Isposništvo

Besmrtna,kad smo vec kod trijadologije,sta kazes da se vratimo onom pitanju na koje izbegavas da das odgovor vec mesecima?
Dakle,ako je Bog jedno bice,monada,koga je voleo prestvaranja sveta,kada nije postojao ni Hristos,vec samo Bog?

ja nista ne izbegavam...

Logicno je da je postojao sam pre stvaranja Sina i sveta...

Njegova ljubav ja na visem nivou nego nasa da bi to shvatili...

Višestruka ličnost je redak disocijativni fenomen. U ovom slučaju verovatno se ne radi o višestrukoj ličnosti jer te "ličnosti" nisu svesne jedna druge, već se naizmenično pojavljuju. Mogu imati potpuno oprečne karakteristike.
Često disocijacija (kad pacijent veruje da se u njemu kriju druge ličnosti) nastupa nakon intenzivnih trauma (silovanje, zlostavljanje, prikucavanje na krst, ubadanje kopljem ispod vitih rebara i sl.).

Verovatno najpopularnije knjige koje na umetnički način obrađuju ovaj problem su Umovi Bilija Miligana (The Minds of Billy Milligan by Daniel Keyes) gde se prati životni put jednog silovatelja i naravno, Biblija. :D

Znaci,U Bibliji se ne pominje ni to da su raj i pakao stanja duse,i to znaci da ih iskljucuje?ne bih rekao.
Predstave o raju i paklu su čisto ljudske konstrukcije. Zato rimokatolici imaju i čistilište, a pravoslavci nemaju.
Pozvao bih se na kanon svje Crkve,a sto je jos znacajnije objasnio bih kakve egzistencijalne posledice neko ucenje ima po nas.To je sustina.
Onako kako tu suštinu vidi tvoja crkva. Nije šija nego lakat. :D

Ako mislis na "carsko svestenstvo",kojem pripadaju svi krsteni,onda da.

Pa dobro, svi verni su "carsko sveštenstvo" a šta su onda klirici??? Možda đavolsko sveštenstvo???
Nadam se da ti je jasno da se ovo "carsko" odnosi na Nebeskog Cara? Ako smo svi mi Carsko sveštenstvo....šta u toj priči traži pop, vladika i ostali smozvanci??? :neutral:

Pa tumacenja su to.:mrgreen:
Jeste. Crkva zabranjuje vernicima da sami tumače Bibiliju i dovedu je u sklad sa sopstvenim bićem.
Ovu šansu zamenjuju svojim tumačenjima. Koliko crkava - toliko tumačenja. A sva tumačenja se otprilike svode na to da je episkop ikona Hrista. :eek:
I onda episkopa morate slušati više od nastojnika zgrade u kojoj stanujete. Jer nastojnik određuje kada smete iznositi đubre, a episkop određuje i šta bacate u đubre. :mrgreen:

Pa dobro, svi verni su "carsko sveštenstvo" a šta su onda klirici??? Možda đavolsko sveštenstvo???
Nadam se da ti je jasno da se ovo "carsko" odnosi na Nebeskog Cara? Ako smo svi mi Carsko sveštenstvo....šta u toj priči traži pop, vladika i ostali smozvanci??? :neutral:

Svi pripadaju carskom svestenstvu,u smislu da su pred Bogom svi jednaki,ali su razlicite sluzbe.
A sta mislis koji su to episkopi koje pominje apostol Pavle??"A episkop neka bude jedne zene muz....".Ako treba pronaci cu tacno mesto.

5. Зато те оставих на Криту да уредиш што је недовршено, и да поставиш по свима градовима старјешине, као што ти ја заповједих:

6. Ако је ко без мане, једне жене муж, и има дјецу вјерујућу, којој не приговарају да су разуздана или непокорна.

