Izbrijavanje brade i brkova- Da ili Ne?

Recenica je umetnicki napisana, hiperbola itd.

a ti sta si se popalio zbog ove recenice? Nisi valjda cosav pa te drmnuli kompleksi? :mrgreen:

Al ako i jesi, kontam ja da ces od ruskog caja ojacati bradu i bices ko Lazar Angelov... Je l tako? :lol:

- - - - - - - - - -



Opste je poznato da su vocari veliki medicinari ! Lekari kada ne znaju nesto pitaju profesore sa Med fakulteta, a kada ni profesori ne znaju, onda pozovu vocare da im ovi zacas objasne.

Sve je to bijologija bajo moj.Stari ljudi su najvise znanja imali.

Koliko bi se ja zabavljala da ti dodjes na pfd muskarci :lol:
 
Danas sam zla..
Nego ajd da doprinesem temi,ja imam slabe dlake koje brzo rastu i cesto problem sa urslima cak i na nogama..Ruku savijem cak malo kad se brijem da ne bi pazuh izbrijala i povredila kozu,jer ako ostavis milimetarski sloj(koji se ni ne vidi)neces imati toliko problema sa kozom prilikom rasta,jer ce teze da urasta..
A da podelim i muku meni su na nogama toiko oslabile dlake da kad se depiliram imam osecaj ko iglice da mi rastu,znaci samo brijac od sad pa na dalje:dash:
 
Hehe pa hajde mozda i dodjem, samo da mi kazes o cemus e tamo pise sve?

P.s. Jedno vreme sam trolvoao zene na pdf Zene pa mi redovno brisali teme hehe. :mrgreen:

Jedna od tema mi se valjda zvala i "Prestani da drzis razne dijete, pomiri se sa tim, umreces debela". :rotf::hahaha:

Pise se o opstoj ljubavi izmedju zena&muskarca,al zanemari moje zelje proizilaze iz bezobrazluka i zelje za haosom:rotf::lol:
hqdefault.jpg

:lol:
 
Pa to je botanika, nije i zoologija:D
Da li i cvece buja i raste kad ga jel o(b)rezujes?
Ili ne daj Boze ona stvar?

Analogije su uvek losa stvar kada pokusavamo da izvedemo zakljucak neki.

Jer pojam A ce uvek biti pojam A a pojam B - pojam B. Prema tome, nemamo nista od toga da pretpostavljamo relaciju A=B, pa ako je A>3 onda je nuzno i B>3, i eto dokazali smo da je B vece od tri preko A. A zapravo npr A je 5 a B je 2.

Ne mogu se tako zakljucci izvoditi, iako se nama intuitivno cini da je to slicno, pa i gotovo isto. Nije ekvivalentno, i jedino sto moze tu da proizadje je logicka greska.

Humana biologija je humana biologija, botanika je botanika. Covek nije ekvivalentni pojam pojmu Kukuruz, iako npr imaju zajednicke atribute kao sto su - zivost, rast, boja, tvrdoca, upotrebljivost itd...

- - - - - - - - - -

P.s. da vas malo zgrozim, u vezi teme :

Kaze meni jedan priajtelj - Znas, kakos u glupi ljudi oni koji seku ono zuto sa pete raznim pedikirskim pomagalima sa ziletima - Pa to sto vise seces, ono se sve vise pravi sutradan ono zuto na petama. Samo sme da se trlja onim kamenom za pete - e onda se ne pravi. :mrgreen:

Nadam se da niko ne veceras uz komp, lap, tablet ili smartfon i pregledanje Foruma Krstarice :mrgreen:
 
Veliki broj ljudi zivi u zabludi onda :D Vecina veruje da izbrijavanjem jaca dlaku.. Opet tom logikom bi i zene imale jaku dlaku jel se cesto briju i bila bi gusca:lol:

Upravo tako.... A zasto nemaju? Pa zato sto nemaju testise da im proizvodi testosteron, niti imaju aktivnost hipofize da im luci hormon koji ce terati testise da im luci testosteron, vec imaju samo KORU NADBUBREZNE ZLEZDE ( imaju i muskarci) koja luci veoma malo tstosterona. Upravo zato i zene imaju malje, manje vise, a nemaju testise i nisu muskarci.... Cak i ove sto imaju one brkcice kao muskarac u pubertetu je zato sto im kora nadbubrezne zlezde luci vise testosterona, ili pak dolazi do neke aromataze, do nekog pretvaranja androgenih hormona "iz zenskih u muske" ili tako nesto slicno kao sto kod muskaraca dolazi do aromataze pa se muski hormoncici pretvaraju u zenske.
A ako je muskarac mnogo debeo u predelu abdomena, onda se to salo ponasa kao sekundarni endokrini sistem i luci zenski estrogen, sto je smrt za muskarca, zato su i bolesni ti muskarci sa stomacima, imaju losu spermatogenezu, impotentni su, imaju kardiovaskularnih problema, itd itd.
 
