Inteligentni i glupi

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.139
Prilikom razmisljanja, a to je deo i stvaranja otkrica i teorija, neke misli, procene i iskazi imaju veliki uticaj za inteligentne a nikakav za glupe ljude.
I jedni i drugi ce znanjem da se bave oko tog pitanja koje proucavaju, bas kao sto iz odelenja i najgori postaju neka profesija.

Jedna od tih vaznih tacka i iskaza je:
Glupi ne cene inteligenciju ali joj se mnogo dive.

Cak i kad vam se ucini da je cene, sigurno gresite, jer glupi ne razumeju inteligenciju vec je gledaju kao alat za dobitak na onim poljima koje razumeju, a to je i razlog zasto joj se dive, kao supermenu sto moze da leti.


A ima mnogo detalja koji su kao blizi prizemnoj i uobicajeno svesnoj publici.A opet nisu.
Npr...
Razlika izmedju gesta i poteza, koja je prilicno jasna amerima, oni su razgranali tu svoju percepciju.
Inace gest je kad iskazujes stav ili naklonost a potez je kad ukljucujes osobu u svoje planove ili ga mitis time.
Za vecinu ljudi sa ovih prostora, to je isto....uvlacenje.
Tako su i MZ odnosi jednostavni za vecinu, napadas dok ne da, uzivas dok ide, koristis dok dominiras.
 
Glup nema kriterijume prema kojima bi prepoznao inteligenciju.
Prema tome, logično je da je, onda, ne ceni - ali na koju foru misliš da može da joj se divi?

Kako ti definišeš glupost, uostalom?
 
Inteligencija je prihvatanje stanja stvari i iznalaženja kombinacija za što lakše upravljanje stvarima i snalaženje u prostoru.
Fromm

Pa dalje Fromm kaze
`` Razum nije isto što i inteligencija. Razum znači shvatanje a ne apriori prihvatanje. Razum traži utvrđivanje veza, determinizama.


``Inteligencija`` je veoma slozen pojam,kao i pojam ``glup``.
Sta uopste znaci reci za nekog da je ``glup``ili ``inteligentan``koji su kriterijumi za odredjivanje....?
 
Prilikom razmisljanja, a to je deo i stvaranja otkrica i teorija, neke misli, procene i iskazi imaju veliki uticaj za inteligentne a nikakav za glupe ljude.
I jedni i drugi ce znanjem da se bave oko tog pitanja koje proucavaju, bas kao sto iz odelenja i najgori postaju neka profesija.

Jedna od tih vaznih tacka i iskaza je:
Glupi ne cene inteligenciju ali joj se mnogo dive.

Cak i kad vam se ucini da je cene, sigurno gresite, jer glupi ne razumeju inteligenciju vec je gledaju kao alat za dobitak na onim poljima koje razumeju, a to je i razlog zasto joj se dive, kao supermenu sto moze da leti.


A ima mnogo detalja koji su kao blizi prizemnoj i uobicajeno svesnoj publici.A opet nisu.
Npr...
Razlika izmedju gesta i poteza, koja je prilicno jasna amerima, oni su razgranali tu svoju percepciju.
Inace gest je kad iskazujes stav ili naklonost a potez je kad ukljucujes osobu u svoje planove ili ga mitis time.
Za vecinu ljudi sa ovih prostora, to je isto....uvlacenje.
Tako su i MZ odnosi jednostavni za vecinu, napadas dok ne da, uzivas dok ide, koristis dok dominiras.

Kako ti se tema na filozofiji o inteligenciji i gluposti svela u poslednjoj rečenici na turi vadi mušku dominaciju, ozbiljno razmisli kojoj od te dve kategorije ti lično pripadaš ;)

- - - - - - - - - -

Veoma su retki oni koji znaju da su glupi.

:ok: za komentar
praktično i da ne postoje.
 
Veoma su retki oni koji znaju da su glupi.

glup po definiciji nije svestan toga da je glup.

Neznalica može znati da je neznalica, naivan može shvatati za sebe da je naivan, ali ukoliko nemaš znanje i nemaš intelektualne kapacitete a uveren si da si istima svekoliko obdaren - onda si glup.
Glupog upravo definiše nemogućost sagledavanja vlastitih kapaciteta.
Glupog upravo karakteriše nemogućnost osvešćivanja gluposti koje govori/pravi kao gluposti.

(mislim da je tako nešto pisao i Kant, u "O lepom i uzvišenom")
 
Poslednja izmena:
"Dobar dan, da li ste vi onaj što je inteligentniji od mene?"
"Ne znam, ali i mene zanima."
"Pa kako da saznamo?"
"Pitaćemo nekog."
"Koga?"
"Onog što je inteligentniji od obojice."
"A ko je taj?"
"Ne znam, ali i mene zanima."
"Slušaj, što bismo pitali bilo koga? Ionako nas neće ukapirati, kao ni mi njega."

Aaaaaaaaaaaaaaaa_ _ ? ? ?:eek:

- - - - - - - - - -

Па ако до сада ниси уклавирио илузорно је.
U pravu si-nema veze što ni ja ne znam...:(
Važno nama da si ti ovde najinteligentniji...:manikir:
 
"Dobar dan, da li ste vi onaj što je inteligentniji od mene?"
"Ne znam, ali i mene zanima."
"Pa kako da saznamo?"
"Pitaćemo nekog."
"Koga?"
"Onog što je inteligentniji od obojice."
"A ko je taj?"
"Ne znam, ali i mene zanima."
"Slušaj, što bismo pitali bilo koga? Ionako nas neće ukapirati, kao ni mi njega."

Kad se zabIJeli autoput....
Il' je snIJeg, il' su labudovi !?
 
Pazi ovako...Ja pametan pokušavam onom glupsonu da objasnim nešto...Naravno,on ne kapira I kaže da sam ja,
ustvari,glupander koji ne kapira nešto.On, jednostavno,ne kapira da je gup I nije mi jasno kako može da misli da sam ja glup
I ne kapiram to!
Dakle:stvar je jednostavna!
Ko je ovde pametan,a ko glup?
Onaj koji je pametan taj će uspostaviti komunikaciju I s glupim-za to je potrebna inteligencija I veština uma koju pametni imaju.
Pošto se to u ovom slučaju nije desilo,stvar je sasvim jasna:Sreli smo se dva glupandera!
Da li vam je ova situacija odnekud poznata?

(Patak,a tebe ću ošišati drugom prilikom...Pardon -očerupati!:hahaha::rotf:
Znaš,mene su već ošišali...na trojku...:mrgreen::lol:)
 

Back
Top