Ja sam dobar/dobra momak/devojka, a niko me nece

koja hemija kad je priroda programirala zenu da trazi najjace, najbolje, alfa muzjake, kako da dodje do hemije?

Mozda je hemija bio pogresan izraz ovde sa moje strane. Mislio sam vise da i on pored toga sto je on kulturan, fin, vaspitan, dobar, sta sve ne, mora da stavi do znanja da je gleda i kao zenu.
Ako je on samo kulturan i fin, sve je to lepo, ali ne pali, vec mora i da krene u direktan flert tj. da neki konkretan signal.
 
Da u pravu si, ali mi se cini da takve situacije nisam imao.
Ne moze ni to ludilo da traje vecno. Pena se spusti i stvari se gledaju drugim ocima. Racionalnijim.
Moj pristup, muvanje i nacin razmisljanja i samih osecanja nije ni ludo zaljubljivacki, ni muvatorsko-lovatorski niti zenomrzacki.

Kada bih opisivao svoj stil muvanja i ljubavisanja uopste to bi bio nekako fino-decacki stil. Ja svakoj sebe predstavim kao nekog fino-simpaticnog momka koji voli da se igra i zabavlja sa svim na sta naidje, pa i devojkama :plez: i valjda nekim smislom za humor i pozitivan pogled na zivot. ali sa druge strane pokazujem i da sam ozbiljan i zreo, bar to mislim.

Ali sve to opet ne znaci da ceo zivot treba pokloniti samo jednoj, da su Romeo i Julija smisao zivota i da se treba ludo verovati u velike ljubavi narocito na duzi period. A gomila i nije zaljubljena vec zeli "nesto da poseduje".

Ljubav je lepa, a narocito je lepa ona luda i caknuta ljubav, ali i to prodje, spusti se pena sto bih ja rekao i onda opet ostane realnost takva kakva je, a tu treba biti racionalan.

sve si ti to reko,al sve pada u vodu ako nisi simpartican, lep, jos ako nemas humora ispalo bi da si samo smotan sto kaze sarvas

- - - - - - - - - -

Mozda je hemija bio pogresan izraz ovde sa moje strane. Mislio sam vise da i on pored toga sto je on kulturan, fin, vaspitan, dobar, sta sve ne, mora da stavi do znanja da je gleda i kao zenu.
Ako je on samo kulturan i fin, sve je to lepo, ali ne pali, vec mora i da krene u direktan flert tj. da neki konkretan signal.

naravno
 
Prvo zato sto mislim da ima vaznijih stvari od toga u zivotu i da se previse energije i vremena trosi na to i to uzdize na nivo Romea i Julije. Meni to jednostavno nije toliko bitno.

Jeste ljubav lepa i slatka, ali moze se ziveti i bez toga i nije neophodna. To je samo jedan bonus u zivotu, a ne sve i svaki smisao zivota.

Upravo zato sto na ljubavisanje gledam kao na bonus u zivotu onda su i kombinacije prihvatljive, ali ja na primer nikada necu biti muvator koji ce razradjivati razne taktike i muvati do besvesti, lagati i mazati oci u stilu:"Ja sam Baja imam aviJone i kamiJone.:lol::roll:".

Upravo zbog toga i ne verujem u brak i mislim da je to totalno bespotrebna stvar.

Ovo je skroz ok ako i zaista postupas po tim merilima i vec u startu prikazes sebe.
Ali je problematika u tome kada se lozi i folira druga strana.
Hocu reci ... U svom okruzenju vidim ljude sa takvim stavovima koji jurcaju potpune suprotnosti od sebe.
Motiv? Iskopleksiranost i nezadovoljstvo på hoce i drugima da sruse sanjarenja posto su oni sami nesrecni.
Ako si takav trazis istu sortu ali posle kukaju kada ih ista sorta tretira na njihov nacin.
E ne moze to tako :telefon:
 
ok reko ironicna si

"Ne mislim da se takve stvari rade namjerno.
Ja sam svog bivšeg gušila, ali nisam bila svjesna u kolikoj mjeri to radim (iako mi je on govorio).
- - - - - - - - - -

Žena majka radi sve umjeto partnera. Isto kao i muškarac-papučar.