Zasto svi fanatici imaju brade?

Hm, dobro pitanje, mada bi vise mogli da diskutujemo o ovome na pdf psihologiji....Mozda tamo da otvoris posebnu temu?

Jer siguran sam da je pravi odgovor na ovo psihicke prirode.

Npr ako pogledamo ove verske fanatike, za njih npr znamo da su opsednuti religijama odn prastarim moralom koji vuce korene iz bronzanog doba, a sta su tada ljudi radili i kako izgledali? Pa skoro kao majmuni i imaju seksualne odnose sa kozama dok su ih cuvali.... Otud i njihova projekcija boga i njegovih mesija, sinova, proroka izgleda isto tako - sa bradama i duzim kosama, obuceni u neko prnje obicno, pa otud i ovi danas tako izgledaju. Zele da lice sto bolje svojim uzorima i mesijama, idolima, odn da vise lice svojim projekcijama. Hehe, nije li to malo cudno i paradoxalno? Umesto da lici kako on zeli, sam na sebe, on stvori SVOJU projekciju, pa se onda trudi da lici na SEBE, a zanemari kobojagi sebe kakav bi bio da nije te patoloske projekcije....

Kod ostalih fanatika, sta znam, moze biti da je neki drugi prvi pokrenuo taj trip, ostali slede principom "what monkey see, monkey do", evo kao npr ovi danasnji pomodarni hipsteri + fensi hipsteri.
Poslednji put cini mi se da su "Deca cveca" hipici prirodnjaci nervirali svet, a evo i njegovih naslednika fensi hipstera, ovoga puta ne sa vasljivim neurednim bradama, zutih brkova od obilja duvana i trave, nego sa fino urednim trimovanim bradama, opranim mirisljavim samponima i nahranjenim proteinskim balzamima, ocesljanim i isfeniranim pod tacno odr. uglom, sa fino iscupkanih obrvama i isecenim dlacicama iz nosa i usiju.

U neku ruku i njih mozemo prozvati fanaticima, koliko ulazu u svoj izgled glave i ostatka tela, iako nisu neki opasan pokret koji se zalaze da nesto unisti/stvori/promeni, koliko su pozercine najgore vrste, koje ja npr jedva mogu da svarim....

Takodje, mislim da je duga brada iz nekog razloga izuzetno odbojna zenskom rodu, jer naravno - ako se to ne odrzava lepo i maltene "pedersk.i" ili kao zena sto odrzava - to ce pre ili kasnije postati odvratno, masno, neuredjeno, vasljivo, ispucalo, smrdljivo.

Da ne govorim da to ne stoji svakom lepo, pogotovo ovim polucosavima koji najvise i pustaju brade, jer se osecaju inferiorno jer nemaju "pravu bradu" i jaku bradu pa zato puste one prcvoljke sto imaju da se razlete i razmrse, pa poput polucelavih ljudi koji sa 10 dlaka sa okcipitalnog podrcuja lobanje nadomescuju ono sto nemaju napred, pa zalizu i razvuku te dlake na napred i lepo ih stavljaju jednu po jednu da prikriju napred ćelu.
E tako i ovi sa polubradama - sto ima manje brade, veca je verovatnoca da ce pustati to, namerno kazem "to" jer to nije brada nego ko zna sta.....I onda puste da to nabuja, pa feniraju, zacesljavaju, i satro eto imaju i oni bvrade, blizi su sada alfa muzjacima. :hahaha::rotf:

E da se vratim na poentu, odlutao sam (a i to me briga) - to sve deluje odbojno zenskom rodu, pa samim tim i svima koji podsvesno zele da se dodvore zenskom rodu, a evolutivna psihologija kaze da se to ponasanje primenjuje da bi se naravno ostavio svoj DNK dalje sa sto vise razlicitijih zenski, jer to povecava verovatnocu prenosenja bas tvojih gena mnogo mnogo duze (jer jedan potomak moze da ti bude gej, drugi da umre pre puberteta, treci da se razboli i postane infertilan-neplodan, cetvrtog da ubiju, pa sto ih imas vise, veca je verovatnoca da ce se tvoj DNK sto duze prenositi u buducnost).

