Da li je abortus ubistvo?

Moja baba bila deveto dete i sve kuće su imale minumum petoro dece. Danas retko ko treće...

Pa onda kažemo da abortus nije zlo. Ne da je zlo nego je kuga...
Kako nije? Tuđu decu vaspitavam i volim, a svoje nemam iz opravdanih (sebi) razloga, a nije mi dobro to što radim, znam. Biću kažnjena i ja za što-šta.
Nisam materijal za te majčinske stvari jer previše tuđu decu volim. Svako dete što sretnem za 15min. dođe da ga zagrlim i smeje se sve vreme.

Kako nije? Tuđu decu vaspitavam i volim, a svoje nemam iz opravdanih (sebi) razloga, a nije mi dobro to što radim, znam. Biću kažnjena i ja za što-šta.
Nisam materijal za te majčinske stvari jer previše tuđu decu volim. Svako dete što sretnem za 15min. dođe da ga zagrlim i smeje se sve vreme.
Razumem te.
I pored toga što nenaš decu, voliš ih i znaš da su ona najveće blaga.
Ali pravo saznanje tek dolazi onda kada se čovek lično ostvari kao roditelj...
To je smisao života...

Iрече: Го сам изашао из утробе матере своје, го ћу се и вратити онамо. Господ даде, Господ узе, да је благословено име Господње.

Bog Stvoritelj je autor zivota. Samo u Njegovim rukama pripada pravo i vlast da daje i oduzima zivot.

Razumem te.
I pored toga što nenaš decu, voliš ih i znaš da su ona najveće blaga.
Ali pravo saznanje tek dolazi onda kada se čovek lično ostvari kao roditelj...
To je smisao života...
J*ga, nisam krala, lagala, nisam se loše vladala, sestričini sam na neki način princeza sirena i Frozen Elsa.
Meni dosta!
Nagrađena sam od svakog deteta kom sam dala dušu-iskreno.
CIRKUS PROLAZI KROZ GRAD.
Čuvajte se, oprezno!

J*ga, nisam krala, lagala, nisam se loše vladala, sestričini sam na neki način princeza sirena i Frozen Elsa.
Meni dosta!
Nagrađena sam od svakog deteta kom sam dala dušu-iskreno.
CIRKUS PROLAZI KROZ GRAD.
Čuvajte se, oprezno!
Ali nikad jedan mali glasić da kaže Mamice...

Ima li nešto vrednije od toga?!

Nikad nije kasno :)
Ali ipak ne želim da ulazim u tvoje živitne odluke...

Ali nikad jedan mali glasić da kaže Mamice...

Ima li nešto vrednije od toga?!

Nikad nije kasno :)
Ali ipak ne želim da ulazim u tvoje živitne odluke...
Ines, Hana i Vito.
To su moja nedosanjana deca. Sanjam o njima i nije lako uopšte znati a nemati. Zanimljivo je da je bliska osoba abortirala toliko puta kao ništa, ladovina, a ta deca su mi došla sva na san.

Poslednja izmena:
Zanimljivo je da je bliska osoba abortirala toliko puta kao ništa, ladovina, a ta deca su mi došla sva na san.
Razmisli malo o ovom...

Propovjednik 7,16Ne budi suviše pravedan ni suviše mudar; zašto bi sebe upropastio?

Svet je surov na razne načine. Nikad nećemo uspeti da promenimo svet, već samo poglede na svet...
Pravde nije bilo niti će je biti...dok Bog ne donese svoje...

Razmisli malo o ovom...

Propovjednik 7,16Ne budi suviše pravedan ni suviše mudar; zašto bi sebe upropastio?

Svet je surov na razne načine. Nikad nećemo uspeti da promenimo svet, već samo poglede na svet...
Pravde nije bilo niti će je biti...dok Bog ne donese svoje...
Tu istu osobu, kako god okrenem i obrnem... ja više ne volim. Silim se, ali dva meseca prođe bez glasa i sa jedne, i sa druge strane.
Da pravdam ubistvo dece, ja bih se posla svog svečano oprostila.

Tu istu osobu, kako god okrenem i obrnem... ja više ne volim. Silim se, ali dva meseca prođe bez glasa i sa jedne, i sa druge strane.
Da pravdam ubistvo dece, ja bih se posla svog svečano oprostila.
Znam taj osećaj.
I ne znam šta bih ti rekao.

Ne primaj sve k'srcu, radi sebe i svog zdravlja...
Svako nek idu kuda je pošao, mi tu ne možemo ništa...

To je fazon da neko nema, a neko baca.
Onako... zanimacija mi je konstantno.
U svemu je tako.
Samo što je ovo strašno i žalosno...

- Gde si krenula?
- Imam zakazano kod doktora.
- Što, jesi li dobro?
- Ma ne, dobro sam, idem da abortiram.

Ne Ne...Ti ideš da ubiješ 'svoje' dete...
Planirano i zakonski regulisano da roditelji mogu da ubijaju svoju decu.
Jednostavno stvari treba zvati pravim imenom...
Ta bliska osoba, koju više ne voliš, je odlučila da ubije svoju decu...Pa jel' prirodno da voliš nekog ko ubije svoje dete?!

Meni je samo žao što mnoge osobe i lično ih poznajem, ne mogu da imaju dete i po svaku cenu...A jako ga žele...
Nikad neću zaboraviti sliku koja mi je ostala u glavi... mog kilege (nema decu) koji je zastao i gledao malu devojčicu sa sladoledom u ruci...samo što mu suze nisu krenule na oči...Verujem da je sa suprugom hiljadu puta zaplakao...
A pored nas se šetaju ubice.
Da mi nije vere u Boga, svisnuo bih davno...

Статистика абортирања у Украјини (територије под контролом владе у Кијеву) за 2023. годину: укупно је обављено 45,1 хиљаду абортуса. Највише су их обавиле жене старости 20-34 године (64,3% свих). 31,3% прекида трудноће се дешава код жена старијих од 34 године. Најмање су абортусе имале жене узраста 18-19 година (3,3%), 15-17 година (1%) и млађе од 14 година (0,1%).

Године 2022. у Русији је урађено 506.005 абортуса. Већина њих је у јавном сектору (у државним клиникама то је обично „киретажа” или вакуумски абортус). Профитне клинике (има их преко две хиљаде) су извршиле петину свих абортуса. Ово су бројеви које наводи Росстат.
Претпоставља се да су жене уз помоћ "лекова" за прекид трудноће учиниле преко милион самопобачаја.

Године 2022. у Русији је урађено 506.005 абортуса. Већина њих је у јавном сектору (у државним клиникама то је обично „киретажа” или вакуумски абортус). Профитне клинике (има их преко две хиљаде) су извршиле петину свих абортуса. Ово су бројеви које наводи Росстат.
Претпоставља се да су жене уз помоћ "лекова" за прекид трудноће учиниле преко милион самопобачаја.
Nisu znale za bibliju crkvu boga.Kao zub da su vadile.
Sta ti je covek.Da bude u modi da ti je i nos suvusan ostade pola sveta bez nosa

Back