Da me ne prozivaju - naravno da ne mislim buklvalno, ali i jedno i drugo imaju potrebu previše udovoljavati tj. olakšati partneru. Barem ja to tako vidim. Zato žena-majka ne može od muškarca stvoriti ništa drugo nego invalida koji neće raditi ništa. (suzdržaću se od komentara da smatram takve muškarce tikvanima kojima ta situacija odgovara)"

milsim da ako si ga gusila da si bas to bila zena-majka, a onda kazes fa je tikvan jer nece da radi nista, zar to nije kontradiktivnost?

Ne. Gušila sam ga jer sam htjela njegovu pažnju, a ne na način da sam mu titrala i kao majka.

:)
 
Kako se ispravlja ta greska?
Kad je vec ponavljam da ponovim i resenje.
Čim ti se svidi kreneš u akciju i kažeš ono što osjećaš . Nebitno je da li ćeš dobiti nogu jer to iskustvo da naučiš da nije ništa strašno ako budeš odbijen je dragocjeno .
Ja sam učio od svog prijatelja koji je bio maher što se tiče žena a bio je od mene i ružniji i fizički slabiji i godinu dana mladji .
 
Ne mislim da je dobrota samo dovoljna, naprotiv. Smatram da prijateljstvo i razumevanje izmedju partnera mora da postoji, ali isto tako on nju i ona njega mora da privuce kao zena, tj. da postoji i hemija.
Nego mislim da takvi ljudi misle, ja sam dobar, fin, zanima me sta ima da kaze, tu sam kao podrska, i to je sve na mestu, ali nije to dovoljno da tog nekog pozelimo kao partnera. A mozda se i takvi plase da ne budu toliko fini (tj. da flertuju otvorenije) jer misle "ja sam ok, dobar, zato se druzi sa mnom, oteracu je ako budem bio direktniji".

Da li vide ili ne, ne znam. Mozda i vide, ali iz pristojnosti ili cega vec ne ide da mu kazu kada vide da on daje neke"mlake" signale "e vidim ja da si ti ok momak i da se trudis oko mene nesto, ali ja ne zelim vezu sa tobom (dzaba se trudis), mozemo da budemo prijatelji jer mi kao osoba ovako odgovaras, ali nesto vise ne".
A i sto kazes, mozda sve to vise deluje na pristojnost, fino ponasanje, a ne na flert, a koliko god neka devojka prema meni bila fina i dobra i motala se, mora i da flertuje malo da bih ja dobio u glavi "zeleno svetlo" jer mozda je eto samo fina iz nekog razloga (mada sto bi bila fina i motala se oko mene, jer sam zanimljiva osoba i ok za druzenje, mozda (mada ne kazem da nije nemoguce), ali ne verujem).

Dobrota je dobrota, ali flert je flert.

meni je to otprilike kao u sexu - ne volim ako je "pristojan". ;)
 
U principu devojke koje dobro izgledaju vrlo tesko ce nekome na prvi pogled, u direktnom prilasku dati sansu, npr u klubovima, kaficima i slicno sem ukoliko nemaju neki interes koji im je u startu vidljiv. Najcesci slucaj je da takve devojke koje bolje izgledaju prvo nekoga znaju, kao poznanika, kolegu ili slicno pa se tu iz neke komunikacije, flerta nesto razvije a u suprotnom ne bi bilo nicega jer ne bi ni dale sansu.
Isto tako ukoliko devojke pokazu u pocetnim fazama predusretljivost, to je dobar signal za dalje a ukoliko u startu pokazu distancu , to je znak da ni ne zele sem pro forme da budu sa nekim u kontaktu.
Ukoliko im je neko odbojan ili nema neki kvalitet koji traze nece one sa takvim ni komunicirati sem u onoj meri koja je nuzna kada se srecu razlicitim povodima .
 
Znate onaj scenario (koji mislim da je cesci kod muskaraca), gde momak upozna devojku (ili devojka momka). Momak je tu za nju, oseca nesto prema njoj, pokazuje joj paznju, provodi vreme sa njom, upoznaje je, slusa je, (na neki nacin joj stavlja do znanja da je zainteresovan za nju) klasika, i onda ona zavrsi sa nekim drugim, a ovaj ostane kao ogorceni prijatelj (digne ruke i ode). U sustini, jedna osoba na neki nacin pokazuje zainteresovanost, paznju, naklonost, i ocekuje da druga strana zeli tj. oseca isto, ali ne.

