Ja sam dobar/dobra momak/devojka, a niko me nece

Da malo konverzaciju vratimo na temu.

Zasto ti tzv. dobri momci i devojke misle tako "eto ja sam dobar prema njoj, ona ce to da vidi, da skapira da zelim nesto sa njom" i to je to.
Da li su takvi signali jednostavno neutralni, neko bi rekao i drugarski, i da li je druga strana uopste svesna da ovaj na taj neki "mlak" nacin daje signale, tj. pokazuje zainteresovanost, ali jednostavno nema hemije?

U 90% slucajeva muskarac posvecuje paznju zeni, mota se oko zene, druzi se sa njom jer ga zanima kao zena, pa makar imao i 5% sanse kod nje, a ne kao drugarica. Malo mi je naivno poverovati da zene zaista nemaju pojma o tome i misle da neko hoce da im bude drug(arica) jer eto, super su osobe koje su nasli zajednicki jezik, ne kazem da nema takvih situacija, ali u vecini slucajeva, prijateljstvo izmedju polova je nemoguce.
 
Da malo konverzaciju vratimo na temu.

Zasto ti tzv. dobri momci i devojke misle tako "eto ja sam dobar prema njoj, ona ce to da vidi, da skapira da zelim nesto sa njom" i to je to.
Da li su takvi signali jednostavno neutralni, neko bi rekao i drugarski, i da li je druga strana uopste svesna da ovaj na taj neki "mlak" nacin daje signale, tj. pokazuje zainteresovanost, ali jednostavno nema hemije?

U 90% slucajeva muskarac posvecuje paznju zeni, mota se oko zene, druzi se sa njom jer ga zanima kao zena, pa makar imao i 5% sanse kod nje, a ne kao drugarica. Malo mi je naivno poverovati da zene zaista nemaju pojma o tome i misle da neko hoce da im bude drug(arica) jer eto, super su osobe koje su nasli zajednicki jezik, ne kazem da nema takvih situacija, ali u vecini slucajeva, prijateljstvo izmedju polova je nemoguce.

Zašto misliš da je dovoljno da je on dobar prema njoj?
Zašto misliš da ona to ne vidi?

Možda jednostavno to nije to, možda joj treba drugačiji poticaj. Možda je ta dobrota u razini pristojnosti... možda... :)
 
Da malo konverzaciju vratimo na temu.

Zasto ti tzv. dobri momci i devojke misle tako "eto ja sam dobar prema njoj, ona ce to da vidi, da skapira da zelim nesto sa njom" i to je to.
Da li su takvi signali jednostavno neutralni, neko bi rekao i drugarski, i da li je druga strana uopste svesna da ovaj na taj neki "mlak" nacin daje signale, tj. pokazuje zainteresovanost, ali jednostavno nema hemije?

U 90% slucajeva muskarac posvecuje paznju zeni, mota se oko zene, druzi se sa njom jer ga zanima kao zena, pa makar imao i 5% sanse kod nje, a ne kao drugarica. Malo mi je naivno poverovati da zene zaista nemaju pojma o tome i misle da neko hoce da im bude drug(arica) jer eto, super su osobe koje su nasli zajednicki jezik, ne kazem da nema takvih situacija, ali u vecini slucajeva, prijateljstvo izmedju polova je nemoguce.
Puno ovisi o tome oko kakve žene se motaš . Ako se motaš oko žene ždrebice
onda moraš biti dobar jahač ili bježi da ne budeš zbačen iz sedla . Ako nisi dobar jahač
onda timari mirnu kobilu i svima dobro . Nema tu puno filozofije .
 
Da malo konverzaciju vratimo na temu.

Zasto ti tzv. dobri momci i devojke misle tako "eto ja sam dobar prema njoj, ona ce to da vidi, da skapira da zelim nesto sa njom" i to je to.
Da li su takvi signali jednostavno neutralni, neko bi rekao i drugarski, i da li je druga strana uopste svesna da ovaj na taj neki "mlak" nacin daje signale, tj. pokazuje zainteresovanost, ali jednostavno nema hemije?

