Quantcast

Iseljenička viza za Ameriku I-130

Poruka
13
Mika..konacno smo dobili meil,I nastavili sa procesom. Placene takse, sada treba da popunimo DS 260....moje pitanje je vezano za jedan dokument koji ce suprug morati da izvadi, a to je dokaz o sluzenju vojnog roka..On nema vojnu knjizicu,a vojsku je sluzio u Hrvatskoj pred sam rat. .Koliko smo upoznati, oni tamo ne daju nikakve potvrde,navodno ih ne poseduju..znate dobro kakva je situacija kada su oni u pitanju...Sta ciniti, I kako doci do te potvde....
Hvala na svi dosadasnjim savetima, bili su od velike pomoci..

mika_hakkinen

Primećen član
Poruka
627
Mika..konacno smo dobili meil,I nastavili sa procesom. Placene takse, sada treba da popunimo DS 260....moje pitanje je vezano za jedan dokument koji ce suprug morati da izvadi, a to je dokaz o sluzenju vojnog roka..On nema vojnu knjizicu,a vojsku je sluzio u Hrvatskoj pred sam rat. .Koliko smo upoznati, oni tamo ne daju nikakve potvrde,navodno ih ne poseduju..znate dobro kakva je situacija kada su oni u pitanju...Sta ciniti, I kako doci do te potvde....
Hvala na svi dosadasnjim savetima, bili su od velike pomoci..
Nije bitno gde je sluzio nego odakle je upucen na sluzenje vojnog roka. Uverenja se izdaju od strane vojnog odeska u opstini koja je poslala regruta na sluzenje vojnnog roka. Ako vojni odsek vise ne postoji, za te poslove je zaduzen organ koji je pravni naslednik vojnog odeska.

Poruka
13
Hvala Mika..jedno pitanje,da li je tacno da viza po osnovu porodicne kategorije..tacnije f4. Ne bude dodeljena bez obzira,ako su dokumenti ok. Mom jednom prijatelju su u jednoj agenciji prilikom popunjavanja DS 260,tako rekli.
On je f4 kategorija I 2009,je dobio pismo u kom mu je odobrena ulazak. Citajuci forum,nisam naisla na takav slucaj. Pozdrav za tebe.

mika_hakkinen

Primećen član
Poruka
627
Hvala Mika..jedno pitanje,da li je tacno da viza po osnovu porodicne kategorije..tacnije f4. Ne bude dodeljena bez obzira,ako su dokumenti ok. Mom jednom prijatelju su u jednoj agenciji prilikom popunjavanja DS 260,tako rekli.
On je f4 kategorija I 2009,je dobio pismo u kom mu je odobrena ulazak. Citajuci forum,nisam naisla na takav slucaj. Pozdrav za tebe.
hehe, paranoja raste, jel da? Vec sam komentarisao: nemojte porediti proces izdavanja turisticke vize sa procesom izdavanja useljenicke vize. U slucaju useljenicke vize, ambasada nema pravo diskrecionog odlucivanja, kao sto je to slucaj kod turisticke vize. Dakle, ako niste nista krupno slagali, nemate kriminalni dosije u USA, ne pripadate teroristickoj organizaciji, nemate zarazne bolesti... sansa da vas odbiju je 0% Kako napreduje potvrda o sluzenju vojnog roka?

GAGA7719

Početnik
Poruka
2
Postovani Mika, dugo već pratim ove strane u iščekivanju da će se i nama napokon desiti. Evo o čemu se radi. Dever koji je US državljanin, je podneo zahtev za spajanje porodice za mog supruga, mene i naše dvoje dece 26.08.2008.godine.Tom prilikom je dobio broj koji počinje se WAC... Kada ukucamo taj broj na USCIS, dobijemo obavestenje da je nas predmet stigao kod njih 24.02.2010.godine. Koji je naš PD u tom slučaju i da li je moguće da za sve ove godine nismo dobili nikakvu povratnu informaciju. Unapred se zahvaljujem.