E sad, mene zanima sta je tu u pitanju, jesu li tu u pitanju signali previse "mlaki", pa druga strana to ne protumaci ili je svesna signala ali ne oseca nesto vise (ne privlaci je) pa ne moze ni da uzvrati?
Siguran sam da su muskarci imali ovakav scenario sa zenama, a mene zanima iskustvo zena, da li se njima nekada svidjao neko, i ona sve lepo i milo oko njega, ocekuju da ce on uraditi nesto, kad onda on zavrsi sa nekom drugom zenom? :besna:
Ili, da li je neko mozda hteo sa vama nesto vise, a vi to niste znale, ili sta znale ali niste mogle da uzvratite istom merom jer vas ne privlaci ili sta vec?

Meni ovo deluje kao relativno cest scenario, jer proteze se cesto kako zene vole kretene a muskarci kucke (da li je istina ili ne, u komentarima diskutujte), pa mozda je tu u pitanju, ogorceni i razocareni ljudi jer niko na njihovu dobrotu, i fine (mlake) signale nije reagovao, cenio, uzvratio.

Ako joj se svidiš u startu ne postoji nikakav mlak signal, i najobičnije "kako si" postaje ultimativni dokaz da si zainteresovan i da ti se sviđa i onda nema greške oko prijateljstva niti te pušta daleko u tu zonu. Možda te stavi u rezervu,na hold ili sl. ali tenzija se uvek održava.
Ako nema te "hemije" možeš zvezde sa neba da joj skidaš,racionalizovaće svaki tvoj postupak kao drugarski...


P.S. stičem utisak po ovakvim temama da si po definiciji "dobar momak" samo ako se stidiš da priđeš ili si otirač u vezi :dontunderstand:
 
Čim ti se svidi kreneš u akciju i kažeš ono što osjećaš . Nebitno je da li ćeš dobiti nogu jer to iskustvo da naučiš da nije ništa strašno ako budeš odbijen je dragocjeno .
Ja sam učio od svog prijatelja koji je bio maher što se tiče žena a bio je od mene i ružniji i fizički slabiji i godinu dana mladji .

To maher je krajnje relativna stvar, za mene je jedino maher onaj ko ima uspeha kod devojaka koje su izuzetne lepote i izgleda a nema pare. Maher za devojke osrednjeg izgleda moze biti vecina muskaraca.
 
Ovo je skroz ok ako i zaista postupas po tim merilima i vec u startu prikazes sebe.
Ali je problematika u tome kada se lozi i folira druga strana.
Hocu reci ... U svom okruzenju vidim ljude sa takvim stavovima koji jurcaju potpune suprotnosti od sebe.
Motiv? Iskopleksiranost i nezadovoljstvo på hoce i drugima da sruse sanjarenja posto su oni sami nesrecni.
Ako si takav trazis istu sortu ali posle kukaju kada ih ista sorta tretira na njihov nacin.
E ne moze to tako :telefon:

A ti bi da se udas cim upoznas nekog?;)
Koliko vremena treba proci da bi ZABAVLJANJE preraslo u OZBILJNU VEZU?
Ili da li uopste treba da postoji to ZABAVLJANJE vec treba sa upoznavanja i IZLAZENJA direktno ici na OZBILJNU VEZU? (ovo smatra na primer forumas Milan Gruzanin)
Ali onda ne bismo ni imali NEOZBILJNE VEZE ILI ZABAVLJANJE vec bismo se odmah vencavali ko u vreme nasih starih.:deda::lol:
A ako na sve to dovedemo modernu realnost po istrazivanju na Zapadu da cak 70+% zena koje su u brakovima imaju rezervnu varijantu za slucaj da brak pukne (kako je sa muskarcima ne znam), da je gomila ljudi u vezama za PRELAZNI PERIOD i da ima zena, a i muskaraca koji bi prekinuli sa brakom onda kada bi naisli na "NEKOG BOLJEG", a da se i sami brakovi cesto sklapaju po nekim takvim kriterijumima...

