iskrena pomotj???

...evo posle dugo, dugo vremena skupijo sam hrabrosti da otvorim ponovo ( ako sam ikad ranije otvarao ozbiljne) jednu ozbiljnu temu...
...evo mene zzivo interesuje, poshto je bilo primera, a narochito u poslednje vreme, da li mislite da su vam ili da ste stvarno pomogli nekome ko nije sposoban da sam izgradi za sebe jednu vezu sa osobom suprotnog pola, time shto ste mu otkrili neke igre koje igra njegov suparnik???...
...pitanje se narochito odnosi na drugare/drugarice koji pomazzu suprotnom polu, pod devizom " ma slushaj mene ja znam kako oni/one razmishljaju" , zar se ne osetjate kao izdajica svoga pola, i zar ne mislite da, ako nekome sutra pukne veza samo zato shto nije mogao da se snadje, je to vasha krivica, trebalo bi da budete tu do kraja...
...manja je bol ako neko u startu ispushi zato shto nije sposoban da sebi obezbedi parche kolacha, nego kad vashom zaslugom dodje do cilja, zavoli je, a onda posle nekog vremena kada to postane ozbiljno ostane bez nje/njega, samo zato shto nema ko da mu kazze " ej uradi to i to"...
...eto toliko...i sad me blam...:oops:

stidi se!!!!! :mrgreen:
 
peachwise: evo mene zzivo interesuje, poshto je bilo primera, a narochito u poslednje vreme, da li mislite da su vam ili da ste stvarno pomogli nekome ko nije sposoban da sam izgradi za sebe jednu vezu sa osobom suprotnog pola, time shto ste mu otkrili neke igre koje igra njegov suparnik???

tesko bih se zabrinula za sebe da o necijem (ili svom) partneru razmisljam kao o suparniku...
onome ko nije sposoban da izgradi vezu sa nekim drugim veza verovatno nije ni potrebna (u tom periodu) ili nije odabrao sebi srodnu osobu.
treceg nema.


peachwise:...pitanje se narochito odnosi na drugare/drugarice koji pomazzu suprotnom polu, pod devizom " ma slushaj mene ja znam kako oni/one razmishljaju" , zar se ne osetjate kao izdajica svoga pola.

ja pomazem prijateljima superotnog pola kad god mi traze savet (a cine to relativno cesto, i ne samo na ljubavne teme), ali ne pod tom devizom. meni je bitno da radim u interesu svog prijatelja, a ne svog pola.
 
...e, pa mislim da si ti ochigledan primer, ako nisi u stanju da shvatish sushtinu mog razmishljanja ( ili ja , shto je verovatnije, nisam bash bogat na rechima), ne morash bash da me zakopavash, znam i vetj si mi rekla/o tvoje mishljenje o meni, i moram da ti kazzem da nisam bash impresioniran istim...
...i ne razumem shta te tera da me komentarishesh, da sam na tvom mestu ja ne bi' obratjao pazznju na mene...:)
 
Ma 'ajde Picvajz, shvataju te ljudi. OK si tip.
Evo, mislim da takvima o kojima pricas niko "ta trane" ne moze pomoci, pa cak ni dobronamerna osoba sa svojim korisnim savetima, kako mozes da utices "pomocu trikova" na necije emocije; sto kaze Zoro to treba izmedju sebe da rese (ne)zainteresovane strane, ako medju njima nema "saradnje" nikakve dodatne informacije i sugestije ne mogu da pomognu. Nema tu "tatranera", tu batice mozes da budes ili "spreder" ili "sguzer".
 
