Ime Boga Jehova

Па ти богови и нису богови јер као што Стари завјет приказује НЕМАЈУ НИКАКВУ МОЋ.
"8. Не бојте се и не плашите се; нијесам ли ти давно казао и објавио? Ви сте ми свједоци; има ли Бог осим мене? Да, нема стијене, не знам ни једне.
9. Који граде резане ликове, сви су ништа, и миле ствари њихове не помажу ништа,
и оне су им свједоци да *не виде и не разумију, да би се посрамили.
" (Исаија 44:8-9).
Немају моћ над врховним Богом и творцем али имају моћ над људима.

Чему апокалипса уопште ако ни пали анђели нити било који демони немају моћ над људима?

Чему крвави ритуали у јужној Америци?
Жртвовање беба молоку у ђавољој долини?

Испаде да је апокалипса "кадија те тужи кафија ти суди".

"4. Сребром и златом украшују га, клинима и чекићима утврђују га да се не помиче;
5. Стоје право као палме, не говоре; треба их носити, јер не могу ићи; не бој се, јер не могу зла учинити, а не могу ни добра учинити.
6. Нико није као ти, Господе; велик си и велико је име твоје у сили.

7. Ко се не би тебе бојао, царе над народима? Јер теби то припада; јер међу свијем мудрацима у народа и у свијем царствима њиховијем нема таквога какав си ти.
8. Него су сви луди и безумни, дрво је наука о таштини.
9. Сребро ковано доноси се из Тарсиса и злато из Уфаза, дјело умјетничко и руку златарских, одијело им је од порфире и скерлета, све је дјело умјетничко.

10. А Господ је прави Бог, Бог живи и цар вјечни, од његове срдње тресе се земља, и гњева његова не могу поднијети народи.
11. Овако им реците: Богова који нијесу начинили небо ни земљу, нестаће са земље и испод неба.
12. Он је начинио земљу силом својом, утврдио васељену мудрошћу својом, и разумом својим разастро небеса;
" (Јеремија 10:4-12).

Чему апокалипса уопште ако ни пали анђели нити било који демони немају моћ над људима?

Имају моћ једино ако им људи отворе врата.

"4. Сребром и златом украшују га, клинима и чекићима утврђују га да се не помиче;
5. Стоје право као палме, не говоре; треба их носити, јер не могу ићи; не бој се, јер не могу зла учинити, а не могу ни добра учинити.
6. Нико није као ти, Господе; велик си и велико је име твоје у сили.

7. Ко се не би тебе бојао, царе над народима? Јер теби то припада; јер међу свијем мудрацима у народа и у свијем царствима њиховијем нема таквога какав си ти.
8. Него су сви луди и безумни, дрво је наука о таштини.
9. Сребро ковано доноси се из Тарсиса и злато из Уфаза, дјело умјетничко и руку златарских, одијело им је од порфире и скерлета, све је дјело умјетничко.

10. А Господ је прави Бог, Бог живи и цар вјечни, од његове срдње тресе се земља, и гњева његова не могу поднијети народи.
11. Овако им реците: Богова који нијесу начинили небо ни земљу, нестаће са земље и испод неба.
12. Он је начинио земљу силом својом, утврдио васељену мудрошћу својом, и разумом својим разастро небеса;
" (Јеремија 10:4-12).
Прочитај мој пост изнад.

Дакле имају јер је то већина људи на земљи рекао бих у ова времена и превише.
Добро то је тачно али идаље они нису богови. Кад кажеш да су богови то имплицира да су у истој класи са Господом Богом.

У мору тих "богова" скоро дословни превод са хебрејске библије не грчке где су "идоли" већ scoolars translate "sheetgods"
Очевима Јевреја и других нација се показао прави Бог.

Аман прочитај стари завет. Ниси доктор да дијагностикујеш шта су демони шта не , некад су се лечили спаљивањем на ломачи!
Ако ће судити мисирским боговима онда ће им судити !
Нисам их ја назвао боговима!
Али то су лажни ,,богови", идоли. Као што је фараон Рамзес на крају морао да призна да је Мојсијев Бог једини Истинити Бог, ада су египатски пагански идоли само фарса и лаж, никакви ,,богови".

