ili-ili

Izbor je težak, ali uskoro se mora doneti

  • nastavljanje politike integracija u EU

  • istrajavanje na sadašnjem stavu oko Kosova i Metohije


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Dikan

Domaćin
Poruka
4.849
Сви смо сведоци шта се догодило у последњих неколико дана. Наша земља се налази у тешкој ситуацији и на раскршћу. Дошло је време кад треба бирати којим путем кренути. Одмах-што пре то боље. Само још ноторни кретен може веровати у ону беспризорну паролу наших вајних политичара''И ЕУ и Косово''. То је логичка грешка. Право питање је.

Или признати независност Косова или прекинути све планове о тзв. евро или пак евроатланским интеграцијама.

Сваки од ова два избора је легитиман.

Манимо се и глупих аналогија типа- Кипар (северни турски део Кипра није признала ниједна чланица ЕУ (а вала ни САД)). Сви знамо како функционише ЕУ. Постоји (као неко) правило да све чланице треба да се сложе око неке одлуке. Па кад треба да нам покажу како су нам ''пријатељи'', а ипак да нас испале и уцењују, онда се као сви слажу да убрзамо интеграције или да нам дају неке олакшице, осим ето нпр. Холандија неда јер нисмо изручили Ратка Младића. Значи не треба да се заносимо чињеницом да неке чланице ЕУ неће признати независност Косово (попут Шпаније, Словачке, Румуније, Кипра), то није наш проблем, то је проблем европских интеграција ове мафијашке ''државе'' Косово.
Увек ће се појавити нека Француска, Немачка, В.Британија....може и Данска....која ће тај услов поставити пред нас-'признајте Косово, ако хоћете да наставите европске интеграције'.
И на политичкој сцени све је мање више јасно: СРС има свој став, ЛДП такође, ставови народњачке коалиције и СПС су мање-више искристалисани.
Једини који нит' се терају нит' се воде и понашају се као ''увређене младе'' су ДС и Г17+.
Зато госп. председниче, као и ваше страначке колеге зашто сматрате овај народ орангутанима. Можда није изнедрио нешто попут грчке или немачке филозофије, али барем јесте неку сељачку здраворазумску мудрост и зна (извињавам се на ласцивности)
-Да не може и јаре и паре
-Не може да стиснеш и да прднеш у исто време
-Не можеш да се је8eш, а да ти не уђе
-Ако не платиш на мосту, платићеш на ћуприји
-Што можеш данас, не остављај за сутра
Итд.

Зато, госп. председниче ваша јучерашња посета Румунији, поруке које сте оданде послали,као и ћутање ваших колега је више него лицемерно. И није главна тема хулиганство које се десило на улицама Београда синоћ, већ 'Куда даље Србија треба да иде'.
Зато имајте барем мало кичме, части и поштења и почните заједно са вашом странком да доносите одлуке, због којих вас је народ и изабрао на ову функцију.
Србија је довољно учмала и апатична последњих седам година, и нису јој потребне ваше поруке које требају да делују као метадони, тродони и бенседини, већ је потребан један ''хладни туш'' који ће је пренути из летаргије. Избор је тежак, али нема много опција ''или-или''.

Или ви само желите да се још мало накрадете и обезбедите се под старе дане, а за будућност Србије вас заболе уво...
 
Kosovo ne smemo nikada da priznamo.
Stvar je sada otishla predaleko.
Pored neprijatelja koje imamo(ne svojom zaslugom ma shta frikovi prichali) idiotski bi bilo da stvaramo neprijatelje i od onih koji su nas podrzali.
Treba da guramo ka EU dokle se bude moglo..ali mislim da ce sama EU da nam "olaksha" jer ako su vec nashli razlog za vize Nemci,nacice i neku"nashu krivicu" da nas stave pred izbor -priznaj Kosovo ili nema EU.Necemo morati dugo da chekamo,a onda referendum.Pa nek vecina odluchi.
 
Kosovo ne smemo nikada da priznamo.
Stvar je sada otishla predaleko.
Pored neprijatelja koje imamo(ne svojom zaslugom ma shta frikovi prichali) idiotski bi bilo da stvaramo neprijatelje i od onih koji su nas podrzali.