...evo posle dugo, dugo vremena skupijo sam hrabrosti da otvorim ponovo ( ako sam ikad ranije otvarao ozbiljne) jednu ozbiljnu temu...
...evo mene zzivo interesuje, poshto je bilo primera, a narochito u poslednje vreme, da li mislite da su vam ili da ste stvarno pomogli nekome ko nije sposoban da sam izgradi za sebe jednu vezu sa osobom suprotnog pola, time shto ste mu otkrili neke igre koje igra njegov suparnik???...
...pitanje se narochito odnosi na drugare/drugarice koji pomazzu suprotnom polu, pod devizom " ma slushaj mene ja znam kako oni/one razmishljaju" , zar se ne osetjate kao izdajica svoga pola, i zar ne mislite da, ako nekome sutra pukne veza samo zato shto nije mogao da se snadje, je to vasha krivica, trebalo bi da budete tu do kraja...
...manja je bol ako neko u startu ispushi zato shto nije sposoban da sebi obezbedi parche kolacha, nego kad vashom zaslugom dodje do cilja, zavoli je, a onda posle nekog vremena kada to postane ozbiljno ostane bez nje/njega, samo zato shto nema ko da mu kazze " ej uradi to i to"...
...eto toliko...i sad me blam...:oops:
mmm kolac :heart:

inace ne brinem se za tudje veze ali ni najmanje,ustvari ne potresa me sve to a eventualno se ukljucim ukoliko me neko zamoli za savet a i to sa rezrvom.

i ne osecam se ko izdajica svog roda.i onako je trebalo da se rodim ko musko i da mogu da cackam nos,cesem dupe i podrigujem u javnosti i da vozim kola u potkosulji i papucama umesto sto sad moram sve to da radim tajno :( :p
 
...e, pa mislim da si ti ochigledan primer, ako nisi u stanju da shvatish sushtinu mog razmishljanja ( ili ja , shto je verovatnije, nisam bash bogat na rechima), ne morash bash da me zakopavash, znam i vetj si mi rekla/o tvoje mishljenje o meni, i moram da ti kazzem da nisam bash impresioniran istim...
...i ne razumem shta te tera da me komentarishesh, da sam na tvom mestu ja ne bi' obratjao pazznju na mene...:)
ovaj, ne znam kako da ti kazem a da te ne uvredim... ja sam samo odgovorila na temu (jer mi je bila zanimljiva). u mom postu o tebi nije bilo ni jedne reci...
 
...i na kraju tjemo zavrshiti sa prichom shta je starije kokoshka ili jaje...

Osnovni postulati su svakom poznati. Posto kokoske nisu jaja, to bi trebalo da su one starije; medjutim, posto se svaka kokoska morala izleci iz jajeta, to je starije jaje. I tako dalje, i tako dalje...

Izlazak iz ove situacije je vrlo jednostavan: niz kokoska - jaje nije beskonacno dugacak, vec ima sasvim odredjeno vremensko trajanje. Samim tim, prvi clan tog niza mora postojati. Trajanje niza kokoska - jaje seze do vremena kada kokoske jos nisu postojale, odnosno pre nego sto su ih ljudi pripitomili. Nije to bilo ni tako davno.

Dakle, pre nego sto su ljudi pripitomili kokoske, nije bilo ni kokoski a ni jaja (kokosijih). Medjutim, postojale su, sto je za ovaj odgovor presudno, divlje kokoske, ptice iz kojih ce se razviti danasnje pitome kokoske. U daljem tekstu one ce biti nazivane prakokoske.

Mada je prelazak iz prakokoski u kokoske tekao postepeno, svakako je tacno da je u jednom trenutku neka prakokoska snela jaje iz kojeg se izlegla prva kokoska. Sada se vec blizimo odgovoru.

Pitanje sada postaje: da li je to jaje koje je snela prakokoska a iz kojega se izlegla prva kokoska jaje prakokoske ili jaje kokoske? Ako je to jaje prakokoske, onda je kokoska starija od jajeta, jer je prvo kokosije jaje snela kokoska koja se nije izlegla iz kokosijeg jajeta vec iz jajeta prakokoske; ako je pak to kokosije jaje, onda je jaje starije od kokoske, jer se prva kokoska izlegla iz jajeta koje nije snela kokoska, vec prakokoska.

