Intervju Vladike Grigorija o aktuelnim desavanjima u Srbiji i reakcije

nesko101

Elita
Poruka
18.170
Vladika Grigorije: Da je Tadić potpisao sporazum visio bi na Terazijama

Vladika Grigorije oštro je sinoć pričao o srpskom državnom vrhu, a pogotovo je kritički govorio o Tomislavu Nikoliću.

news_111848.jpg

Tomislav Nikolić napravio je veliku grešku kada je rekao "klečim i tražim oproštaj za Srbiju", izjavio je večeras u "Utisku nedelje" na Televiziji B92 vladika zahumsko-hercegovački i primorski Grigorije.

"Mi smo se tamo klali sa svojim komšijama, mi Srbi iz Bosne, Srbija nema veze sa tim. U Hercegovini se kaže "nije škola magare", što znači da su nam svima potrebne škole da bi se neke stvari rekle", objasnio je on.



"Zamislite da je (predsednik Hrvatske) Ivo Josipović rekao da su Hrvati u Bosni Bosanci, ili da je rekao da su muslimani u Bosni Srbi, morao bi se izvinjavati koliko se nikada u životu nije izvinjavao", rekao je vladika Grigorije.

Komentarišući briselski sporazum, on je rekao da mu je teško da kaže da li se sa njim slaže ili ne, jer je to veoma kompleksno pitanje.

"Treba da znamo da granice nikad nismo crtali mi, narodi koji ovde žive, ni Srbi ni Hrvati ni Crnogorci, već su to bili spoljni uticaji - Brisel, Vašington, oni imaju glavnu ulogu. Ponekad zovu naše političare da učestvuju u tome, i ako su kooperativni puštaju ih da učestvuju. Naši su išli u Brisel, doneli su neki papir i rekli „moramo ovo da potpišemo". To nije jednostavno pitanje. Dok se jedni zalažu za zemaljsku Srbiju, drugi se zalažu za nebesku, sve je to plod neznanje i brzopletosti", naveo je vladika.

"Ja ih uvek gledam kad govore o Briselu, ali ne znam šta oni to kažu. Ja bih pitao da li ste vi tamo bili Vuk Branković ili Miloš Obilić, odlučite ali nemojte da kažete da ste bili Branković ako ste bili Obilić i obrnuto. Ja se sećam da Tadić, koji je od onih ljudi koje sam ja podržavao, to nije smeo da potpise. Verujem da je Tadić to potpisao da bi visio na Terazijama. A da li su ovi potpisali predaju Kosova, neka je Bog u pomoći tim ljudima", rekao je vladika.

Kačavenda pred crkvenim sudom

Osvrćući se na slučaj Kačavenda, vladika Grigorije je rekao da će će razrešeni vladika zvorničko-tuzlanski Vasilije Kačavenda, koji je optužen za pedofiliju, verovatno odgovarati pred crkvenim sudom.

"Ta stvar uopšte nije završena, Sabor tek predstoji. Verovatno da će biti taj crkveni sud", rekao je vladika Grigorije za B92.

On je naveo da je Kačavenda optužen za pedofoliju i pederastiju, kao i da ne treba misliti da "čitav proces rešavanja tog problema" nije potekao upravo iz crkve.

Vladika Grigorije je dodao da Kačavenda ima pravo da nosi mantiju dok se "ne završi taj sud", ali da nema nikakve ingerencije nad eparhijom, koju je već preuzeo drugi vladika.

Vladika Grigorije je kazao i da je Kačavendi crkva utočište i da nema "druge majke sem crkve, a da se majka kad ima nekih problema toga teško odriče". On je istakao i da mu se ne sviđa zataškavanje.

Kačavendu je Sinod Srpske pravoslavne crkve nedavno razrešio dužnosti vladike pošto su objavljeni audio-snimci njegovih razgovora sa mladićem, koji je za vladiku podvodio dečake, i koji svedoče o njegovim bludnim radnjama.

http://www.smedia.rs/vesti/vest/111848/
 
Владика Георгије плени разумом и интелектом, без зафрканције.Освојио је срца гледалаца синоћ.

Углавном антисрпски коментари одобравања, ел да :evil:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=05&dd=05&nav_category=11&nav_id=711123

Врх СПЦ-а је сумњао и за Пахомија и за Качавенду поодавно, да се Владика Георгије питао - одавно би они били разрешени, али као што сте могли да видите синоћ, неко је рекао - ма пусти то.
 
Владики Георгију било би паметније да се бави црквеним пословима него политиком.
Ако је баш запео за политичком и сопственом афирмацијом, нека скине мантију и ,,обуче дрес'' сопствене или неке друге политичке Партије.
Овако умногоме ме потсећа на Муамера Зукорлића који је много паметовао по политици и где је сада ......?
 
