ja sam Bosanac,aferim Jovo..

hektorius:
Ajde sto se nije hteo boriti za VRS, bolje da je pobegao vani, ali ovako je tek stvarno najobicnija ljiga bez imalo obraza i morala.


pazi,on se osetio kao sarajlija,ostao je da brani sarajevo,nije bio opterecen svojom nacijom,jbg,za neke je ljiga,ali ja ga delomicno razumem,ostao je uz komsije,zenu,nije isao u brda jer nije verovatno osetio da pripada njima...razumes....jeben je gradjanski rat hektorijuse,a mnoge stvari u najmanju ruku neshvatljive
 
ca-mu47:
covjek dva puta ponovi tuzilastvu da je on Bosanac a ne Srbin,znam da ti je tesko ali covjek je uvidio da je bio u velikoj zabludi.

Znas li ti koliko mene zabole sta je on? Evo necu moci da spavam. njegovi roditelji su bili Srbi, a to sto on pokusva da pobegne to je vec njegova stvar. Ajde ti malo pali.... Smaras i gnjavis, i nije zanimljivo to sto pises. Sta vise nekada si i vise nego glup.
 
ljuta_mamba:
pazi,on se osetio kao sarajlija,ostao je da brani sarajevo,nije bio opterecen svojom nacijom,jbg,za neke je ljiga,ali ja ga delomicno razumem,ostao je uz komsije,zenu,nije isao u brda jer nije verovatno osetio da pripada njima...razumes....jeben je gradjanski rat hektorijuse,a mnoge stvari u najmanju ruku neshvatljive

Znao je da se bori skupa sa ovima, jos kao oficir!

armybih.gif


Vise ne treba nista reci!
 
ca-mu47:
Jovan Divjak: Ja sam Bosanac


Hag -- Svedočeći na suđenju Rasimu Deliću govorio je nekadašnji zamenik komandanta Glavnog štaba Armije BiH Jovan Divjak.

On je pred sudom za ratne zločine u Hagu ukazao na razlike između mudžahira iz Sedme muslimanske brigade i mudžahedina koji su se borili u BiH. „Po nacionalnosti sam Bosanac”, kaže Divjak na konstataciju da pripada srpskom narodu, pojašnjavajući da „to što ga je majka rodila u bolnici u Beogradu” u tom smislu „ne znači ništa”.

Suđenje bivšem komandantu Glavnog štaba Armije BiH Rasimu Deliću nastavljeno je svedočenjem njegovog nekadašnjeg zamenika, generala Jovana Divjaka, koji se, nakon dugogodišnje vojne karijere, 1997. godine, kako je rekao, povukao u „sretnu penziju”.

General Divjak je prvog dana svedočenja opisao okolnosti u kojima se u aprilu 1992. godine priključio Glavnom štabu Armije BiH, u kojem je do 1994. godine obavljao dužnost zamenika komandanta.

Na pokušaj tužilaštva da ukaže da je na tu funkciju imenovan kako bi se zadovoljio nacionalni balans, jer je on iz redova srpskog naroda, Divjak je izričito odgovorio da je on po nacionalnosti Bosanac. „To što me je majka rodila u bolnici u Beogradu ne znači ništa”, dodao je.

Mada nezadovoljan ulogom koja mu je tokom rata dodeljena u planiranju i organizovanju odbrane BiH, jer smatra da je mogao pružiti mnogo više nego što je od njega traženo, Divjak navodi da je Glavni štab Armije BiH do početka 1994. godine odražavao nacionalnu strukturu „stanovništva koje je ostalo na području na kojem je živjelo većinski muslimansko stanovništvo”.

Tužilaštvo je, između ostalog, prikazalo i video-snimak ceremonije na kojoj je Sedma muslimanska brigada, zbog zasluga za uspešno izvedene akcije na Vlašiću, proglašena „viteškom”.

Pored generala Delića, tom su događaju prisustvovali još neki oficiri Armije BiH.

Snimak prikazuje i tadašnjeg komandanta Sedmog korpusa Armije BiH, Mehmeda Alagića, koji je borce Sedme muslimanske brigade oslovio kao „mudžahire”, što, prema tužilaštvu, upućuje na vezu između Armije BiH i mudžahedina.

Divjak je sudijama pokušao ukazati na razliku između mudžahira i mudžahedina jer su, kako je objasnio, mudžahiri „oni koji su protjerani iz svojih domova”.

A, upravo mudžahiri iz doline Drine su, tvrdi on, činili Sedmu muslimansku brigadu. U njenom je sastavu, pojasnio je, bilo i izbeglica iz drugih delova BiH, ali i manji broj regrutovanih vojnika sa područja Zenice.

Prva saznanja o mudžahedinima Divjak je dobio od rukovodilaca Obaveštajne službe i Uprave vojne bezbednosti na sastanku Glavnog štaba Armije BiH, 18. juna 1993. godine.

Tada je zauzet stav da se „grupe stranih ratnika” vrate u zemlje iz kojih su došli ili da uđu u sastav Armije BiH.

