Ja cuo nisam, a vi?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Ovih dana svijet je cuo o necuvenom zlocinu: o prodaji ljudskih organa na Kosovu poslije rata 1999. godine.Znamo od koga, kako i gdje su organi vadjeni, znamo imena zrtava i imena izvrsitelja.
Nesto mi pade na um: da li je SPC ikad i jednom rijecju spomenula ovaj u istoriji svijeta nad ljudima necuveni zlocin? Da li su ikada bivsi patrijarh Pavle (kazu da je bio svetac za zivota?) ili sadasnji patrijarh irinej ikada ista zucnuli o tome? Da li je Arhijerejski (zovu ga i Sveti) Sabor ikada ista pomenuo o tome? Da nisu o tome nista culi, to je prosto nemoguce! Da li je vladika Artemije kao pastir Srba i kao hriscanin ikada i jednu rijec prozborio o ovom? Ili Artemijev zamjenik Teodosije, ili neko od kosovskih monaha? Ja cuo nisam, a vi? :(
 
Poslednja izmena:
A da li Ti misliš da se trgovina ljudskim organima ne odvija i danas, ne samo na Kosovu, zato što to nisi čuo?
Svet postaje samo gore mesto za život, jer je sve više sledbenika satane, čije je najjače oružije novac, a sledbenici satane su u stanju da urade najrđavije stvari zbog novca.
Jer sledbenik satane je bludnik, koji u bludu izgubi zdravlje, pa onda zdravlje hoće da kupi za novac, a to je otišlo toliko da je počeo i organe da kupuje, npr. srce ili jetru ili sise. Ma, da može izašao bi iz svog bludnog tela i preselio se u neko drugo.
 
A da li Ti misliš da se trgovina ljudskim organima ne odvija i danas, ne samo na Kosovu, zato što to nisi čuo?
Svet postaje samo gore mesto za život, jer je sve više sledbenika satane, čije je najjače oružije novac, a sledbenici satane su u stanju da urade najrđavije stvari zbog novca.
Jer sledbenik satane je bludnik, koji u bludu izgubi zdravlje, pa onda zdravlje hoće da kupi za novac, a to je otišlo toliko da je počeo i organe da kupuje, npr. srce ili jetru ili sise. Ma, da može izašao bi iz svog bludnog tela i preselio se u neko drugo.

Ako se ne moze nista odredjeno reci za ono sto rade tajno, moglo se reci za ono sto je bilo javno!

PS Ova tema stajace ovdje sve dok ne dodje moderator Ziskar, sluzbeno lice SPC, i on ce, po svom obicaju prema mojim temama, temu izbrisati ili zakatanciti!
 
Ako se ne moze nista odredjeno reci za ono sto rade tajno, moglo se reci za ono sto je bilo javno!

PS Ova tema stajace ovdje sve dok ne dodje moderator Ziskar, sluzbeno lice SPC, i on ce, po svom obicaju prema mojim temama, temu izbrisati ili zakatanciti!

Nema potrebe išta da govore, vide ljudi vrlo dobro, na svakom koraku, šta se dešava.
Satanin sledbenik je glup, jer nema duha u sebi, i zato i voli da ono što radi, bude tajno, da se ne vidi, ili bar on tako misli da to što radi da se ne vidi.
A glup je toliko što živi u laži da ljudi ne vide, a u suštini laže samoga sebe, pa misli da su i drugi, osim njega, naseli na te laži.
Naravno, satanin sledbenik veruje u laž, pa zato misli da je to ispravno, jer za drugo, osim laži i ne zna. Time je i gluplji i time i zato sve više spekuliše, a što više spekuliše, više pokušava u ljude da utera strah, a samim tim uteruje strah u sebe, pa kada bude uterao dovoljno straha u samoga sebe, pokušaće i da pobegne od samoga sebe, tako što će poricati da je išta činio od onoga što je činio, i to je jasno vidljivo i to vidimo na svakom koraku.
 
Nema potrebe išta da govore, vide ljudi vrlo dobro, na svakom koraku, šta se dešava.
Satanin sledbenik je glup, jer nema duha u sebi, i zato i voli da ono što radi, bude tajno, da se ne vidi, ili bar on tako misli da to što radi da se ne vidi.
A glup je toliko što živi u laži da ljudi ne vide, a u suštini laže samoga sebe, pa misli da su i drugi, osim njega, naseli na te laži.
Naravno, satanin sledbenik veruje u laž, pa zato misli da je to ispravno, jer za drugo, osim laži i ne zna. Time je i gluplji i time i zato sve više spekuliše, a što više spekuliše, više pokušava u ljude da utera strah, a samim tim uteruje strah u sebe, pa kada bude uterao dovoljno straha u samoga sebe, pokušaće i da pobegne od samoga sebe, tako što će poricati da je išta činio od onoga što je činio, i to je jasno vidljivo i to vidimo na svakom koraku.