Pa nije mu bas dobra logika
Klali ste se vi, al neuspesno, pa kad su oni poceli vas da kolju onda pomagajte, braca smo, srbija je majka, jao kuku lele, srbija se brani u kninu, brani se u smrdushi gornjoj, smrdushi donjoj, pa bez svi u srbiju, pa ne moze pokupiti i ne moz naci tolike mladice iz bosne po beogradu, kad su ih ono vracali na ratiste
Znaci, ova njegova prica, to je klasicni mentalitet bukaca i granicara koji se busaju u grudi dok ne dobiju po peechci, a onda cute, pa cim prodje opasnost, busaju se opet, a onda ce opet da kukaju da im pomazemo
 
Mislim da je aludirao na ljude , da su se poneli najpre ljudski , vojnici koji su izvadili upaljace iz granata koje su trebale zavrsiti na ljudskim glavama :(
Mrzim rat ...

Не, причао је о туристима.

Наравно да је о томе причао.

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena od moderatora:
Poštivam vladiku Grigorija od kada je preselio svoje dvore u budući hrvatski stolni i glavni hercegovački grad Mostar. To će pojačati povratak Srba u Mostar i omogućiti kršćanima da koaliranjem što prije uspostave potpunu kontrolu nad gradom iz kojeg se muslimani stješnjeni na lijevoj obali iseljavaju bježeći od bijede. A možda se tamošnji muslimani malo i ohlade? Tko zna, gospodarski napredak Mostara treba temeljiti i na jeftinoj radnoj snazi.
 
u vezi naslova

sve ovojeomogucio tadic.pripremio i omogucio. mic po mic. njegove zasluge nece biti zaboravljene

vrlo nesuptilna izjava, a i politicki losa

Sada se puca iz svih diplomatskih oružja.Pa zar Vučić ne igra opasnu igru i dovodi nas Srbe na severu u iskušenje kada se nađe 12-og pred nas,SIGURAN SAM DA ĆE DA GA OBEZBEĐUJE 1000 NATO VOJNIKA U MITROVICI.
 
Владика Георгије плени разумом и интелектом, без зафрканције.Освојио је срца гледалаца синоћ.

Углавном антисрпски коментари одобравања, ел да :evil:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=05&dd=05&nav_category=11&nav_id=711123

Врх СПЦ-а је сумњао и за Пахомија и за Качавенду поодавно, да се Владика Георгије питао - одавно би они били разрешени, али као што сте могли да видите синоћ, неко је рекао - ма пусти то.

Vladika Gregorije je najdostojniji predstavnik SPC , bez takvih kao sto je on, nasa bi crkva polako i nestajala.
Covek koji jasno i glasno kaze sta misli.predstavnik modernih vremena koji je shvatio da Crkva ne sme da se vraca u 13. vek nego mora da se izjasnjava o svim
gorucim i aktulenim problemima.
 
Владики Георгију било би паметније да се бави црквеним пословима него политиком.
Ако је баш запео за политичком и сопственом афирмацијом, нека скине мантију и ,,обуче дрес'' сопствене или неке друге политичке Партије.
Овако умногоме ме потсећа на Муамера Зукорлића који је много паметовао по политици и где је сада ......?
To isto da vazi i ostale vladike,pogotovo za Amfilohija.
Pa nije mu bas dobra logika
Klali ste se vi, al neuspesno, pa kad su oni poceli vas da kolju onda pomagajte, braca smo, srbija je majka, jao kuku lele, srbija se brani u kninu, brani se u smrdushi gornjoj, smrdushi donjoj, pa bez svi u srbiju, pa ne moze pokupiti i ne moz naci tolike mladice iz bosne po beogradu, kad su ih ono vracali na ratiste
Znaci, ova njegova prica, to je klasicni mentalitet bukaca i granicara koji se busaju u grudi dok ne dobiju po peechci, a onda cute, pa cim prodje opasnost, busaju se opet, a onda ce opet da kukaju da im pomazemo
O cemu ti to majke ti?
 
Sada se puca iz svih diplomatskih oružja.Pa zar Vučić ne igra opasnu igru i dovodi nas Srbe na severu u iskušenje kada se nađe 12-og pred nas,SIGURAN SAM DA ĆE DA GA OBEZBEĐUJE 1000 NATO VOJNIKA U MITROVICI.

Па наравно, него шта си мислио.... сети се само како је тај преварант и шибицар када је постављен на власт ЈАВНО ТАНДРКАО КАКО МУ НЕ ТРЕБА БИЛО КАКВО ОБЕЗБЕЂЕЊЕ - А ДАНАС НЕ ИДЕ НИГДЕ БЕЗ 20 "АЈКУЛА"...
 