Шпанија, Румунија, Словачка, Кипар....као и све земље које се двоуме би једва чекале да ми признамо Косово, јер онда то не би био преседан и не би се могло односити на Баскију, мађарску мањину у Румунији и Словачкој, турски део Кипра....
И одмах би потрчали да и они то учине и ослободе се притиска САД и европских сила..
Ти мислиш да у њиховим ставовима нема интереса, и да су то чисто пријатељска осећања.
Слична ситуација као што је В. Британија признала Републику Ирску.

Русија-нема шта да се љути. Али то је и питање? Да ли ћемо доминантни економски, политички и геостратешки ослонац тражити у Русији или НАТО-пакту и ЕУ или само ЕУ. Ништа на овом свету није бесплатно и ничија подршка не може бити безусловна у бесконачност.

Treba da guramo ka EU dokle se bude moglo..ali mislim da ce sama EU da nam "olaksha" jer ako su vec nashli razlog za vize Nemci,nacice i neku"nashu krivicu" da nas stave pred izbor -priznaj Kosovo ili nema EU.Necemo morati dugo da chekamo,a onda referendum.Pa nek vecina odluchi.

Ма референдум је обично политиканство.
Обично онај који контролише медије, финансије и добије одговор на референдуму какав му одговара.
А политичари треба да упознају народ са свим реалним опцијама (мислиш да ће то наши да ураде-чисто сумњам).
Највише ме нервира Тадић и ДС, због избегавања одговорности у оваквим тренуцима.
Уместо да се понашају као државници, они крећу у јефтино политиканство и логику ''нећу ником да се замерам'' и ''нећу да прљам руке''
 
Pa ako gledash kroz politichare ja mislim da nas sva trojica kljuchnih izradjuju.
Ja nisam za to da priznamo pa makar i ne ushli u EU ne chak i zbog Kosova ma koliko nemoralno bilo priznavanje,nego shto je najveca laz od svih plasiranih zadnjih 20 godina da bi to bio kraj i da bi nas primili u EU ako priznamo.Ako priznamo Kosovo mocice da nas ucenjuju da priznamo bilo shta a opet da nas ne prime eu EU-i onda se sve svodi na pashaluk,pa mogu i njega da ne prime.Negde treba povuci crtu ispod koje se ne ide ma koja cena bila.Svi pljuju Miloshevica da se qurchio pa gubio ali on je uvek radio na pola,ali uvek-krene neshto pa na pola puta se predomisli.Mi treba da zauzmemo stav pa makar nas sve istrebili nikada priznanje,ponavljam ne zbog Kosova nego zbog sudbine ostatka Srbije.Ali mi se nishta ne pitamo,bice kako nas izmanipulishu jer se ochigledno ovce primaju na sve.
 
Nikada ne smemo da podlegnemo EU! Ta fasisticka tvorevina ce se ionako stopiti sa ostalim buducim fasistickim tvorevinama koje su na pragu stvaranja, severnoamerickom unijom, africkom unijom i azijskom unijom u finalni proizvod Novog svetskog poretka, a to je jedna svetska vlada!

Orvelova "drzava" iz 1984. stize i to ce se desiti kroz maximum 5 godina! A onda nista vise nece biti bitno, kao sto nije ni sada vezano za pitanje: ili, ili!

Zato uzivajte u zivotu dok ste slobodni i dok jos mozete!!!
 
Slucajno nemoj neko da je isao van Srbije . Tamo nema nista .
...samo beskarajan okean, kojim pliva ogromna kornjaca koja na oklopu nosi slonove, koji na glavama nose zemljanu plocu, na kojoj je srbija... sve ostalo sto mislite da ste videli od sveta - to je samo digitalna izmisljotina, i evropa i rusi i amerikanci... i citav ostali svet :)
 
Pa ako gledash kroz politichare ja mislim da nas sva trojica kljuchnih izradjuju.
.