mika_hakkinen

Primećen član
Poruka
627
USCIS vrsi provere i odobrava svaki slucaj pojedinacno. Kod vas postoji malo neslaganje, ukoliko je zahtev podnet 2008, nemoguce je da g je USCIS zaprimio 2010. Moguce je da je to datum kada je vas slucaj odobren. Vas slucaj kod USCIS moze da ima dva statusa: pending i approved. Kad je approved, vas slucaj se prosledjuje u NVC i dodeljuje drugi broj koji pocinje sa tri slova koja predstavljaju ambasadu koja ce biti zaduzena da vam izda vizu na kraju procesa. Taj broj oznacava ujedno i vas PD.

GAGA7719

Početnik
Poruka
2
I ja sam mislila da je tako jer smo ranije, kada ukucamo taj broj dobijali poruku PENDING. Dugo nismo nista gledali i pre nekoliko dana slučajno ukucam broj i vidim da pise: On February 24, 2010, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number WAC0832613125, at your local office. If you move,.... I to je sve. Zaista sam zbunjena

Poruka
13
Mika..suprug je dobio samo obrazlozenje da ga nema u evidencijy ,da je sluzio vojsku..posto je veliko broj dokumenta o tome unisten tokom rata..Problem je I za oboje oko potvrde iz policije iz Hrvats. Taj dokumenat vise ne izdaju ,jer smo kako oni kazu izbrisani iz njihove evidencije,posto tamo ne zivimo vise od 20 god.,a drzavljani smo sad Srbije..da li saljemo dokumenta koja imamo uz obrazlozenje zasto ova nismo dobili. Sva su druga dokumenta ok.

mika_hakkinen

Primećen član
Poruka
627
Ako ste platili takse, to bi trebalo znaciti da je vas slucaj kod NVC kompletiran (pod uslovom da ste poslali sva dokumenta koja je NVC trazio). Dokumenta o kojima pricate ponesite u ambasadu na intervju. Kada vas budu pitali za potvrdu o sluzenju vojnog roka, predocite im potvrdu da ga nema u evidenciji. Mislim da nece biti problem, ljudi koji rade u ambasadi dobro poznaju situaciju.

Poruka
13
Takse su placene,dokumenta treba da saljemo u elek.formi..samo nam nedostaju iz policije iz Hrva...sto sam prethodno objasnila jer oni takva uverenje ne daju posto nismo njihovi drzavljani, kako oni kazu izbrisani iz njihove evidencije..tako cemo morati I na vesti kada budemo slali dok.u NVC. . Receno nam je da ako neki fok.ne mozemo da dobijemo da damo obrazlozenje. .Miko drugacije ne mozemo ..sta mi ti predlazes..Hvala.

mika_hakkinen

Primećen član
Poruka
627
Pokusavam da shvatim u kojoj ste fazi. Po napisanom, rekao bih da ste u jos uvek u fazi prikupljanja finansijskih (petitioner/sponsor) i dokumentacije vezane za vas kao beneficiary. Prethodno sam mislio da je sve zavrseno kod NVC. U ovom slucaju, posaljite dokumentaciju koju imate (po uputstvu, originale prevoda i kopije originala). Prilozite i to uverenje iz Hrvatske i napisite obrazlozenje. Nece se nista dogoditi ni ako ga ne prilozite, trazice ga naknadno u ambasadi ali je ipak jednostavnije da prilozite sve sto imate, samo imate platiti jedan prevod vise. Za potvrdu o sluzenju vojnog roka za Hrvatsku kazu ovo:

Document Name: Potvrda o odsluzenju vojnog roka (Confirmation on Military Service).
Issuing Authority: Ministry of Defense (Ministarstvo obrane), Field Defense Department according to the registered place of residence in Croatia.
Special Seal(s) / Color / Format: Typewritten document with MoD seal.
Issuing Authority Personnel Title: Defense Department Clerk.

Dakle, radi se o potvrdi koju ste bezuspesno pokusali izvaditi.