U 90% slucajeva muskarac posvecuje paznju zeni, mota se oko zene, druzi se sa njom jer ga zanima kao zena, pa makar imao i 5% sanse kod nje, a ne kao drugarica. Malo mi je naivno poverovati da zene zaista nemaju pojma o tome i misle da neko hoce da im bude drug(arica) jer eto, super su osobe koje su nasli zajednicki jezik, ne kazem da nema takvih situacija, ali u vecini slucajeva, prijateljstvo izmedju polova je nemoguce.

:think:
 
Bas ovakvo ponasanje muskaraca koje si podvukao dovodi do suprotnog efekta kod zena zato i odlaze sa nekim drugim:aha:

Meni je ovo neka realnost, a kako to da zene onda najcesce biraju "frajere", a ne "smotane"?
Meni vernost nije i ne bi bila problem, u smislu da mi celo to ljubavisanje i nije toliko bitno, ali je problem sto generalno ne verujem mnogo u ljubav-romantiku i smatram da se partneri biraju iz nekog interesa, a da se ti interesi lako i vremenom mogu promeniti.

Zasto bi onda sebe poklonili nekoj i bili predani njoj kao da je nas zivot cak i na par godina, a nekmoli za ceo zivot?
 
Meni je ovo neka realnost, a kako to da zene onda najcesce biraju "frajere", a ne "smotane"?
Meni vernost nije i ne bi bila problem, u smislu da mi celo to ljubavisanje i nije toliko bitno, ali je problem sto generalno ne verujem mnogo u ljubav-romantiku i smatram da se partneri biraju iz nekog interesa, a da se ti interesi lako i vremenom mogu promeniti.

Zasto bi onda sebe poklonili nekoj i bili predani njoj kao da je nas zivot cak i na par godina, a nekmoli za ceo zivot?

Moguce da neke zene biraju iz nekog interesa, ali budi siguran da to ne rade sve zene. Zasto ne verujes u ljubav i romantiku?
 
ne, nije u redu. Ako me prozivaš da sam kontradiktorna u izjavama, daj mi citat. Nemam problema sa egom i priznaću ako pogriješim ili ću bolje objasniti.

Tvoj komentar "u redu je" pokazuje upravo ono što si meni htio time reći.

ok reko ironicna si

"Ne mislim da se takve stvari rade namjerno.
Ja sam svog bivšeg gušila, ali nisam bila svjesna u kolikoj mjeri to radim (iako mi je on govorio).
- - - - - - - - - -

Žena majka radi sve umjeto partnera. Isto kao i muškarac-papučar.

Da me ne prozivaju - naravno da ne mislim buklvalno, ali i jedno i drugo imaju potrebu previše udovoljavati tj. olakšati partneru. Barem ja to tako vidim. Zato žena-majka ne može od muškarca stvoriti ništa drugo nego invalida koji neće raditi ništa. (suzdržaću se od komentara da smatram takve muškarce tikvanima kojima ta situacija odgovara)"

milsim da ako si ga gusila da si bas to bila zena-majka, a onda kazes fa je tikvan jer nece da radi nista, zar to nije kontradiktivnost?
 
Moguce da neke zene biraju iz nekog interesa, ali budi siguran da to ne rade sve zene. Zasto ne verujes u ljubav i romantiku?

Prvo zato sto mislim da ima vaznijih stvari od toga u zivotu i da se previse energije i vremena trosi na to i to uzdize na nivo Romea i Julije. Meni to jednostavno nije toliko bitno.

Jeste ljubav lepa i slatka, ali moze se ziveti i bez toga i nije neophodna. To je samo jedan bonus u zivotu, a ne sve i svaki smisao zivota.