Мелхиседек, чије име значи “цар праведности”, био је цар Салима (Јерусалима) и свештеник Свевишњег Бога (1. Мој. 14:18-20; Псалам 110:4; Јеврејима 5:6-11; 6:20-7:28). Његова изненадна појава и нестанак у 1. Мојсијевој обавијени су велом тајне. Аврам и Мелхиседек су се срели после Аврамове победе над Ходологомором и његова три савезника. Мелхиседек је пред Аврама и његове исцрпљене људе изнео хлеб и вино као знак пријатељства. Благословио је Аврама у име Ел Ељона (“Свевишњег Бога”) и захвалио Богу што је Авраму донео победу (1. Мој. 14:18-20).

Аврам је Мелхиседеку дао десетину од укупног плена. Овим чином показао је да је у Мелхиседеку препознао верника у јединог истинитог Бога, али и свештеника који је на вишем духовном нивоу од њега. Појава Мелхиседека показује да је осим Аврама и његове породице било још људи који су служили истинитом Богу.

У Давидовом Псалму 110 који се назива и месијанским (Матеј 22:43), Мелхиседек је представљен као тип Христа. Ова тема се понавља у Посланици Јеврејима где се Мелхиседек и Христос помињу као цареви праведности и мира. Наводећи Мелхиседека и његову јединствену свештеничку службу као типску, писац показује да је Христова свештеничка служба узвишенија од Аронове и старог левитског поретка (Јеврејима 7:1-10).

Неки сматрају да је Мелхиседек био преинкарнирани Исус Христос. Али тешко да би то могло да буде тачно. Мелхиседек је био салимски цар. Да ли би Исус Христос дошао на земљу и владао над једним градом? Мелхиседек је сличан Христу по томе што су обојица свештеници и цареви. Према томе, Мелхиседек би могао да буде тип Христа, али њих двојица нису иста особа.

Дакле ово постсје прототип мешије у Библији и једини коме се не зна порекло ни очеви ни мсјке а врховни је свештенник и цар (Јеру) Салима њему Аврам даје десетину плена што је касније био обичај у древном Израиљу да десети део дајеп храму.
Исус говори да је био ту у време Аврама.

Велики старозаветни високи свештеник, пророк, и вођа који је живео након потопа и у време Аврамово. Називан је царем Салима (Јерусалима), царем мира, царем праведности (што је и значење речи Мелхиседек на јеврејском), и свештеник највишег Бога.

Аврам је плаћао десетке Мелхиседеку, Пос 14:18–20.

Мелхиседеков народ беше праведан, и досегну небо, ПЏС, Пос 14:25–40.

Христ је био високи свештеник по реду Мелхиседековом, Јев 5:6.

Мелхиседек је био цар Салима, свештеник Свевишњег Бога, Јев 7:1–3.

Нико не беше већи од Мелхиседека, Алма 13:14–19.

Аврам је примио свештенство од Мелхиседека, УиЗ 84:14.

Из уважавања према Господњем имену, древна црква је назвала високо свештенство Мелхиседеково свештенство

Какво извртање Светог Писма.
Tako pise u Bibliji.

2. Mojsijeva 3:15

Bog zatim reče Mojsiju: „Ja sam Jehova.
Ja sam se pojavio Avrahamu, Isaku i Jakovu kao Bog Svemoćni,
ali svojim imenom Jehova nisam im se objavio.

2 Mojsijeva 20

2 “Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropske.
3 Nemoj imati drugih bogova uz mene.

Tako pise u Bibliji.

2. Mojsijeva 3:15

2 Mojsijeva 20

2 “Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropske.
3 Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Код Расела можда, у Светом Писму то не пише тако.

у Светом Писму то не пише тако.
Pise.

Dakle JHVh Jehova ili Jahve je Stvoritelj svega, univerzuma i jedini svevisnji svemoguci Bog.

Psalms 83:18

That men may know that thou, whose name alone is JEHOVAH, art the most high over all the earth.