Deliću je sugerisano da o tom pitanju razgovara sa Alijom Izetbegovićem, što je on, kaže Divjak, i prihvatio. Nije mu, međutim, poznat ishod tog razgovora.
------------------------------------------------------------------------
Bosna se ponosi s tobom i ponosice se uvijek.


E, poturica je vazdan gori od turcina...Cuo sam da je zahtjevao, ukoliko pogine, da ga sahrane na muslimanskom groblju, posto je po nekim naznakama primio islam...Uh, gadi mi se :evil: :evil: :evil:
 
ca-mu47:
pa,ljudi da li ste vi normalni,kako bi se on kao Bosanac borio protiv svoje domovine,stavljaju ci se u sluzbu agresora i domacih izdajnika.


a tvoje komsije iz grada ili varosi u kojoj zivis a srbi su ili hrvati su strani agresori?????
a sta je on za vas tamo bio,buduci da je dosao sa strane...strani placenik??

agresori sa pala i ilidze...zanimljivo,stranci.........verovatno i druge boje koze:)
ti su srbi iz bosne crnci,a vi muslimani iz bosne zelelkasti...po tome se razlikujete...iz aviona..a slabo se i razumete :)

cuj,da ti kazem,to sto pises je s.ranje cisto...i brukas taj tvoj narod,koji nije u tom fazonu,cak suprotno od svega toga sto ti pises,to su vecinom ljudi koji pokusavaju da zaborave sta im se izdesavalo,a ti dolazis ovde i cackas nekim glupostima,nebi li isprovocirao nekoga.......mislim,bolje idi pricaj o sexu na LjiS sladje je,a i pomaze kod otklanjanja ratnih trauma...veruj mi;)
 
ca-mu47:
pa,ljudi da li ste vi normalni,kako bi se on kao Bosanac borio protiv svoje domovine,stavljaju ci se u sluzbu agresora i domacih izdajnika.

Srbi su u Bosni ravnopravan narod, nije bilo agresije vec gradjanski rat, ako vec nece sa svojima zasto je izabrao BAS one gore sa slike? Oni prvi bi ga skratili za glavu samo zato sto je Srbin, pa bez obzira sto je bio njihov oficir. Eto na primer zbog toga, a da ne govorim kako ga ostatak NJEGOVOG naroda sada zbog svega gleda.
 
analiticar:
E, poturica je vazdan gori od turcina...Cuo sam da je zahtjevao, ukoliko pogine, da ga sahrane na muslimanskom groblju, posto je po nekim naznakama primio islam...Uh, gadi mi se :evil: :evil: :evil:
proradili,geni i covjek osjetio gdje pripada.od Bosanaca je sve poteklo i civilizacija i kultura.

veliki kulturni i civilizacijski prasak se desio u Bosni...za pocetak pyramide pa idemo dalje...

vase srpstvo je na klimavim nogama.
 
Cega se pametan stidi ,budala se ponosi. Sta mislis odakle su ovi? Iz Iraka, Pakistana, Irana? Kako onda mogu da budu pripadnici tvog naroda i tvoja vojska? Ceo svet zna ko su mudzahedini i onda se pitamo sto svet na muslimane gleda kao na idiote. Naravno, nisu svi kao ti i ovi sa slike.
 
mile1234:
@ljuta mamba

Sve stoji sto je napisano, i ja sigurno necu na osnovu ca-mu da gradim misljenje o ljudima iz Federacije. Ja isto mislim kao i ti, da je svima tamo dosta rata, i da ljudi hoce normalno da zive. Svaka cast za post. Moj naklon tebi!


ma to su sada ok ljudi,cak sta vise,ne mrze srbe,koliko hrvati...ni 10%
a mi imamo problem da se hrvatima uvlacimo,a oni nas ne jbu 5%
muslimani nas verovao ili ne,posle svega gotive,i sa njima moze da se saradjuje,sad da odes u tuzlu,bio bi docekan ko bog,naravno,da nepeckas i nelupas ko ovaj ca-mu ovde,ali jbg,politika je cudo.........ljhudi kao on je vrlo vrlo malo tamo,svi hoce da se sto pre vrate miru,putovanjima,obnovi kuca,standardu......da prebole nestanak najmilijih,sta da i kazem,nisam odlazio dugo tamo,od rata,ali dolaze oni cesto u bgd,pa se spricamo...mislim iz srpske ljudi....treba zapostaviti vise te fore sa nacionalnom mrznjom,jer niste mnogi ni svesni sta je to uradilo u ljudskim glavama u to vreme
 
ljuta_mamba:
a tvoje komsije iz grada ili varosi u kojoj zivis a srbi su ili hrvati su strani agresori?????
a sta je on za vas tamo bio,buduci da je dosao sa strane...strani placenik??