Pre tome, ovi sto pustaju brade, verovatno to i namerno rade da bi se RAZLIKOVALI od ostalih, da bi imali tu karateristiku neku, za koju ce sigurno znati da je ostali nece imati, pa ce se tako lakse prepoznavati i ucvrcivati ZAJEDNICKE OSOBINE koje poseduju i tako jacati svoju konformisticku komunu.

U buducnosti ocekujem npr da se neki fanatici svi tetoviraju, npr celu glavu u crno, ili npr da promene boju beonjaca i zenice u skroz crno, kao vampiri iz retro filmova, tj filmova koje mi gledamo danas itd itd itd.

Ko zna sta ce im pasti napamet, dovoljan je samo jedan sa suamnutim idejama i mesijanskim sindromom koji ce masovnom psihozom zaludeti vise ljudi, a onda je sve lako ide domino efekat.

tumblr_mpl7n6QUxi1qjjfboo1_400.gif
 
Imam bradu i brkove koji rastu relativno brzo tako da moram na svaka 2-3 dana da se brijem sto mi predstavlja problem i oduzimanje vremena..Ali kada pustim bradu na par nedelja ona je retka i nije cvrsta tako da ne lici ni na sta , inace raste mi brada,brkovi,i zulufi, nesto malo imam i po obrazima, sa strane po vilici mi uopste ne raste tako da ne mogu ni kao covek da spojim :D Inace nikad nisam radio izbrijavanje, tjst isao ziletom u kontra smeru dlake vec samo od gore na dole u smeru dlake tako da mi ostanu i crne tackice posle brijanja..Posto ne bih da se brijem svaki drugi dan zbog brade koja nije cvrsta ni jaka , da li cu izbrijavanjem postici da mi dlaka bude gusca i cvrsca? Ukoliko bih to postigao ne bih ne toliko cesto ni brijao..Ovako sam negde izmedju ,ako se redovno brijem kao do sada ostaju mi tackice tjst dlake koje narastu za dan dva, a ako pustim opet ne lici ni na sta jer dlaka nije cvrsta i gusta i opet deluje neuredno.. Inace kao sto sam i rekao sa strane mi skoro ni ne raste brada po vilici i na dole, samo imam par dlaka po obrazima,od vilice sa strane pa na dole skoro nista..Inace imam 26 godina i ne ocekujem da ce nesto puno vise rasti, vec me iskljucivo zanima kako da ojacam bradu i da bude gusca na mestima gde vec raste. Siguran sam da ima ovde i starijih i iskusnijih koji znaju sta bi mogao probati..Unapred hvala :D
au brate koji blam u moru bradonja ti cosav,manje si musko jbg pomiri se s tim:roll:
 
au brate koji blam u moru bradonja ti cosav,manje si musko jbg pomiri se s tim:roll:

Netacno.
Manje musko su oni kao npr ti koji imaju takvo razmisljanje, i koji se "osecaju manje muskim" ako nemaju to i to, ako im nedostaje ovo i ono. Bas si lepo iz sebe isprojektovao primer manje muskog. Projekcija, yebena stvar. :mrgreen:

Vise musko, alpha male, nema takve skoro pa depresivne misli, ima veliko samopouzdanje koje ne moze da mu prodrma skoro pa nista. Nik Vujicic je za vas muskarac i po. A vidi sta mu sve fali.
Dok je bio manje musko pokusavao je suicide. Kada je postao pravo musko, nastavio je da zivi i manje je iskompleksiran od vas "pravih muskaraca".
A ovom fali par dlacica da spoji zulufe i brkove i voala - manje je musko?.... :roll:

Plus sto ovo sve nema veze sa mozgom ako mislis na produkciju hormona testosterona ( veci testosteron = veci muskarac ), jer ne mora znaciti da neko ima nizi testosteron ako je cosav, a da je neki dlakavko prepun testosterona i da ga najvise ima.

Ne mraci decka i ne unosi negativnu energiju i nocebo efekat.
 
update?

Izbrija li se vise?:hahaha:

Da, i nisam imao nikakvih problema za koje su mi pricali, urastanje dlaka,posekotine,svrab itd..

Sad sam pustio malo da raste posto nemam zivaca da se brijem svaki drugi dan.