Sta se iz svega moze zakljuciti? Pa mislim da ne mozemo iskoreniti LJUDSKU KOMEDIJU koliko god to zeleli i da KOREKTNOST skoro i ne postoji ili ako postoji NIJE PRAVILO.

Covek je na kraju uvek sam i samo na sebe moze da se osloni i upravo zbog toga i nema smisla POKLONITI SEBE NEKOM DRUGOM vec BITI SVOJ CAK I U BRAKU.
 
Hvala na savetu :pivce:
I da ti još nešto kažem . Fizički izgled je nebitan nego samopouzdanje a samopouzdanje se stiče praksom .
Mogu žene pričati koliko hoće da vole ovakve ili onakve ali će pasti kao zrele kruške pred maherom .
U mladosti sam bio baš onaj dobri momak i loše sam prolazio . Kad sam udario šakom o sto i sam sebi
rekao " dosta je bilo " sve se počelo mijenjati u moju korist . Gadjaj lovačkom puškom i jedna kuglica će pogoditi metu .
I još nešto- ni jedna žena nije vrijedna tvoje patnje .
 
Znate onaj scenario (koji mislim da je cesci kod muskaraca), gde momak upozna devojku (ili devojka momka). Momak je tu za nju, oseca nesto prema njoj, pokazuje joj paznju, provodi vreme sa njom, upoznaje je, slusa je, (na neki nacin joj stavlja do znanja da je zainteresovan za nju) klasika, i onda ona zavrsi sa nekim drugim, a ovaj ostane kao ogorceni prijatelj (digne ruke i ode). U sustini, jedna osoba na neki nacin pokazuje zainteresovanost, paznju, naklonost, i ocekuje da druga strana zeli tj. oseca isto, ali ne.

E sad, mene zanima sta je tu u pitanju, jesu li tu u pitanju signali previse "mlaki", pa druga strana to ne protumaci ili je svesna signala ali ne oseca nesto vise (ne privlaci je) pa ne moze ni da uzvrati?
Siguran sam da su muskarci imali ovakav scenario sa zenama, a mene zanima iskustvo zena, da li se njima nekada svidjao neko, i ona sve lepo i milo oko njega, ocekuju da ce on uraditi nesto, kad onda on zavrsi sa nekom drugom zenom? :besna:
Ili, da li je neko mozda hteo sa vama nesto vise, a vi to niste znale, ili sta znale ali niste mogle da uzvratite istom merom jer vas ne privlaci ili sta vec?

Meni ovo deluje kao relativno cest scenario, jer proteze se cesto kako zene vole kretene a muskarci kucke (da li je istina ili ne, u komentarima diskutujte), pa mozda je tu u pitanju, ogorceni i razocareni ljudi jer niko na njihovu dobrotu, i fine (mlake) signale nije reagovao, cenio, uzvratio.

Ili joj se dopadaš ili ne. Nema tu neke velike mudrolije. Kakvi signali, kakve gluposti. Nisu žene smotane, neodlučne, pogubljene u vremenu i prostoru, pa da ne uzvrate ako joj se neko dopada. Ajte molim vas...
 
Ili joj se dopadaš ili ne. Nema tu neke velike mudrolije. Kakvi signali, kakve gluposti. Nisu žene smotane, neodlučne, pogubljene u vremenu i prostoru, pa da ne uzvrate ako joj se neko dopada. Ajte molim vas...

Slazem se, to se vidi u startu ali ipak ima slucajeva da devojka nekome da sansu koga je upoznala a na prvi pogled joj se ne svidja. Ljudi cesto prave kompromise jer ne mogu naci ono sto zele.
 