Ма нек нас и израђују, али нек њихова политика добије неки смисао и нек остваре бар неке националне интересе:
1) нек тврде пазар са ЕУ и НАТО, нек се дуре и нек на крају продају '''част и достојанство'' , за најскупљу цену и нек ојачају позицију Србије и српског народа на Балкану, као и да нађу праве савезнике на западу који ће од сад да шите наше интересе
2)или нек се ослоне на Русију, за коју можемо да се надамо да ће временом јачати па да једног дана повратимо КиМ

У противном завршићемо као ''гуске у магли'', и овако дубоко подељени можемо само као они русофили и американофили из филма ''Три карте за Холивуд'' да изађемо и почнемо да се лемамо, док нас неко не почисти са мапе Европе и света.
 
Orvelova "drzava" iz 1984. stize i to ce se desiti kroz maximum 5 godina! A onda nista vise nece biti bitno, kao sto nije ni sada vezano za pitanje: ili, ili!
Zato uzivajte u zivotu dok ste slobodni i dok jos mozete!!!
auuuu, bre - tek sad vidim ovo.
e, osetljive dusice neke knjige ne bi smele da citaju.
sto nisi lepo poceo sa "zivotinjskom farmom" od dzorza, mislim da bi te ona manje istripovala. a mozda i gresim :)
 
ma nista od svega toga ovde teba peticija da se pise EU da daju vize svim ovim nasim demokratama i europejcima liberalima i onda izvolte gospodo u evropu, a nas ostavite ovde da se patimo kako znamo i umemo;

ovako neobrazovani ograniceni....... i tako vam mrski samo zato sto nama nije sve na prodaju kao vama

p.s. al kad jednom odete nema nazad
 
ma nista od svega toga ovde teba peticija da se pise EU da daju vize svim ovim nasim demokratama i europejcima liberalima i onda izvolte gospodo u evropu, a nas ostavite ovde da se patimo kako znamo i umemo;

ovako neobrazovani ograniceni....... i tako vam mrski samo zato sto nama nije sve na prodaju kao vama

p.s. al kad jednom odete nema nazad

Potpisujem! :mad:
 
Ма нек нас и израђују, али нек њихова политика добије неки смисао и нек остваре бар неке националне интересе:
1) нек тврде пазар са ЕУ и НАТО, нек се дуре и нек на крају продају '''част и достојанство'' , за најскупљу цену и нек ојачају позицију Србије и српског народа на Балкану, као и да нађу праве савезнике на западу који ће од сад да шите наше интересе
2)или нек се ослоне на Русију, за коју можемо да се надамо да ће временом јачати па да једног дана повратимо КиМ

У противном завршићемо као ''гуске у магли'', и овако дубоко подељени можемо само као они русофили и американофили из филма ''Три карте за Холивуд'' да изађемо и почнемо да се лемамо, док нас неко не почисти са мапе Европе и света.

Istina.... Samo to pod 1) nekako nije ishlo, a bilo bi lepo da jeste.
Nego, malo je chudan taj mazohizam, posle svega shto Amerika radi, da su neki ljudi i dalje naklonjeni njoj....
 
Istina.... Samo to pod 1) nekako nije ishlo, a bilo bi lepo da jeste.
Nego, malo je chudan taj mazohizam, posle svega shto Amerika radi, da su neki ljudi i dalje naklonjeni njoj....

taj mazohizam je, gospodine, posledica ispranog mozga! Ma koliko te gospodar shibao ti trazis jos, jer ti on daje leba i security, a ti si njegov mali kucni ljubimac koji mase repom i skakuce oko njega sa ispalim jezikom iz usta!
 
Ja jednostavno ne verujem,pouchen praksom svega shto se deshavalo proteklih 20 godina da ce nashe priznavanje Kosova ishta reshiti.Da stvarno mi mozemo da udjemo u EU makar i pod uslovom Priznanja Kosova ja bi bio za,ali sam 100% ubedjen da ce opet izmisliti neku "nashu krivicu"ako i priznamo Kosovo..iza ugla odmah novi uslov.Zato kazem da te 2 stvari ne treba spajati osim ako se ne mora a kada se bude moralo odyebati ih na finjaka za prijem ali i dalje razvijati jako jako bliske odnose.
 

Back
Top