Upravo zato sto na ljubavisanje gledam kao na bonus u zivotu onda su i kombinacije prihvatljive, ali ja na primer nikada necu biti muvator koji ce razradjivati razne taktike i muvati do besvesti, lagati i mazati oci u stilu:"Ja sam Baja imam aviJone i kamiJone.:lol::roll:".

Upravo zbog toga i ne verujem u brak i mislim da je to totalno bespotrebna stvar.
 
Da malo konverzaciju vratimo na temu.

Zasto ti tzv. dobri momci i devojke misle tako "eto ja sam dobar prema njoj, ona ce to da vidi, da skapira da zelim nesto sa njom" i to je to.
Da li su takvi signali jednostavno neutralni, neko bi rekao i drugarski, i da li je druga strana uopste svesna da ovaj na taj neki "mlak" nacin daje signale, tj. pokazuje zainteresovanost, ali jednostavno nema hemije?

U 90% slucajeva muskarac posvecuje paznju zeni, mota se oko zene, druzi se sa njom jer ga zanima kao zena, pa makar imao i 5% sanse kod nje, a ne kao drugarica. Malo mi je naivno poverovati da zene zaista nemaju pojma o tome i misle da neko hoce da im bude drug(arica) jer eto, super su osobe koje su nasli zajednicki jezik, ne kazem da nema takvih situacija, ali u vecini slucajeva, prijateljstvo izmedju polova je nemoguce.

sudeci po njihovim kometarima nemoju pojam, mada sumnjam

jedino si vec sam reko "Da li su takvi signali jednostavno neutralni, neko bi rekao i drugarski, i da li je druga strana uopste svesna da ovaj na taj neki "mlak" nacin daje signale, tj. pokazuje zainteresovanost, ali jednostavno nema hemije?" koja hemija kad je priroda programirala zenu da trazi najjace, najbolje, alfa muzjake, kako da dodje do hemije?

- - - - - - - - - -

Zašto misliš da je dovoljno da je on dobar prema njoj?
Zašto misliš da ona to ne vidi?

Možda jednostavno to nije to, možda joj treba drugačiji poticaj. Možda je ta dobrota u razini pristojnosti... možda... :)

eto lollo vidis jedna zna
 
Da malo konverzaciju vratimo na temu.

Zasto ti tzv. dobri momci i devojke misle tako "eto ja sam dobar prema njoj, ona ce to da vidi, da skapira da zelim nesto sa njom" i to je to.
Da li su takvi signali jednostavno neutralni, neko bi rekao i drugarski, i da li je druga strana uopste svesna da ovaj na taj neki "mlak" nacin daje signale, tj. pokazuje zainteresovanost, ali jednostavno nema hemije?

U 90% slucajeva muskarac posvecuje paznju zeni, mota se oko zene, druzi se sa njom jer ga zanima kao zena, pa makar imao i 5% sanse kod nje, a ne kao drugarica. Malo mi je naivno poverovati da zene zaista nemaju pojma o tome i misle da neko hoce da im bude drug(arica) jer eto, super su osobe koje su nasli zajednicki jezik, ne kazem da nema takvih situacija, ali u vecini slucajeva, prijateljstvo izmedju polova je nemoguce.

Shvataju uvek sve, ali ako ne odgovori srecnim osmehom znaj da je odgovor negativan.

EDIT
Ustvari mozda gresim..., muskarac treba da flertuje po malo i da je pozove na kafu. Bolje da pridje nego da ne pridje u svakom slucaju.

- - - - - - - - - -

Ja recimo upoznam devojku prvi put, malo se zezam i vec sledeci put kad je vidim sam u stanju da joj trazim broj i pozovem je na kafu. Meni to nije problem.
 
Poslednja izmena:
Prvo zato sto mislim da ima vaznijih stvari od toga u zivotu i da se previse energije i vremena trosi na to i to uzdize na nivo Romea i Julije. Meni to jednostavno nije toliko bitno.

