Ima li među simpatizerima partizanskog pokreta nekoga ko je ponosan što je Srbin?

Za koga se smatrate od ponuđenog?

  • Simpatizer NOB-a i ponosan Srbin

  • Simpatizer NOB-a i ponosni pripadnik druge nacije

  • Simpatizer NOB-a i Jugosloven


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ti cetnici su odmah bili kaznjavani i draza ih se odricao dok su na primer partizanske vodje pregovarale sa ustasama i zajedno sa njima se borili protiv cetnika. to su istorijske cinjenice koje su komunisti krili.....

Partizani nisu pregovarali sa ustašama, dok su četničke vojvode potpisivale lojalnost NDH i nikada ama baš ni jedan nije kažnjen za to.
 
Pa da, ali čekam da se jave i da se izjasne... Ja sam pored njih dvojice stekao takav utisak o još dvojici, pa ih ne pominjem da se ne bi zahebo... :mrgreen:

Nisa od ponudjenog...
Pradeda (Solunac) bio za kralja, deda mi je (ziv je Bogu hvala) bio premlad za rat, licno pamtim samo bombardovanje i nesto manje gradjanski rat u bivsoj SFRJ.
Srpkinja sam, i nisam za to da se dele ljudi koji su imali isitnske ideale, ginuli jednako, dok su gospoda prisvajali zasluge i bogatili se.
Rodjena sam ''77, promenila 4 drzave a da nisam s praga makla (figuratiave): SFRJ. SRJ, SiCG, Srbija kao poslednje odrediste, a ko zna...
Nema opcije za koju bih glasala, osim da sam za Srbiju ali sam i proruski opredeljena...
 
Mavedi masakre počinjene od strane partizana u II svetskom ratu nad Srbima.


Djujić nije bio četnik!?


Stotine, počev od Uroša Drenovića pa nadalje!

Злчочин у у колашинском лугу, гдје је побијено и унакжено 240 људи и затим су разапели лешину пса на крст, а онда су написали ово је "пасје гробље".

Није ми позанта његова срадња са НДХ.

Урош Деновић је био један од тројице "четничких" комданата који је срађивао са НДХ. Он је можда себе називао четником, али то што је срађивао с усташама значи да није био четник но издајник четничког покрета.
 
Poslednja izmena:
Злчочин у у колашинском лугу, гдје је побијено и унакжено 240 људи и затим су разапели лешину пса на крст, а онда су написали ово је "пасје гробље".

Није ми позанта његова срадња са НДХ.

Урош Деновић је био један од тројице "четничких" комданата који је срађивао са НДХ. Он је можда себе називао четником, али то што је срађивао с усташама значи да није био четник но издајник четничког покрета.

Čika sa tvog avatara kaže da je Tito bio oslobodilac, Draža više pucao u Srbe nego u Nemce a Nedić je bio izdajnik.
Tako je bio odgovor što nas nisu pozvali na prošlu vojnu paradu- kaže odričete se Tita i slobodarskih ideja.
:)
 
Još jedna tvoja laž.
Imaš li ikakvog dokaza sem misli koje vadiš iz goozice?

"Пролетер", у броју 28 из 1932. године објављује чланак "Усташки покрет у хрватским крајевима". У чланку је, између осталог, писало и ово:

''У последње вријеме почиње да се шири особито у Лици и Сјеверној Далмацији усташки покрет против српских окупаторских власти....

Комунистичка партија поздравља усташки покрет личких и далматинских сељака и ставља се потпуно на њихову страну. Дужност је свих комунистичких организација и сваког комунисте да тај покрет потпомогну, организују и предводе.
 
Дневник Славка Кватерника:

''Миле Будак био поново код мене. Тражио да се убрза договор о сурадњи са комунистима. Поглавник потписао договор. О томе одмах јављено Лорковићу. Он је добио задатак за сурадњу.'
 
Е видш ја сам увидио...

Бавим се и данас.
Da vidimo šta tvoj voljeni Čerčil kaže o diplomatama... aha evo ga:
Diplomata je Čovek koji svoje vreme troši na to da miri sporove kojih nikada ne bi bilo da nije diplomata!
:mrgreen:
Hoćeš ja da ti kažem šta su diplomate? Pa to su ti ped-eri sa zaposlenjem. :hvala: :lol:
 
"Пролетер", у броју 28 из 1932. године објављује чланак "Усташки покрет у хрватским крајевима". У чланку је, између осталог, писало и ово:

''У последње вријеме почиње да се шири особито у Лици и Сјеверној Далмацији усташки покрет против српских окупаторских власти....

Комунистичка партија поздравља усташки покрет личких и далматинских сељака и ставља се потпуно на њихову страну. Дужност је свих комунистичких организација и сваког комунисте да тај покрет потпомогну, организују и предводе.

Poluistine izrecene sa namerom da se o ovom clanku stvori drugaciji utisak gore su i podlije od lazi.
Zasto nisi citirao i nastavak Jovane Radovicu,mozda zato sto bi se onda kao tacni pokazala sva tvoja nostrascenost i mrznja.
Za one koji zele stvarno da znaju istinu.

2q051u10.jpg
 
Дневник Славка Кватерника:

''Миле Будак био поново код мене. Тражио да се убрза договор о сурадњи са комунистима. Поглавник потписао договор. О томе одмах јављено Лорковићу. Он је добио задатак за сурадњу.'

Jel i to bilo 1932 godine?
 
Čika sa tvog avatara kaže da je Tito bio oslobodilac, Draža više pucao u Srbe nego u Nemce a Nedić je bio izdajnik.
Tako je bio odgovor što nas nisu pozvali na prošlu vojnu paradu- kaže odričete se Tita i slobodarskih ideja.
:)

И Стаљин се одреко Тита, па што не би и ми...

Дража није убијао Србе но комуњаре. Недић је био квислинг али не и издајник. Постоји значајна разлика између квислинг и издајника. Кивислинг је клаборатор (онај који срађује), то је онај кога је поставио окупатрор, као што је поставио Недићеву владу. А издајник је онај који ради против свог народа. Према томе квислинг не мора да буде и издајник. Па је, стога, Недић био квислинг али не и издајник, јер је од усташког ножа спасио многе Србе. Недићева валда је била квислиншка, али она прије ње, није. Јер је капитулација међународни уговор. Из копитулације произилази обавез да полиција и све цивилне службе наставе са даљим радом и спродовде законе, у овом случају Краљевине Југославије, а све то с циљем да земљом не би завладла анархија. :bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top