A ti bi da se udas cim upoznas nekog?;)
Koliko vremena treba proci da bi ZABAVLJANJE preraslo u OZBILJNU VEZU?
Ili da li uopste treba da postoji to ZABAVLJANJE vec treba sa upoznavanja i IZLAZENJA direktno ici na OZBILJNU VEZU? (ovo smatra na primer forumas Milan Gruzanin)
Ali onda ne bismo ni imali NEOZBILJNE VEZE ILI ZABAVLJANJE vec bismo se odmah vencavali ko u vreme nasih starih.:deda::lol:
A ako na sve to dovedemo modernu realnost po istrazivanju na Zapadu da cak 70+% zena koje su u brakovima imaju rezervnu varijantu za slucaj da brak pukne (kako je sa muskarcima ne znam), da je gomila ljudi u vezama za PRELAZNI PERIOD i da ima zena, a i muskaraca koji bi prekinuli sa brakom onda kada bi naisli na "NEKOG BOLJEG", a da se i sami brakovi cesto sklapaju po nekim takvim kriterijumima...

Sta se iz svega moze zakljuciti? Pa mislim da ne mozemo iskoreniti LJUDSKU KOMEDIJU koliko god to zeleli i da KOREKTNOST skoro i ne postoji ili ako postoji NIJE PRAVILO.

Covek je na kraju uvek sam i samo na sebe moze da se osloni i upravo zbog toga i nema smisla POKLONITI SEBE NEKOM DRUGOM vec BITI SVOJ CAK I U BRAKU.

Aman covece ne pricam o tome.
Sta mene briga ko kako zivi?
Licno mislim da ti koji skacu iz veze u vezu su uplaseni i komplikuju sebi dodatno zivot. Sta fali ako se raskantas sa nekim da budes sam? Idealan period da porazmislis o sebi, svojim ocekivanjima itd.
Ne nego histericno mora se pronaci rezerva odmah.
To je zivot nesposobnih ljudi, parazitiraju na racun drugih ... Ok je ako obe strane pristaju, ali obicno se lose zavrsi jer niko ne voli nesposobnjakovice da ih crpi neki duzi period.
Obicno je tu obostran interes i traje dok crpe jedno drugo.

Odkud ti to da u braku mora covek nuzno da izgubi sebe? Ako biras kvalitetnu osobu to se nece desiti.
Cinjenica je da ima sve vise losijih brakova ali ima i uspesnih i srecnih istina u manjini.
Tako da ipak ima neke nade.
 
Ima, jer izgled nije sve što je potrebno za vezu i to se može skontati vrlo brzo, a ne nakon godina i godina palamuđenja.

Moze se skontati ali i za to je potrebno neko vreme , upoznavanja , kontakt itd. Znam jednu devojku koja je izuzetna lepotica i jedna od retkih koja ima izgled tog kalibra a da joj pare nisu prioritet. Ona je sve redom muskarce u klubovima, kaficima koji su joj prilazili na prvu loptu nogirala da bi dala sansu liku koga je prvo povrsno poznavala, sasvim prosecan inace, osrednjeg materijalnog statusa i malo po malo nakon nekog perioda upoznavanja dala mu sansu iako je sigurno imala deset puta bolje prilike ali u direktnom prilasku.
 
Sloboda i prihvatanje je kljucna stvar.
A ovi stereotipi smaraju pogotovu u danasnjem modernistickom dobu. Cinjenica je da niko ne voli parazite i bezkicmenjake oba pola. Bi li ti bio srecan sa nesposobnom zenicom? Da se na nju ne postavljaju nikakva ocekivanja samo sto je zena. Ti moras tu da glumatas muskarcinu nekog supermena da bi se zenica osecala sigurno? Dokurci i oteras je u pm.

Isto vazi za papucare. A i za one sto glumataju terminatore a na prvu zivotnu nedacu klonu i cmizdre.
Isti smo i muskarci i zene. Treba postaviti ista ocekivanja.

Nije tu suština biti sposoban ili ne, već biti lider, ne znam za vas, ali ja ne poštujem tipa koji se drži ženi za suknju... Majci, devojci, kome god. Ako nema stav, kičmu... To ne znači da se tu žena ništa ne pita i da je on sirovina, kao što rekoh, ali ako je muško a nema kičmu, nema muda (da kažem narodski), od toga nema ništa.

Ne moram ja da glumatam supermena, ne želim ja da joj lečim frustracije, ali svakako da će se osećati pored mene sigurno, u svakom smislu. Ali to ne znači ni da će ona sve četiri u vis i ne zanima je ništa...
 

Back
Top