agresori sa pala i ilidze...zanimljivo,stranci.........verovatno i druge boje koze:)
ti su srbi iz bosne crnci,a vi muslimani iz bosne zelelkasti...po tome se razlikujete...iz aviona..a slabo se i razumete :)

cuj,da ti kazem,to sto pises je s.ranje cisto...i brukas taj tvoj narod,koji nije u tom fazonu,cak suprotno od svega toga sto ti pises,to su vecinom ljudi koji pokusavaju da zaborave sta im se izdesavalo,a ti dolazis ovde i cackas nekim glupostima,nebi li isprovocirao nekoga.......mislim,bolje idi pricaj o sexu na LjiS sladje je,a i pomaze kod otklanjanja ratnih trauma...veruj mi;)
cuj,da zaborave sto prije,ko ih je klao,pljackao,palio zive,strijeljao im djecu,protjerao ih sa jihovih vjekovnih ognjista kao starosjedioce koji su primili te Vlahe koje su Turci doveli sa sobom,mater im Tursku.nema zaborava,oprostiti moze ko hoce ali nesmije vise nikad,ama bas nikad zaboraviti,ko zaboravi desice mu se opet isto.
 
ljuta_mamba:
ma to su sada ok ljudi,cak sta vise,ne mrze srbe,koliko hrvati...ni 10%
a mi imamo problem da se hrvatima uvlacimo,a oni nas ne jbu 5%
muslimani nas verovao ili ne,posle svega gotive,i sa njima moze da se saradjuje,sad da odes u tuzlu,bio bi docekan ko bog,naravno,da nepeckas i nelupas ko ovaj ca-mu ovde,ali jbg,politika je cudo.........ljhudi kao on je vrlo vrlo malo tamo,svi hoce da se sto pre vrate miru,putovanjima,obnovi kuca,standardu......da prebole nestanak najmilijih,sta da i kazem,nisam odlazio dugo tamo,od rata,ali dolaze oni cesto u bgd,pa se spricamo...mislim iz srpske ljudi....treba zapostaviti vise te fore sa nacionalnom mrznjom,jer niste mnogi ni svesni sta je to uradilo u ljudskim glavama u to vreme

Sve je tacno. Kao sto vidis ne lupam hvala Bogu, imam normalno misljenje. u coveku gledam coveka, a ne naciju, veru ili slicno. To mislim i na Hrvate, ima i njih dobrih ljudi. Za sve nacije tako mislim.Naravno, svi zele da zacele rane, svi su patili u tom ratu. I svi su nekoga izgubili. Bio sam ja u Tuzli pre 2 godine, i OK sasvim. Sa BG tablama.Niko mi A nije rekao. Najvise mi se svidelo sto se jedna od glavnih ulica zove Marsala Tita. :D Ja imam prijatelje na svim strana. Zato smatram da sam bogat covek. Jos jedan naklon za tebe!
 
ca-mu47:
cuj,da zaborave sto prije,ko ih je klao,pljackao,palio zive,strijeljao im djecu,protjerao ih sa jihovih vjekovnih ognjista kao starosjedioce koji su primili te Vlahe koje su Turci doveli sa sobom,mater im Tursku.nema zaborava,oprostiti moze ko hoce ali nesmije vise nikad,ama bas nikad zaboraviti,ko zaboravi desice mu se opet isto.

Ajde lepo otperjaj odavde. Ovde ti ne pripadas. Ova s.ranja koja pises mogu samo tebi da budu istinita. Sve sto si naveo radile su sve tri strane. I tvoja! Samo sto ti to ne znas, ili se pravis da ne znas. Samo je dovoljna slika odsecene glave. Zna se kako su izgledala sela kada je Naser Oric prosao kroz njih.
 
ca-mu47:
nisam ni ja rodjen u Bosni ali je Bosna moja domovina,makar ja to shvatam tako,jer sam od roditelja bosanaca.


Ma, mnogo se ti vrzmas ovdje...mozda zelis da budes Srbin? :wink: Cas ce da te krstimo....Biraj mitropolita ili episkopa koji to zeli da ucini....Evo ja ti mogu urgirati bar kod polovice clanova sinoda SPC da to ucine...Prije no sto krene Bozicni post... :razz:
 
mile1234:
Sve je tacno. Kao sto vidis ne lupam hvala Bogu, imam normalno misljenje. u coveku gledam coveka, a ne naciju, veru ili slicno. To mislim i na Hrvate, ima i njih dobrih ljudi. Za sve nacije tako mislim.Naravno, svi zele da zacele rane, svi su patili u tom ratu. I svi su nekoga izgubili. Bio sam ja u Tuzli pre 2 godine, i OK sasvim. Sa BG tablama.Niko mi A nije rekao. Najvise mi se svidelo sto se jedna od glavnih ulica zove Marsala Tita. :D Ja imam prijatelje na svim strana. Zato smatram da sam bogat covek. Jos jedan naklon za tebe!
vidis da su Bosanci civilizacija i kultura a ti ovdje lajes na tuzlake i okrivljujes ih za nesto za sta nisu krivi.Bosancu je veoma tesko uprti u nekoga pusku i pucati u njega ako nije doveden u stopostotnu zivotnu opasnost,dok je vama to bio hobi po mjestima u Bosni gdje su zivili Bosanci.
 

Back
Top