Sada se puca iz svih diplomatskih oružja.Pa zar Vučić ne igra opasnu igru i dovodi nas Srbe na severu u iskušenje kada se nađe 12-og pred nas,SIGURAN SAM DA ĆE DA GA OBEZBEĐUJE 1000 NATO VOJNIKA U MITROVICI.

jutros drecun kaze na pinku da je period u kojem siptari nece ulaziti oruzano na sever kosova- 10 godina, po sporazumu.

ne kaze sta ce biti posle
 
Било како било, владику Григорија је требало синоћ слушати. И поред потпуне професионалне недостатности водитељке за госта какав је Владика, чусмо што нам је требало да мало почнемо да мислимо својом главом. Човек се застиди када само помисли како допуштамо да нам тако " мозгове испирају" како чини наша садашња власт.( Видели смо на шта су спали они што чине већину у Скупштини ) А друго, има оних који стално понављају да је ... за цркву, за владику , за... боље да се бави црквеним стварима, а не политиком, мисле ли ти да је политици баш све дозвољено? Мисле ли да у политици нема ничега што би се могло подвести под, назовимо то " моралне законе"? На чему то па почива политика, а да они који се њоме бави нису обавезни да буду, на пример поштени, да не буду лопови, да не лажу, не краду, не издају, не продају оно што није њихово итд итд. Зар црква није одржавала и одржала наш народ и 500 година док је био у ропству, па и оних 50 у титоизму? И данас црква има сличне задатке, још како.
 
Па наравно, него шта си мислио.... сети се само како је тај преварант и шибицар када је постављен на власт ЈАВНО ТАНДРКАО КАКО МУ НЕ ТРЕБА БИЛО КАКВО ОБЕЗБЕЂЕЊЕ - А ДАНАС НЕ ИДЕ НИГДЕ БЕЗ 20 "АЈКУЛА"...

Sve veće i veće obezbeđenje im je potrebno.Jer oni neće dobrovoljno odustati od antisrpske politike.
 
Otkad vi Kosovari volite Tadica?

Da li vam je sad jasno u kakvoj ste zabludi bili kad ste se listom stavili na stranu Tomislava Nikolica?

Ko kaže da volimo Tadića.Meni se ovaj naslov svideo zato što ga tumačim tako što prema ovim lažovima u Beogradu imate milosti i razumevanja,Svi koji su na Kosmetu glasali za njih sada bi odmah pristali da se što pre smene.
 
Vladika Grigorije: Da je Tadić potpisao sporazum visio bi na Terazijama...


Tadić ako nije visio zbog toga što su njegovi opljačkali do koske sve što je moglo, sigurno ne bi visio zbog potpisa u Briselu. Bilo bi više narikača ovde i možda 2-3 hiljade ljudi više na ulici ali to je to.

I dalje živite u iluziji da stav o kosovskom pitanju utiče ne znam koliko na rejting političara ovde. Pa 5 hiljada ljudi nije izašlo na ulice na de facto priznanje i stavljanja vas pod prištinsku upravu. A SNS skoro na 40%. Lepo je doći ovde i među ovim bukačima koji ovde preovladavaju nalaziti podršku i zajednički etiketirati sve sa "ustaša". Ali jbg. realnost na terenu je drugačija.Po tim vašim kriterijumima 85% Srbije čine ustaše. Spustite se na zemlju više,batalite tu "nebesku" patetiku i gledajte kako da izvučete maximum za sebe i da opstanete. Neće ove "izdajnike" niko skidati skoro sa vlasti u to budi siguran.
 
Tadić ako nije visio zbog toga što su njegovi opljačkali do koske sve što je moglo, sigurno ne bi visio zbog potpisa u Briselu. Bilo bi više narikača ovde i možda 2-3 hiljade ljudi više na ulici ali to je to.

I dalje živite u iluziji da stav o kosovskom pitanju utiče ne znam koliko na rejting političara ovde. Pa 5 hiljada ljudi nije izašlo na ulice na de facto priznanje i stavljanja vas pod prištinsku upravu. A SNS skoro na 40%. Lepo je doći ovde i među ovim bukačima koji ovde preovladavaju nalaziti podršku i zajednički etiketirati sve sa "ustaša". Ali jbg. realnost na terenu je drugačija.Po tim vašim kriterijumima 85% Srbije čine ustaše. Spustite se na zemlju više,batalite tu "nebesku" patetiku i gledajte kako da izvučete maximum za sebe i da opstanete. Neće ove "izdajnike" niko skidati skoro sa vlasti u to budi siguran.

Što bi ih skidali kad je ruski ambasador rekao da u Beogradu nema Srba.Ja znam sve to jer razgovarao sam ja po Beogradu sa mnogima, ali mi pošto smo uvek imali karakter za razliku od vas možemo sve da vam kažemo u oči jer smo Srbi koji čuvamo teritoriju.Zato bi bilo bolje da svi vi sagnete glave pred nama jer ste najobičnije kukavice.
 

Back
Top