Ja sam Isus ?

Jedna napomena, odnosno nedoumica u tvom tekstu. Da li ti sugerises da su Jevandjelja pisana od strane apostola pa ih karakterises kao koautore? Najveci broj istrazivaca-istoricara hriscanstva se slazu da apostoli nisu autori ni kanonizovanih ni apokrifnih jevandjelja.

Takodje, cini mi se da je suvise slobodno reci da su stavovi Isusovi preteca Gandijevske strategije. U Isusovom slucaju ne radi se o gradjanskoj neposlusnosti, vec sirenju jedne sekte judaizma, a ima i dosta jasnih pokazatelja, ma da svi istoricari hriscanstva ne dele misljenje, da je biblijski Isus imao i pretnzije na Davidov presto na kome je od strane Rimljana postavljen nejevrej.

Iv 3,16-21

16Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni. 17Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu.
 
Iv 3,16-21

16Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni. 17Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu.
Bog je tako ljubio svet,da je pobio silnu prvorodjenu decu misirsku, prvorodjenu desu misirskih robova, spalio gradove sa celokupnim stanovnistvom, naredio Izrealjima da ubiju svakog ko u njega ne veruje, ubio Onana jer nije oplodio udovicu svoga brada, vec je spermu prosipao po zemlji i, sto je jos straznije, potopio je celokupno stanovnistvo na zemlji, osim Noja i njegvu porodicu. Gde je pamet ljudima kad kazu da je poslao svog vanbracnog sina da spasi svet. Dakle, spasava od koga, od samog sebe? I taj vajni sin u jednom od jevandjelja kaze, "nisam dosao na zemlju da donesem mir vec mac." Zar ucitelji ne uce djake da razmisljaju sta i o cemu govore i pisu. Izgleda da ih ne uci osnovnoj pismenosti, da razmisljaju soopstvenom glavom.
 
Bog je tako ljubio svet,da je pobio silnu prvorodjenu decu misirsku, prvorodjenu desu misirskih robova, spalio gradove sa celokupnim stanovnistvom, naredio Izrealjima da ubiju svakog ko u njega ne veruje, ubio Onana jer nije oplodio udovicu svoga brada, vec je spermu prosipao po zemlji i, sto je jos straznije, potopio je celokupno stanovnistvo na zemlji, osim Noja i njegvu porodicu. Gde je pamet ljudima kad kazu da je poslao svog vanbracnog sina da spasi svet. Dakle, spasava od koga, od samog sebe? I taj vajni sin u jednom od jevandjelja kaze, "nisam dosao na zemlju da donesem mir vec mac." Zar ucitelji ne uce djake da razmisljaju sta i o cemu govore i pisu. Izgleda da ih ne uci osnovnoj pismenosti, da razmisljaju soopstvenom glavom.

Хришћани и здрав разум. То су два различита универзума.
 
Bas cakano tumacis tu bajkovitu knjigu. Poduci nas nerazumne ateiste pa nam daj definicija i po tri primera asocijacije, parabole, metafore, metafizike i bukvalnog tumacenja. Eto, uvazene kolege ateisti, konacno dobismo nekoga ko ce da nas bukvaliste pouci kako se tumaci mitologija.

Posto Bibliju smatras za mitologiju, ostani u tom uverenju, jer pise u Bibliji, ne bacaj bisere pred svinje :)
 
Posto Bibliju smatras za mitologiju, ostani u tom uverenju, jer pise u Bibliji, ne bacaj bisere pred svinje :)
I to je, izmedju ostalog, plagijat iz Konfucijevih Analeta, pisanih 6 vekova pre nove ere. Dobra izreka, vernicima umni biseri nemaju vrednost, besomucno ih gaze i unistavaju, oni svoju pamet crpe iz neinteligentno smisljene i konlpilirane mitologije. Zar nije zalosno saznanje da tvoji savremenici, i ti s njima, ne veruju danasnjim umnim ljudima - naucnicima i inteligenciji, vec se i dalje drze ucenja drvodelja, ribara i skitnica iz perioda od pre dve hiljade godina. Zar to nije dekurazirajuce za buduce generacije da veruju sta su ucili neobrazovani i sludjeni ucenici, odnosno alpostoli, nekakvog izmisljenog bozjeg pomazanika, proroka, mesije i bozijeg vanbracnog sina.