- King James Bible "Authorized Version", Cambridge Edition

https://www.biblegateway.com/passage/?search=Exodus+6:3&version=KJV

Exodus 6:3
And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by the name of God Almighty, but by my name JEHOVAH was I not known to them.

Isaiah 26:4
Trust ye in the LORD for ever: for in the LORD JEHOVAH is everlasting strength:

http://www.kingjamesbibleonline.org/Psalms-83-18/

https://www.biblegateway.com/passage/?search=Psalm 83:17-18&version=KJV

Pise.

Dakle JHVh Jehova ili Jahve je Stvoritelj svega, univerzuma i jedini svevisnji svemoguci Bog.

Psalms 83:18

That men may know that thou, whose name alone is JEHOVAH, art the most high over all the earth.

- King James Bible "Authorized Version", Cambridge Edition

Exodus 6:3
And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by the name of God Almighty, but by my name JEHOVAH was I not known to them.

Isaiah 26:4
Trust ye in the LORD for ever: for in the LORD JEHOVAH is everlasting strength:

http://www.kingjamesbibleonline.org/Psalms-83-18/

https://www.biblegateway.com/passage/?search=Psalm 83:17-18&version=KJV

Пише на СрБском и инглијском не пише на старохебрејском.

AKJV
and I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by the name of God Almighty, but by my name JEHOVAH was I not known to them.

TLB
I am Jehovah, the Almighty God who appeared to Abraham, Isaac, and Jacob—though I did not reveal my name, Jehovah, to them.

WYC
that appeared to Abraham, and to Isaac, and to Jacob, I am Almighty God; and I showed not to them my great name Adonai, that is, Tetragrammaton. (who appeared to Abraham, and to Isaac, and to Jacob, I am Almighty God; but I did not tell them my great and holy name, Yahweh, or Jehovah

KJ21
And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob by the name of God Almighty, but by My name Jehovah was I not known to them.

ASV
and I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, as God Almighty; but by my name Jehovah I was not known to them.

BRG
And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by the name of God Almighty, but by my name Jehovah was I not known to them.

AKJV
and I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by the name of God Almighty, but by my name JEHOVAH was I not known to them.

TLB
I am Jehovah, the Almighty God who appeared to Abraham, Isaac, and Jacob—though I did not reveal my name, Jehovah, to them.

WYC
that appeared to Abraham, and to Isaac, and to Jacob, I am Almighty God; and I showed not to them my great name Adonai, that is, Tetragrammaton. (who appeared to Abraham, and to Isaac, and to Jacob, I am Almighty God; but I did not tell them my great and holy name, Yahweh, or Jehovah

KJ21
And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob by the name of God Almighty, but by My name Jehovah was I not known to them.

ASV
and I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, as God Almighty; but by my name Jehovah I was not known to them.

BRG
And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob, by the name of God Almighty, but by my name Jehovah was I not known to them.
То је инглиски није старохебрејски.

Дакле "Он је онај који јесте" је лично име Бога ок.
То се изгубило у времену смисао тих речи можда их је Исус последњи знао који би одговарао апостолима у Матеју са "Ја сам" или Ја јесам.

Свакако ми ово у сакралном смислу више не можемо разумети на начин на који су то разумели Мојсије и пророци.

Разумемо једну од 10 "Не узимај моје име залуд!"

То могу добро да разумем.

У толико је сама тема банална.
Све што можемо разумети духовну еволуцију тих људи како су из генерације у генерацију боље и прецизније знали смисао и уникстност Бога како се ширила свест људи.

Дакле потенцирање на имену залуд је изричито забранио а не још да му у Библији и у сваком могућем посту спомињеш лично име ако то јесте.

Ако ли Бог може штуцати у најблажој мери бар то изазиваш.
Али хвала Богу он има смисао за хумор.

Znao je i Abraham pa nazvao mjesto JAHVE JIREH

Postanak 22:14

Dakle o cem je tu zapravo rječ?

Na drugom mjestu Postanak 17:1 Abrahamu se EL Shadaj kao ime i jos na 40 ak mjesta.

