
A nije hrabrost niti ludost sadržana u tome što je rodila (to bi morala da uradi svakako :eek: ) nego što je gurala par dana dodatnih kako bi zaradila infekciju, samo iz razloga da bi se dete rodilo živo i da bi ga krstila (po mom mišljenju). Nije napisano to jasno, ali izvuče se iz konteksta, jer se zna gde idu deca koja nisu krštena, kod hrišćana :neutral:
E, to već spada u prirodnu selekciju. Budale kraće žive. :mrgreen:
 
Abortus treba da bude pravo svake žene, kao i rizikovanje sopstvenog života za rađanje deteta koje ne može da preživi. E sad to što hrišćanstvo često nameće stavove koji su opasni po zdravlje i život je nešto sasvim drugo.

Egzibiocionizam na internetu jeste pomalo iritirajući fenomen, ali tu nisu krivi samo oni koji to postavljaju stvari o sebi, već i svi oni skriveni voajeri koji nalaze satisfakciju u praćenju tuđih života preko interneta ili reality show-ova.
 
Zaista sumnjam u bilo cije motive, da su ispravni, kad zeli da svu svoju "tugu,cemer,jad" izbaci na internet, na izvol'te.
Kao "gle ja patim i bas sam heroj, bilo ko drugi bi na mom mestu izabrao laksi put".
Ne znam sta je bolesnije, ti ljudi koji to gledaju, sa nekom vrstom , pa...uzivanja,mozda, ili ljudi koji se odlucuju na to da svoju nesrecu podele sa celim svetom.
 

Back
Top