Imaju sad neki eliksiri koji se prodaju bas za negu brade ali ne znam da li je to korisno, mozda je neko ovde koristio pa da podeli iskustva?

Ima neki Beard Jam tako se zove to je valjda neko ulje za bradu, mislim da je nas proizvod. Ima i neki Barbam`s to je eliksir za bradu, navodno je eliksir za rast brade tjst namaze se gde ne raste dovoljno dva puta dnevno.

- - - - - - - - - -

au brate koji blam u moru bradonja ti cosav,manje si musko jbg pomiri se s tim:roll:

Koje more bradonja? Znam gomilu ljudi mladih kojima ne raste ni brada skoro, a o obrazima i zulufima da ne pricam :lol:
 
Da, i nisam imao nikakvih problema za koje su mi pricali, urastanje dlaka,posekotine,svrab itd..

Sad sam pustio malo da raste posto nemam zivaca da se brijem svaki drugi dan.

Imaju sad neki eliksiri koji se prodaju bas za negu brade ali ne znam da li je to korisno, mozda je neko ovde koristio pa da podeli iskustva?

Ima neki Beard Jam tako se zove to je valjda neko ulje za bradu, mislim da je nas proizvod. Ima i neki Barbam`s to je eliksir za bradu, navodno je eliksir za rast brade tjst namaze se gde ne raste dovoljno dva puta dnevno.

- - - - - - - - - -



Koje more bradonja? Znam gomilu ljudi mladih kojima ne raste ni brada skoro, a o obrazima i zulufima da ne pricam :lol:
ako nisam u pravu sto se onda klinci tripuju i nerviraju sto nemaju dlake uporedjujuci se sa bradonjama?zato sto ih to cini starijim iskusnijim muzevnijim itd ocigledno
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zaebi sve mazalice i muckalice. Ne bacaj pare. Kako godine prolaze, jacace ti brada, jer ti je telo duze izlozeno testosteronu, koliki god da je. Cak i nekim zenama po malo raste, jer i one imaju malo testosterona, a kamoli tebi.

Ista fora ti je i za celavost glave. Ko ima suprotno stanje tvom (u pogledu osetljivosti organizma na hormone), npr androgenu alopeciju odn androgeno opadanje kose - nikakve kreme, losioni, cajevi i gluposti ga nece sacuvati celavosti.

Da to radi posao, Dzoni Dep ne bi bio cosav, i milioni milionera i bogatasa ne bi bili celavi.

Pusti te price za naivne, zaradjuju pare na vama debelo jer ste iskompleksirani i uvek zelite da imate ono sto nemate. Prebradat mrzi sto je ziv, jer mora da se brije svakog dana, svrbi ga brada, nervira ga, ne stoji mu lepo bla bla, a ovi cosavi bubreg bi jedan menjali za malo paucine ispod nosa da bi se osecali i oni vredno.

Bolje te pare da das psihijatru i psihoterapeutu nego na losione i kreme i "eliksire".
 
Ovo je totalno netacno sto si napisao. Napravio si gresku koja se zove Post hoc ergo propter hoc.

Evo da je demonstriram na drugom primeru kako izgleda - Sunce izlazi svakog jutra....Zasto? Jednog jutra ustanes pre izlaska sunca i vidis kako petao zakukurikao...Ubrzo posle toga, izadje sunce i svanu dan. Tvoj zakljucak - "Dan svice zato sto petao zakukurice"". 2 dogadjaja su se desila u slicnom vremenskom razdoblju i ti si tu napravio kauzalnu vezu (uzrocno-posledicnu) i na osnovu toga izveo zakljucak.

Ali to nije valjani zakljucak nego logicka greska, kao sto rekoh Post hoc ergo propter hoc.

Tako i ovaj tvoj primer - Nisi ti dobio takvu bradu i ojacao je, jer su te terali da u 6. razredu osnovne se brijes i izbrijavas, nego si je dobio zato sto si je dobio. Da si po njoj stavljao zensku sminku, cela jaja preko lica kao zene, brijao, izbrijavao 1 nedeljno 1 dnevno 1000 puta dnevno - ista bi bila opet dan danas takva kakva je.

To su MITOVI COVECE, MITOVI I NEISTINE I NE SIRI DALJE NEISTINE NAUCNE, netodom s'kolena na koleno.

Verovatno imas preterano dihidrotestosterona u sebi i veoma, veoma osetljive receptore za DHT pa su ti sekundarni seksualni znaci poceli veoma rano i da se ispoljavaju u maksimalnom obliku.