7. Јер епископ као Божији домоуправитељ треба да је без мане, не самовољан, не гњевљив, не пијаница, не убојица, не лихвар;

8. Него гостољубив, доброљубив, мудар, праведан, побожан, уздржљив;

9. Који се чврсто држи истините ријечи сагласне са учењем, да би био способан и поучавати у здравој науци и покарати оне који се противе.

(Посланица Титу 1)

5. Зато те оставих на Криту да уредиш што је недовршено, и да поставиш по свима градовима старјешине, као што ти ја заповједих:

6. Ако је ко без мане, једне жене муж, и има дјецу вјерујућу, којој не приговарају да су разуздана или непокорна.

7. Јер епископ као Божији домоуправитељ треба да је без мане, не самовољан, не гњевљив, не пијаница, не убојица, не лихвар;

8. Него гостољубив, доброљубив, мудар, праведан, побожан, уздржљив;

9. Који се чврсто држи истините ријечи сагласне са учењем, да би био способан и поучавати у здравој науци и покарати оне који се противе.

(Посланица Титу 1)

A šta ćemo sa stavkom 6.??? Kojiko žena ima Irinej, Amfilohije, Nikanor.....??? Koliko dece koja nisu razuzdana??? Opet sam sebi skačeš u stomak. :per:

Apostol Pavle nigde ne kaze da moraju da se zene.kao sto sam vec rekao,na vise mesta govori o tome da je bolje ne zeniti se.
Episkopi su se zenili do 7.veka.Zenidbu episkopa zabranjuje 12.kanon Sestog(trulskog) Sabora.
Medjutim,i ranije je veliki broj episkopa ziveo bezbracni zivotom,samo sto to nije bilo zvanicno propisano.car Konstantin u pozdravnoj besedi na Prvom Saboru kaze za episkope da su "cuvari devstvenosti".Da je misao o bezbracnosti episkopa bila vec ukorenjena u to vreme svedoci i jedno pismo Sv.Atanasija.

Pomisli.

Vracajuci se iz nabavke za manastir, starija i mladja monahinja sretale su putom mnogo sveta.
Svi su im se klanjali i trazili blagoslov,one su svima srdacno odgovarale i sa svima bile ljubazne.
U jednom trenu pridje im jedan mladic,imao je prelepi stas i divno lice.
Zatrazi blagoslov ,stara monahinja mu kratko odgovori i produzi dalje a mladja je malo zastala da prica sa njim .
Kad je videla da ce da joj sestra ode, potrca i stize je.
Starija mnoahinja je bila jako ljuta i celi put je samo cutala.Pred manastir joj mladja rece;molim te reci mi sta sam uradila.Bio je uctiv i fini.Nije bilo lepo sto smo ga tako ignorisale.
Samo sam malo razgovarali o veri pa to nije zabranjeno.
Slusaj dete ,naravno da nije zabranjeno.
Ti kazes da ste samo pricali i ostavili ga tamo.Medjutim on je sada posao sa tobom.Kad budes stigla u manastir on ce te pratiti.
Kad budes vecerala on ce sesti pored tebe ,ometace tvoju veceru.
kad budes pocela da se molis on ce ti misli krasti.
Kad budes otisla da spavas on ce doci u tvoju sobu.
Kad budes legla u krevet on ce leci pored tebe.
Kako bude vreme prolazilo on ce boraviti u tebi i stvoriti svoj svet tamo.
Najgore u svemu sto to uopste nece biti on.

Lica se zaboravljaju, reci blede i nestaju ostaju samo osecanja koja ljudi u nama izazvaju.

Kod tebe je sve nelogično a najnelogičniji su tvoji sveti oci koji se ni među sobom nisu slagali a hteli su da uče druge...po onoj:"kad slepac slepca vodi, oba će u jamu upasti!" Dakle slepi nepismeni pustinjaci uče okate obrazovane ljude....mudro...nema šta. Pročitaj Domanovićevog "Vođu".
Dalje...da ti skratim muke o trojstvu...pošto vi iz SPC niste načisto ni šta je to ni kako funkcioniše....upotrebi protestantsko objašnjenje o 3 lica Božija kao o 3 agregatna stanja vode ;) ...možda i ti lakše shvatiš...sam sebe...i slepe "oce". :roll:

Ne znam koji mu je ovde pa kuka ????