CrniĐavo: "Nema potrebe išta da govore, vide ljudi vrlo dobro, na svakom koraku, šta se dešava."

Sve si rekao, sjedi! Iz lekcije "Poboznost, humanost i covjekoljublje" dobio jedinicu ko kuca! :ok:
 
Poslednja izmena:
Ovih dana svijet je cuo o necuvenom zlocinu: o prodaji ljudskih organa na Kosovu poslije rata 1999. godine.Znamo od koga, kako i gdje su organi vadjeni, znamo imena zrtava i imena izvrsitelja.
Nesto mi pade na um: da li je SPC ikad i jednom rijecju spomenula ovaj u istoriji svijeta nad ljudima necuveni zlocin? Da li su ikada bivsi patrijarh Pavle (kazu da je bio svetac za zivota?) ili sadasnji patrijarh irinej ikada ista zucnuli o tome? Da li je Arhijerejski (zovu ga i Sveti) Sabor ikada ista pomenuo o tome? Da nisu o tome nista culi, to je prosto nemoguce! Da li je vladika Artemije kao pastir Srba i kao hriscanin ikada i jednu rijec prozborio o ovom? Ili Artemijev zamjenik Teodosije, ili neko od kosovskih monaha? Ja cuo nisam, a vi? :(

Možeš li jednu temu otvoriti a da nije u funkciji tvoje podsvesne mržnje prema SPC ?
A što se tiče Patrijarha Pavla i njegovog stava po pitanju Kosova pogledaj šta je Pavle rekao u vezi sa tim...

"...Kosovo nam je drugo ime za najviša načela, za istinu i pravdu, za poredak i pravo, a Kosovski zavet nam je primenjeni Novi Zavet. Zato je pitanje Kosovo i Metohija neodvojivo od pitanja Srbije i sudbine srpskog naroda..."​
(Poruka Patrijarha Pavla, u Pravoslavlju, od 15. marta 2007.)


A što se tiče Tačija i onog nasilnog uzimanja organa...nije mi poznato da su u ono vreme kada su to činili to javno objavljivali.
 
Možeš li jednu temu otvoriti a da nije u funkciji tvoje podsvesne mržnje prema SPC ?
A što se tiče Patrijarha Pavla i njegovog stava po pitanju Kosova pogledaj šta je Pavle rekao u vezi sa tim...

"...Kosovo nam je drugo ime za najviša načela, za istinu i pravdu, za poredak i pravo, a Kosovski zavet nam je primenjeni Novi Zavet. Zato je pitanje Kosovo i Metohija neodvojivo od pitanja Srbije i sudbine srpskog naroda..."​
(Poruka Patrijarha Pavla, u Pravoslavlju, od 15. marta 2007.)


A što se tiče Tačija i onog nasilnog uzimanja organa...nije mi poznato da su u ono vreme kada su to činili to javno objavljivali.

Ako govorim istinu, zasto to pripisujes mrznj?

Ako govorim laz, dokazi!

Otidji na google pretrazivac pa pogledaj od kad se o tome prica? Sve da su politicari i novinari cutali, SPC je preko vladika Rasko-prizrenske eparhije (a drziala ih je dole dvojicu) direktno medju narodom Kosova i Metohije i nije bilo teorijske sanse da nisu nista naculi o tome! A kas du naculi, trebalo je i da cuju i detaljnije da se informisu direktno od clanova porodica nestalih osoba i da alarmiraju svjetsku javnost, da traze istragu.
 
Poslednja izmena:
Ako govorim istinu, zasto to pripisujes mrznj?

Ako govorim laz, dokazi!

Otidji na google pretrazivac pa pogledaj od kad se o tome prica? Sve da su politicari i novinari cutali, SPC je preko vladika Rasko-prizrenske eparhije (a drziala ih je dole dvojicu) direktno medju narodom Kosova i Metohije i nije bilo teorijske sanse da nisu nista naculi o tome! A kas du naculi, trebalo je i da cuju i detaljnije da se informisu direktno od clanova porodica nestalih osoba i da alarmiraju svjetsku javnost, da traze istragu.