Vjerojatno da se paralelno pokusa s Izlaskom povezati neki smisao.

Znao je i Abraham pa nazvao mjesto JAHVE JIREH

Postanak 22:14

Dakle o cem je tu zapravo rječ?

Na drugom mjestu Postanak 17:1 Abrahamu se EL Shadaj kao ime i jos na 40 ak mjesta.

Vjerojatno da se paralelno pokusa s Izlaskom povezati neki smisao.

Ја искрено мислим да је име кодификовано закључано на изглед бесмислено али су виши свештеници знали шифру читања и начин да му се директно обрате вероватно и пророци.
Вероватно и данас јако мали број људи зна.

Kako nije Avramu bio znan kao Jehova, ako ga Avram zove sa tim imenom JEHOVA? - pa citirao sam vec i to sa sajta JW
did not reveal my name, Jehovah, to them.
YES YOU DID.
see bellow:thumbdown:

Tada mu reče: „Ja sam Jehova koji te je izveo iz Ura Haldejskog da ti da ovu zemlju da je zauzmeš.“+ 8 A Avram na to reče: „Suvereni Gospode Jehova,... :rotf: :thumbdown:

znaci da je Mojsiju slagao, ili je biblija falsifikovana

Poslednja izmena:
Ја искрено мислим да је име кодификовано закључано на изглед бесмислено али су виши свештеници знали шифру читања и начин да му се директно обрате вероватно и пророци.
Вероватно и данас јако мали број људи зна.
To za ludake kazemo da imaju sifre, nema opisno naziv bolesti, dovoljna je "sifra"
ovde se radi o akronimu, jhvh, kao asap in english

God himself, according to Genesis 15:7, revealed himself to Abraham as Jehovah before declaring his name to be El-Shaddai (God Almighty);

Opet se upecao u lazi, ne samo za Jakova, nego slaga i za Avrama!
Postanak 15,7Tada mu on reče: "Ja sam Jahve koji sam te odveo iz Ura Kaldejskoga da ti predam ovu zemlju u posjed.
i opet JW kaze isto, da je i Avram znao za JEHOVU, i to pre nego za Svemoguceg [a kod Mojsija je OBRNUTO]

Tada mu reče: „Ja sam Jehova koji te je izveo iz Ura Haldejskog da ti da ovu zemlju da je zauzmeš.“+ 8 A Avram na to reče: „Suvereni Gospode Jehova,... :rotf: :thumbdown:

Gospodine jehova, pa zasto kazete Mojsiju da se ovima niste predstavljali kada vas oslovljaju po imenu. mislim po akronimu, 4-roslovlju jhvh?
Gospodine jehova vi ste patoloski lazov.

lazna apokalipsa, lazno otkrivenje, imas moju temu, i specijalno bih voleo da mi na njoj bilo sta repliciras

Da li je zapadna crkva prevarila istočnu sa ANTIHRISTOVIM laznim otkrovenjem?

To za ludake kazemo da imaju sifre, nema opisno naziv bolesti, dovoljna je "sifra"
ovde se radi o akronimu, jhvh, kao asap in english
Хајде на твом ЈХ матерњем password secret passige....
Претпостављам да си колегиницин стручњак за старохебрејски још и доктор за шифре.

Хајде на твом ЈХ матерњем password secret passige....
Претпостављам да си колегиницин стручњак за старохебрејски још и доктор за шифре.
sustina hriscanstva nije elitizam, zastita Boga Oca od hakovanja, vec usinovljenje, zabrazdio si ti nice frice, k'o "koleginica", samo ona razdaje sifru, a ti bi da je sakrijes

lazna apokalipsa, lazno otkrivenje, imas moju temu, i specijalno bih voleo da mi na njoj bilo sta repliciras

Da li je zapadna crkva prevarila istočnu sa ANTIHRISTOVIM laznim otkrovenjem?

Хоћу прегледаћу сад ме овсј твој пост асоцирао на од сад ћеш се звсти ААбрахам не Абрахам.(отац натода)
Јакову од сад ћеш се звати Израиљ.
Е сад да ли и овде имамо премене имена са неким смислом ?

Back