Dakle, da konstaujem da si tezak blefer, jer upotrebljava pojmove (asocijacija, parabola, metafora, metafizika, bukvalno tumacenje, itd.) cije znacenje ne znas. Ponovo te izazivam da dokazes da nisam u pravu i da nam das primere koriscenja ovih odrednica.
 
Mt 24:27 Jer kao što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, takav će biti dolazak Sina čovečijeg.
Mt 24:28 Jer gde je strvina onamo će se i orlovi kupiti.
to znaci da ce Ga istocnjaci, istocna Crkva prva docekati, za dzabe se ove zapadne denominacije trude da prevare ljude, truli plodovi rimokatolika

jel ima neki svetski sud, svetska vlada da im napisem pismo da se polako ukidaju svi ovi prevaranti, dosta je bilo vise mlacenja prazne slame... mene itekako vredja kada procitam da ocete da budete orlovi koji kljucaju telo Hristovo

strvinari i trule jabuke, ne zna covek sta je gore
 
Poslednja izmena:
A sta cemo ako je stvarno Isus? Kako cemo uopste razaznati pravog Isusa od laznog kad drugi put dodje? Mozda je ovo pravi Isus, a mi ga ponovo rauapinjemo kao sto smo i onomad kad je prvi put banuo
 
A sta cemo ako je stvarno Isus? Kako cemo uopste razaznati pravog Isusa od laznog kad drugi put dodje? Mozda je ovo pravi Isus, a mi ga ponovo rauapinjemo kao sto smo i onomad kad je prvi put banuo
Lazni Isus ce takodje doci.
On ce sici na zemlju.
Reci ce se eno ga u tom i tom gradu.
Pravi Isuss nece sici na zemlju.
Stace negde izmedju neba i zemlje.
Verni ce biti uzeti knjemu na susret.


1. Solunjanima 4,17A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
 
Lazni Isus ce takodje doci.
On ce sici na zemlju.
Reci ce se eno ga u tom i tom gradu.
Pravi Isuss nece sici na zemlju.
Stace negde izmedju neba i zemlje.
Verni ce biti uzeti knjemu na susret.


1. Solunjanima 4,17A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.

Kako su onda ljudi mogli da budu uvereni da je Isus bozji sin, kad je prvi put dosao na zemlju? Hodao je njom bas kao i obicni ljudi, i osim nekih iseceljenja kojima su prisustvovali neki svedoci, nije radio nista sto bi ukazivalo na bozansku prirodu, niti bilo sta zbog cega bi mu neki random izrailjac poverovao u citavu pricu.

Da sam ja Hriscanin, dobro bih razmislio dal da podjem za ovim coekom, jer je Isus bas ovako izgledao kad je prvi put silazio na zemlju.
 
Priča o Povratku je prepisana iz Sumerskih glinenih tablica, samo što se ne odnosi ni na kakvog Mesiju već na Anu-ov povratak na Zemlju.

Anu je bio kapetan svemirskog broda koji je spustio Anunakije u drevnu Mespoptamiju pre nekih možda čak 200 000 godina.
 
Kako su onda ljudi mogli da budu uvereni da je Isus bozji sin, kad je prvi put dosao na zemlju? Hodao je njom bas kao i obicni ljudi, i osim nekih iseceljenja kojima su prisustvovali neki svedoci, nije radio nista sto bi ukazivalo na bozansku prirodu, niti bilo sta zbog cega bi mu neki random izrailjac poverovao u citavu pricu.

Da sam ja Hriscanin, dobro bih razmislio dal da podjem za ovim coekom, jer je Isus bas ovako izgledao kad je prvi put silazio na zemlju.

Evo kako.

http://biblija.serbianforum.info/t103-isus-je-zaista-mesija
 

Back
Top