A zar nije sprovedena istraga...Jeste momak, sprovedena je. A ako ne umeš da shvatiš da je po volji Amerike morala biti zaataškana onda imaš problem sa shvatanjem suštine stvari.

A Pavle je inače 2005 godine imao razgovor sa likom na slici...valjda znaš ko je lik...
i isti mu je tvrdio da nema pojma o nečem takvom...

ahtisari3-v.jpg
 
Ako se ne moze nista odredjeno reci za ono sto rade tajno, moglo se reci za ono sto je bilo javno!

PS Ova tema stajace ovdje sve dok ne dodje moderator Ziskar, sluzbeno lice SPC, i on ce, po svom obicaju prema mojim temama, temu izbrisati ili zakatanciti!

Ili dok ne dodje Borac, agnostik, nesluzbeno lice, koje je izguglalo ovo:
"Kao što je i posvedočila Karla del Ponte, bivša tužiteljka za ratne zločine Haškog tribunala, dakle osoba koju je teško moguće optužiti da je pristrasna sa srpsku stranu, ovi izveštaji su specifični i verodostojni i vapiju za hitnom istragom", ukazao je Artemije.

Episkop raško prizrenski je podsetio da je povodom informacija o trgovini ljudskim organima organizacija za zaštitu ljudskih prava Hjuman Rajts Voč pisala Tačiju i, kako je rekao, iznela zabrinutost povodom tog problema.
http://www.pressonline.co.rs/sr/ves...e+protestuje+zbog+sastanka+Buša+i+Tačija.html

Pa dobro, sta je, po tebi, trebalo da ucini SPC?
 
Zalosti i tragedijo nasa, evo od koga se zvanicno prvi put culo:

http://www.liveleak.com/view?i=d41_1210527610

Ako je morala da zataska Amerika, da li su i nasi (ili "nasi") morali da cute?

Ja sam postavio pitanje samome sebi kao covjek i kao vjernik. Ostali neka sva svoja ljudska i vjerska osjecanja stimaju po svojim zeljama. I zavrsavam sa komentarima!

Kada u martu iduće godine konačno izdadje iz štampe knjiga Ponteove biće zanimljivo pročitati šta je dotična napisala da bi malo ...svoju dušu olakšala.

A na čije čutanje ''naših'' ljudi misliš...
 
Ili dok ne dodje Borac, agnostik, nesluzbeno lice, koje je izguglalo ovo:

http://www.pressonline.co.rs/sr/ves...e+protestuje+zbog+sastanka+Buša+i+Tačija.html

Pa dobro, sta je, po tebi, trebalo da ucini SPC?
Episkop raško prizrenski je podsetio da je povodom informacija o trgovini ljudskim organima organizacija za zaštitu ljudskih prava Hjuman Rajts Voč pisala Tačiju i, kako je rekao, iznela zabrinutost povodom tog problema

Velikog li korakaI Sta je on licno uradio povodom toga? Nista, nista! Zasto licno preko svojih svestenika sirom Kosova nije prikupio imena nestalih osoba, datume nestanka, svjedocenja porodica, rodbine, zasto nije publikovao, zasto nije trazio istragu, zasto to nije na sjednicama sabora insistirao da SPC nesto pokrene, trazi, razglasava, insistira...?
 
I ono bitnije...šta je mogla da učini...:think:


Cinjenica je, medjutim, da je ipak neko iz SPC pricao o tome, tako da ne stoji teza kako je Crkva cutala. Mi, uostalom, ne mozemo znati sta se desava na izvesnim, običnom narodu, nedostižnim nivoima.

@ Hrastovnik, zasto si tako siguran da on (ili bilo koji drugi crkveni velikodostojnik) "nije prikupio imena nestalih osoba, datume nestanka, svjedocenja porodica, rodbine, zasto nije publikovao, zasto nije trazio istragu, zasto to nije na sjednicama sabora insistirao da SPC nesto pokrene, trazi, razglasava, insistira.." ?

A sad zamisli da je ipak tražio istragu.
Od koga?
 
Cinjenica je, medjutim, da je ipak neko iz SPC pricao o tome, tako da ne stoji teza kako je Crkva cutala. Mi, uostalom, ne mozemo znati sta se desava na izvesnim, običnom narodu, nedostižnim nivoima.