1 Nijesam li ja slobodan: Nijesam li ja apostol? Nijesam li ja vidio Gospodina našega Isusa Krista? Nijeste li vi djelo moje u Gospodinu?
2 Ako drugima nijesam apostol, ali vama doista jesam, jer ste vi pečat mojega apostolstva u Gospodinu,
3 Ovo je moja obrana pred onima, koji me ispituju:
4 Zar nemamo prava jesti i piti?
5 Zar nemamo prava ženu voditi sa sobom, kao i ostali apostoli i braća Gospodnja, i Kefa?
6 Ili jedini ja i Barnaba nemamo prava ovo činiti?
1 Koricanima 9

1 Corinthians 9:5 >>

New International Version (©1984)
Don't we have the right to take a believing wife along with us, as do the other apostles and the Lord's brothers and Cephas?
New Living Translation (©2007)
Don't we have the right to bring a Christian wife with us as the other apostles and the Lord's brothers do, and as Peter does?

English Standard Version (©2001)
Do we not have the right to take along a believing wife, as do the other apostles and the brothers of the Lord and Cephas?

New American Standard Bible (©1995)
Do we not have a right to take along a believing wife, even as the rest of the apostles and the brothers of the Lord and Cephas?

International Standard Version (©2008)
We have the right to take a believing wife with us like the other apostles, the Lord's brothers, and Cephas, don't we?

GOD'S WORD® Translation (©1995)
Don't we have the right to take our wives along with us like the other apostles, the Lord's brothers, and Cephas do?

Poslednja izmena:
Ja izvrcem istinu ili ti ,koliko put Bog trazi da se prinosi zrtva u Bibliji i koliko se to pominje .Hrist to nikad nije trazio.Niti je ikad rekao ja sam ztrva .On nam bas suprotno govori da nemoze nikakve zrtve da nas spasavaju.vec da sami moramo da se trudimo kako bi se spasli.

5. И нека закоље теле пред Господом, и нека синови Аронови свештеници принесу крв, и покропе олтар крвљу озго унаоколо, који је пред вратима шатора од састанка.
6. Потом нека се одре жртва паљеница и нека се расијече на дијелове.
7. И синови Аронови свештеници нека наложе огањ на олтару, и метну дрва на огањ.
8. Па онда синови Аронови свештеници нека намјесте дијелове, главу и сало на дрва на огњу, који је на олтару.
9. А цријева и ноге нека се оперу водом; и свештеник нека запали све то на олтару; то је жртва паљеница, жртва огњена на угодни мирис Господу.
10. Ако ли би хтио принијети жртву паљеницу од ситне стоке, од оваца или од коза, нека принесе мушко, здраво.
11. И нека се закоље на сјеверној страни олтара пред Господом, и синови Аронови свештеници нека покропе крвљу олтар озго унаоколо.
12. И нека се расијече на дијелове с главом и са салом, и свештеник нека то намјести на дрва на огњу, који је на олтару.
13. А цријева и ноге нека се оперу водом; и свештеник нека принесе све то и нека запали на олтару; то је жртва паљеница, жртва огњена на угодни мирис Господу.
14. Ако ли хоће да принесе птицу Господу на жртву паљеницу, нека принесе жртву од грлица или од голубића.
15. И свештеник нека је метне на олтар, и главу нека јој засијече ноктом, и запали на олтару исциједивши јој крв низ олтар са стране.
16. И нека јој извади вољу с нечистотом и баци крај олтара према истоку гдје је пепео.
17. И нека је задре за крила, али да не раскине; тако нека је свештеник запали на олтару на дрвима која су на огњу; то је жртва паљеница, жртва огњена на угодни мирис Господу.

I sta sad? :lol:

Back