I nikakav se koren brade ne ojacava brijanjem, to je zabluda, kada je dlaka kraca, kruca je, i to daje iluziju da se dlaka "zadebljala", "ojacala" a i dalje je to ista ona dlaka, samo kraca.
A pogotovo brijanje te jedne dlake ne dovodi do toga da okolo nje izraste jos 15 novih, a inace ne bi izraslo da se nisi sve vise i vise brijao.

- - - - - - - - - -



Moj jedan priajtelj nema maltene nista po rukama malje, po nogama jedva nesto kao sedmak, i to samo do kolena (od stopala do kolena, da budem precizniji), po grudima ima bas nesto malo i to samo izmedju 2 pektoralis misica, ali zato na licu, pogotovo ispod nosa i po bradi ima najguscu mogucu bradu LOL. Znaci nesto totalno suprotno od tebe.
Cak ni neki ljudi koji su maljavi da veoma lepo dokazuju Darvilovu teoriju, i koji su maljavi i po ledjima kao neki po nogama nemaju tako jaku bradu napred.

- - - - - - - - - -

Tako da ono ljudi, dajte vise da ugasimo ove neke medicinske fashion mitove. Ovo je bilo za muski mlad svet, koji se ubi od drpanja lepog lica i nezne koze, ne bi li im na silu porasla gusta brada, jer ono, mozak funkcionise po principu - "Hm nesto mi ore lice svakog dana, sta je to - aha, idem sad preko LH i FSH hormona da naredim testisima da luce vise testosterona nego inace pa tu gde ovaj cosavi ore po licu ima da napravim da izraste puuuuno dlaka da zastitim lice".

Sto se tice zenskog sveta, ekvivalent koji rade klinke (ovo cuo od svoje koleginice sa faxa) je pijenje soka od jagode da ti se povecaju dojke. Verovatno svaka neobrazovana baka kad tad svojoj unukici prenese ovaj tajni biljni recept.

I znate sta, ima vise logike nego "izbrijavanjem se jaca brada i raste mnogo vise, cak i u cosavoga bez miligrama testosterona".

Eh, da zna bik da brije glavu da mu rastu veci i gusci rogovi ccccc.
Koia glupost.Nosim bradu i sad i mnogo je gusca i dlake deblje nego had sam poceo da se vrijam.Zasto je dlaka brade deblja i ostrija od kose?Sigurno zato sto se vise puta sece,t.j. brije.
 
Da, i nisam imao nikakvih problema za koje su mi pricali, urastanje dlaka,posekotine,svrab itd..

Sad sam pustio malo da raste posto nemam zivaca da se brijem svaki drugi dan.

Imaju sad neki eliksiri koji se prodaju bas za negu brade ali ne znam da li je to korisno, mozda je neko ovde koristio pa da podeli iskustva?

Ima neki Beard Jam tako se zove to je valjda neko ulje za bradu, mislim da je nas proizvod. Ima i neki Barbam`s to je eliksir za bradu, navodno je eliksir za rast brade tjst namaze se gde ne raste dovoljno dva puta dnevno.

- - - - - - - - - -



Koje more bradonja? Znam gomilu ljudi mladih kojima ne raste ni brada skoro, a o obrazima i zulufima da ne pricam :lol:

Ma opusteno, uverio si se da nije bauk zato mi je i bilo smesno.

Preparati za bradu su prilicno skupi i nepotrebni ako ti je dlaka ispod odredjene duzine i ako je ne cesljas ili cetkas itd. Postoje alternative za preparate ali to je sad druga prica.

stage 2
 
Genetika ima velikog udela..Mada moja loza unazad svi imaju gustu bradu za razliku od mene..Ono sto je interesantno da mi je bas jaka i gusta dlaka svuda po telu, pogotovo po nogama..Na stomaku i grudima takodje imam bas dosta dlaka, cak i na gornjem delu ledja mi rastu i to bas dosta..Ali za razliku od svega toga, brada nista tjst slabo, zulufi slabo ,i nesto malo po obrazima..

- - - - - - - - - -



Koji je tvoj savet, da ne izbrijavam? :D

aha, dlakav si po cjelom tijelu, ala ti je brada rijetka...
pa odgovor je vrlo prost i jednostavan, imaš slabo razvijene androgene receptore na licu..:)
e sad, znam da se nećeš zadovoljiti tim odgovorom, pitaćeš se zašto ti je takva genetika, e to već ne znam, to samo Onaj koji te osmislio zna.....:)))
 

Back
Top