@ Hrastovnik, zasto si tako siguran da on (ili bilo koji drugi crkveni velikodostojnik) "nije prikupio imena nestalih osoba, datume nestanka, svjedocenja porodica, rodbine, zasto nije publikovao, zasto nije trazio istragu, zasto to nije na sjednicama sabora insistirao da SPC nesto pokrene, trazi, razglasava, insistira.." ?

A sad zamisli da je ipak tražio istragu.
Od koga?

Po Bozijem zakonu narod u Crkvi ne dijeli se na obicni i neobicni, jer su pred Bogom svi isti i svi jednaki.

Da su ista cinili, to bi bilo objelodanjeno, kao sto su objelodanjeni svi njihovi sukobi i sve svadje oko politike, vlasti i novca. Oni za narod pred svijetom ne cine nista od pocetka rata u bivsoj Yu.

Ja nista necu da zamisljam, jer zivim u realnom, a ne u imaginarnom svijetu.
Od koga da traze istragu? Od cijelog svijeta postojecih udruzenja i organizacija za ljudska prava i ratne zlocine! Od Evrope, od Azije, od svih sest kontinenata pa i od pingvina na Antartiku: od Ujedinjenih nacija da traze istragu!
 
Poslednja izmena:


Velikog li korakaI Sta je on licno uradio povodom toga? Nista, nista! Zasto licno preko svojih svestenika sirom Kosova nije prikupio imena nestalih osoba, datume nestanka, svjedocenja porodica, rodbine, zasto nije publikovao, zasto nije trazio istragu, zasto to nije na sjednicama sabora insistirao da SPC nesto pokrene, trazi, razglasava, insistira...?

Da li to ti misliš da je Pavle trebao da bude istražni sudija pa da se šunja oko one žute kuće...:dash:
 
Po Bozijem zakonu narod u Crkvi ne dijeli se na obicni i neobicni, jer su pred Bogom svi isti i svi jednaki.

Da su ista cinili, to bi bilo objelodanjeno, kao sto su objelodanjeni svi njihovi sukobi i sve svadje oko politike, vlasti i novca. Oni za narod pred svijetom ne cine nista od pocetka rata u bivsoj Yu.

Ja nista necu da zamisljam, jer zivim u realnom, a ne u imaginarnom svijetu.

Ako misliš da ništa ne čine, zašto se onda uopšte pitaš zbog čega su ćutali u ovom, konkretnom slučaju?

Ja ne mogu da tvrdim ni da su naložili istragu, niti da nisu. Jednostavno - ne znam. Rekla bih da ni ti ne možeš biti siguran. Trvditi da nešto nisu uradili (a npr. jesu) bilo bi klevetanje.
Ali sam postavila hipotetičko pitanje: ako jesu tražili istragu , od koga bi je mogli zahtevati?
Takođe, sasvim sam sigurna u jedno (iako nisam vernik): SPC je itekako pomagala u mnogim situacijama. Znam, jer sam do pre koju godinu stanovala pored Patrijaršije i bila upoznata sa raznim i čestim dobrotvornim akcijama koje je Crkva organizovala. Zato mi je teško da poverujem da je u ovom slučaju sedela skrštenih ruku i da je se nije ticalo šta se dešava (kao što ti insinuiraš).
 
ZLI PASTIRI


Doslo vrijeme ovo neko
Naopako stvari stoje
Oko stada bijesni vuci
I u stadu ovce broje

Vuci skacu za vratove
I ovcice kolju neke
Stado mirno, mirno pase
Nema trke, nema bleke

Zanijemili svi pastiri
I svi kod svoga stada cute
Bolje de se stado kolje
Nego da se vuci ljute

Dok pastiri mirno cute
Kurjak nece na pastira
Sa precutnim dogovorom
Niko nikog tu ne dira

Niko nikog tu ne dira
Cutanjem se pastir brani
Vuku pastir i ne treba
Vuk se samo stadom hrani

Po sirokim livadama
Pastir trazi drustva svog
A za stado koga briga
Nek se za njeg brine Bog

.
Tesko nam je stanje i jos ce biti teze, jer su milost, ljubav, pravda i istina za bliznjega svoga protjerani iz svih sfera narodnog zivota, protjerani iz vjere i Crkve, protjerani iz domova, protjerani iz srca ljudi.
Sebicnost i licni interesi postali su bog kojem se svi klanjaju, a istiniti Bog je prepusten samotnjacima koje oni ludacima, fantazerima i fanaticima nazivaju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top