Jeste ljubav lepa i slatka, ali moze se ziveti i bez toga i nije neophodna. To je samo jedan bonus u zivotu, a ne sve i svaki smisao zivota.

Upravo zato sto na ljubavisanje gledam kao na bonus u zivotu onda su i kombinacije prihvatljive, ali ja na primer nikada necu biti muvator koji ce razradjivati razne taktike i muvati do besvesti, lagati i mazati oci u stilu:"Ja sam Baja imam aviJone i kamiJone.:lol::roll:".

Upravo zbog toga i ne verujem u brak i mislim da je to totalno bespotrebna stvar.

PA jasno mi je....nikada nisi bio pravo zaljubljen... to jos uvek Ceka na tebe. Kada do toga dodje sasvim ces drugacije razmisljati i"muvanje" ce imati drugaciji smisao za tebe.

- - - - - - - - - -

Puno ovisi o tome oko kakve žene se motaš . Ako se motaš oko žene ždrebice
onda moraš biti dobar jahač ili bježi da ne budeš zbačen iz sedla . Ako nisi dobar jahač
onda timari mirnu kobilu i svima dobro . Nema tu puno filozofije .

:ok:...
 
Meni je ovo neka realnost, a kako to da zene onda najcesce biraju "frajere", a ne "smotane"?
Meni vernost nije i ne bi bila problem, u smislu da mi celo to ljubavisanje i nije toliko bitno, ali je problem sto generalno ne verujem mnogo u ljubav-romantiku i smatram da se partneri biraju iz nekog interesa, a da se ti interesi lako i vremenom mogu promeniti.

Zasto bi onda sebe poklonili nekoj i bili predani njoj kao da je nas zivot cak i na par godina, a nekmoli za ceo zivot?
Nemoj čekati da te biraju nego ti biraj . Ja sam u mladosti pravio grešku jer sam bio inertan kad mi se svidi djevojka .
Stajao sam više onako sa strane i procjenjivao i djevojku i svoje šanse . a to je najveća moguća greška jer ti se vremenom
djevojka počne svidjati sve više a tvoje samopouzdanje postaje sve manje . Od takvih situacija treba bježati kao djavo od tamjana .
 
Nemoj čekati da te biraju nego ti biraj . Ja sam u mladosti pravio grešku jer sam bio inertan kad mi se svidi djevojka .
Stajao sam više onako sa strane i procjenjivao i djevojku i svoje šanse . a to je najveća moguća greška jer ti se vremenom
djevojka počne svidjati sve više a tvoje samopouzdanje postaje sve manje . Od takvih situacija treba bježati kao djavo od tamjana .
uvek kazem, jer onda nije tvoj izbor vec njen
 
Poslednja izmena:
Nemoj čekati da te biraju nego ti biraj . Ja sam u mladosti pravio grešku jer sam bio inertan kad mi se svidi djevojka .
Stajao sam više onako sa strane i procjenjivao i djevojku i svoje šanse . a to je najveća moguća greška jer ti se vremenom
djevojka počne svidjati sve više a tvoje samopouzdanje postaje sve manje . Od takvih situacija treba bježati kao djavo od tamjana .

Kako se ispravlja ta greska?
Kad je vec ponavljam da ponovim i resenje.
 
Zašto misliš da je dovoljno da je on dobar prema njoj?
Zašto misliš da ona to ne vidi?

Možda jednostavno to nije to, možda joj treba drugačiji poticaj. Možda je ta dobrota u razini pristojnosti... možda... :)

Ne mislim da je dobrota samo dovoljna, naprotiv. Smatram da prijateljstvo i razumevanje izmedju partnera mora da postoji, ali isto tako on nju i ona njega mora da privuce kao zena, tj. da postoji i hemija.
Nego mislim da takvi ljudi misle, ja sam dobar, fin, zanima me sta ima da kaze, tu sam kao podrska, i to je sve na mestu, ali nije to dovoljno da tog nekog pozelimo kao partnera. A mozda se i takvi plase da ne budu toliko fini (tj. da flertuju otvorenije) jer misle "ja sam ok, dobar, zato se druzi sa mnom, oteracu je ako budem bio direktniji".