Skrenimo za trenutak sa teme i uzmimo jedan slican, ali nezavisan primer: recimo da u curku ubacimo jajnu celiju guske i pustimo je da snese jaje. Da li je jaje koje je snela curcije ili guscije jaje? Danasnje vreme nam ne daje za pravo da kazemo drugi odgovor do: guscije. Ne mislite valjda da surogat majka radja svoje dete, a ne dete davaoca gena, ili da bi slonica u koju se ubaci jajna celija sa genetskim materijalom mamuta rodila slonce koje je, eto, malo dlakavo.

Na osnovu prethodnog primera, mozemo zakljuciti da je jaje koje je prakokoska snela, a iz kog se izlegla prva kokoska, bilo kokosije jaje, posto se iz njega izlegla kokoska. Tako smo stigli do konacnog odgovora: starije je jaje!

Osim toga, kokoska ima dve noge a ja crnu kosu ...
:whistling:
 

Prilozi

  • 45.gif
    45.gif
    8,3 KB · Pregleda: 34
picvajz, nego sad ti nama reci da li smo ti pomogli savetima? ako nismo, da pojacamo dozu, a?
...iz svakog sam nauchijo po neshto...:mrgreen:
...i ne morash tako zvanichno "picvajz"...

ovaj, ne znam kako da ti kazem a da te ne uvredim... ja sam samo odgovorila na temu (jer mi je bila zanimljiva). u mom postu o tebi nije bilo ni jedne reci...
...a, tebe sam ochigledno pogreshno protumachijo, tako da ti se izvinjavam...:oops:
 
mmda, i šampion ako je glup i nesnalažljiv puca u prvom meču kad se ne pojavi trener. ko je kriv, bokser ili trener? i jedan i drugi. prvi zato što misli da je faca, a drugi zato što prvog nije pustio da popije poneku šljagu i prizove se pameti.

:)
 
Pa, ako je neko blesav da bez razmišljanja prihvati nečiji savet... A savet, ako je loš, ne mora biti zlonameran ili neiskren, možda savetodavac nema dovoljno iskustva (a misli da ima) ili onaj koji traži savet nije preneo baš svaki detalj. Teško je postaviti se u tuđu situaciju, a pametan čovek kada je u dilemi pita više njih, pa na kraju odluči sam. Manipulatorski saveti se mogu prepoznati kad se "saberu 2 i 2".

Nda nego je fora sto obicno te osobe koje traze savete i pomoc to cine na pocetku "upoznavanja" a tad nemaju realne cinjenicne informacije tj ne znaju sta da saberu i oduzmu pa su tad vrlo podlozni manipulaciji. Nisu svi najpametniji, tj cak vecina nije.

A jeste da se postavlja pitanje ko je tu koliko pametan u svemu tome. Da li je pametan onaj koji soli pamet o nekom, onaj koji slusa to ili onaj treci o kome pricaju i ipak kad se dvoje petljaju to je licna stvar to dvoje, a pametne savetodavce (koji su obicno samci/e i nemaju pojma kako ni sebi nesto nabaciti) treba izbegavati u sirokom luku.
 
mmda, i šampion ako je glup i nesnalažljiv puca u prvom meču kad se ne pojavi trener. ko je kriv, bokser ili trener? i jedan i drugi. prvi zato što misli da je faca, a drugi zato što prvog nije pustio da popije poneku šljagu i prizove se pameti.

:)
...zzivotinjo jedna...:)
...moram da ti kazzem da to nema veze sa zzivotom, shta tje ti trener za vezu shampijone, a i ne pricham o shampijonu, nego samo o treneru, a svi se vezali bash za shapijona...a, osim toga niko ne mozze da me ubedi da je Chris Eubank postao shampijon zahvaljujutji treneru...:mrgreen:
 

Back
Top