Da li vide ili ne, ne znam. Mozda i vide, ali iz pristojnosti ili cega vec ne ide da mu kazu kada vide da on daje neke"mlake" signale "e vidim ja da si ti ok momak i da se trudis oko mene nesto, ali ja ne zelim vezu sa tobom (dzaba se trudis), mozemo da budemo prijatelji jer mi kao osoba ovako odgovaras, ali nesto vise ne".
A i sto kazes, mozda sve to vise deluje na pristojnost, fino ponasanje, a ne na flert, a koliko god neka devojka prema meni bila fina i dobra i motala se, mora i da flertuje malo da bih ja dobio u glavi "zeleno svetlo" jer mozda je eto samo fina iz nekog razloga (mada sto bi bila fina i motala se oko mene, jer sam zanimljiva osoba i ok za druzenje, mozda (mada ne kazem da nije nemoguce), ali ne verujem).

Dobrota je dobrota, ali flert je flert.
 
uvek kazem, jer onda nije tvoj izbor vec njen
Momcima je mladost prilično traumatična što se tiče odnosa sa djevojkama . Djevojke to uglavnom ne razumiju a možda ni ne treba da razumiju .
Djevojke očekuju da momci vode kolo a mladi momci to uglavnom ne znaju jer nemaju iskustvo . Posebno je nezgodno ovdje na Balkanu jer ako
djevojka nešto preduzme u tom smislu dolazi u opasnost da je počnu smatrati koorvom . Ja se inače zalažem za to da djevojke krenu u akciju ako vide
da je momak malo smotaniji jer oni takvi budu obično samo u početku .
 
Nemoj čekati da te biraju nego ti biraj . Ja sam u mladosti pravio grešku jer sam bio inertan kad mi se svidi djevojka .
Stajao sam više onako sa strane i procjenjivao i djevojku i svoje šanse . a to je najveća moguća greška jer ti se vremenom
djevojka počne svidjati sve više a tvoje samopouzdanje postaje sve manje . Od takvih situacija treba bježati kao djavo od tamjana .
Da u pravu si, ali mi se cini da takve situacije nisam imao.
naravno da mu fali to ludilo al nece mozda da promeni nacin muvanja a ni pristup

Onda jos uvek volis....sacekaj da se ohladis pa napravis mesta za neku drugu ljubav :D

Ne moze ni to ludilo da traje vecno. Pena se spusti i stvari se gledaju drugim ocima. Racionalnijim.
Moj pristup, muvanje i nacin razmisljanja i samih osecanja nije ni ludo zaljubljivacki, ni muvatorsko-lovatorski niti zenomrzacki.

Kada bih opisivao svoj stil muvanja i ljubavisanja uopste to bi bio nekako fino-decacki stil. Ja svakoj sebe predstavim kao nekog fino-simpaticnog momka koji voli da se igra i zabavlja sa svim na sta naidje, pa i devojkama :plez: i valjda nekim smislom za humor i pozitivnim pogledom na zivot. ali sa druge strane pokazujem i da sam ozbiljan i zreo, bar to mislim.

Ali sve to opet ne znaci da ceo zivot treba pokloniti samo jednoj, da su Romeo i Julija smisao zivota i da se treba ludo verovati u velike ljubavi narocito na duzi period. A gomila i nije zaljubljena vec zeli "nesto da poseduje".

Ljubav je lepa, a narocito je lepa ona luda i caknuta ljubav, ali i to prodje, spusti se pena sto bih ja rekao i onda opet ostane realnost takva kakva je, a tu treba biti racionalan.
 
Poslednja izmena:

Back
Top